Inštrukcia výstavby skleníka Mitlayderom

Stavať skleník vlastnými rukami, pravdepodobne sen každého záhradníka. Výhody nie sú predmetom vyvrátenia: rastliny sú chránené pred mnohými klimatickými faktormi, starostlivosť je uľahčená a výnos je výrazne vyšší. Nikomu však nie je tajomstvom, že existuje veľké množstvo odrôd skleníkov - je veľmi ľahké sa zmiasť alebo jednoducho zmiasť. V tomto článku budeme diskutovať o tom, čo je skleník podľa Mitlaydera, aké sú jeho výhody a ako ho postaviť vlastnými rukami.

pozretia

Skleníky tohto typu sú obvykle sedlové s vysokými stenami. Avšak, ako u každej zavedenej formy, aj v priebehu času sa druhy objavujú, napríklad, klenutý tvar. V zásade táto rozmanitosť pochádza zo snahy o maximálne zjednodušenie konštrukcie skleníka vlastnými rukami, pričom sa súčasne zachovajú všetky vlastnosti a vlastnosti originálu na maximum.

Pre tých, ktorí sa obávajú stagnácie teplého vzduchu pod strechou (ktorá je typická pre klenuté konštrukcie), remeselníci už prišli s treťou možnosťou - s dvoma priečkami. V tomto uskutočnení je vetranie ergonomickejšie - studený vzduch nestagnuje, zmieša sa s teplým a prirodzene sa rýchlo šíri po celej oblasti budovy.

V skutočnosti sú druhy skleníkových skleníkov triedené podľa kvality a metódyvetranie. Inak sú rám a povlak vyrobené podľa rovnakej schémy.

Výhody

Hlavnou výhodou konštrukcie podľa Mitlaydera je strecha, ktorá je rozdelená do dvoch úrovní, z ktorých každá je vybavená ventilačným oknom na zlepšenie vetrania. Vetranie je skonštruované tak, že prístup k vzduchu je otvorený po celej dĺžke skleníka. Dobrá ventilácia je kľúčom k zdravým rastlinám. Výkresy skleníka sú konštruované tak, že prieduchy sú orientované na juh, čo znamená, že dovnútra vstupuje iba teplý vzduch.

Celková pevnosť rámu pomáha odolávať všetkým poveternostným vplyvom: krupobitie, sneh, dážď, silný vietor. Tým sa znižujú náklady na opravu a obnovu skleníka na začiatku novej sezóny. Zároveň, ak sa obávate o bezpečnosť konštrukcie - je ľahké ju rozobrať, ľahnúť si na chránené miesto a budúci rok znova zložiť. Tvar a materiál na výrobu rámu (drevo) tiež zabraňuje tvorbe kondenzátu.

Pri práci pomáhajú nosníky, ktoré sa nachádzajú priamo pod strechou: ani keď sa postavíte do svojej plnej výšky, nedotknete sa ich hornej časti hlavy, ale môžete ich tiež použiť na podväzkové rastliny.

Plocha skleníka je 12x6x2,7 m, tj pomerne veľká. To je rozhodujúce pre udržanie stabilnej teploty v miestnosti, a to aj pri prudkom poklese jej vonkajšej strany.

Zariadenie

V prvom rade sa skleníky Mitlayder oceňujú pre svoj neobvyklý tvar.strechy. Zriedkavo sa vyskytuje sedlová strecha, ktorá sa v jednom bode zbieha, ale je umiestnená na dvoch úrovniach.Preto sú regulované rôzne stupne sklonu každého sklonu, pretože pre strechu existujú dva nosné trámy.Severný svah je najvyšší, južný svah je nižší až o 45 cm, čo umožňuje vytvorenie takého pohodlného vetracieho systému.

Priečka (okno) je vyrobená z polyetylénu upevneného na drevených latkách, stupeň jej otvorenia je možné nastaviť nezávisle. Ďalej sa otvára do budovy, ktorá reguluje prístup na čerstvý vzduch.

Na poťahovanie používajte nielen polyetylén, ale aj akékoľvek iné materiály, v závislosti od vašich prianí a možností. Preto často používajte kombináciu polyetylénu, polykarbonátu a skla. Zároveň je najúčinnejším spôsobom usporiadania takého skleníka pôvodná konštrukčná kresba - s dvoma guľôčkami filmového povlaku, ktorých vzdialenosť je 5 až 7 cm.

Video „Skleníkový mitlider“

Autor tohto videa hovorí o jeho konfigurácii skleníka na zmierňovanie emisií skleníkových plynov.

Sprievodca krok za krokom

Na vybudovanie skleníka na Mitlayder budete potrebovať:

 • konštrukčné výpočty a výkresy;
 • drevené trámy s prierezom 10 cm a dĺžkou 3 m;
 • drevené trámy s prierezom 75x50 cm;
 • drevené trámy s prierezom 50x50 cm;
 • samorezné skrutky;
 • 73. 5 krokiev 1,9 m;
 • 5 tyčí 32,7 cm dlhých, s odrezanými rohmi;
 • 5trojuholníkové kliny 50x50x50 cm;
 • plastová fólia.

 1. Zameraním sa na kresbu označte obrys budúceho skleníka na zemi.Položte na obrysové 3-metrové lúče a spojte ich rohy samoreznými skrutkami.Skontrolujte úroveň rovnomernosti zostavy.
 2. Začíname zbierať bočné steny (najdlhšie) vlastnými rukami.Na konci montáže skontrolujte, či sú ich uhlopriečky rovnaké a potom ich pripevnite na základňu pomocou skrutiek.
 3. Pripojte lúče s rozmermi 75 x 50 cm a vytvorte koncové steny.Stojany sú umiestnené vo vzdialenosti 70 cm a tvoria tak vchod.
 4. Vytváranie okien.Rám okna v tejto konštrukcii má rovnaký uhol so strechou - 30 stupňov.Zostavte a zostavte 2 okná, pripevnite ich k konštrukcii.
 5. Na výrobu dverí sa nosníky s rozmermi 50 x 50 cm montujú na samorezné skrutky, ktoré sú pripevnené preglejkovými kolíkmi.Upevňujeme na rám.
 6. Dostať sa dolu na stavbu strechy vlastnými rukami.Položte krokvy na zem, zmerajte vzdialenosť medzi extrémnymi bodmi, mala by byť 2,4 m. Porazte trojuholníkové kliny v intervaloch 50 cm. Keď sú pripravené, pripevnite krokvy k hornej časti rámu - prvé 2 bočné, potom ostatné 3 v rovnakej vzdialenosti od seba.Zaistite všetky skrutky krokiev.Nainštalujte priečnik.
 7. Po kontrole a odmeraní rámu pokračujte v upevňovaní filmu vlastnými rukami.Každý segment fólie je bezpečne pripevnený pomocou tenkých tyčí.Po zabezpečení náteru zvnútra aj zvonka pokračujte s pristátím.

Video „Konštrukcia univerzálneho skleníka preMitlayder “

Videonávod o tom, ako vybudovať skleníkovú stavbu podľa Mitlaydera.