Ako si vyrobiť skleník z okenných rámov vlastnými rukami

Miera, do akej ekonomický vlastník závisí nielen od jeho dôvtipu a jeho rozpočtu, ale aj od jeho schopnosti vyniesť si vlastné ruky. Skleník vyrobený z okenných rámov je celkom praktický a budú potrebné čo najmenšie investície. Zoberme si fázový algoritmus na konštrukciu takýchto zariadení vo vlastnej krajine.

Založenie nadácie

Základ skleníka sa musí urobiť, pretože drevené rámy vážia dobre a navyše je potrebné pokryť štruktúru, pridajú sa ďalšie materiály, vďaka ktorým bude hmotnosť ešte väčšia. V súlade s tým, aby sa váš skleník z okenných rámov nepoškodil a nezmizol s časom, musíte ho bezpečne a stabilne nainštalovať vlastnými rukami, pre ktorý budete musieť vybudovať základ. Materiály na kladenie sú rôzne:

  1. Tehla - veľmi spoľahlivý, ale nie príliš lacný. Ak je správne položený, vydrží dosť dlho. Môže sa však poškodiť aj stálou extrémnou teplotou alebo nadmernou vlhkosťou. Zároveň je úplne stabilný a dostatočne pevný, drevená konštrukcia skleníka, pokojne stojí.
  2. Kameň je odolný materiál, ale je veľmi drahý. Môže byť nainštalovaný nadokonca aj polykarbonátový skleník s kovovým plášťom. Jej základ je odolný a vyrovnáva sa s vplyvmi rôznych poveternostných podmienok. Ak zoberiete surový kameň, cena materiálu bude oveľa nižšia.
  3. Drevený základ sa vyznačuje svojou pevnosťou, je tiež stabilný, ale nebude trvať príliš dlho. Doslova až osem rokov a bude sa musieť vymeniť. Je však ideálny pre skleníky, ktoré si vyrábajú vlastné ruky.
  4. Betón je pásková verzia vyrobená z cementu. Spoľahlivý a odolný. Bude to trvať mnoho rokov.

Na základe uvedených skutočností je na vás, aby ste sa rozhodli, ktorý materiál na položenie základu skleníka je pre vás prijateľný.Na vybudovanie základu by pôda nemala byť bahnitá alebo príliš vlhká, inak by sa skleník vo veľmi krátkom čase vytlačil. Ideálne, keď je pod vrstvou pôdy vrstva piesku.Ak neexistuje, postupujte takto:

  1. Hlinku prikryte štrkom, dobre ju rozotrite a potom naplňte piesok výškou vrstvy 15 cm.
  2. Skontrolujte, či najmenej jeden a pol metra neprechádza podzemnou vodou.
  3. Na usporiadanie základov pásov je potrebné vykopať priekopu do hĺbky 50 cm. Vytvorte debnenie. Dosky môžu byť zabalené fóliou tak, aby sa „neviazali“ na cement. Spodok umiestnite vystuženie z drôtu alebo jednoducho z kameňov pomerne veľkých rozmerov, aby sa zosilnili. Ďalej nalejte zmes z: cementu, drveného kameňa, betónu.

Malo by sa to uskutočniť tak, aby boli úplne vyplnenéprázdnota.
Ďalej musíte odstrániť dosky, urobiť hydroizoláciu pomocou bitúmenovej zmesi, strešného materiálu a polymérneho materiálu.Ak sú okolo okrajov dutiny, vsuňte ich do navlhčeného piesku a napchávky.To všetko bude trvať asi tri týždne (vrátane úplného vysušenia nadácie).Preto sa pred začatím výstavby skleníka rátate s týmito termínmi.

