Ako vyrobiť skleník vlastnými rukami zo šrotu

Všetci letní obyvatelia sa dohodnú, že skleník improvizovaných prostriedkov je dôležitý v každej záhrade alebo letnej chate.Táto budova je jednou z najdôležitejších, pretože má množstvo výhod.Medzi nimi je možné uviesť, že môžete získať čerstvú zeleninu a zeleninu skorých odrôd a nemusíte si ju kupovať v obchodoch.Okrem toho na vašom webe môžu rastú bobule, ako sú jahody, celé leto, a to nielen dva týždne, napríklad v normálnom záhradnom lôžku.To isté platí pre všetky rastliny v skleníku: ak ich pestujete na predaj, bude to mať za následok ďalší príjem.
Obsah
  1. Čo je dobré
  2. Video „Budujeme z improvizovanéhomateriály “
  3. Ako vyrobiť zo šrotu
  4. Skleníkové rámy okien
  5. Mini-skleník
  6. Proces vytvárania mini skleníka
  7. Uvedenie do prevádzky
  8. Video „Skleník z dostupných nástrojov“„
Čo je dobré

Ak je v krajine možná kríza, skleník je dôležitou a hodnotnou budovou a je jesť čerstvú zeleninu a ovocie.vždy potrebné.Existuje veľké množstvo rôznych skleníkov.Líšia sa materiálmi, z ktorých sú vyrobené, veľkosťou, účelom.A medzi nimi je veľmi pohodlný, ale nie veľmi obľúbený typ - skleníky.

Patria sem aj rôzne skleníkové alebo skleníkové zariadenia, ktoré sa používajú na pestovanie sadeníc na parapetoch.Hovoria tiež malými vzormi, ktoré sú v móde robiť samiimprovizované materiály: zvyčajne sa inštalujú v malých oblastiach, pretože nie sú vôbec ťažkopádne.

Existuje niekoľko variácií mini skleníkov, ktoré sú veľmi bežné.Napríklad vigvam je typ skleníka, ktorý vyzerá ako tento dom Indov.Spravidla je vyrobený z polyetylénu a akejkoľvek podpory rukou.

Ďalším typom skleníkov sú balkónové regály.Nainštalovaním takejto konštrukcie na balkón získate možnosť pestovať zelenú po celý rok.Tento stojan sa zvyčajne vyrába s niekoľkými policami, ktoré sú potom pripevnené k zemi.A zo všetkých strán je stavba uzavretá sklenenými stenami.Nezabudnite však na vetranie, inak rastliny odumrú bez vzduchu.A všeobecne, ak si prajete, aby vám táto balkónová polica slúžila dlhšiu dobu, mali by ste ju nainštalovať veľmi pevne a bezpečne.

Tretím najobľúbenejším výhľadom bol mini skleník na parapete.Najjednoduchšie prevedenie pozostáva iba z veľkej plastovej fľaše, ktorá sa inštaluje na vrch rastliny.V ňom si vopred urobte pár dier vlastnými rukami.Môžete samozrejme vytvoriť komplexnejší model oválnych oblúkov na vrchnej strane pokrytých plastovými listami.

Video „Stavba zo šrotu“

Ako vyrobiť zo šrotu

(37 Teoreticky a v praxi sa používa množstvo materiálov na výrobu skleníkov vlastnými rukami.Môže byť vyrobený zo starých nepotrebných, ale z celých okien, z dlhýchvetvy, zo sklenenej armatúry, z rúr, z mriežky, z gumovej hadice, z plastových fliaš, z guľatiny, z vriec.Osobitným druhom je skleník, ktorý sa inštaluje v malej hĺbke do zeme: nazýva sa podzemný. Príklad procesu inštalácie skleníka jedného z vyššie uvedených materiálov bude opísaný nižšie.

Skleník z okenných rámov

Táto možnosť vybudovania skleníka je pomerne lacná a nie drahá. Najmä ak ste nedávno vymenili staré okná za nové v dome alebo byte, nemali by ste ich vyhodiť. Aj na tieto účely môžete požiadať niekoho zo svojich priateľov alebo hľadať potrebný materiál na staveniskách.

Táto konštrukcia má svoje vlastné inštalačné prvky. V prvom rade je potrebné, aby nadácia bola pevná a silná. Práca sa bude stále dotýkať skla, ale váži veľa. Ako základ môžete použiť hrubú drevenú tyč, betónové stĺpy ľubovoľnej hrúbky alebo pásové základy. Staré okná by sa mali pripraviť aj pred inštaláciou: je potrebné odstrániť zvyšky farby, odstrániť všetky kovania a rám namazať antiseptickým prostriedkom, aby sa v nich nevytvoril hmyz. Spravidla sa odporúča odstrániť sklo z rámov, keď prebieha proces inštalácie - predídete tak riziku rozbitých okien.

