Popis a použitie v krajine vodorovného borievky Blue Chip

Juniper možno považovať za univerzálnu rastlinu, ktorá sa harmonicky zmestí do každého štýlu krajinného dizajnu.Ihličnaté kríky môžu nielen dokonale dopĺňať a zatieniť ďalšie rastliny, ale aj samostatne ozdobiť územie.Juniper Blue Chip - jedna z najlepších možností dekoratívneho vegetatívneho pokrytia pôdy.

) Opis a charakteristika borievky modrej

latinskyNázov závod v súčasnosti znie celkom pôsobivé - Juniperus horisontalis blue chip - az nejakého dôvodu okamžite vyčarí s Anglickom.V tomto prípade je intuícia opodstatnená: prirodzeným biotopom horizontálneho kríka sú Spojené kráľovstvo, Spojené štáty americké a Kanada.

Blue Chip Juniperus horisontalis - obľúbený biotop medzi záhradníkmi

Blue Chip patrí do rodiny Cypress.Plíživé výhonky Juniperus horizontalis elegantne zdvihnutý a roztiahnutý v rôznych smeroch, často tvoriaci tvar hviezdy.Výška rastlín nepresahuje 30 cm, zriedka dosahuje pol metra.Priemer dospelých kríkovo niečo viac ako 1,2 m.

Stálezelený ihličnatý ker má husté, husté ihličky sivohnedého alebo modrastého odtieňa, ktoré sa sfarbujú na zimu a na jar sa stávajú jasne zelenými.Je pozoruhodné, že na kríku sa objavujú pomerne veľké šišky s priemerom asi 6 mm tmavomodrej, takmer čiernej farby.

Výška kríka takmer nerastie, ale dĺžka výhonkov sa zvyšuje o takmer 10 cm ročne.Ak chcete získať objemný a veľký ihličnatý koberec, musíte vysadiť viac ako tucet kríkov.

Genetický borievkový modrý čip je prispôsobený na chladnú teplotu severnej pologule, a preto na zimu nepotrebuje prístrešie.Odporúča sa však, aby sa mladé rastliny pestované v oblastiach so silnými zimami a predĺženým chladom pokryli špeciálnym krycím materiálom.

Na vytvorenie ihličnatého koberca je potrebných viac ako tucet kríkov

Výhody a nevýhody odrody

Niektoré rastliny majú osobitné vlastnosti, ktoréJe ťažké označiť závažné nedostatky a považovať sa za znaky.Blue Chip má tiež svoje malé vlastnosti, ktoré sa v prostredí záhradníkov považujú za mínusy.

Výhody odrody:
 • dokonale prežívajú a rýchlo sa prispôsobujú krajinám s rôznymi klimatickými podmienkami;
 • fytoncídy pomáhajú čistiť vzduch z patogénov v okruhu 10 m;
 • odolný proti chladu a mrazu;
 • nenáročné na zloženie pôdy;
 • ​​
 • dobrétrpí neudržateľným suchom;
 • potichu prenáša dym a prach v mestskom prostredí;
 • má nádherný dekoratívny vzhľad a príjemnú vôňu.
Medzi tieto nedostatky patria:
 • pomalý rast výhonkov;
 • netoleruje podmáčanie a stojatú vodu;
 • netoleruje zasolenie pôdy.

Video „Popis jalovca modrého čipu“

Toto video zobrazuje odrodové charakteristiky rastliny.

Vlastnosti agrotechniky Juniper Blue Chip

Blue Chip sa považuje za neobrušiteľnú rastlinu. Aby však nebol zachovaný okrasný vzhľad kríka, je potrebné zabezpečiť optimálne podmienky pestovania a náležitú starostlivosť.

Výber a príprava miesta

Dobre osvetlená plocha bez prievanu sa stane ideálnym miestom pre borievku. Aj mierne zatienenie môže nepriaznivo ovplyvniť vzhľad kríka: drobivosť koruny, zmena farby, ešte pomalší rast a vývoj.

Ak je na posilnenie svahu alebo svahu vysadená borievka, musíte zvoliť juhovýchodnú stranu alebo odstrániť objekty a rastliny, ktoré vytvoria tieň.

