Hodnotenie najlepších generátorov pre domácnosť a záhradu 2019: špičkové modely

Moderné domácnosti sú plné rôznych elektrických zariadení.Preto je dodávka elektriny dôležitým faktorom.A čo keď žijete v vidieckom dome alebo v súkromnom dome, kde dochádza k prerušeniu dodávky elektrickej energie?Kúpte si samostatný elektrický generátor!Ako zvoliť najlepší generátor pre domácnosť, sa dozviete z našej recenzie.

Na plnenie úloh, ktoré potrebuje generátor

V našej krajine sa elektrina stabilne dodáva iba v mestách.Problémy sa vyskytujú v prázdninových dedinách alebo v súkromnom sektore: elektrina sa preruší v nesprávnom okamihu, dôjde k prepätiu napätia atď. To má zlý vplyv na zlyhanie zariadenia.

Nezávislý generátor na darovanie a bývanie

Ak je dom na púšti, kde nie je dodávka elektriny alebo je nízkej kvality, je potrebný nezávislý generátor.Nezávisí to od elektrárne.

AkV dome je elektrina, ale je dodávaná nestabilná, potom sa ako záložná možnosť odporúča použitie autonómneho zdroja prúdu. Keď dôjde k výpadku elektrickej energie, prepnete sa na generátor a zariadenie sa znovu ožije.

Video „Ako zvoliť generátor pre dom a záhradu“

V tomto videu vám odborník povie, ako zvoliť generátor pre dom a záhradu.

Typy generátorov

Autonómne generátory sa dodávajú s plynovou elektrárňou s naftovým motorom alebo s pohonom na plynné palivo.Výkon týchto zariadení sa líši.

​​

Podľa typu motora

 1. Benzínový generátor je najbežnejší a lacný.Jeho elektráreň je poháňaná bežným benzínom, ktorý sa dá ľahko kúpiť na čerpacej stanici.
 2. Súprava naftového generátora má zložitejší motor, je však spoľahlivejšia a ľahko vydrží dlhá prevádzková doba.
 3. Generátor plynu používa na svoju prácu obyčajný plyn, ktorý umožňuje lacnejšie zariadenie a zvyšuje jeho autonómiu.

Podľa typu konvertora

Časť zariadenia, ktorá vyrába elektrinu, sa nazýva alternátor.Jeho dizajn ovplyvňuje všetky základné vlastnosti a vlastnosti autonómneho zdroja prúdu.

 1. Asynchrónny prevodník má najjednoduchšiu konštrukciu, najmenej potrebuje dodatočné chladenie a nevyžaduje takmer žiadnu údržbu.Dobre sa hodí pri servírovanídodávka pre zváracie stroje. Tento typ alternátora však nezvláda zvýšené zaťaženie.
 2. Synchrónny prevodník má dokonalejší obvod, takže poskytuje vysoký prúd. Použitie kief v synchrónnom prevedení si však vyžaduje pravidelnú údržbu generátora.
 3. Invertorové meniče pracujú podľa tejto schémy: prúd je usmernený, potom stúpa na 220 V a menič ho prevádza na striedavý prúd. Tento systém je najlepší, umožňuje vyhnúť sa prepätiu. Tento typ prevodníka sa odporúča na napájanie počítača a iných presných technológií.

Vypočítajte požadovaný výkon generátora

Na to, aby váš autonómny zdroj prúdu nezlyhal a nevyvolával nepríjemné prekvapenia, je potrebné správne vypočítať rezervu energie.

Vypočítajte celkovú spotrebu všetkých vašich elektrických zariadení a zakúpte si elektrický generátor, ktorý generuje nominálny výkon o 20% vyšší ako vypočítaný. Ak to neurobíte, potom, keď zapnete výkonného spotrebiteľa, váš generátor sa bude dusiť a zlomiť. Platí to najmä pre asynchrónne generátory, v ktorých sa v prípade preťaženia kotva demagnetizuje a alternátor prestane vyrábať elektrinu.

Existuje aktívna a jalová spotreba energie. Aktívny výkon je čisté zaťaženie, ktoré domáce spotrebiče používajú pri svojej práci. Spravidla je to uvedené v pase zariadenia. Táto technika však nielen spotrebuje prúd na svoju prácu. Časť výkonuide o odpor v drôtoch, je vynaložené na zahrievanie cievok a vinutí. Použite to pri výpočte.

Na správne vypočítanie spotreby energie s ohľadom na reaktívne zaťaženie pridajte ďalších 50% k výrobnému štítku. Tým sa zabráni preťaženiu elektrárne.

