Ako a ako zaobchádzať so skleníkami z roztočov

Vlastníci skleníkových infekcií a škodcov, ktorí sa objavili vo vnútri skleníku, môžu spôsobiť veľa problémov.Ak sa zistia, mali by ste okamžite prijať primerané opatrenia na ochranu svojej budúcej úrody pred škodlivými účinkami.V článku budeme hovoriť o jednom z najbežnejších škodcov, o tom, ako je nebezpečný a aké škody môže skleník spôsobiť, poradíme, ktoré lieky a metódy budú proti nemu účinné.

) Ako nebezpečný je roztoč pavúk

Roztoč pavučina je malý škodca s rozmermi 0, 3 - 2 mm, ktorý infikuje listy rastlinných rastlín a živí sa extrahovanou šťavou.Navonok nie je ťažké určiť rozmnožovanie v roztočovom skleníku - na povrchu listov uvidíte malé malé bodky, ktoré sa nakoniec stanú nekrotickými bodkami veľkej veľkosti.Kliešť je nebezpečný, pretože v krátkom čase napadne rastliny, ktoré čoskoro uschnú a uhynú.Niektoré rastlinné bunky sú zničené, oblasť a rýchlosť fotosyntézy sú znížené, kultúra slabne, stáva sa náchylnou na infekcie infekciami.

Roztoč pavúk je tiež nositeľom mnohých nebezpečných infekcií.Šíri spóry šedej plesne, vírusovéinfekcie poľnohospodárskych a okrasných plodín.Reprodukcia roztočov vo vnútri skleníka sa udivuje úžasne.Samica kliešťa môže položiť obrovské množstvo vajíčok do jednej znášky až do 400 kusov.A existuje asi 20 takýchto spojok za sezónu. Ženy pokojne tolerujú aj tie najchladnejšie zimy.Klíšťatá majú vysokú životaschopnosť - až 5 rokov.

Ako bojovať

Mnoho záhradkárov sa zaujíma o otázku - ako sa vysporiadať s roztočmi?Je to dosť ťažké, pretože mnohé z kontrolných opatrení používaných na zabíjanie iného hmyzu proti kliešťom sú neúčinné.Kliešť sa nebojí striekania vody, vystavenia ultrafialovému žiareniu, mydlu, cibule a cesnakovým šupkám. Odborníci identifikujú niekoľko opatrení, ktoré pomôžu v boji proti nebezpečnému škodcovi.

Odporúča sa striedať výsadbu uhoriek s paradajkami, aby sa zabránilo rýchlemu šíreniu škodcu.Paradajkový roztoč sa znásobuje viac.Buriny musia byť odstránené zo skleníka včas, a to práve podľa nich.Skleník by mal poskytovať náležitú starostlivosť, aby v ňom vytvoril mikroklímu nepriaznivú pre usadenie kliešťov.Držte sa agrotechniky akceptovanej pre rastlinné plodiny.

Vzdialenosť medzi rastlinami musí byť najmenej 1 meter.Hmyz sa teda bude ťažko hýbať.Medzirezort sa odporúča robiť dostatočne široký - pomôže sa zbaviť ložiska infekcie ešte pred ich šírením.indikátorvlhkosť uhoriek by mala byť na úrovni 80 - 85% a viac. Je potrebné vykonávať pravidelné zalievanie zeleniny, mulčovanie a uvoľňovanie pôdy. Starostlivá prehliadka skleníka každých pár dní pomôže odhaliť škodcov a rýchlo konať. Boj proti škodcom spočíva v striekaní liekov, ktoré by sa malo robiť každých pár týždňov. Postrek je možné vykonávať častejšie, ak sa roztoče pavúkovi mohli šíriť po celom skleníku.

Počas vegetačného obdobia sa ošetrenie vykonáva raz týždenne. Koloidná síra je účinná v množstve 80 gramov na vedro vody, fitoverm - 10 ml na vedro, bitoxybacilín - 100 gramov na vedro. Mletá síra dáva výsledok pri opelení 4 gramov prostriedkov na meter štvorcový. Okolo infikovanej rastliny môžete listy rozložiť nepriateľským roztočom, ktorý je dravým roztočom fytofytom. Ak vyššie uvedené metódy v boji nepomohli, použite chemické prípravky s toxickými vlastnosťami.

Aká škoda spôsobená skleníku

Roztoč pavúk je schopný usadiť sa v skleníku vyrobenom zo skla, polykarbonátu, skleníkových teplomerov a iných podobných typov štruktúr. Jeho nežiaduce osídlenie je spojené so zvýšenými požiadavkami na mikroklímu skleníka pri pestovaní rôznych plodín. Príčiny roztočov sa nazývajú nedodržiavanie teploty, nadmerná vlhkosť, zvyšky rastlín na jeseň, burina, kontaminované hnojivá a pôda.

