Recenzia najlepších 10 pokosových píl: hodnotenie 2019

Pokosová píla, pomocou ktorej môžete v určitom uhle urobiť úhľadný rez materiálu, je široko používaná profesionálnymi a domácimi remeselníkmi.Nástroj je nenahraditeľný, keď vykonávate množstvo montážnych, stolárskych a dokončovacích prác.Dnes vám povieme, aké technické vlastnosti by mala mať najlepšia pokosová píla, a zvážime aj najzaujímavejšie modely.

Účel pokosovej píly

Účelpracovný nástroj je určený samotným názvom: orezávanie sa používa na úhľadné tvarovanie koncov polotovarov.Napríklad kruhová píla sa používa na vykonávanie pozdĺžneho rezu a pokosové rezyťažba dreva cez zrno.

Pokosová píla vykonáva prierez dreva

Vďaka použitiu pílových listov a vysokej pevnosti je možné nástroj použiť na rezanie prírodného dreva, drevného materiálu, plastu a kovového profilu.Polotovary použité pri práci môžu mať v podstate akýkoľvek tvar, pričom pozdĺžna os sa považuje za slabo vyjadrenú.

Mnohí domáci remeselníci, ktorí nemajú dostatočné skúsenosti s takýmito nástrojmi, mylne predpokladajú, že orezávanie rezov je iba v pravom uhle.V moderných zariadeniach je však možné rezať materiál pozdĺž vodorovnej a zvislej osi, ako aj pod sklonom operátora. Nástroj sa používa na výrobu nábytkového nábytku z dreva a dreva, rámov dverí a okien, laminátových podláh, parkiet a podlahových dosiek.

Zariadenie a funkčnosť

Funkčnú jednotku pracovného zariadenia predstavujú štyri hlavné komponenty: motor, rezací prvok, prevodovka a ovládacia rukoväť.Funkčný blok je nainštalovaný na základni (druhé meno je posteľ).Posteľ vyrobená z kvalitného materiálu odolného voči nárazom má gramofón.

Kuše sú kyvadlové, vyžínače a kombinované.Existujú modely, ktoré otáčajú pákou v dvoch smeroch.Šírka uhlovej frézy je malá.Orezávanie pomocou 10-palcového rezacieho kotúča teda vykonáva rezanie drevených dosiekveľkosti do 69x135 mm.Táto píla bohužiaľ nie je vhodná na prácu s veľkými prvkami.

Na zmenu šírky uhla rezu vo veľkej miere použite funkciu trakcie.Funkčný blok sa pohybuje okolo osi a pozdĺž línie rezu pozdĺž vodiacich čapov.Takéto zariadenia sa nazývajú orezávanie pomocou brošne.

Typické usporiadanie pokosovej píly

Kritériá pre výber pokosovej píly

Ako si vybrať dobrú pokosovú pílu?Túto otázku kladú mnohí.Konečný výsledok nakoniec závisí od kvality a trvanlivosti pracovného nástroja.Zvážte hlavné nuansy pokosových píl.

Typ motora

Vo väčšine moderných modelov je motor umiestnený napravo od rezacieho kolesa.Pre rozšírenie pracovnej plochy môže byť mierny posun v zadnej časti funkčnej jednotky.Typ motora môže byť asynchrónny, zberný a bez kefiek.

Asynchrónny

Asynchrónny model nemá žiadne interné kontakty, takže sa vyznačuje nízkou hlučnosťou, spoľahlivosťou a účinnosťou.Životnosť je dlhá, pretože v nej nie je prakticky nič.Inštalované ložiská sú odolné proti opotrebeniu.

Málo remeselníkov však rád pracuje s takýmito nástrojmi.Bohužiaľ, asynchrónny motor má veľký podiel a nízku výrobnú kapacitu.

Zberač

Ak porovnáme parametre a silu nástroja, potom sa za najvhodnejšiu alternatívu považuje pokospíla s motorom kolektora. Tento motor produkuje 5 000 až 10 000 otáčok za minútu. Zadaný výkon je dostatočný na vykonanie veľkého množstva práce. Z tohto dôvodu veľa výrobcov inštaluje rozdeľovacie motory.