Ako namontovať rám

Skleník vyrobený zo starých rámov je úplne samostatný rám, ktorý si vyžaduje vlastnú inštaláciu vlastnými rukami, upevnenie a zakrytie (vrátanea prepravky).Na vybudovanie robustného skleníka musí byť rámec bezpečne nainštalovaný.Okenné rámy by sa mali inštalovať na základ a správne upevniť pomocou rohov, skrutiek, drevených klátikov, klincov alebo svoriek.Skleník zo starých rámov na budovanie vlastných rúk všeobecne je hračka.Hlavné je dodržiavať dôležité pravidlá najjednoduchšej konštrukcie.Plánujte všetky diela vopred, premýšľajte a maľujte všetko postupne.

Namontujte rám na základ.Na pripevnenie komponentov k základu vlastnými rukami používajte kovové rohy.Sú lacné a pomerne odolné.Aby ste ju mohli pripevniť k skleníku, budete potrebovať: zváranie, skrutky a kotvy.Potom môžete pripojiť starý rám.Nespechajte, urobte všetko správne, položte ďalší prvok na základ, pripevnite ho spolu s ďalším.Potom budete môcť urobiť skleníkový rám rukami trvalými a udržateľnými, varujúcimipokles v zemi.

Video „Ako postaviť skleník z toho, čo je na dosah“

Toto video hovorí a ukazuje, ako vyrobiť skleník z toho, čo je na dosah. Okenné rámy slúžia ako steny.

Inštalácia okien a rámov

Vzhľadom na to, že samotná konštrukcia, a teda jej hmotnosť je dosť náročná, nie je vhodné ju dodatočne vážiť oknami. Niektorí napriek tomu reprodukujú svoje skleníky týmto spôsobom, týka sa to však hlavne malých štruktúr. Najlepšia možnosť poťahovania je polyetylénová fólia. Na jeho vybavenie je potrebné vyrobiť ľahkú verziu latky po obvode hornej časti skleníka. Použite oceľový drôt, laty alebo montážny profil. Po nainštalovaní prepravky môžete fóliu napnúť. Na upevnenie použite svorky a svorky a pre upevňovacie prvky môžete vytvoriť pravidelné otvory.

Inštalácia strechy

Keď budete stavbu skleníka plánovať iba svojím vlastným spôsobom, premýšľajte, aký druh strechy bude mať: jeden alebo štít. Napríklad, ak údaje nie sú dosť, potom bude samozrejme možné urobiť iba možnosť „nakláňať sa k sebe“. Je spokojný s najjednoduchším spôsobom, pokiaľ je dostatočný sklon a voda môže bez problémov prúdiť počas a po daždi.

Možnosť sedlovej strechy je omnoho lepšia a bez ohľadu na materiál, ktorý sa použije na jej výstavbu. Predvalky spracovaných rámov sú štandardne naskladané, priklincované a na vrchu uzavretéhrebeň (vyrobený z dreva alebo plastu).Je dôležité, aby bol povrch utesnený, najmä v spojoch skla s drevom.V prípade netesností sa skutočne môže v skleníku vytvoriť nepriaznivá situácia, napríklad rovnaké choroby plesní alebo rastlín.

Ak sú steny skleníka vyrobené zo starých rámov, dokonale sa kombinujú s polykarbonátom.Napríklad, v prípade nedostatku materiálu, ktorý sa pripravujete na usporiadanie strechy na skleník, môžete použiť polykarbonát alebo skleníkový film.Toto samozrejme nie je sklo, ale pokiaľ ide o jeho vlastnosti, mikroklíma vo vnútri skleníka sa nezhorší, ak bude namiesto skla použitý iný materiál.Na vytvorenie dobrého a dobrého skleníka nie je potrebné robiť kresby, hlavnou vecou je byť schopný drotárstva a pohotového záhradníka.Po dokončení všetkých prác, počnúc od položenia základu a končiac natiahnutím filmu, si znovu overte, ako ste správne urobili všetko.

Video „Odpovede na otázky týkajúce sa konštrukcie skleníka z okenných rámov“

V tomto videu môžete vidieť skleník z okenných rámov a odpovede na mnohé otázky týkajúce sa výstavby.