Ako vytvoriť lôžko súvislého kvitnutia trvaliek: schémy a možnosti

Ak máte vidiecky dom alebo pozemok, pravdepodobne ste premýšľali o tom, ako vytvoriť kvetinový záhon trvaliek vlastnými rukami.Kvetinový záhon s nepretržitým kvetom vás poteší od skorej jari do posledných dní odchádzajúcej jesene a vždyzelené kríky, dokonca aj v zime, dokážu zachovať svoju krásu.V článku sa dozviete, aké schémy existujú a príklady toho, ako navrhnúť kvetinovú záhradu pre začiatočníkov s cieľom organizovať nepretržité kvitnutie rastlín vlastnými rukami.

Kvetinové záhony tohto typu

) Aby ste si mohli celú sezónu, od skorej jari do neskorej jesene, vychutnať krásu a vôňu vysadených rastlín, musíte poriadne zorganizovať schému kvetinovej záhrady a výber vhodných kvetov.Hlavným tajomstvom pre začiatočníkov pri vytváraní lôžka súvislého kvitnutia trvaliek je presne poznať obdobie kvitnutia každej plodiny.Výsadba niekoľkých odrôd, ktorých doba kvitnutia sa postupne nahradí, poskytne vám voňavý a neuveriteľne krásny kvetinový koberec po celú sezónu.Druhé pravidlo výsadby také kvetinové záhony - najmä starostlivosť a požiadavky rôznych rastlín.Preto vysádzajte kvetinový záhon s trvalkamiodrody s podobnými požiadavkami na chov.Pre čo najpresnejšiu navigáciu vytvorte plán výsadby trvaliek v kvetinovom záhľade, najskôr na kúsok papiera.Pri organizovaní zvážte tieto príklady výsadby:

 1. V strednej časti pozemku sa vysádzajú vysoké odrody.Spolu s kvitnúcimi výsadbami na tomto mieste môžete vysadiť zelené kríky, ktoré vytvárajú dekoratívny efekt.Neodporúča sa umiestňovať kríky do hromady, je lepšie zasadiť ich rovnomerne tak, aby dopĺňali kvitnúce kytice.
 2. Zasadíme nízko rastúce rastliny, ktoré sa posúvajú bližšie k okraju kvetinového záhonu.Samotný okraj môže byť ozdobený popínavými rastlinami, ktoré dokážu skryť všetky existujúce nedostatky.
 3. Pri výbere kvetín venujte pozornosť kombinácii odtieňov v súbore.Nebojte sa zamerať na svetlé miesta, ktoré môžu oživiť kvetinový záhon a urobiť ho neuveriteľne jasným.

Schémy vytvárania záhonov s trvalým kvetom s trvalkami sa môžu líšiť v závislosti od toho, ktoré by ste chceli vidieť:

 • citlivosť jarnej kvetinovej záhrady;
 • kvetinové záhradné farby;
 • Kvetinová záhrada - jesenná šľachta.

Nižšie nájdete príklady trvaliek, ktoré sa dajú použiť na vytvorenie každej z týchto troch kompozícií vlastnými rukami:

 1. Semená geránu a kamenárstva zasadíme blízko okrajov kvetinového záhonu.Prvý kvitne pelargónie a kvitne od júna do júla, potom vezme obuškové sedum, ktoré poteší oko až do polovice jesene.
 2. Potom séria dúhoviek rôznych odrôd.Doba kvitnutia od mája do júna.
 3. Ďalší riadok sú pivonky a ruže.Tieto vonné rastliny kvitnú začiatkom mája a pokračujú až do konca júla.
 4. Vysoké rastliny, Mordovnik a proso, ktoré kvitnú v auguste, sa vysadzujú v blízkosti plotu alebo kovadliny.

Výber zelených kríkov

Zelené kríky sú univerzálnym prvkom akéhokoľvek kvetinového záhonu, keďžetakmer vždy organicky dopĺňajú kvetinové zloženie rastlín jedného roka alebo trvaliek vysadených vlastnými rukami.Na rozdiel od zakrpatených stromov rastú okrasné kríky oveľa rýchlejšie a ich životaschopnosť je oveľa vyššia.Napríklad je možné rezať vetvy zeleného kríka chyteného nočným mrazom, zatiaľ čo jeho atraktivita sa zachová.Ak ich porovnáte s trávnatými rastlinami, potom zelené kríky nemusia pestovať každú sezónu a kopať v zime.

Ak chcete mať na webe jasnú farbu aj v zime, pri plánovaní svojej vlastnej výsadby výsadbových plantáží v kvetinovom záhrade zvážte tieto skutočnosti: okrasné kríky sú schopné potešiť šťavnatými zeleňami takmer až do mrazu;Okrasné kríky, ako sú skalník alebo trpaslík, sú v zimnej záhrade pestrofarebné.

Zelené kríky sa zatrieďujú do troch skupín:

 • kvety;
 • ​​
 • ozdobné listy;
 • okrasné rastliny.

Vytrvalá kvetinová záhrada je dobre zdobená okrasnými kríkmi, ktorésa delia na: listnaté a vždy zelené. Pri výbere druhu kríka zvážte nasledujúce vlastnosti:

 1. poveternostné podmienky a odolnosť proti mrazu.
 2. Požiadavky na osvetlenie (solárny pozemok, čiastočný tieň alebo tieň).
 3. Druh pôdy.
 4. „Vzťahy“ so susednými zariadeniami.

