Ako si vyrobiť vysoko kvalitnú a spoľahlivú motyku sami

Každé letné obyvateľstvo pozná také záhradné náradie ako násypku. Pomocou jednoduchých zariadení môžete vlastnými rukami úspešne zničiť burinu, uvoľniť pôdu alebo dokonale prevzdušniť pôdu.

Opis konštrukcie

Sekačky sú nevyhnutným nástrojom na vytváranie zavlažovacích drážok pred zalievaním vlastnými rukami, a nie samočinným zavlažovaním. Nepostrádateľným nástrojom pre závody na spracovanie rastlín, pretože pomocou dlhej rukoväte môžete uvoľniť v najodľahlejších oblastiach. Sada letných detských postieľok sa vždy skladá z niekoľkých druhov záhradných nástrojov, napríklad násypky a jej hybridného motyka (motyka, uvoľňovač), vyrobené z továrne alebo ručne.

Záhradné sekačky sa vyrábajú v rôznych variantoch, čo vám umožňuje ľahko vykonávať rôzne práce na dobrom mieste. V závislosti od požadovanej práce zvoľte vrtuľník s rôznou šírkou čepele, so zaoblenými alebo zaoblenými rohmi, tvarom lichobežníka alebo trojuholníka.

Materiál, z ktorého sa zariadenie na sekanie často vyrába, je uhlíková oceľ. Tento materiál je možné ľahko zaostriť vlastnými rukami, ale je najviac náchylný na koróziu. Aby vám takýto nástroj slúžil čo najdlhšie, potomKaždá práca na záhrade dôkladne očistite zvyšky pôdy a trávy od čepele a potom ich namažte olejom. Rezačky z nehrdzavejúcej ocele sú obľúbenejšie u nehrdzavejúcej ocele, pretože nerezová oceľ je odolnejšia a vyžaduje jednoduchú údržbu. Jedinou negatívnou je cena.

Plečka je rovnaká plečka, iba jej čepeľ je vyrobená vo forme pologule so špičatým koncom. Tento typ je vhodný na pestovanie, vytváranie otvorov na výsadbu, ako aj lôžok pre zemiaky, zeleninu, strukoviny na kamenitých pôdach.

Na rozdiel od klasického typu je hybrid hybridný s fajčením charakteristický prítomnosťou neohnutých koncov, pomocou ktorých môžeme ľahko burinu buriny popínavých rastlín.

Technické vlastnosti

Ak hovoríme o technických vlastnostiach nástroja dacha, potom je v podstate vrtulník kovový štít malej veľkosti, ktorý je pripevnený v uhle 90 stupňov k dlhej drevenej rukoväti. Štít má tieto tvary:

  • pravouhlý;
  • trojuholníková;
  • lichobežníkové.

Pri nákupe vyberte typ, ktorý je pre nadchádzajúcu prácu najvhodnejší. Dávajte pozor na kovovú tkaninu na výrobu materiálu, pretože určuje kvalitu zakúpeného nástroja. Na kopanie, tvarovanie postelí a odstraňovanie buriny sú často potrebné sekačky a lopaty pre domácnosť rôznych dĺžok a tvarov.

Ako na to sami

Dnes si môžete ľahko kúpiť potrebné záhradné náradie v každomšpecializovaný obchod.Ale ak ste letným „panujúcim domovom“ a radi robíte všetko sami, tak prečo sami nevyrobiť motyku.

Zvážte, ako zostaviť záhradný nástroj z improvizovaných prostriedkov vlastnými rukami.Ako rukoväť môžete použiť akúkoľvek dlhú palicu z dostupných nástrojov a pre čepeľ môžete nabrúsiť akýkoľvek kalený kov z toho, čo máte v stodole a nefunguje to úplne.

Video „Ako naostriť motyku“

Praktické tipy

Zvážte použitie starého pílového listu na vytvorenie štítu na sekanie,pretože to sú jeho záhradníci, ktorí majú skúsenosti často odporúčané na použitie.Materiál píly má zvýšenú pevnosť, ale súčasne je pomerne flexibilný, má zvýšenú odolnosť proti opotrebeniu.Jeden taký motyka, ktorý si vyberiete, bude stačiť na obdobie aktívnej práce.