Medzi nevýhody patrí zvýšený hluk a potreba pravidelne vymieňať zberacie kefy.

Brushless

V jednotke bez kefy je namiesto jednotky na zberanie kefiek namontovaná elektronická jednotka. Výhody elektronickej jednotky sa nazývajú výkonové ventily s nízkym odporom a vysokou rýchlosťou. Pokosová píla s bezkomutátorovým motorom je pozoruhodná svojou tichou prevádzkou, nenáročnou údržbou a vysokou produktivitou. Jedinou nevýhodou sú nadhodnotené náklady na obloženie bezkomutátorovým motorom.

Asynchrónne
Zberateľ
Brushless

výkon

Životnosť prístroja závisí od jeho výkonu. Čím vyšší je tento technický moment, tým vyššia je produktivita pracovného zariadenia. Domáce píly sa často vyznačujú relatívne nízkou spotrebou energie, čo nie je prípad profesionálnych prístrojov. Takže v prípade domácich spotrebičov môžete sledovať pílu s kapacitou až 1,8 kW.

rýchlosť otáčania

Rovnako dôležitým kritériom výberu je frekvencia otáčania kotúča na rezanie. Počet otáčok rezného prvku v jednej minúte ovplyvňuje kvalitu rezu.Vysoko kvalitný a čistý strih neobsahuje triesky, nepravidelnosti a rozdelené vlákna. Optimálna hodnota tohto parametra by mala byť v rozsahu od 3 200 do 6 000 ot /min.

Druh prevodového ústrojenstva

Existujú dva typy prevodových zariadení: výstroj a pás. Prvá možnosť - prevodovka s prevodovkou - sa vyznačuje vysokou spoľahlivosťou. Pílový list sa neposúva ani pri intenzívnom zaťažení. Ak hovoríme o nedostatkoch, stojí za zmienku zvýšený hluk a pravdepodobnosť vibrácií. To zasa negatívne ovplyvňuje presnosť a čistotu rezu.

Redukcia ozubeného remeňa zaručuje vysokú kvalitu a čistý rez. Dôvodom je minimálna pravdepodobnosť vibračného režimu. Nevýhodou remeňovej prevodovky je časté posúvanie hriadeľa a potreba pravidelne nastavovať nástroj.

Rozmery

Pre stacionárne zariadenia nehrajú rozmery prakticky žiadnu rolu. Ak je určený častý pohyb prístroja, mala by sa náležite zohľadniť jeho hmotnosť a parametre. Nezabudnite však, že rozmery orezania ovplyvňujú jeho výkon: čím menšie rozmery, tým horší výkon.

Na použitie v domácnosti sa odporúča kúpiť orezávanie nízkej hmotnosti a rozmerov. Masívne náradie vhodné pre poloprofesionálne a profesionálne použitie.
Rada autora

Rezný kotúč

Pri výbere pílového listu je dôležité zvoliť správnu veľkosť. Pozorne študujteodporúčania výrobcov pokosových píl ohľadne tvaru a vnútorného priemeru kotúča.

Väčšina výrobcov vyrába pokosové píly na prácu s kotúčom s priemerom 30 mm.Je to o priemere pristátia.Najbežnejší vonkajší priemer pílového listu je 10 alebo 12 palcov.Je veľmi zriedkavé vidieť rezné prvky s priemerom menším ako 185 mm a viac ako 360 mm pri predaji.

Kľúčové parametre pílového listu

Práca pod uhlom

Nástrojes rozšírenou funkčnosťou.Mnohí sa zaujímajú najmä o rezanie prírezov pod daným uhlom.Naklonený rez materiálu môžete vykonať otočením pracovnej plochy alebo otočením rezacieho prvku.

