Na čo sa zamerať pri kúpe lopaty na kopanie

Dokonca aj v dnešnej dobe je vývoj moderných technológií nevyhnutným nástrojom, ktorý bude potrebný na vykonávanie prác na záhrade a na záhrade. Moderný trh zasahuje rôzne vybavenie pre prácu na stavenisku, takže neskúsení obyvatelia leta môžu byť zmätení. Pomôžeme vám pri výbere lopaty na vykonanie iného typu práce, povieme vám, aké vlastnosti by mal mať lopatový bager a čo treba vziať do úvahy pri nákupe inventára.

Prečo je dôležité zvoliť správnu lopatu

Ak bolo pred mnohými rokmi poslanie primitívnych lopat obmedzené potrebou vykopať a vyhodiť zem, teraz sú nahradené vylepšenými modelmi. Pri správnom výbere môže policajná lopata zvládnuť správne množstvo pôdy bez ohľadu na jej typ v rekordnom čase. Naši predkovia museli naraz ošetrovať malé plochy pôdy a pomerne široké oblasti pomocou jedného nástroja.

Odborníci a skúsení záhradníci sú presvedčení, že správne vybavenie vám pomôže ušetriť čas, výrazne uľahčí proces vykopávania, čistenie miesta, výsadbu a zber. S pomocou dobre zvolenej lopaty - či už náradiabajonet alebo lopata - prácu môžete zvládnuť veľmi rýchlo, bez preťaženia rúk a chrbta.Kvalitný nástroj je pohodlný, funkčný a odolný.

Je vyrobený z odolných materiálov, dizajn má bezpečné uchytenie.Lopaty sa teraz môžu zlomiť veľmi zriedka, pretože výrobcovia sa starali o normálne rezanie príslušenstva. Ak ho vyzdvihnete podľa svojej výšky, môžete sa vyhnúť nadmernej únave.Ak sa vážne pripájate k výberu a kúpe lopaty do záhrady, môžete si kúpiť nielen ľahký model vyrobený z odolných materiálov, ale aj spoľahlivého asistenta, ktorý vám bude slúžiť mnoho rokov.

Video „Všetko o vidličkách a lopatkách“

Aký model kvality by mal mať

Lopaty na vykopávanie zeme.v záhrade sú určené pre rôzne druhy práce.Ak máte v pláne vykopať zeminu, uzemniť zeleninové plodiny, vykopať diery a zákopy, môžete si zvoliť bažonádový rýľ.Miska je pripevnená k rukoväti v uhle 180 stupňov s dĺžkou až 130 cm a je tu tiež platforma na podporu nôh.Bodák je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele, obyčajnej ocele alebo titánu.Môže mať obdĺžnikový, špicatý, okrúhly tvar.

Špeciálne konfigurácie bajonetov sú určené pre rôzne typy pozemkov - so zúbkovaným koncom - pre tvrdú zem, so kosákovitým bajonetom - pre trávnikové práce, so zárezmi - preílová pôda.Veľká popularita získala dnes medzi záhradníkmi lopatka kopalno poukázal.Je to nevyhnutnékopanie pôdy na mieste, vykonávanie cestných prác.Lopata je kopalny vyvýšená slúži na spracovanie pôdy akejkoľvek zložitosti a vykopanie pristávacích otvorov pod rastlinami.Okraje jej čepele ostro naostrené, čo výrazne uľahčuje vykopávanie pôdy.Pomocou lopaty môžete do pôdy pridať potrebné množstvo hnoja.Líši sa od bajonetového tvaru tácky.

Pri výbere lopaty hrá dôležitú úlohu tvar čepele.Vzhľadom na kvalitu pôdy na mieste si môžete kúpiť lopatu, ktorá má pravouhlý nôž - na kopanie voľnej pôdy alebo piesku alebo okrúhly nôž - na prácu na tvrdej pôde as ílom.Možno budete potrebovať špeciálny nástroj, na jednej strane ktorého bude čepeľ vyzerať ako píla.Bude to potrebné, ak plánujete vykopať pozemok na jeseň spolu s odstránením buriny.Modely takýchto lopat sú špeciálne navrhnuté na prácu s panenskou a pôdou preniknutou koreňmi.

Pri výbere materiálu podložky je dôležitý stupeň odolnosti voči možnému vzniku hrdze.Na popredných pozíciách na trhu zaujímajú kópie vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a titánu.Lopaty z titánu a vyrobené z titánu v tandeme so zliatinou hliníka si zaslúžili popularitu, hoci sa predávajú len nedávno.Sú odolné a spoľahlivé, majú malú hmotnosť.Ak nechcete zmeniť dobrú starú klasickú oceľovú lopatu na modernejší model, skôr ako si kúpite inventár z nehrdzavejúcej ocele, zaklopte na čepeľ.Kvalitný výrobok má pri náraze oceľmusí nevyhnutne zvoniť.

Popularita „Američana“.Tieto univerzálne jednotky sú dobrou kombináciou bajonetových a sovietskych lopat.Tvar tohto nástroja je trochu ako lyžica.Jeho čepeľ je trochu konkávna ako lopata a rukoväť je pripevnená v miernom uhle a nie rovnobežne s lopatkou - ako bajonet.Vďaka dizajnu vám „Američan“ umožňuje menej sa ohýbať pri kopaní pôdy v záhrade.

Výška akostného produktu musí zodpovedať vašej výške.Rovnako škodlivé je kúpiť produkt s príliš dlhou a príliš krátkou rukoväťou - práca s ním nebude len pomalšia, ale unaví vás oveľa rýchlejšie.Dobrý nástroj by mal mať výšku 10 cm pod plecom.Niekedy sa to dá merať podľa polohy ohybu lakťového kĺbu.

Tipy na výber

Pri nákupe inventára pre prácu na pozemku je dôležité nielen určiť model určený pre konkrétny druh práce, ale aj materiál, iné ukazovatele.,Pre návrh je dôležitý stupeň spoľahlivosti a trvanlivosti.Materiál bajonetu by nemal mať v budúcnosti sklon k deformácii alebo krehkosti.Dobrou možnosťou by mohla byť kalená bajonet z tvrdenej ocele.

Lopatková rukoväť by sa nemala v budúcnosti zlomiť pri nadmernom zaťažení.Tradičný a milovaný strom vtlačil na trh odolnejšie materiály - kov a plast.

Strom môže nakoniec absorbovať veľké množstvo vlhkosti a začať hniť. Je dôležité skontrolovať spojenie rezu s bajonetom. Mali by existovať spoľahlivé spojovacie prvky. Správna lopata by mala mať pohodlnú rukoväť. Umožní vám to nielen presunúť inventár z miesta na miesto, rýchlo ho naložiť do vozidla, ak sa prepravuje, ale tiež vám pomôže vykonať komplexnú prácu v procese kopania - odstráňte kúsky sodíka z pôdy atď.

Ľahko ohnutý rez bude funkčnejší ako model s tradičným priamym rezom. Je veľmi výhodné, ak lopata so všetkým potrebným vybavením a plnou sadou funkcií váži len málo. Moderní výrobcovia sa starali o vytváranie modelov inventarizácie na kopanie, ktoré budú pracovať na maximum a zároveň budú mať relatívne malú váhu.

Video „Lopaty z koľajovej ocele“

V nasledujúcom videu je uvedené, čo je podobná konštrukcia a na čo sa používa.