Parameter kapacitného zaťaženia je dôležitý pri použití výbojok používaných fotografmi pri východe. Asynchrónne prevodníky sa vďaka svojej konštrukcii najlepšie vyrovnajú so zvýšenou kapacitnou záťažou.

Výpočet výkonu generátora

Ďalšie dôležité faktory

Pri výbere venujte pozornosť týmto faktorom.

Objem palivovej nádrže

Čím viac paliva sa hodí do nádrže elektrického generátora, tým viac času bude môcť pracovať bez tankovania. Tento parameter významne ovplyvňuje autonómiu zariadenia. Benzínové generátory spotrebúvajú trochu viac paliva ako nafta, ale tie najdlhšie používané sú plynové elektrárne. Môžu byť napájané z obyčajných fliaš a pripojené k domovej plynovej sieti. Pretože prerušenia plynu sú menej časté ako pri elektrine, je plynový motor schopný pracovať bez tankovania po dlhú dobu.

Režim ovládania

Existujú rôzne režimy ovládania. Jednoduché modely majú iba funkciu ručného štartu, ale drahšie modely majú automatický štart. Toto je veľmi výhodná funkcia, pretože umožňuje generátoru automaticky sa o tom dozvedieťvýpadky energie v hlavnom vedení a spustenie vlastného napájania systému bez zásahu človeka.

Úroveň hluku

Hluk, ktorý zdroj prúdu emituje počas svojej činnosti, môže byť silný.To ovplyvňuje pohodlie pri používaní zariadenia.Všetko záleží na výkone a konštrukcii motora, ako aj na type chladenia.Elektrárne s kvapalinovým chladením menej hlučné ako vzduchové vetranie.

Najlepšie modely generátorov

Pri výbere elektrického generátora vám ponúkame hodnotenie 2019 modelov.Ich porovnanie umožní kúpiť to najlepšie.

Generátory do 3 kW

Toto sú nízkoenergetické a nízkonákladové zariadenia, ktoré dobre napájajú malý počet zariadení.Vhodný v prípade nízkych požiadaviek a obmedzeného rozpočtu.

Huter DY3000L

Generátor Huter DY3000L

Táto lacná a pekná elektráreň má vo svojej konštrukcii malý benzínový motor.Elektrická inštalácia jednofázového typu produkuje 220 V, čo je ideálne pre bežnú domácu sieť s malým počtom spotrebiteľov.Synchrónny alternátor ľahko vytvára 2,5 kW činného výkonu a maximálne zaťaženie sú dve kilowatty a osemsto wattov.

Motor elektrárne má chladenie jedným valcom a vzduchom.Z dôvodu prítomnosti tlmiča vytvára zariadenie nízku hladinu hluku, nie vyššiu ako 67 dB.Do jeho palivovej nádrže sa ľahko zmestí 15 litrov deväťdesiat sekúnd benzínu.

Pros:
 • benzínový generátor sa ľahko spúšťa;
 • dizajn je jednoduchý a spoľahlivý, nič sa nezlomí;
 • elektráreň poháňaná bežným 92. benzínom.
Nevýhody:
 • nízky výkon generátora;
 • ukazovateľ množstva paliva nefunguje správne;
 • motor je dobre počuť.
Video „Prehľad generátora Huter DY3000L“

Z tohto videa sa dozviete, čo je zaujímavé na modeli generátora Huter DY3000L.

Daewoo Power Products GDA 3500DFE


Tento kórejský výrobca môže pracovať na bežnom benzíne aj na plyn. To vám umožní znížiť prevádzkové náklady na polovicu, pretože plynové palivo je oveľa lacnejšie ako stále rastúci plyn.

Jednofázová synchrónna výrobná jednotka ľahko vyrába napätie 220 V s aktívnym výkonom 2,5 kW. Maximálny výkon, ktorý táto elektráreň vydrží, sú 3 kW.

Stanicu je možné spustiť buď manuálne pomocou šnúry, alebo pomocou elektrického štartéra.

Dve zásuvky 220 V vám umožňujú pohodlne pripojiť spotrebiteľov a výstup 12 V umožňuje nabíjať autobatérie bez ďalšieho vybavenia.

Pros:
 • elektráreň má zvýšenú bezpečnostnú rezervu;
 • vďaka systému duálneho štartu je ľahké štartovať;
 • dve zásuvky a 12 V výstup uľahčia pripojenie súčasných spotrebiteľov.
Nevýhody:
 • ažElektráreň bola poháňaná zmesou plynov, motor musí byť naštartovaný na benzín.