Možnosti

Momentálne uvádzané pokosové píly sú vybavené viacerými doplnkami a vlastnosťami.Zvážte iba časť možnej doplnkovej funkcie:

 1. Rýchla (bezkľúčová) výmena rezného prvku.
 2. Ochrana plášťa.
 3. Hladký a ľahký štart.
 4. Monitorovanie rýchlosti pílového listu.
 5. Zmena a obmedzenie hĺbky rezu.
 6. Zakážte automatický typ, ak je blok rezacieho prvku.
 7. Ukazovateľ laserového typu.
 8. Udržiavanie určitého počtu otáčok počas intenzívneho používania.
 9. Pripojenie vysávača alebo vrecka na prach na odstránenie triesok a drevnej štiepky.
 10. Pracovné svetlopovrchom.

Ponúkame vám prehľad najlepších bytov 2019.Hodnotenie bolo vykonané na základe odporúčaní špecialistov servisných stredísk a hodnotení používateľov.

Najlepšie pokosové pílky

Pokosové pokosové pílky požadujú začínajúci remeselníci.Takéto nástroje sú pri domácom použití nevyhnutné.Zoberme si najlepšie 3 najlepšie modely rozpočtu.

Kladivo STL800

Kladivo STL800 - nástroj pre použitie v domácnosti

Najlepšia voľba pre prácu v domácnosti v krajine alebo v súkromí.na dvore.Vyžínač Hammer STL800 zaručuje elegantné a rovnomerné rezanie drevených materiálov, oceľových a ľahkých hliníkových profilov.

Výrobca používateľa starostlivo premyslel a chránil.Model je vybavený automaticky spusteným ochranným krytom a širokou pevnou základňou.Prítomnosť izolačnej bariéry medzi mechanickými a elektrickými prvkami znižuje pravdepodobnosť úrazu elektrickým prúdom.

Kľúčové charakteristiky:

 • výkon - 800 W;
 • počet otáčok za minútu je 5000;
 • parametre rezacích prvkov (vnútorný priemer a priemer otvoru) - 190 a 20 mm;
 • rezné veľkosti (maximálna výška a šírka) - 48/100 mm;
 • hmotnosť - 5,5 kg.
 • Pros:
  • nízka špecifická hmotnosť;
  • malá veľkosť a pohyblivosť;
  • časti dobrej kvality;
  • možnosť pripojenia vysávača.
  Nevýhody:
  • žiadna funkciahladký štart;
  • sa zahrieva pri silnom zaťažení alebo nepretržitom používaní.

  Video „Porovnanie pokosových píl Hammer STL800 a Hammer STL1600

  Toto video predstavuje stručnú porovnávaciu analýzu dvoch zariadení toho istého výrobcu.

  ZUBR ZPT-210-1400 L

  Píla ZUBR ZPT-210-1400 L sa ľahko používa

  Kompaktná univerzálnaorezávanie na použitie v domácnosti.Nástroj vykonáva rovné, šikmé, šikmé a kombinované rezy polovýrobkov.Pre zlepšenie presnosti rezu pomôže laserové ukazovátko.Model ZUBR ZPT-210-1400 L umožňuje sklopenie v oboch smeroch a upevnenie pracovnej plochy v akejkoľvek polohe.

  Kľúčové charakteristiky:

  • výkon - 1300 W;
  • počet otáčok za minútu je 5500;
  • ​​
  • parametre rezacích prvkov (vnútorný priemer a priemer otvorov) - 210 a 30 mm;
  • veľkosť strihu (maximálna výška a šírka) - 60/120 mm;
  • hmotnosť - 5,4 kg.
  Pros:
  • vhodné na použitie;
  • prítomnosť blokovania náhodným štartom;
  • je k dispozícii elektronický brzdový systém;
  • kombinácia ceny a kvality.
  Nevýhody:
  • neúspešné umiestnenie otočného zámku;
  • vôľa hnacieho ramena ochranného krytu.

  Video „Recenzia ZUBR ZPT-210-1400 L“

  Toto video popisuje kľúčové parametre a charakteristiky modelu.

  CALIBER PTE-1400 /210M

  CALIBER PTE-1400 /210M vykonáva priame, šikmé línie.a bočné rezy

  Elektrická čelná píla na vytváranie rovného, ​​šikmého a bočného rezu dreveného materiálu.CALIBER PTE-1400 /210M je vhodný pre tesárske a inštalačné práce v záhrade, na vidieku av garáži.Pri intenzívnom zaťažení nie je dostatok energie zariadenia - motor je možné ohriať.

