Vytváranie skleníka zo skla vlastnými rukami

Sklenené skleníky - jedna z najbežnejších budov záhradných pozemkov.Skleníkové skleníky, ktoré získali dôveru a úctu mnohých ľudí a mali možnosť to urobiť sami, mali iba plány, a tak zaujali vedúce postavenie na zozname takýchto zariadení.O tom, ako skleníky pracujú pod sklom, ako stavať sklenený skleník vlastnými rukami, o druhoch rámov a spôsoboch, ako sklo opraviť, budeme diskutovať v tomto článku.

Výhody skleneného skleníka

Ak ste na svojom pozemku nikdy nestavali skleníkovú budovu a teraz si vyberiete, z ktorého materiálu sa má vyrobiť, tu sú hlavné výhody skleníka pod sklom.Sklenené skleníky vo vnútri udržiavajú potrebnú mikroklímu a poskytujú potrebnú vlhkosť a teplotu vzduchu pre zeleninu, ovocie, kvety a bobule.Pestovanie rôznych plodín v skleníkových podmienkach vám umožňuje začať a ukončiť sezónu výsadby skôr, čo znamená niekoľkokrát úrodu, striedanie rastlín.

K nesporným výhodám by sa malo pripočítať skutočnosť, že skleníky v skleníku boli v prevádzke už nejaký čas, takmer bez toho, aby bolo potrebné venovať pozornosť funkčným detailom.Sklo umožňuje slnečnému žiareniudosiahnuť rastliny bez akýchkoľvek prekážok, pretože medzi krycími materiálmi je na prvom mieste v priepustnosti svetla.Okrem toho je celkom ľahké vyčistiť ju od nečistôt, lístia alebo zvyškov spôsobených vetrom.

Ak je ktorýkoľvek segment skleníka vyrobeného zo skla poškodený, je ľahké kvôli jeho dizajnovým vlastnostiam vymeniť ho za vlastné ruky.Zvyčajne sa používajú rámy okien, ktoré sa dajú ľahko nájsť na skládkach a na blších trhoch.

Chemická inertnosť skla je založená na skutočnosti, že ide o ekologický materiál, ktorý pozoruhodne odoláva interakcii s agresívnymi médiami.Sklenený skleník, ktorý je mimoriadne odolný voči abrazívnym účinkom, je minimálne vystavený abrazívnemu opotrebeniu a času.Skleníky pod sklom fungujú dobre pri vysokej aj nízkej teplote vzduchu bez zmeny fyzikálnych parametrov.V letných horúčavách av zime studených neklesá a nezvyšuje sa objem.

Sklenené skleníkové štruktúry

Výber štruktúry skleníkového skla pod sklom je dôležitým krokom, ktorý nemožno ignorovať.Pri nákupe skleníka alebo skleníka sa uistite, že rám je vyrobený z kvalitných materiálov.Hlavne si vyberte drevené, hliníkové alebo oceľové rámy z dôvodu ich vysokej pevnosti a životnosti.

Skontrolujte sklo, ktoré pokrývalo rám, jeho hrúbka by mala byť najmenej 4 milimetre.

Najprv by ste sa mali rozhodnúť, na aké ročné obdobie potrebujete skleníky zo skla.preSezónne, prispôsobené na pestovanie plodín na jar, v lete a na jeseň, bude vhodné na výstavbu štítovej strechy podľa Mitlaydera, ktorej svahy sa nachádzajú v rôznych úrovniach alebo obyčajné štíty a svahy.Aby bolo možné pestovať rastliny v zime, je potrebné zmeniť nákresy, pretože bežné štítové konštrukcie nevydržia zhutnený sneh, okrem toho je potrebné rozšíriť priestor na inštaláciu vykurovacieho zariadenia.

Existuje aj rozdelenie podľa polohy skleníka pod sklom vo vzťahu k zemi.Niektoré sú postavené na vysokých základoch, iné sa naopak prehlbujú do zeme, iné sú umiestnené priamo na rovnomennej zeleninovej záhrade.Môžete ich tiež umiestniť do pracovných priestorov, napríklad do garáže alebo do druhého poschodia, napríklad na strechu stodoly.