Predtým, ako začnete s inštalovaním skla, musíte si postaviť rám vlastnými rukami. Tam už môžete rám pripevniť a potom do nich vložiť sklo. Tie vetracie otvory, ktoré sa spravidla nebudú používať na vetranie, sú prilepené stavebnou páskou.

Doska môže byť rámom s doskou požadovanej veľkosti a hrúbky najmenej päť milimetrov a stavebným blokom.Keď nájdete všetky potrebné materiály, musíte dosku pribiť, aby sa zblížili s okennými rámami.Medzery medzi nimi sa spravidla nahrávajú.Po stenách je potrebné nainštalovať strechu, ktorá je vyrobená z obyčajného filmu.Je to všetko preto, že inak sa pôda v skleníku výrazne prehrieva.

Mini skleník

Pred inštaláciou skleníka je dôležité pochopiť jednu skutočnosť: na vytvorenie veľkého plnohodnotného skleníka je potrebné investovať veľa peňazí a úsilia letného obyvateľa.Rozhodnite sa, na aké účely potrebujete skleník.Nakoniec si môžete vlastnými rukami vyrobiť mini skleník improvizovanými prostriedkami.Takáto stavba nie je horšia ako veľká a jej pomocou získate aj veľkorysú a skorú úrodu zeleniny a zeleniny.

Mini skleníky majú mnoho výhod.Spomíname medzi nimi vynikajúcu ochranu a mobilitu, pretože sa dajú umiestniť kdekoľvek na webe a ticho sa presunúť.

Proces vytvárania mini skleníku

Malý pozemok sa pred inštaláciou takej štruktúry, ako je skleník vyrobený zo šrotu, zbaví buriny., čo môžete urobiť vlastnými rukami.Musíte tiež vyrovnať zem a položiť silný film.

Veľkou výhodou je, že na vytvorenie skleníka vlastnými rukami nebudete potrebovať drahé stavebné materiály: na opravu budete potrebovať iba niekoľko dosiek, skrutiek alebo klincov.Z týchto materiálov musíte vyrobiťrám asi šesťdesiat centimetrov vysoký.V spodnej časti našej škatule je dobré naliať štrk asi dva centimetre vysoké.Za ním pôjde vrstva hnojenej pôdy až do výšky päťdesiat centimetrov.

Potom by sa k hotovej krabici malo v bodoch pripevnenia oblúkov pripevniť niekoľko kolíkov.Oblúky sa zvyčajne vyrábajú z plastov.Je však dôležité vopred sa ohnúť a spojiť s kolíkmi.Ďalšou nuanciou je, že vzdialenosť medzi týmito oblúkmi nesmie byť väčšia ako tridsaťpäť až štyridsať centimetrov.V opačnom prípade bude existovať riziko, že sa film jednoducho stlačí.Ďalej nastavte priečny oblúk po celej dĺžke konštrukcie a pripevnite ho drôtom so všetkými ostatnými bočnými oblúkmi.

Existuje niekoľko možností, ako vyrobiť oblúky.Ďalšou obľúbenou je stará zavlažovacia hadica.Ak máte na farme takú hadicu, ktorá sa na niektorých miestach rozpadla, nemôžete sa ponáhľať a vyhodiť ju.Musí sa rozrezať na kúsky.Upevnite odporúčané vŕbové tyče, pretože majú dobrú flexibilitu.Hadica je tiež zaistená kolíkmi vtiahnutými do zeme.

Na svoje stránky teda môžete umiestniť niekoľko malých a kompaktných skleníkov vyrobených vlastnými rukami.Výšku môžete meniť podľa toho, čo je potrebné pre určité rastliny.Napríklad paradajky, kapusta, paprika nerastú veľmi vysoko, čo sa nedá povedať o uhorkách.

Uvedenie do prevádzky

Uviesť do prevádzky malý skleník vyrobený z vlastnejrúk, je potrebné na jar, keď sezóna výsevu semien a sadeníc.V takom skleníku takmer žiadne buriny.A rastliny budú v pohodlí a teple až do príchodu dlho očakávaného leta.Potom je možné fóliu odstrániť, aby sa zabezpečil prístup na čerstvý vzduch a slnečné svetlo.

Video „Skleník z improvizovaných prostriedkov“

Čo robiť, ak nie je možné míňať peniaze za drahé stavebné materiály, ale na mieste je potrebný skleník?Je možné použiť materiály, ktoré máte k dispozícii.Ako to urobiť, sa dozviete vo videu.