16 z najlepších ponorných čerpadiel v roku 2019 na rôzne úlohy

Riešenie otázky čerpania vody v súkromnom dome je jedným z najdôležitejších.Na farme je potrebné odobrať vodu zo studne a prečerpať tekutinu z nádrže.Čerpacie zariadenie dobre zvláda také úlohy.Najlepšie ponorné čerpadlo uľahčí život majiteľovi letného domu a ušetrí mu peniaze a čas.

Hlavné typy ponorných čerpadiel

Existujú povrchové a ponorné čerpadlá.Ak sú prvý z nich málo výkonné a primitívne, potom posledný z nich je výsledkom práce inžinierov v oblasti hydromechaniky.ponornéhydraulické stroje sú umiestnené v hĺbke studne alebo studne. Ich aktívna časť je umiestnená v hrúbke kvapaliny, preto tieto zariadenia podliehajú prísnym požiadavkám na hydroizoláciu a čas opotrebenia.

Ponorné hydraulické stroje sú umiestnené hlboko vo vrte alebo vrte

Inžinieri identifikujú štyri hlavné typy ponorných čerpadiel. Všetky sa líšia v princípe práce a dizajnu.

Video „Ako zvoliť čerpadlo pre studňu“

V tomto videu vám odborník povie, ako zvoliť čerpadlo pre studňu.

Vibrácie

Tieto zariadenia majú najjednoduchšiu konštrukciu a sú najlacnejšie. Nemajú prakticky žiadne pohyblivé prvky, najmä elektrický motor.

Stroj vykonáva čerpanie kvapaliny v dôsledku vibrácií špeciálneho piestu. Striedavý elektrický prúd vo vinutí zariadenia magnetizuje kotvu, ktorá začína kmitať nahor a nadol. Tieto vibrácie sa mechanicky prenášajú na špeciálnu piestnu tyč. Keď piest klesne, vytvorí sa v pracovnej komore hydraulického stroja oblasť so zníženým tlakom. Z tohto dôvodu sa do komory vstrekuje tekutina. Počas spätného pohybu je tekutina vrhaná zo zariadenia do rúrky a privádzaná smerom nahor. Neustále opakovania tohto cyklu dávajú tok hydroenvironmentu, kvôli ktorému bolo takéto čerpadlo nainštalované.

Vzhľadom na jednoduchosť a nízke náklady na konštrukciu majú takéto hydraulické zariadenia nedostatky:

 1. Zariadenia veľmi kriticky nesú nečistoty. Mali by sa používať iba na čistú vodu.
 2. Vibrácie, ktoré sa vyskytujú počas prevádzky, nakoniec ničia plášť samotného čerpadla a steny studne.
 3. Preto sa také hydraulické stroje považujú za stroje s krátkou životnosťou a obmedzenou životnosťou.Ale vzhľadom na nízke náklady sa dajú ľahko vymeniť.

Na čerpanie tekutiny z bazéna je najlepšie používať vibračné čerpadlá.Zariadenie sa tiež vyrovná s úlohou zavlažovania rastlín v tejto oblasti.

Schéma vibračného čerpadla

Odstredivé

Tieto hydraulické čerpacie stroje sú pokročilejšie.Aktívnou súčasťou mechanizmu je špeciálne koleso s lopatkami.Takéto lopatky distribuujú tekutinu v komore.V dôsledku odstredivej sily sa voda vrhá na steny komory a vrhá sa do výstupnej hadice.V strede sa vytvára oblasť so zníženým atmosférickým tlakom, ktorá vťahuje nové časti vlhkosti.

Tieto hydraulické čerpadlá sú veľmi silné a dokážu zdvihnúť kvapalinový stĺpec do veľkej výšky.Cena týchto zariadení sa však uhryzne.Ale vďaka vysokej účinnosti a kvalitnej montáži väčšiny výrobcov sú tieto zariadenia veľmi populárne.

Takéto stroje ľahko prenášajú mierne znečistenie v kvapaline, nevytvárajú ďalšie vibrácie, a preto nezničia steny studní a vrtov.Hladina hluku emitovaného odstredivkou je tiež nízka.