Parazit sa môže dostať do skleníka so zvieratami alebo zvieratami alebo ľudským oblečením. Vyhnite sa muprenikanie do skleníka je úplne nemožné. Ak sa čas nezačne zaoberať kliešťami, bude čoskoro ohrozený celý skleník. Ak sa na konci poslednej úrody spracujú rastliny pomocou moderných akaricídov, stane sa to prekážkou šírenia pavúkovcov v skleníku.

Video „Ako sa zbaviť kliešťa“

Prípravy na boj

Vysoko kvalitné lieky, ktoré sa dajú kúpiť v špecializovaných predajniach, pomáhajú bojovať proti škodcom. Účinnosť takéhoto boja závisí od stupňa poškodenia skleníkom. Prostriedok na špendlíky rastlín vám umožní zbaviť sa hmyzu v krátkom čase. Je ponúkaná vo vhodnej forme tyčiniek, ktoré sú ponorené do zeme blízko stonky. Pri zalievaní sa liek rozpustí a má škodlivý účinok na parazity. Spočiatku bol tento nástroj vyrobený na starostlivosť o izbové rastliny. Priame vystavenie škodcom začína 2 až 3 dni po ošetrení. Chráňte drogy rastlinných rastlín jeden a pol mesiaca od začiatku používania.

Actellic je liek, ktorý by sa mal používať s gumovými rukavicami a obväzom z bavlnenej gázy. Injekčná liekovka sa má otvoriť a naliať do jedného a pol litra vody. Po zmiešaní sa roztok môže aplikovať. Je umiestnená do sprejovej fľaše a nastriekaná na listy. Pri práci s Aktellik sa nezaobíde bez preventívnych opatrení, pretože liek má výrazný účinok. Akarin - má gastrointestinálny účinok, ktorý sa prejavuje, vstúpi dotráviaci trakt parazitov.Po postreku si účinok zachová 4 až 8 hodín.Rastlinné plodiny sú pre ľudí nebezpečné 3 až 4 dni.

Apollo - ovplyvňuje larvy a vajíčka hmyzu, sterilizuje dospelých.Aktívne počas týždňa po postreku.Etisso je liek, ktorý sa v skutočnosti podobá rastlinnému kolíku.Rozdiel je v hlavnej aktívnej zložke - v závode Pin je butoxyraboxím, v Etisso - dimetoate.Tento insekticíd je organofosfor a pri zalievaní rastlín sa rozpúšťa z tyčiniek.

Fitoverm - u parazitov sa môže rýchlo vyskytnúť závislosť, preto musíte presne dodržiavať pokyny.Nízka toxicita pre ľudí a zvieratá, liek, ktorý má rastlinnú zložku.Ak pri detekcii prvých príznakov infekcie rastlinných rastlín hmyzom postrekujete produkt v odporúčanom dávkovaní, môžete počítať s pozitívnym výsledkom čo najskôr.

Ďalšie moderné prípravky - BI-58, Vermitec, Actofit, Flumaight, pomôžu bojovať proti nebezpečnému škodcovi.Droga Antiklesch sa osvedčila - má prijateľné náklady a môže byť použitá v skleníkoch.Pri všetkých manipuláciách buďte mimoriadne opatrní a používajte jednorazové rukavice, ktoré potom musíte vyhodiť.Dôkladne si umyte ruky, pretože niektorý z vyššie uvedených liekov má vysoký stupeň toxicity a môže poškodiť zdravie ľudí.

Pamätajte, že použitie ľudových prostriedkov nemá ničiť, ale vystrašiť tento druh škodcov.

Zložitosť odstránenia roztočov

Roztoč pavúkov spôsobuje majiteľom skleníkov veľa problémov. V procese jeho deštrukcie musí človek čeliť nevyhnutným ťažkostiam. Nie je také ľahké vidieť na parazitoch, ktoré sa práve objavili na zelenine, ktoré sa tiež množia príliš rýchlo. Hmyz sa dokáže prispôsobiť moderným prípravám a tieto prostriedky sa pre vás stanú neúčinnými pomocníkmi pri ničení škodcov. Keďže samice každý deň kladú nové vajcia, majiteľ skleníka bude musieť niekoľkokrát zopakovať opatrenia na eradikáciu škodcov.

Hmyz musí byť úplne odstránený zo skleníka, pretože počet jednotlivcov neustále rastie. V celej miestnosti je veľké množstvo pavučín, po ktorých sa parazity pohybujú. Tento web je schopný chrániť hmyz pred škodlivou vlhkosťou pre nich a postrekovacími roztokmi. Budeme musieť minúť veľa peňazí na nákup moderných liekov, pretože si vyžadujú veľké dávky. Používanie vysoko koncentrovaných látok je nebezpečné pre ľudské zdravie a môže viesť k infekcii plodov rastlín rastúcich v skleníku.

Video „roztoč obyčajný“

Čo je to tento parazit, ako môže poškodiť výnos vášho skleníka, dozviete sa z videoklipu nižšie.