Krok 1. Príprava materiálu.Odtrhnúť od starej pily kus požadovanej dĺžky.Za najpohodlnejšiu dĺžku sa považuje 25 cm, kus však môžete urobiť širším alebo trochu menším, čím si prispôsobíte náradie sami.Ďalej, pomocou brúsky a najtenšieho brúsneho kotúča je pás rezaný pod uhlom 45 stupňov vzhľadom na zuby píly, takže táto časť je kratšia.Takáto jednoduchá technika zníži hmotnosť nástroja bez toho, aby znížila jeho pracovnú plochu.

Krok 2. Montáž otvorov.Vo vzdialenosti 2 cm na strane zubov píly vyvŕtajte 3 až 4 otvory, pričom medzi nimi ponechajte rovnomernú vzdialenosť 3-4 cmne. Rovnaké diery vyvŕtame do kovového rohu. Výsledkom je, že otvory na oboch častiach sa musia zhodovať.

Stupeň 3. Upevnenie držiaka. V tejto fáze budete potrebovať dve časti s otvormi a kovovú rúru 25 cm a priemer 30 mm. Jednu časť zatĺkame do 4-5 cm dovnútra a urobíme dva otvory na dotiahnutie rohu. Potom, čo zostáva spojiť všetky podrobnosti, a nakoniec dostanete hybridný vrtulník so zubami, pripevnený na rohu, ktorý je spojený s kovovou rúrkou.

Krok 4. Drevená rukoväť. Derzhak môže byť vyrobený z akéhokoľvek materiálu, napríklad z lopaty, s ktorou bude pre vás vhodné pracovať: borovica, javor, smrekovec. Priemer rukoväte - nie menej ako 3,5 cm. Jeden okraj derzhak brúsiť a kladivo do potrubia. Aby ste zabránili vypadnutiu dreveného držiaka, môžete ho pripevniť skrutkou, vyvŕtať otvor alebo zatĺcť klincom.

Krok 5. Brúsenie pracovného nástroja. Akonáhle bude záhradný nástroj takmer pripravený, zostane vám brúska na odrezanie zubov. Ak robíte vlastné nástroje na uvoľňovanie pôdy, zuby môžu zostať naopak. Brúsny kotúč vám pomôže naostriť sekačku a potom sa počas prevádzky naostrí bežným súborom.

Druhou najčastejšie používanou verziou „domácej“ výroby je rýč z lopaty. V takom prípade budete potrebovať oceľové rýľ, ktorý už nie je vhodný na prácu podľa plánu.Brúska odreže spodok rýľa a dostaneme trojuholník. Použitím súboru potom odstráňte odrezky na strane rezuNa pripevnenie kovového držiaka nitmi je potrebné urobiť dva otvory.Teraz zostáva len vložiť a pripevniť drevenú rukoväť v držiaku a záhradná sekačka je pripravená na prácu.

Treťou možnosťou výroby záhradného náradia vlastnými rukami je sekačka vyrobená z kovu.Ak nemáte zbytočnú lopatu alebo starú pílu, ale je tu zbytočný kus kovu, je ľahké rezačku na rezanie a naostrenie ľahko vyrobiť.Ako kov je najlepšie zobrať oceľový pás s hrúbkou 2 mm a potom niekoľko etáp práce:

  1. priamym rezom obdĺžnik 7 x 25 cm.Spracovávať okraje látky, aby sa predišlo zraneniam;
  2. 68) zraziť obyčajný roh 25 x 25 cm a privariť ho k plechu;
  3. s kovovými svorkami pripevnite rukoväť k rohu;
  4. ostrie sekacieho noža brúskou a drvenie drieku a jeho lakovanie.

Takto môžete rýchlo a hospodárne vyrobiť vlastné nástroje pomocou nástrojov z improvizovaných prostriedkov na prácu na záhrade.

Video „Sekačka zo sekery a lopaty“

Aby ste pochopili, ako sami vyrobiť jednoduchý obruč, odporúčame vám sledovať nasledujúce video.Záhradné náradie nájde praktické uplatnenie mnohými spôsobmi.