Schéma hydraulického čerpadla

Skrutka

Konštrukcia tohto čerpadla je zakorenená v hĺbke histórie.Tento mechanizmus vymyslel staroveký grécky inžinier a mechanik Archimedes.Hlavným aktívnym prvkom takéhoto hydraulického stroja je špeciálna skrutka. Táto skrutka, poháňaná elektromotorom, zachytáva tekutinu a zdvíha ju priamo k prívodnej hadici. Hlavným rysom závitovkových čerpadiel je, že ľahko čerpajú nielen čisté vodné prostredie, ale aj viskózne médiá.

Nie sú trvanlivé. Prítomnosť veľkého počtu trieťých častí rýchlo vedie k opotrebovaniu. Áno, a vyžaduje taký mechanizmus nepretržitej údržby. Preto sa tento typ hydraulických jednotiek v domácej sfére zriedka vyskytuje. Najčastejšie sa používajú v priemyselných zariadeniach, do ktorých patria.

Konštrukcia závitovkového čerpadla

Vortex

Hydraulické čerpadlá Vortex sú vylepšenou modifikáciou bežných odstredivých čerpadiel. Ich rozdiel spočíva v tom, že majú mierne odlišný tvar lopatiek a v stenách komory sú špeciálne drážky. Kvapalina, ktorá tečie z lopatiek do týchto drážok, je navyše urýchlená vírivými mikroprúdmi. Tlak vodného stĺpca v takýchto čerpadlách je preto oveľa vyšší a sú účinnejšie. Ale tieto stroje sú drahé. Ale v tých prípadoch, keď je výsledok dôležitejší ako cena, bez takejto pumpy sa človek neobíde.

hydraulické čerpadlo Vortex

Kritériá výberu: definovať kľúčové parametre

Aby vaše ponorné čerpadlo mohlo úspešne vykonávať svoje funkcie, musíte sa rozhodnúť pre niekoľko parametrov:

 1. Parametre vodnej vrstvy pôdy. Ideálne pre vašu studňu alebovrt musí byť vyvŕtaný odborníkmi. Určia všetky charakteristiky (najmä hĺbku vrtu alebo vrtu), poskytnú technický pas pre hotový výrobok. Studňa by mala byť naplnená vodou tak, aby počas dlhodobej prevádzky čerpadla nebola vyprázdnená. Napokon, prevádzka nasucho je pre čerpadlá veľmi škodlivá. V tomto prípade je hĺbka dynamická (mení sa s časom) a statická (konštantná). Nezabudnite na taký parameter, ako je prietok - množstvo tekutiny, ktoré v určitom časovom období vstupuje do plotu. Mali by sa zohľadniť vlastnosti pôdy.
 2. Aktuálny prietok vody. Na zistenie požadovaného výkonu zariadenia a prílišného preplatenia vypočítajte, koľko bodov spotreby vody máte vo svojom dome. Spočítajte všetkých nájomcov a pridajte do domu možných hostí. Nezabudnite na pozemok, kde je voda potrebná aj na zalievanie rastlín. Spočítajte všetky tieto hodnoty a prepadnite im zásoby 15–20%. Toto bude požadovaný prietok vášho čerpacieho zariadenia.
 3. Vodná hlava. Všetky čerpadlá majú takú charakteristiku, ako je tlak vody. Ak ju chcete vypočítať, pridajte hĺbku od bodu prívodu vody k miestu zariadenia. K tomu pridajte dĺžku vodorovných potrubí a množstvo zdvihu do mixéra alebo domácich spotrebičov.

Najlepšie čerpadlá pre studne

Vývrtné čerpadlo je vysoko presné zariadenie určené na čerpanie vody z úzkych a hlbokých studní. Ponúkame prehľad najlepších čerpadiel tohto typu.

BELAMOS TM10-60

Čerpadlo BELAMOS TM10-60

Toto hydraulické čerpadlo je výkonné a kompaktné. Navrhnuté a vyrobené v Taliansku, má vynikajúcu kvalitu zostavenia. Jeho kapacita je dostatočná na zdvihnutie vody z hĺbky 30 metrov. Prístroj má vysokú úroveň zvukovej izolácie, čo znamená, že jeho práca nikomu neublíži.