Konštrukcia štandardného skleneného skleníka

V závislosti od materiálu konštrukcie sa výkresy menia.Najjednoduchší spôsob, ako upevniť sklo na drevené rámy, je trochu ťažšie ho pripevniť na hliníkové alebo oceľové rúry, pretože sa mení tvar a typ spojovacích prvkov.

Kam umiestniť

Po rozhodnutí o type konštrukcie skleníka pod sklom by ste sa mali presunúť k inej rovnako dôležitej otázke - kam ho umiestniť.V prvom rade je budova orientovaná na svetové strany, zo severu na juh alebo z východu na západ.Orientácia z východu na západ je rozšírená, kde sa počas dňa kultúry v skleníku pod sklom rovnomerne osvetľujú a zohrievajú.Poľnohospodársky a priemyselný skleníkŠtruktúry sa nachádzajú od východu na západ, pretože sa v nich pôda rýchlejšie zahrieva a teplota vzduchu zostáva počas celého dňa rovnomerná.

Neodporúča sa inštalovať skleník v tieni domov alebo vysokých stromov. Na jar a na jeseň dávajú zbytočný tieň, vďaka čomu kultúry nedostanú potrebný príliv svetla pre aktívne vegetačné obdobie. Navyše od polovice leta sa lístie hromadí na streche, takže sa bude musieť pravidelne čistiť, aby nedošlo k poškodeniu. Nie je potrebné umiestňovať skleník na okraj lokality, čo komplikuje prístup k nemu.

Je dobré urobiť skleník blízko domu. Súčasne je projekt chránený pred silným vetrom a ďalším prenosom tepla z domu.

Najlepšie je inštalovať skleník na rovnom otvorenom priestranstve. Využívate tak prírodné zdroje efektívnejšie, čo bude mať pozitívny vplyv na rast vysadených plodín.

Vytvorenie skleneného skleníka vlastnými rukami

Je veľmi ľahké vyrobiť sklenený skleník vlastnými rukami. Podľa výkresov vypočítajte, koľko potrebujete sklenených, drevených alebo hliníkových prírezov. Na zemi urobte značenie, pri jazde v kolíkoch, aby ste sa pri inštalácii častí nemýlili. Je dobré, ak máte asistenta, pretože vlastnými rukami je celkom ťažké pripevniť sklo na všetky časti rámu.

Nadácia

Začnite prípravou nadácie. Pred zberom odstráňte ornicu a preložte ju na stranu. Zoberte tyče s prierezom 10 x 10 cm,Pripojte ich pomocou rohov alebo skrutiek na značenie. Naplňte jamu sutinou alebo pieskom, nalejte 20 cm cementu a po vytvrdnutí cementu pripevnite drevený rám vlastnými rukami - to je základ budúcich stien. Zarovnajte spodnú časť základu s hydroizolačnou krytinou. Hĺbka podlahy by mala byť asi 20 cm.

Steny a strecha

Ak na zhotovenie konštrukcie používate drevené rámy vlastnými rukami, pred ich inštaláciou ich dôkladne spracujte a vyčistite. Zalepte všetky spoje skla a dreva tesniacou hmotou, aby sa zvýšila tepelná izolácia konštrukcie.

Ako rám môžete použiť tyče s rezom 5 x 5 cm, ktoré sa dajú ľahko spojiť pomocou skrutiek alebo rohov vlastnými rukami. Výška steny by mala byť asi 1,75 m. Okenné rámy alebo tyče spojte s vhodnou veľkosťou a šírkou steny a potom ich pripevnite striedavo k drevenej časti základu.

Na výrobu strechy pomocou rovnakej techniky, je však potrebné pridať podporné trámy na zvýšenie pevnosti konštrukcie.

Video „Skleník zo skla a kovu“

V tomto videu autor ukazuje, ako sa skleník vyrába zo skla a kovového rohu. Dozviete sa, ako je nadácia usporiadaná, ako prebieha inštalácia rámu a zasklenia, ako funguje automatizácia.