Ruská strojárska skupina SH3000, plyn

Russian Engineering Group SH3000 Gas

Tento samostatný generátor má japonský motor, ktorý pracuje výlučne na plyn. To vám umožní ušetriť na tankovacej jednotke. Synchrónny typ prevodníka vytvára jednofázové napätie 220 V. Generátor nie je príliš výkonný, prevádzkový prúd je iba 2 kW a maximálny je 2,5 kW. V prítomnosti iba jednej zásuvky, ktorá obmedzuje pripojenie odberateľov elektriny.

Plusy:
 • nízka hmotnosť konštrukcie;
 • ľahké naštartovanie motora;
 • nízke náklady na palivo.
Nevýhody:
 • nízky výkon;
 • iba jeden výstup.

ŠAMPIÓN DW180E

Generátor CHAMPION DW180E

Pomerne ťažká konštrukcia tejto elektrárne má ekonomický dieselový motor. Prítomnosť tlmiča vám umožňuje nerušiť susedov a asynchrónny konvertor vám umožňuje ľahko poháňať zváracie stroje bez poškodenia elektrárne.

Dve zásuvky 220 V vám umožňujú pripojiť veľké množstvo zariadení, ale ich aktívny výkon by nemal prekročiť 2 kW, pretože generátor je nízkoenergetický.

Plusy:
 • úsporný motor;
 • schopnosť pripojiť zvárací stroj;
 • tichý motor.
Nevýhody:
 • nízkoenergetická elektrogeneračná časť.

Priemerný zdroj energie: od 3 do 5 kW

Tieto zariadenia sú vďaka zvýšenému výkonu vhodné pre stredne veľké domácnosti.

Daewoo Power Products DDAE 6000XE

Daewoo Power Products DDAE 6000XE

Táto výkonná elektráreň je poháňaná hospodárnym dieselovým motorom vyrobeným v Kórei. Synchrónny menič pohonu ľahko vydrží výkon 5 kW a pre väčšinu potrieb stačí dve zásuvky 220 V. V prípade výstupu 12 V umožní bezproblémové napájanie automobilovej elektroniky. Elektrický štartér sa ľahko štartuje o pol otáčky.

Plusy:
 • ekonomický kórejský motor;
 • veľké množstvo odbytísk;
 • ľahké naštartovanie motora.
Nevýhody:
 • motor je počas prevádzky veľmi hlučný;
 • pomerne veľká hmotnosť zariadenia.

Generac 6520

Elektráreň Generac 6520

Táto elektráreň je poháňaná iba plynným palivom a motor je veľmi úsporný. Systém automatického štartu sa nebude starať o autonómiu. Synchrónny generátor poskytuje výkon 5 kW. Z dôvodu prítomnosti tlmiča výfuku a nízkych otáčok zariadenie vydáva malý hluk.

Pros:
 • spoľahlivý plynový motor;
 • automatické spustenie systému;
 • nízka hlučnosť.
Nevýhody:
 • citlivé na kvalitu plynného paliva.
Video „Inštalácia a príklad generac 6520“

Toto video zobrazuje spôsob inštalácie a príklad.Prevádzka generátora 6520.

Hyundai HHY 7000FGE

Hyundai HHY 7000FGE

Motor tejto elektrárne je viacpalivový.Funguje na bežný benzín aj na plyn.Zostava kórejskej pohonnej jednotky, nízka hlučnosť a hospodárna.

Elektrické komponenty generátora sú veľmi spoľahlivé a nevyžadujú si ďalšiu údržbu.Ľahko vydávajú 5 kW jednofázového prúdu.Napätie 220 V sa privádza do dvojice zásuviek a dvanásť voltová zásuvka je určená pre automobilové zariadenia.

Zariadenie je ľahké a ľahko sa prepravuje.

Výhody:
 • spoľahlivý dvojpalivový motor;
 • ľahký štart elektrického generátora;
 • nízka hlučnosť motora.
Nevýhody: Na zahriatie je potrebný benzín
 • .
Video „Prevádzka generátora Hyundai HHY 7000FGE“

Toto video ukazuje, ako funguje generátor Hyundai HHY 7000FGE.

Huter DY6500LX

Benzínová elektráreň Huter DY6500LX

Táto benzínová elektráreň slávneho nemeckého výrobcu osloví všetkých.Vysoko kvalitný motor spotrebúva len málo benzínu. Vysoko kvalitný tlmič hluku nedáva susedom dôvod na sťažnosť na hluk.Dva zásuvky pre 220 V vám poskytnú výkon 5 kW, to je dosť.