Plusy hydraulického čerpadla:
 • vysoko kvalitná zostava a malé rozmery;
 • vysokovýkonné zariadenie;
 • nízka hladina hluku.
Nevýhody hydraulického čerpadla:
 • zariadenie netoleruje rázy.

GILEKS Water Cannon PROF 55/75 House


Krásna pumpa od slávnej čínskej značky. Toto zariadenie, ktoré je vybavené kompletným kompletným vybavením, prečerpáva vodu do výšky až 75 m. Je vybavené všetkými typmi ochrany a má hladký štart. Súprava obsahuje 50-litrový hydroakumulátor, čo znamená, že všetci spotrebitelia budú mať dostatočný tlak.

Plusy hydraulického čerpadla:
 • dobré vybavenie;
 • primeraná úroveň montáže;
 • pri práci neprodukuje hluk.
Nevýhody hydraulického čerpadla:
 • sa ťažko inštaluje.

Video „Prehľad čerpadla GILEKS Water Cannon PROF 55/75 House“

Z tohto videa zistíte, čo je na ponornom čerpadle GILEKS Water Cannon PROF 55/75 Dom pozoruhodné.

Najlepšie modely pre studne

Čerpadlá vrtov vlastniatrochu veľká veľkosť. Ale ich funkcia je v podstate rovnaká.

LIVHIDROMASH Malysh-M BV 0,12 - 40 10 m

LIVHIDROMASH Malysh-M BV 0,12 - 40 10 m

Toto čerpadlo známej domácej spoločnosti sa považuje za najlepší model vo svojom segmente. Je veľmi silný, ľahko zdvíha vodný stĺpec do veľkej výšky. Tlak kvapaliny je dostatočný na naplnenie 200-litrového valca za 10 minút. Prístroj dokonale dodáva vodu do všetkých vodovodných kohútikov, sprchovacích kútov a práčok. Prúd vody z zavlažovacej hadice môže dosiahnuť 15 m.

Zariadenie je so svojím výkonom veľmi tiché. Jeho náprotivky sú oveľa hlučnejšie.

Plusy hydraulického čerpadla:
 • vysoko kvalitná zostava;
 • vysoký prívodný tlak vody;
 • tichý pri práci.
Nevýhody hydraulického čerpadla:
 • vysoká cena.

Technopribor Rucheek-1M 25 m​​

Technopribor Streamlet-1M 25 m

Toto čerpadlo je pomerne lacné, pretože je vyrobené podľa vibračného princípu činnosti. Silný a tichý, vyrovná sa so svojimi úlohami. Puzdro vyrobené z nehrdzavejúcej ocele netesní a nehrdzavie. Zariadenie sa odporúča na primárne čerpanie vrtu alebo na rozpočtovú verziu autonómneho zásobovania vodou.

Plusy hydraulického čerpadla:
 • nízkonákladový model;
 • vysoký výkon.
Nevýhody hydraulického čerpadla:
 • vydáva trochu hluku a vibruje.

JELEX Water Cannon PROF 55/75

JELEX Vodomet PROF 55/75

Toto lacné čerpadlo vyrobené v Číne nikdy neutrpelo časté poruchy. Silný tlak vody vám umožní napájať až štyri miesta spotreby. To stačí aj pre veľký dom. Ochrana pred tečením za sucha a so zabudovaným plavákom nedovolí prístroju prasknúť, ak dôjde voda. Užívatelia berú na vedomie tichú prevádzku hydraulického zariadenia.

Plusy hydraulického čerpadla:

 • lacná a vysoká kvalita;
 • vysoký výkon;
 • ticho v práci.

Podľa recenzií zákazníkov toto zariadenie nemá chyby.

Video „Prehľad pumpy GILEKS Vodomet PROF 55/75“

Z tohto videa sa dozviete, aké sú vlastnosti pumpy GELEX Water Cannon PROF 55/75.

DAB DIVERTRON 1200 M

Čerpadlo DAB DIVERTRON 1200 M

Z hľadiska výkonu je toto čerpadlo s hlbokými vrtmi také silné, že nevyžaduje inštaláciu zásobníka. Hydroakumulátor tu v zásade nie je potrebný. Konštrukcia mechanizmu je nepoškvrnená, v zime môže zostať v studni, nebude zamrznúť a prasknúť.

