Robíš kompost s vlastnými rukami na fínskej technológii

Problém recyklácie je v modernom svete čoraz dôležitejší.Podľa štatistík je ich hlavná časť organická.Napriek rozsahu problému je každý schopný prispieť k jeho riešeniu a zároveň získať skutočné výhody.Každý majiteľ dachy môže z odpadu urobiť vynikajúce hnojivo as minimálnymi nákladmi na finančné prostriedky.Vynikajúcou možnosťou by bolo vytvorenie ručného kompostéra pomocou fínskej technológie.Pozrime sa podrobnejšie na všetky podrobnosti tohto prípadu.

Čo potrebujete

Zosilňovač záhrady- dizajn, ktorý nebude vyvíjať veľa úsilia, ale musíte dodržiavať výrobnú technológiu a dodržiavať systém.Existuje niekoľko veľmi dôležitých momentov pre správnu organizáciu procesu, vrátane povinného prístupu kyslíka k organickým látkam, udržiavania vlhkosti na približne 55% a prítomnosti organických látok obsahujúcich dusík, pretože je nevyhnutne potrebné pre baktérie, ktoré spracúvajú odpad.Obsah samotného materiálu uloženého v nádobe môže byť veľmi rôznorodý a môže zahŕňať odpad z potravín, listy, trávu, hnoj a iné.

Samotná debna by mala mať objem 1 - 3 mvýška, šírka a dĺžka. V podstate je kapacita kocka. Celá konštrukcia musí byť najmenej 12 metrov od budov a 8 metrov od vodných zdrojov. Je tiež veľmi dôležité, aby sa nachádzalo na mieste, kde nemôže byť zaplavené počas dažďa.

Požadované materiály

Najlepším riešením v tejto veci bude strom. Niekedy sa samozrejme používa bridlica, ale nemôže poskytnúť vhodnú kvalitu a spoľahlivosť, takže sa budeme venovať prvej možnosti.Medzi možnými variantmi záhradného kompostéra pre dachu je perfektný trojkomorový box.Zoznam všetkého, čo je potrebné na začatie činnosti, je možné znázorniť takto:

 1. Masívna základná doska. Musí byť dostatočne hustá, aby podporovala množstvo kompostu.
 2. Drevené dosky s rozmermi 10 x 3 x 100 cm v množstve 45 kusov (ako rezervu v prípade poškodenia je lepšie vziať 50 kusov) a 10 x 3 x 300 cm - 25 jednotiek. To stačí na to, aby ste urobili všetko bez obáv z nedostatku materiálu.
 3. Tyčinka v množstve 8 kusov, ktorá má tieto vlastnosti: šírka - 5 cm, hrúbka - 5 cm, dĺžka - 100 cm.
 4. Antiseptikum na drevo. V takom prípade by sa mali zvoliť také parametre, ako je kvalita a bezpečnosť životného prostredia, čo je pre problém rozhodujúce.
 5. Na správne upevnenie konštrukcie je potrebné 12 okenných závesov typu povrchu a skrutiek.
 6. Olejová farba. Záhradný komposter, rovnako ako akýkoľvek iný predmet, musí krásne zapadať do exteriéru.

Video „Ako si vyrobiťkompost vlastnými rukami “

V tejto forme vidíte, ako kompost vyrobiť vlastnými rukami a ako vyzerá v konečnom stave.

Funkcie fínskej technológie

V tomto prípade sa proces „dozrievania“ líši od postupu v konvenčnej jame.Určite musíte vziať do úvahy niekoľko dôležitých bodov.Po prvé, plnenie kompartmentov musí začínať prvým.Počas extrakcie kompostovej hmoty je náplň z ďalšej, respektíve cyklus je kontinuálny.Po druhé, všetok materiál v prvom oddiele by sa mal pravidelne premiešavať na rovnomerné zrenie.

Pre tých, ktorí budú používať burinu, ako jednu zo zložiek (a, bohužiaľ, v krajine nie sú zriedkavé), uvádzame, že je lepšie dať ich do stredu, pretoževysoká teplota počas rozkladu nedovolí, aby ich semená zostali schopné klíčiť.

Napokon nezabudnite dobre zalievať v horúcom a suchom počasí, aby sa udržala požadovaná úroveň vlhkosti.Ak splníte všetky potrebné podmienky, môžete sa spoľahnúť nielen na miesto na správne zneškodnenie organického odpadu, ale aj na získanie hnojiva, ktoré výrazne zvýši výnos na záhradnom pozemku.

Ako vybaviť trojkomorový box

Teraz, keď sme zozbierali všetky potrebné materiály a zoznámili sa s vlastnosťami fínskej technológie, pozrime sa, čo je potrebné urobiť, aby sme zostavili samotnú štruktúru.Krok za krokom je potrebné vykonať nasledujúce kroky:

 1. Drevené dosky ošetrujte antisepticky podľa pokynov v príručke.
 2. Ďalej pokračujte v montáži bočných stien. Pre všetky štyri používame skrutky ako upevnenie.
 3. Steny vyrobené v predchádzajúcom kroku musia byť opláštené doskami, zatiaľ čo dve z nich sú blízko a zvyšné majú medzeru 10 mm.
 4. Upevnite dosky pripravené na zadnú stranu. V takom prípade musíte ponechať medzeru 10 mm.
 5. Ďalším krokom je dosiahnutie najnižšej hodnoty. Pri upevňovaní musíte tiež nechať medzeru až 10 mm.
 6. Potom zatlačíme prednú dosku a necháme 20 cm pod miestom, kde budú umiestnené dvere.
 7. Namontujte strechu. Malo by sa to urobiť so zreteľom na skutočnosť, že na jednej strane bude niekoľko otvorov na zavedenie organického odpadu.
 8. Na konci pripevníme spodné dvere a poklopy, ktoré dokončujú proces montáže záhradného kompostéra.

Stručne povedané, poznamenávame, že inštalácia konštrukcie, hoci to nie je jednoduchá záležitosť, je celkom možná, ak budete postupovať podľa pokynov a dodržiavať potrebné opatrenia. Ako vidíte, vybudovať komposter fínskej technológie pre záhradu - skvelý spôsob, ako premeniť organický odpad na hnojivo pre záhradu a záhradníctvo.

Video „Odborné odpovede na otázky o komposte“

V tomto videu si môžete vypočuť odpovede na najpopulárnejšie otázky týkajúce sa témy, ako je správne zostavenie kompostu.