  Je možné pripojiť zberač prachu na odstraňovanie triesok a malých drevených triesok.

  Kľúčové charakteristiky:

  • výkon - 1400 W;
  • počet otáčok za minútu je 5000;
  • parametre rezacích prvkov (vnútorný priemer a priemer otvorov) - 210 a 30 mm;
  • veľkosti strihu (maximálna výška a šírka) - 55 a 120 mm;
  • hmotnosť - 7 kg.
  Pros:
  • ľahkosť a kompaktnosť;
  • mierne vôle;
  • nízka hlučnosť.
  Nevýhody:
  • krehkosť ochranného obalu;
  • Vyžaduje sa nastavenie rohu.

  Video „Spätná väzba na píle CALIBER PTE-1400 /210M“

  V tomto videu si môžete prezrieť spätnú väzbu používateľa na nástroj.

  Najlepšie pokosové píly strednej triedy

  Ďalším výberom v dnešnom hodnotení sú pokosové píly stredného segmentu.Takéto zariadenia sú vhodné na domáce a poloprofesionálne použitie.Pri profesionálnom používaní musíte regulovať intenzitu nakladacieho nástroja.

  Kladivo STL1800 /255P
  Kladivo STL1800 /255P sa líši kvalitou zostavenia

  Podľa spotrebiteľských recenzií zastrihávač Hammer STL1800 /255Ppravidelne pílydrevené prírezy a kovové profily.Existencia výložníkov podpory umožňuje vykonať rez dlhých drevených dosiek a latí.Hrany, triesky a nerovnomerné rezanie sa nenachádzajú.Model sa vyznačuje vysokou produktivitou a vysokou rýchlosťou otáčania pílového listu.

  Kľúčové charakteristiky:

  • výkon - 1800 W;
  • otáčok za minútu - 5000;
  • pilový list (vnútorný priemer a priemer otvorov) - 255 a 30 mm;
  • Maximálna veľkosť rezu (výška /šírka) je 83/295 mm;
  • hmotnosť - 13,5 kg.
  Pros:
  • elegantný a čistý rez;
  • ľahké použitie;
  • vynikajúca kvalita zostavenia;
  • robustný a odolný voči poškodeniu.
  Nevýhody:
  • negatívne recenzie o činnosti zariadenia na zachytávanie prachu.

  Video „Prehľad kladiva STL1800 /255P“

  Toto video popisuje technické vlastnosti zariadenia.

  Interskol PTK-216/1100

  Interskol PTK-216/1100 sa používa v nábytkárskom priemysle

  Univerzálne orezávanie prevykonávanie priamych, uhlových, šikmých a kombinovaných rezov z dreva, kovového profilu a plastu.Interskol PTK-216/1100 sa aktívne používa v dielňach zameraných na výrobu nábytku a rámovanie.Vďaka kompaktnosti a malej špecifickej hmotnosti nespôsobuje pracovné zariadenie ťažkosti s prepravou a skladovaním.

  Kľúčové vlastnosti:

  • výkon - 1100 W;
  • otáčok za minútu - 5000;
  • pílový list (vnútorný a montážny priemer) - 216 a 30 mm;
  • Maximálne rozmery rezu (výška /šírka) - 18/133 mm;
  • hmotnosť - 9,5 kg.
  Pros:
  • vybavenie bohaté;
  • premyslené odsávanie prachu;
  • vysoko kvalitná zostava;
  • silné zložky;
  • schopnosť ovládať pracovnú plochu.
  Nevýhody:
  • niese žiadne držadlá;
  • Zlá fixácia tlačidla napájania.

  Video „Úvod do modelu Interskol PTK-216/1100“

  V tomto videu môžete sledovať rozbalenie a prvé dojmy zariadenia.