Tlak vody bude stačiť na napájanie až piatich spotrebiteľov súčasne. Prístroj netrpí prepätím, v domácich podmienkach je to vynikajúce riešenie pre otázky. Užívatelia si všímajú tichú prevádzku zariadenia.

Plusy hydraulického čerpadla:
 • výkonný a kvalitný;
 • nie je potrebné vyprázdňovať vodu počas zimy;
 • nepotrebujú hydroakumulátor;
 • ticho v práci.
Nevýhody hydraulického čerpadla:
 • o niečo viac.

Video „Prehľad pumpy DAB DIVERTRON 1200 M“

Z tohto videa sa dozviete, čo robí model čerpadla DAB DIVERTRON 1200 M zaujímavým.

Grundfos SBA 3-45 A

Grundfos hydraulické čerpadlo SBA 3-45 A

Vynikajúce hydraulické čerpadlo talianskej značky. Všetka potrebná automatizácia je k dispozícii a je zabudovaná do prípadu samotného zariadenia. Výkon zariadenia je dostatočný na úplnú výživu niekoľkých spotrebiteľov. Je potrebné poznamenať, že čerpadlo pracuje bez práce pri nízkom napätí. 200 V stačí na to, aby čerpadlo čerpalo vodu na štandardný výkon.

Plusy hydraulického čerpadla:
 • silný tlak vody;
 • integrované ochranné obvody;
 • v prevádzke ticho.
Nevýhody hydraulického čerpadla:
 • predražené.

Osvedčené odtokové čerpadlá

Odtokové čerpadlá, ktoré sú súčasťou našej hornej časti, pomôžu rýchlo prečerpať vodu z bazéna alebo suterénu.

KARCHER SP 1 Špina

Drenážne čerpadlo KARCHER SP 1 Špina

Dobré drenážne čerpadlo od známeho nemeckého výrobcu. Nie príliš silný, ale kvalitný, bez námahy odčerpá všetku prebytočnú tekutinu z pivnice. Nebojí sa ani špinavej vody. Čerpadlo môže byť tiež čerpané a pitná voda zo studne.

Zariadenie je úplne tiché (ovplyvňuje roky práce nemeckých inžinierov) a nedá sa porovnávať s inými hydraulickými strojmi.

Plusy hydraulického čerpadla:
 • úspešne zostavené;
 • sa vyrovnáva so znečistenou vodou;
 • ticho.
Nevýhody hydraulického čerpadla:
 • vysokácena;
 • Voliteľné príslušenstvo je drahé.

Video „Recenzia pumpy KARCHER SP 1“

Z tohto videa sa dozviete viac o vlastnostiach značky pumpy KARCHER SP 1 Dirt.

Makita PF0410

Vodné čerpadlo Makita PF0410

Vodné čerpadlo navrhuje a vyrába známy výrobca z Nemecka. Výkonný a tichý, bude čerpať vodu aj zo silne znečisteného objemu a urobí to rýchlo. Dodatočné príslušenstvo je na trhu nenáročné na vstupné napätie. Jeho cena je však príliš vysoká, čo je často prípad tovaru od známych spoločností.

Klady hydraulického čerpadla:
 • kvalita;
 • tichý;
 • silné.
Nevýhody hydraulického čerpadla:
 • vysoké náklady.

Video „Recenzia pumpy Makita PF0410“

Z tohto videa sa dozviete, čo robí čerpadlo Makita PF0410 zaujímavým.

Jilex Drainage 350/17

JELIX Odvodnenie 350/17

Vysokotlakové charakteristiky tohto čínskeho zariadenia sú dobre známe na svetovom a domácom trhu. Toto čerpadlo rýchlo čerpá vodu zo suterénu alebo zo studne, ale špinavá tekutina je pre neho príliš tvrdá.

Ticho v práci a lacný, so svojimi úlohami sa vyrovná 100%. Je však zranený prepätím.

Plusy hydraulického čerpadla:
 • nízke náklady;
 • silný a tichý.
Nevýhody hydraulického čerpadla:
 • nemá rád pokles napätia.

AL-KO odtok 20000 HD

AL-KO odtok20 000 HD

Výkonné drenážne zariadenie.Vyrovnáva sa so svojimi úlohami ako Niagarské vodopády.Tichý chod, čerpá veľké objemy tekutiny v krátkom čase.

