Polievanie kvetín v záhrade: odborné poradenstvo

Každý šťastný majiteľ malého osobného pozemku má pred oknami tendenciu usporiadať kvetinový záhon. Ale aby kvetinová záhrada potešila oko a nepriniesla viacnásobné zážitky, je veľmi dôležité dodržiavať základné pravidlá poľnohospodárskeho inžinierstva, ktoré vyžaduje každá kultúra. Rovnako dôležité je správne zorganizovať zalievanie kvetín vo vašej záhrade.

Kedy zalévať

Samozrejme, kvetinový pozemok sa musí podľa potreby zalievať: ak majú rastliny dostatok prirodzenej vlhkosti, nie je potrebné denne prenášať vodu do kvetinových záhonov. Ale v prípadoch, keď záhradná kvetinová záhrada jasne mizne, nie je potrebné ďalšie zalievanie.

Najlepšie je cvičiť ráno alebo večer, keď slnečné lúče ešte nie sú také intenzívne, ako je poludnie. Každý vie, že vlhkosť, ktorá sa dostáva na listy a stonky na slnku, často vedie k popáleninám rastlín a strate životaschopnosti.

Video „Pestovanie“

Z videa sa dozviete, ako pestovať kvety vo vašej záhrade.

Čo s vodou

Pri pestovaní kvetinových kultúr sa pokúste vytvoriť kompozíciu tak, aby sa vzala do úvahy potreba každej z nich vo vlhkosti, pretože každá kvetina si vyžaduje svoj vlastný zavlažovací režim.

Takže krokusy a narcisy nevyžadujú častú hydratáciu, aktívne používajú vlhkosť z pôdneho krytu, takže ich možno napojiť najviac raz za pár dní. Ľalie z údolia, gladioly a kosatce naopak uprednostňujú dostatočné množstvo vlhkosti a vyžadujú pravidelné, ale nie príliš zalievanie.Jiřiny sú ešte viac rozmarné - pôda okolo nich je hojne zvlhčovaná počas prvých 7 dní po výsadbe a potom si jednoducho udržiavajú optimálnu úroveň hydratácie.

Najnáročnejšie sú také jednoročné plodiny ako nechtík lekársky, alissum alebo chrípka - ľahko prechádzajú krátkymi obdobiami sucha, ktoré potrebujú iba mierne zalievanie.

Ako často

Pravidelnosť zalievania bude závisieť nielen od typu vybranej rastliny, ale aj od jej veku: ako už bolo uvedené, existujú plodiny s komplexnými požiadavkami.Napríklad pivonka vyžaduje aktívne, časté a denné zalievanie počas celého obdobia od mája do augusta, potom sa množstvo vody výrazne zníži.

Spravidla pre väčšinu záhradných kvetov stačí doplniť zásoby vlhkosti raz za 2-3 dni.Výnimkou sú čerstvo vysadené kvety a kultúry so zvláštnym spôsobom pestovania.

Špecifiká napájania a starostlivosti o každú kvetinu sa však nachádzajú na obale osiva alebo v najbližšom špecializovanom obchode.

Zalievanie teplom

Každý vie, že sa neodporúča zalievať žiadne rastliny uprostred poludňajšieho tepla.S príchodom horúcich letných dní sa pokúste stráviť nejaký čas zalievaním skoro ráno alebo večer pri západe slnka.S príchodom obzvlášť teplých období môžete kvetinovú záhradu zalievať dvakrát denne - ráno a večer.

Vlastnosti automatického zavlažovania

Automatické zavlažovanie je pre záhradkárov určite skutočným nálezom.Pre veľkú záhradu bude samozrejme ideálny výkonný integrovaný zavlažovací systém s časovačom, čerpadlom a filtrom.Nie je to však vždy možné a objektívna potreba takého drahého nákupu, takže môžete prekonať viac svetských možností.Napríklad na zakúpenie niekoľkých dostupných a svetlých kanvíc ich naplňte vodou a nainštalujte ich do kvetinovej záhrady, na pár dní môžete zabudnúť na potrebu vody.A môžete si kúpiť kompaktný hotový automatický zavlažovací systém alebo si z improvizovaných prostriedkov sami postaviť niečo podobné.Hlavnou výhodou, ktorú nám poskytuje automatizácia procesu zvlhčovania pôdy, je to, že vlhkosť vstupuje do zeme kvapôčkovým spôsobom, je rovnomerne rozložená v hlinenej kóme, respektíve je prakticky vylúčená pravdepodobnosť rozpadu koreňov.

Vyberte si ten, ktorý sa vám páči, a nechajte svoj kvetinový záhon najkrajší!

Video "automatického zavlažovania svojich rúk"

Z videu sa dozviete, ako vytvoriť svoj vlastný automatické zavlažovanie pre Vašu záhradu.