  Metabo KS 216 M Lasercut

  Model Metabo KS 216 M Lasercut sa líši kvalitou zostavenia

  Kompaktné a ľahko použiteľné orezávaniePíla na použitie v domácnosti a na profesionálne použitie.Konštrukcia sa vyznačuje odolnosťou a ergonómiou, puzdro je odolné voči rôznym poškodeniam mechanického typu.Ak je zaistená hlava píly a nosenie rukoväte.Model Metabo KS 216 M Lasercut má ultra presný laser na identifikáciu rezacej línie.

  Medzi pohodlie obsluhy patrí integrovaná LED baterka, ktorá pokrýva celú plochu pracovnej plochy.

  Kľúčové charakteristiky:

  • výkon - 1350 W;
  • otáčok za minútu - 5 000;
  • pilový list (vnútorný priemer a priemer otvorov) - 216 a 30 mm;
  • Maximálne rozmery výrezu (výška /šírka) - 60/120 mm;
  • hmotnosť - 9,4 kg.
  Pros:
  • vysoko kvalitná zostava;
  • hliníkové telo z liateho kovu;
  • bez vôle;
  • presné a elegantné rezanie;
  • dostupnosť laserového markera a LED podsvietenia.
  Nevýhody:
  • asi 30% triesok a pilín sa nedostane do zberača prachu;
  • priemerný výkon;
  • viditeľná úroveň hluku.

  Video „Metabo KS 216 M Lasercut Review“

  Toto video zobrazuje parametre a funkčnosť zariadenia.

  Najlepšie pokosové píly prémiovej triedy

  Na záver uvádzame najzaujímavejšie modely zastrihávačov prémiovej triedy.Takéto zariadenia vám umožňujú vykonávať dokonale čisté a upravené koncové hrany.

  DeWALT DW713

  DeWALT DW713 je vhodný na vykonávanie veľkého množstva prác

  Skladacie kompaktné obloženie nespôsobuje problémy s ukladaníma dopravu.Používatelia zaznamenávajú nedostatok vôle a kvalitnú montáž nástroja.Hluk závesov sa takmer necíti.K dispozícii je elektrodynamický brzdový systém.

  Medzi mínusy modelu DeWALT DW713, ako poznamenali samotní majstri, patrí neprítomnosť laserového vodiča a funkcia mäkkého štartu.Aj keď trhnutie zariadenia pri štarte je zanedbateľné.

  Kľúčové charakteristiky:

  • výkon - 1600 W;
  • otáčok za minútu - 5 000;
  • pílový list (vnútorný priemer a priemer otvorov) - 254 a 30 mm;
  • maximálna veľkosť rezu (výška /šírka) - 89/162 mm;
  • hmotnosť - 13,6 kg.
  Pros:
  • zrušenémontáž;
  • ľahkosť a kompaktnosť;
  • vhodné na veľké množstvo práce;
  • ľahko použiteľná pracovná plocha;
  • bez vôle;
  • kvalitné a odolné spojovacie prvky.
  Nevýhody:
  • neprítomnosť pravítka vertikálnej veľkosti;
  • odstupňovanie stupňov na rotačnej stupnici;
  • žiadna funkcia mäkkého štartu.

  Video „Výhody a nevýhody DeWALT DW713“

  Toto video ukazuje výhody a nevýhody modelu.

  Makita LH1040

  Makita LH1040 má elektronickú ochranu motora

  Používa sa na rezanie prírodného dreva, drevných materiálov, plastových prírezov a hliníkových profilov. Výrobca sa postaral o bezpečnosť obsluhy: poskytuje sa dvojitá izolácia. Práca s obkladom nevyžaduje ďalšie uzemnenie.

  Medzi výhody modelu Makita LH1040 patrí elektronická ochrana motora, možnosť pripojenia zberača prachu a dobre navrhnuté podsvietenie.