Pri výsadbe kríkov v kvetinovom usporiadaní zvážte jeho maximálnu veľkosť. Trpasličí a miniatúrne zelené kríky a kríky, plíživé formy - to sú tradičné prvky v kvitnúcich oblastiach. Okrem krásneho pozadia sú tieto rastliny schopné blokovať šírenie buriny v tejto oblasti. Slnečný pozemok dokonale ozdobí kompozíciu jasnými alebo viacfarebnými listami:

  61. Japonská spiraea s ohnivými červenými a oranžovými listami; 62) trpasličí čučoriedky;
 • zlatý oblak thuja;
 • zimolez pestrý;
 • zelený tymián.

Na doplnenie aranžovania kvetín vysadte v poslednom riadku vysoké lúky, kríky magnólie, hloh alebo kozy. Ak sa kvetinový záhon nachádza v penumbre, mali by sa uprednostniť tieto druhy kríkov: hortenzia, rododendrony, vres. Rastliny s tmavými listami by mali byť vysadené v tieni:

 • ihličnaté rastliny (borievka, kaparisok alebo tis bobule);
 • červené a čierne bezinky;

  74) chubushnik;
 • snežnica,
 • zimostráz.

Video „Pokyny na vytvorenie kvetinovej záhrady“

Videonávod na pomoc pri vytváraníkvetinová záhrada

Výber trvalých kvetov

V závislosti od „nálady“ kvitnúceho záhonu (jar, leto alebo jeseň) sa na výsadbu používajú rôzne kvetinové kultúry. K výberu domácich zvierat by sa malo pristupovať veľmi opatrne, pričom by sa mali zohľadniť tieto parametre:

 • rastlinné svetlo;
 • 85) tolerancia sucha;
 • požiadavky na pôdu;
 • potrebná starostlivosť.

Na vytvorenie obrazového efektu nie je potrebné pestovať veľa trvaliek, stačí si vybrať 5-7 exemplárov s rôznymi kvetmi. Jarná kvetinová záhrada je spojená s prvými kvetmi a najjemnejšími farbami. Preto sa v takýchto kvetinových záhonoch, drobných sedmokráskoch a petrklíčoch, pestrofarebných maceškach a slnečných narcisoch, nádherných žltých fialových krokodíloch a samozrejme dúhe skorých kvetov tulipánov stanú najviac vítanými domácimi miláčikmi. Sú to rastliny, ktoré kvitnú na začiatku sezóny a počas mesiaca poteší jej krása. S príchodom posledného jarného mesiaca ich nahradili pivonky a neskoré odrody narcisov s tulipánmi, ako aj vlčí bôb a akvilegia. Do konca mája kvitnú cisárske tetrova a hyacinty.

S príchodom leta sa na lôžku s trvalými kvetmi s trvalkami kvitnú nové, ešte jasnejšie farby, napríklad: nechtíka lekárska, ibištek, zinnias, ruže, hortenzie, delfínium. Samozrejme, v kvetináčoch nepretržitého kvitnutia musia byť prítomné rôzne denné a krásne ľalie, echinacea a yasnotok. Ak pretrvalky správne a včasnú starostlivosť, poteší vás svojou farbou a neprekonateľnou chuťou celé leto.

Pokojná šľachta jesenných rastlín s príchodom jesene nahrádza jasné farby.Počas tohto obdobia kvitnú flox a chryzantémy, canne a lobelia, karafiáty, begónie a delphinium.Ak to chcete urobiť, odstráňte kvetinové kvetenstvo.Ak chcete vytvoriť jesenné koberce s pestrými farbami vlastnými rukami, zasadte niekoľko kópií jačmeňa, hélia alebo aster.Nezvyčajné luky ozdobného luku, tisícročná a zlatá guľa kraspédie sú pripravené potešiť vás takmer až do mrazu.

Vlastnosti a výhody

Pri vytváraní kvetinovej záhrady má trvalé kvitnutie svoje vlastné vlastnosti.Faktom je, že kvetinová záhrada je hustá a svetlá, je dôležité zvoliť dobre osvetlené miesto.Potom jasne distribuujte pozemky s názvom rastlín, ktoré budete zasadiť.Je nevyhnutné, aby kvitnutie bolo konštantné. Pôda pred výsadbou by sa mala dobre hnojiť a pripraviť prášok do pečiva (expandovaná hlina, tehlové štiepky alebo riečny piesok). Je veľmi dôležité zabrániť vysychaniu pôdy a včasnému odstráneniu burín.Výhody trvalých kvetinových záhonov:

 1. Ak hovoríme o výhodách takýchto záhonov, najdôležitejšou vecou je trvanlivosť.
 2. Ďalej je potrebné poznamenať, ľahkosť starostlivosti a schopnosť vytvoriť si krásny obrázok vlastnými rukami, ktorý vás poteší po celý rok.
 3. Utrácať peniaze za trvalkyiba raz, ale semená jednoročných plodín sa budú musieť kupovať každý rok.
 4. Trvalky nevyčerpávajú pôdu, takže si nevyžadujú stálu starostlivosť.
 5. Neokázalosť - slnečné miesto, čiastočný tieň a tieň.
 6. Schopnosť vytvárať krásu vlastnými rukami.

Video „Čo je záhrada s konštantným kvetom“

Ilustračné video s užitočnými informáciami arastliny.