Existuje čierna ruža v prírode a chov?

Určite ste sa pýtali, či čierna ruža existuje v skutočnosti alebo či ju možno získať iba vyfarbením. Skutočné čierne farby neexistujú a to znamená, že v prírode sú iba vzorky tmavočervenej farby. Zvážte, aké odrody môžu byť zasadené v záhrade a ako maľovať kvetinu v čiernom odtieni.

Existujú v prírode čierne ruže

Čierne ruže v prírode neexistujú, pretože v rastlinách chýba gén, ktorý je zodpovedný za čierne sfarbenie. Môžete si kúpiť iba špeciálne odrody s predponou "čierna", ktoré sa v skutočnosti ukážu ako hnedý odtieň, alebo sami vyfarbujete kvety.

Čierne ruže v prírode neexistujú

Význam čiernej ruže siaha už po stáročia. Kresťania symbolizujú tento pôvodný kvet utrpenia Krista a kabalisti ho spájajú s centrom všetkého mystického.

Najkrajšie čierne ruže s fotografiami

Ako sme už povedali, existuje niekoľko odrôd tmavých ruží,označovaná ako čierna.Zoberme si najobľúbenejšie.

Black Magic

Táto čajová ruža má nasledujúce vlastnosti:

  • tmavé púčiky;
  • karmínové plátkové centrum;
  • elegantne zakrivené plátky;
  • rovné kríky s mladým rastom bronzu;
  • vysoká odolnosť voči chorobám;
  • starostlivosť o krásu do dvoch týždňov.

Video s recenziou Black Magic Rose

Po pozeraní tohto videa budete vedieť, ako sa starať o kvetinu.

Čierny čaj

Odroda čierneho čaju sa považuje za jednu z najneobvyklejších.Šarlátové púčiky so sivým odtieňom počas kvitnutia zhnednú.Tento originálny kvet sa nezmestí do každého krajinného dizajnu, ale nie je možné venovať pozornosť jeho kráse.

Perle Noiré

Táto odroda má malé puky s priemerom do šiestich centimetrov.Asi desať dvojitých okvetných lístkov tvorí kvetinové kefy, vo vnútri ktorých sú žlté tyčinky.Kvitnutie trvá celé leto, kultúra je odolná voči teplu a dažďu.

Túto rastlinu je možné pestovať na alergikov, pretože nemá zápach.

Čierna krása

Čierna krása sa považuje za najtmavšiu ružu.Púčiky s priemerom do desiatich centimetrov majú zamatové plátky.Kvitnutie nastáva celé leto.Vôňa odrody je silná a príjemná.Rastlina dosahuje výšku až meter.Odroda je náchylná na plesňové choroby, preto musí byť na zimu skrytá.

Black Magic
Čierny čaj
Perle Noire
Čierna krása

Barkarole

Ak sa táto odroda pestuje v chlade, dosahuje výšku sedemdesiat centimetrov a za horúcich podmienok ešte viac. Kvetenstvo má tvar pohárov s okvetnými lístkami vystupujúcimi do stredu. Čierna farba závisí od podmienok pestovania - kvetu sa páči mierne chladné podnebie. Pri dlhodobom rezaní si zachováva atraktívny vzhľad.

Schwarze Madonna

Je najtmavším ružovým hybridom. Priemer púčikov dosahuje dvanásť centimetrov, farba je hnedá, matná. Kvitne hojne, nemá zápach.

Čierny princ

Priemer kvetov je deväť centimetrov, farba je bližšie k orgovánu. Vďaka prechodom odtieňov na okvetné lístky vzniká efekt zamatového prepadu. Krík rastie až jeden a pol metra, listy majú červený odtieň. Rastlina má výraznú arómu s vínovými nečistotami. Nemá rád chlad a vyžaduje pravidelnú starostlivosť.

čierna Baccara

Túto odrodu chovala pred pätnástimi rokmi francúzska spoločnosť Meilland Roza. Púčiky kvitnú v teplom období. Ak pestujete kultúru v kyslej pôde v horúcom podnebí, kvety budú tmavšie. S príchodom chladného počasia sa stávajú tmavšími. Okvetné lístky na koncoch sú ostro prebrúsené, priemer kvetu je desať centimetrov. Vôňa je jemná, výška kríka nedosahuje ani meter. Hroty takmer chýbajú, takže rezanie vám nedáva žiadne problémy.

Barkarole
Schwarze Madonna
Čierny princ
Čierna Baccara

Kombinácia s inými rastlinami v záhrade

Krajinní dizajnéri odporúčajú kombinovať tmavé kvety s rastlinami jasných odtieňov, aby sa mohli hrať na rozdiel. Pôvodne budú kombinované s tulipánmi. Aby bola kvetinová záhrada nežnosť, zasadte niekoľko fialiek alebo krokodílov. V blízkosti rodiny ružových rastlín môžete pestovať obilniny. Tmavé púčiky sa tiež dokonale spoja s farbami modrej a lipovej odtiene. Biela ruža s tmavou kvetinou bude harmonicky vyzerať - takto si môžete zahrať na rozdiel.

Ako maľovať ružovú čiernu

Ak chcete získať modro-čiernu ružu, nebudete ju môcť pestovať. Ale môžete použiť farbivo. Tento proces je možné uskutočniť s deťmi, pretože je to vývojová a zaujímavá skúsenosť.

Výber kvetiny na maľovanie

Aby sa vaše pokusy uspeli, venujte osobitnú pozornosť výberu kvetu. Po prvé, musí byť čerstvé. Vezmite ružu so zatvorenými púčikmi a dlhým, rovným stonkou. Kúpte si bielu ružu, pretože je najlepšie zafarbená. Ako poslednú možnosť môžete na experiment zobrať krémovú kvetinu, ale nemusíte dosiahnuť požadovaný výsledok.

Wendela je najlepšou triedou, pretože je náchylná na sfarbenie.
Rada autora

Zásoby

Na experiment budete potrebovať:

  • teplá voda;
  • kapacita, do ktorej vložíte kvetinu;
  • nôž alebo prerezávač;
  • farbivo.

Nie je potrebné používať špeciálne farbivo - farbu je možné kresliť atramentom, kvašom alebo pomocou tyče zo značky.Ak chcete dosiahnuť najlepší výsledok, použite špeciálnu farbu.Takto bude ruža vyzerať prirodzenejšie a krajšie.

Umelé zafarbenie ružových pukov

Proces lakovania

Upozorňujeme, že maľovanie vás zaberie jeden deň.Výsledkom bude, že odtieň sa zmení nielen v púčikoch, ale aj v listoch.Preto je lepšie ich orezať pred lakovaním.Farbiaca zložka je rozpustená vo vode, pridajte štipku cukru, aby sa farba lepšie vstrebávala.Hranu stonky odrežte diagonálne.Čím väčšia je oblasť rezu, tým lepšie bude zafarbenie.

Po prerezaní stonku spustite do vody a počkajte, kým sa na povrchu prestanú objavovať vzduchové bubliny.Kvet ponorte do vody a udržiavajte pri izbovej teplote.Čím dlhšie kvetina zostane vo vode, tým bohatší je odtieň.

Čierna ruža je vzácna, takže ju môžete použiť ako darček.Originálnu kyticu tmavých kvetov ocenia milovníci exotiky a všetko neobvyklé.