Dizajn systému je veľmi vyvážený a spoľahlivý.Elektrický štartér naštartuje motor o pol otáčky.

Výhody:
 • robustná konštrukcia;
 • nízka hlučnosť;
 • Ľahko sa naštartuje zo štartéra.
Nevýhody:
 • pomerne veľká hmotnosť generátora;
 • neúspešná konštrukcia kábla pre manuálne spustenie.
Video „Huter DY6500LX benzínový generátor“

Z tohto videa sa dozviete, čo je zaujímavé na modeli plynového generátora Huter DY6500LX.

Najlepšie modely s výkonom nad 5 kW

Toto sú najsilnejšie autonómne elektrárne. Sú vhodné pre veľké domácnosti s mnohými spotrebiteľmi.

Wester GNB 6500ATS

Generátor Wester GNB 6500ATS

Jedná sa o osvedčený benzínový generátor od známeho výrobcu elektrických zariadení. Benzínový motor má vysoké otáčky, prítomnosť objemovej nádrže umožní systému pracovať po dlhú dobu bez doplňovania paliva. Vysoko výkonná elektrická časť poskytne výkon 6 kW prostredníctvom párov zásuviek 220 V. K dispozícii je aj zásuvka na dvanásť voltov.

Štartovací systém uľahčuje prevádzku elektrárne. Prítomnosť kolies vám umožní prepraviť systém na správne miesto.

Plusy:
 • ľahký štart;
 • dostupnosť automatického štartu;
 • málo hluku.
Nevýhody:
 • nie je príliš ekonomický.

BRIGGS & Co. Pohotovostný generátor STRATTON 6 kW

BRIGGS & Co. STRATTON Záložný generátor s výkonom 6 kW

Tento generátor plynu sa nebude báť o napájanie vášho domu. Ekonomický motor nespotrebuje veľa paliva a kvalitné elektrické zariadenie ľahko dodáva výkon 5,5 kW.

Ticho v práci je zabezpečené pomocou zvukotesného krytu a vysokej kvalitytlmič výfuku.Vaši susedia sa nikdy nebudú sťažovať na hluk.

Výhody:
 • plynové palivo na pohon motora;
 • zvukotesné puzdro.
Mínusy:
 • sa za studena nespúšťa dobre.

Power Products Daewoo DDAE 9000DXE-3

Daewoo Power Products DDAE 9000DXE-3
Kórejský elektrický generátor,jeden z najlepších v rebríčku.Jeho dieselový motor sa ľahko naštartuje za tepla a chladu.Maximálny výkon 7 kW zabezpečí všetky vaše elektrické spotrebiče a prítomnosť troch fáz na výstupe je vhodná aj pre zložité elektrické systémy.
Pros:
 • je ľahké začať;
 • Trojfázový výstup.
Nevýhody:
 • hlučný motor;
 • Nedostatočný objem palivovej nádrže.

Často kladené otázky

Prečo musím poznať počet opatrení?

Motory sú tlačené a ťahané a štvortaktné.Podľa ich návrhu sú dve taktiky menej výkonné a pri svojej práci spotrebúvajú motorový olej, ktorý sa vypúšťa do výfukového systému.Preto je potrebné kontrolovať nielen hladinu paliva, ale aj pridávať olej.Štvortaktné motory sú výkonnejšie a spoľahlivejšie, je potrebné ich raz za rok alebo trochu viac doplniť olejom.

Čo ovplyvňuje typ chladenia a ako k nemu dochádza?

Existujú motory chladené vzduchom a kvapalinou.V prvom prípade nie je potrebné žiadne chladivo, ochladzujú sa vzduchom.V chladnom období nemusia dobre fungovať.Motory schladenie kvapalinou vyžaduje nemrznúcu zmes. Ich práca v zime je stabilnejšia, pretože zahrievaná nemrznúca zmes udržuje motor v chlade.

Ako zvoliť požadovaný počet fáz?

Ak je elektrický systém vášho domu vyrobený podľa klasickej schémy a nie sú v ňom žiadni spotrebitelia 380 V, potom je pre vás vhodný jednofázový generátor. Ak sú k dispozícii vysokonapäťové zariadenia, vyberte generátor s trojfázovým výstupom. Použitie kvalitného elektrického generátora pomôže chrániť vaše zariadenie pred poškodením. Autonómiu napájacieho zdroja oceníte vy aj vaša rodina, pretože nebudete závislí od rozmarov elektrikárov alebo zlomených drôtov.