Ako, kedy a najlepším spôsobom, ako produkovať listy obväz s popolom

Rastliny vo vašej záhrade a záhrade milujú starostlivosť: zalievanie, hnojenie, ochrana pred škodcami. A dokonca aj použitie improvizovaných prostriedkov, ako je riešenie popola, môže priniesť pôsobivý výsledok.

Aká je užitočnosť popola

Hnojením pôdy drevným popolom sa dá naraz vyriešiť niekoľko problémov s lisovaním. Po prvé, je užitočný na zlepšenie mechanických vlastností pôdy. Po druhé, je bohatý na minerály, navyše na látky vo forme, ktorá je pre rastliny ľahko stráviteľná. Draslík je na prvom mieste užitočné látky, ako aj fosfor, vápnik, bór, meď, mangán atď. - v závislosti od druhu dreva alebo zvyškov rastlín, z ktorých sa získava hnojivo. Po tretie, na rozdiel od syntetických minerálnych hnojív v tejto látke nie je chlór. Po štvrté, popol možno považovať za hnojivo s predĺženým účinkom, pretože z neho sa uvoľňujú živiny dokonca rok po vrchnom ošetrení, ak sa prinesie na jeseň, nasýti pôdu fosforom a draslíkom. Po piate, okrem funkcie kŕmenia, hnojivo pomáha bojovať proti škodcom a chráni sadenice aj dospelé rastliny.

Aké druhy pôdy sa kombinujú s

Vv prvom rade je správne aplikovať toto hnojivo na okyslené pôdy, aby im poskytli neutrálne vlastnosti v dôsledku obsahu alkalických prvkov v popole.V tomto zmysle bude obzvlášť užitočný rašelinový alebo bridlicový popol.Záhradníci a záhradníci však väčšinou používajú popol z dreva a slamy.To nie je prekvapujúce, pretože sa veľmi dobre hodí pre trávnik, les, ílové pôdy.Tradične na ílových a ílovitých pôdach sa na jeseň zavádza popol a na jar piesčito-hlinito-hlinitá.Popol sa nemôže používať na slaných bažinách, ktoré sa zavádzajú do pôdy s kyslosťou 7 alebo vyššou, ani pod rastliny, ktoré sa obávajú alkalického prostredia.

Okrem zlučiteľnosti s rôznymi pôdami by sa mali zvážiť aj kombinácie s inými druhmi hnojív.Prebytok tejto látky bude mať nepriaznivý vplyv na príjem dusíka rastlinami, preto bude správne ukladať všetky dusíkaté látky do pôdy najskôr mesiac po kŕmení popolom.Ďalšou poznámkou je, že pri aplikácii tohto hnojiva je potrebné vziať do úvahy, že koncentrovaná zásada je nebezpečná pre prospešné pôdne organizmy, preto je dôležité neprekročiť požadovanú koncentráciu.

Kŕmenie stromov a kríkov

Kŕmením záhradných stromov môžete aplikovať až 100 - 150 gramov hnojiva vsuchý na meter štvorcový, vykopávanie pôdy do hĺbky 10 centimetrov alebo viac.Podobne sa popol môže použiť na ríbezle, maliny a dokonca aj záhradné jahody.Takáto funkcia tejto látky, ako je ochrana proti škodcom, už bola uvedená - jedobre chráni pred šedým úpadkom, múčnou rosou, čerešňovou pílou.

Prípadne môžete použiť popol, kopať okolo ovocných stromov okolo. Hĺbka drážky by mala byť asi pätnásť centimetrov, suchý popol zaspáva v drážke. Stromy môžete tiež zalievať roztokom popola - 2 poháre na vedro vody.

Je vhodné vykonávať kŕmenie rastlín a kríkov popolom raz za dva až štyri roky. Je však dôležité pamätať na to, že čučoriedky a brusnice nemajú radi popolček, tieto rastliny preferujú mierne okyslenú pôdu.

Video „Kŕmenie listov“

Informačné video o tom, čo sa kryje mimo koreňov.

Ako používať na záhrade

Na záhrade sa popol môže použiť kedykoľvek, keď sa vykopáva zemina na jeseň alebo na jar, výsadba sadeníc, ničenie škodcov alebo na orovnanie. Takmer všetky záhradné plodiny podporujú top dressing s drevným popolom - tekvica a solárium, korene, kapusta a greeny. Správne použitie popola znamená neprekročenie koncentrácie, aby sa nepoškodili pôdne mikroorganizmy a korene rastliny, a tiež aby sa časom rozšírila so zavedením dusíkatých hnojív. Pri výsadbe hľúz alebo sadeníc môžete hnojivo aplikovať v suchej forme, ale nezabudnite ho zmiešať so zemou, aby nedošlo k poškodeniu sadivového materiálu. Norma pre paradajky a zemiaky - najviac tri polievkové lyžice. Je tiež vhodný pre sadenice papriky a baklažánu.

Môžete pridať až dvesto uhoriek, cukiet, mrkvy a petržlenugramov tohto hnojiva na štvorcový meter lôžok.O niečo menej sa vyžaduje pre cibuľu a cesnak a jej zavedenie sa musí striedať s infúziou vtáčieho trusu.Pre zalievanie rastlín môžete použiť infúziu popola.Obzvlášť užitočné je to urobiť desať až dvanásť dní po transplantácii.Za týmto účelom sa v kbelíku s vodou rozpustí 75 gramov popola a vykoná sa polievanie uhoriek a paradajok s objemom pol litra na rastlinu.Týmto spôsobom môžu byť sadenice chránené pred škodcami.

Ako listovú aplikáciu v kombinácii s ochranou pred škodcami môžete použiť toto hnojivo vo forme roztoku alebo odvaru.Na varenie vývaru musíte vziať 300 gramov popola, preosiať ho a variť 25 minút v dvoch litroch vody.Potom rozrieďte vývar na objem 10 litrov.Zalejte rastliny v chladných časoch dňa.Ak chcete používať proti škodcom, môžete pridať 50 gramov mydla.

Kapusta a hrozno môžete zaliať týmto roztokom pomocou špeciálneho postrekovača. Pri použití roztoku alebo odvarovania popola je dôležité zabezpečiť, aby sa všetky tuhé častice úplne rozpustili - aby nepoškodili sadenice. Toto hnojivo môžete použiť na kvetinové záhony, napríklad sa už na jeseň aplikuje pod ružami.Je tiež povolené a dokonca sa odporúča pridávať popol do kompostu, napríklad keď sa prevracia na jeseň.

Variaci popol

Na varenie sa môžu použiť zvyšky dreva alebo rastlín.Je zakázané spaľovať na hnojivo akýkoľvek plastový odpad, tlačpapier, natierané drevo, drevo alebo vrcholy s hubami alebo chorobami. Optimálny čas na obstaranie materiálu na spaľovanie je na jeseň alebo na začiatku zimy, keď sa dokončila hlavná poľnohospodárska práca, ale nie je takmer žiadny sneh. Materiál sa môže spáliť okamžite - to umožní vopred pripraviť dostatočné množstvo popola. Malo by sa pamätať na to, že nachladne na dlhú dobu a dokonca nasledujúci deň môže spôsobiť popálenie. Nádoby na popol by sa mali utesniť a skladovať na suchom mieste. Výhody tohto hnojiva sú bezpochyby bez ohľadu na to, ako sa dostanú k rastlinám.

Video „Funkcie použitia popola“

Informačné video o použití popola v záhrade alebo na záhrade.