Ako pripraviť kompost vo vreckách vlastnými rukami

Je obvyklé nazývať kompostové hnojivá organickej povahy.Získajú sa po rozklade bylín a ďalších zložiek v dôsledku životne dôležitej činnosti mikroorganizmov.Dnes sa dozviete, ako správne kompostovať vo vreckách, ako pomaly alebo rýchlo vyrobiť vynikajúce hnojivo, ktoré komponenty by mali byť súčasťou kvalitného krmiva a ktoré by tam nemali byť.

Ako rýchlo vyrobiť hnojivo?

Túto otázku často kladú začínajúci záhradkári, ktorí zatiaľ nemajú dostatočné praktické skúsenosti.Stavba je najlepšie umiestnená na zemi alebo v pripravenej jame.Vyžaduje sa dobrá drenáž zo sena alebo slamy.Vrstvy kompostu sa rozprestierajú s urýchľovačom „Bajkal“, ktorý obsahuje dostatok dusíka.Môžete použiť iný liek s podobnými vlastnosťami.V prípade hustých nosných vrstiev môže dôjsť k poškodeniu kvality hnojiva.Vrstvy môžu napríklad pozostávať z vetiev získaných z ovocných stromov a iného ovocného odpadu.Tiež vhodné suché listy, papier, koshennye ročné trávy.Je dôležité pamätať na striedanie vrstiev materiáluurýchľovač spracovania.Iba v tomto prípade je možné dosiahnuť normálnu ventiláciu vzduchu a získať kvalitný kompost na výstupe.

Na dosiahnutie správnej teploty by ste mali štruktúru zakryť utierkou, kúskom linolea a zbytočnými handrami.Určite raz za mesiac musíte zložiť zloženie.Ak sú letné suché dni, je potrebné hnojivo zavlažovať hadicou, aby sa udržala normálna vlhkosť.Je to dôležité a čuchové.Ak ide o amoniak, prehnali ste množstvo urýchľovača.Pomôže to pridať skartovaný papier.

Ak je nepríjemný zápach zhnitých vajec, problémom je nedostatok kyslíka.Riešením bude pridanie triesok alebo slamy. Spravidla sa rýchlo vyrobený kompost môže použiť po 2 mesiacoch.

Video „Ako variť“

Z videa sa dozviete, ako vyrobiť kvalitný kompost.

Príprava hnojiva pomalým spôsobom

V prípade výberu pomalého spôsobu výroby hnojiva sa materiál pripravuje iba raz, po ktorom je potrebné počkať asi 2 roky.Táto metóda sa tiež nazýva studená.Budete musieť nainštalovať nádrž v jame umiestnenej na určitom kopci.Jeho hĺbka je veľkosť rýčového bajonetu.Kompost musí byť dostatočne široký. Je to tak, že sa do neho môže voľne vojsť veľký počet kmeňov, lístia a konárov.Všetky komponenty musia byť rozdrvené.Ďalej sa umiestnia do jamy azaspať.Schéma kompostovej haldy je nasledovná - v spodnej časti škatule je dozretý kompost, potom sa nachádza dozrievanie a krycia vrstva dokončí návrh.Box odporúča dať do vzdialeného rohu záhrady.Ak bude mať čiastočný odtieň.

Hnojivo vo vreckách

Ak nemáte veľkú záhradnú plochu, na ktorú môžete umiestniť kompostovú jamu, pomôže vám skladovanie hnojív vo vreckách.Musia byť čierne a husté. Vrchná vrstva Zeme by sa mala odstrániť z miesta vývoja.Spolu s burinou a trávou sa umiestni do pripravených vriec a do nej sa musí naliať biohumus.Namiesto tohto lieku je dovolené použiť akýkoľvek podobný stimulant.Po dokončení všetkých činností sa vrecia musia previnúť páskou.Keď budú po niekoľkých mesiacoch otvorené, môžete počítať s kvalitným kompostom.

Materiál na prípravu

Nezávislá príprava kompostu nezaberie veľa času a umožňuje šetriť osobné prostriedky.

Čo môže byť v komposte?Je to taký odpad z vašej kuchyne, ako sú obilniny, ovocie a zelenina, dokonca aj čajové lístky alebo silné, získané z pitia kávy.Odporúča sa tiež používať zhnitý hnoj živočíšneho pôvodu.

Rovnako ako stonky a konáre z plodín rastúcich na vašej záhrade, lístia a iného zhnitého odpadu z lokality, akékoľvek druhy rias, odpad,ktorý po sebe zanechávašpeciálny záhradný drvič. Vhodné sú tiež predrezané buriny. Nemôžete použiť iba ich koreňový systém. Kompost často obsahuje materiály prírodného pôvodu - papier alebo látku.

Aké materiály by sa nemali používať

Okrem zoznamu materiálov, ktoré sa môžu použiť, existuje aj zoznam tých materiálov, ktoré by nemali byť vo vysoko kvalitnom a náležitom komposte.

Takže v zložení hnojiva nie je miesto pre taký živočíšny odpad, ako je trus, kosti atď. Stále však nie je možné pridať čerstvé kultúry listov a trvalých burín a tiež koreňový systém. Nepoužívať na výrobu kompostu a rastlín s akoukoľvek chorobou. Nie je potrebné zavádzať čerstvý hnoj, záhradný odpad, v ktorom je zaznamenaná prítomnosť toxických látok alebo toxínov, do zloženia vrchného obväzu. Je zakázané umiestňovať zvyšky takých materiálov, ako sú guma, sklo, kov, plast a iné podobné odpadky.

Video „Ako uchovávať“

Z videa sa dozviete, ako ukladať kompost.