Plusy hydraulického čerpadla:
 • výkonné;
 • čerpá vodu dobre.
Nevýhody hydraulického čerpadla:
 • je ťažká a veľká.

BELAMOS DWP 1500/22

BELAMOS DWP 1500/22

Totočerpadlo môže dokonca čerpať vodu z rybníka s rozlohou 50 metrov štvorcových.m. Spoľahlivá montáž pomocou liatiny a nehrdzavejúcej ocele robí tento materiál prakticky „nezničiteľným“.Aby ste dosiahli efektívnosť a efektivitu práce - prečerpajte všetku vodu v krátkom čase.

Výhody hydraulického čerpadla:
 • pevná konštrukcia s dobrými materiálmi;
 • rýchlo prečerpáva veľké množstvá vody.
Nevýhody hydraulického čerpadla:
 • je ťažké a drahé.

Spoľahlivé čerpadlá pre odpadové vody

Takéto čerpacie systémy pomôžu usporiadať vaše kanalizácie alebo prečerpať z žumpy.

VORTEX FN-250

Pumpa VORTEX FN-250

Toto zariadenie zvláda nielen čerpanie odpadovej vody z odpadových vôd.jamy, ale tiež schopný zničiť aj umelý rybník.Vysoký výkon čerpadla urýchľuje čas čerpania.

Plusy hydraulického čerpadla:

 • výkonné;
 • tichý;
 • prečerpáva odpadovú vodu aj čistú kvapalinu.

S touto jednotkou neboli zistené žiadne chyby.

Video „Prehľad čerpadla Vortex FN-250“

Z tohtovideo sa dozviete, aké sú vlastnosti pumpy Vortex FN-250.

JELEX Faecal 330/12

JELEX Faecal 330/12

Výkonné a lacné čerpadlo vyrobené v Číne.Je obľúbeným produktom kupujúcich.Rýchlo odteká všetka odpadová voda z vane.Vzhľadom k tomu, že je vyrobený z plastu, váži len málo.Dobrá úroveň montáže, ktorá je typická pre výrobky tohto výrobcu.

Plusy hydraulického čerpadla:
 • ľahké a silné;
 • výkonné a spoľahlivé;
 • má nízku cenu.
Nevýhody zariadenia:
 • čerpadlo nemá žiadne rezné prvky.
VORTEX FN-1500L
Fekálne čerpadlo VORTEX FN-1500L

Totoponorné fekálne čerpadlo dokáže rýchlo prečerpať aj veľký žumpa.Domáci výrobca sa ubezpečil, že zariadenie je spoľahlivé, takže má zabudovanú dýzu na drvenie častíc.

Plusy hydraulického čerpadla:
 • domáca výroba;
 • nízka cena;
 • viac energie.
Nevýhody hydraulického čerpadla:
 • v priebehu času začína hrdzavieť.

SFA SANIPUMP

SFA SANIPUMP ponorné fekálne čerpadlo

Ponorné fekálne čerpadlo sa vyrábavyrobené z plastu, takže nikdy nehrdzavejú.Rýchlo sa vyrovná s veľkým množstvom odpadovej vody.Úsporný a tichý.Rezacia hlava integrovaná do čerpadla rýchlo rozdrví všetky veľké frakcie.

Plusy hydraulického čerpadla:
 • niehrdza;
 • výkonný;
 • sú rezacie prvky.
Nevýhody hydraulického čerpadla: Často sa vyskytuje manželstvo.

Video „Recenzia stokového čerpadla SFA SANIPUMP“

Toto video poskytuje prehľad stokového čerpadla SFA SANIPUMP.

Ponorné čerpadlá, ktoré sú súčasťou našej revízie, plnia dobre svoje úlohy.Koniec koncov, títo zástupcovia hydraulických strojov sú najosvedčenejšími.Ak sa rozhodnete kúpiť ponorné čerpadlo, použite naše odporúčania.Zariadenia uvedené v hodnotení je možné ľahko kúpiť v domácich obchodoch.Nikdy vás nezklame a budete si môcť dlho vychutnať pohodlie samostatného zásobovania vodou.