  Kľúčové vlastnosti:

  • výkon - 1650 W;
  • frekvencia otáčok za minútu - 4800;
  • pílový list (vnútorný priemer a priemer otvorov) - 260 a 30 mm;
  • maximálne rozmery strihu (výška /šírka) - 93/130 mm;
  • hmotnosť - 13,7 kg.
  Plusy:
  • spoľahlivosť a trvanlivosť;
  • odolnosť proti poškodeniu;
  • dobrá prepraviteľnosť;
  • vysokokvalitný rezaný materiál.
  Nevýhody:
  • pravítko kruhového stola nízkekvalita;
  • je badateľná vôľa;
  • chatrné klipy.

  Video „Recenzia Makita LH1040“

  V tomto videu odborníci hovoria o technických vlastnostiach modelu Makita LH1040.

  BOSCH GCM 8 SJL

  Píla BOSCH GCM 8 SJL má vynikajúcu funkčnosť

  Podľa spotrebiteľských recenzií sa píla BOSCH GCM 8 SJL považuje za jednu z najvýkonnejších a najvýkonnejších. Existencia bočných nástavecov umožňuje vykonať rez dlhých dosiek a tyčí. Upevnenie funkčnej jednotky k pracovnej ploche je pevné, bez vôle. BOSCH GCM 8 SJL má pohodlný a spoľahlivý mechanizmus nastavenia sklonu.

  Vyrobené z hliníkového krytu je odolné voči otrasom a iným mechanickým poškodeniam.

  Kľúčové vlastnosti:

  • výkon - 1600 W;
  • otáčok za minútu - 5500;
  • pilový list (vnútorný priemer a priemer otvorov) - 216 a 30 mm;
  • maximálne rozmery strihu (výška /šírka) - 70/312 mm;
  • hmotnosť - 17,3 kg.
  Plusy:
  • nemecká kvalitná zostava;
  • pohodlné a odolné držiaky;
  • skvelá funkčnosť;
  • predlžovacie káble;
  • presnosť a ľahkosť cestovania.
  Nevýhody:
  • slabé laserové podsvietenie;
  • malé množstvo prachu;
  • ťažká váha;
  • viditeľná úroveň hluku.

  Video „BOSCH GCM 8 SJL - najlepšia pokosová píla“

  V tomto videu vidíte možnosti a preskúmajtefunkčnosť modelu

  Metabo KGS 216 M

  Metabo KGS 216 M zaručuje presnosť a presnosť rezu

  Píla novej generácie, ktorá získala vylepšený dizajn a ergonomické telo. V porovnaní so svojím predchodcom - modelom KGS 216 - má Metabo KGS 216 M kompenzovanú osvetlenú plochu a pozmenenú polohu laserového vedenia.

  Pohodlný a premyslený dizajn uľahčuje prepravu náradia. Orezávanie je vhodné pre domáce a poloprofesionálne použitie. Ohrievanie motora je minimálne. Medzi výhody Metabo KGS 216 M patrí predinštalovaný otočný mechanizmus pracovnej plochy, rýchloupínacia svorka a pohodlná LED baterka.

  Kľúčové vlastnosti:

  • výkon - 1500 W;
  • otáčok za minútu - 5000;
  • pilový list (vnútorný priemer a priemer otvorov) - 216 a 30 mm;
  • maximálne rozmery strihu (výška /šírka) - 65/305 mm;
  • hmotnosť - 13,5 kg.
  Plusy:
  • presnosť a presnosť rezu;
  • laserové ukazovátko a podsvietenie;
  • silné a ergonomické puzdro;
  • možnosť rozšírenia pracovnej plošiny;
  • vysoký stupeň ochrany operátora;
  • hodnota za peniaze.
  Nevýhody:
  • funkcia mäkkého štartu nie je poskytnutá;
  • nízkokapacitný zberač prachu.

  Video „Spätná väzba k modelu Metabo KGS 216 M“

  Toto video zobrazuje prvý rez vyrobený pílou Metabo KGS 216 M.

  Pri výberepokosová píla si pozorne preštudovala technické vlastnosti a funkčnosť zariadení.Je tiež dôležité vopred určiť úroveň zaťaženia nástroja.Na použitie v domácnosti si môžete kúpiť mobilnú a kompaktnú pílu, pre profesionálnu prácu potrebujete stroj s vysokým výkonom a vysokým výkonom.