Najlepšie je, aby modrý čip bol mierne kyslý alebo neutrálny. Pred výsadbou musí byť pôda obohatená o minerálne hnojivá, čím sa vytvoria komplexy určené pre ihličnany. Aby sa zabránilo nadmernému zvlhčovaniu pôdy, musíte sa postarať o drenážnu vrstvu štrku alebo kamienkov.nie menej ako 20 cm, ktoré dobre absorbujú vlhkosť.

Mierne kyslé alebo neutrálne pôdy sú vhodné na pestovanie modrého čipu

Odporúčania k vykládke

Odporúča sa pestovať kríky ihneď po zakúpení, pred namáčaním pôdy a koreňov rastlín. Najlepší čas na pestovanie rastlín je jar. Pri jarnej výsadbe bude mať Bush čas na prispôsobenie a zosilnenie pred zimovaním. Vzhľadom na dĺžku výhonkov by vzdialenosť medzi kríkmi mala byť najmenej 1, 5 m. Ak kríky vysadíte príliš blízko, budete potrebovať pravidelné prerezávanie, aby ste zabránili zahusťovaniu a hnilobe rastliny.

Hĺbka jamy by mala byť od 50 cm do veľkosti podzemku. Pôdnu zmes je možné pripraviť nezávisle od sodíka, riečneho piesku a rašeliny. Hlavné požiadavky na výsadbu - aby sa zabránilo zaplaveniu kríky a prenikaniu koreňového goliera.

Drobnosti starostlivosti

Pravidelné uvoľňovanie po zavlažovaní alebo zrážaní, ako aj mulčovanie pôdy sú kľúčom k vytvoreniu krásnej hustej koruny borievky. Uvoľnenie poskytuje prístup vzduchu do koreňového systému. Mulčovanie stonkovej zóny pilinami a trieskami zabezpečuje zadržiavanie vlhkosti a izoluje korene. Aby sa zabránilo zhrubnutiu vnútri kríka a znížilo sa riziko plesňových infekcií a škodcov, buriny by sa mali pravidelne odstraňovať.

Aby krík dobre zakorenil a prispôsobil sa, spočiatku je často, ale nie hojne zvlhčený. Ak je rastlina silná, vyzrážanie bude stačiť na navlhčenie kultúry. dodatočnýzalievanie sa vykonáva v suchom horúcom období.Na jar je rastlina napájaná dusíkatými hnojivami.

Krík sa oreže v jarnom období

Krík sa oreže na jar pred začiatkom aktívneho toku miazgy.Tým sa odstránia suché, poškodené a nesprávne rastúce výhonky.Koruna je tiež tvarovaná, ak rastlina rastie.V zime postačí dospelý ker na mulčovanie čerstvými pilinami a slamou.

Odporúča sa zakryť mladú, nie silnú rastlinu špeciálnym materiálom.
Advokátska rada

Choroby a škodcovia odrody

Nesprávna starostlivosť alebo nepriaznivé poveternostné podmienky môžu vyprovokovaťvýskyt plesňových infekcií, hrdze a hniloby.V takýchto prípadoch sa odporúča striekať kríky medenými prípravkami a fungicídmi.Ak sa choroba rozšírila na celé kríky, musí sa vykoreniť a spáliť a pôda by sa mala dezinfikovať.

Škodcovia môžu tiež obťažovať rastlinu: vošku, pílku, stredné žľazy, roztoče pavúky, borovicu.Špeciálne chemikálie - širokospektrálne insekticídy pomôžu ich zbaviť.

Krajinné kompozície s jalovcom Blue Chip

Blue Chip nielen zdobí alpské šmýkačky, kvetinové záhony, kamenisté záhradné kompozície, ale tiež dokonale posilňuje svah alebo svah.Ideálne pre krajinu v štýle japonských mini-záhrad.Krík sa dá použiť na zónovanie, obrubníky rastlín,rozoznať hranice stôp a umelých rezervoárov.Pôvodné kompozície sa získavajú kombináciou borievky s tujou, smrekom a kameňmi.

Zmiešaný mixér
Alpský vrch
Mäkké drevo
Pestovanie na shtambe

Spätná väzba k odrodám

„V našej drsnej klíme nie všetky rastliny môžu zakoreniť.A tak chcete ozdobiť záhradu zeleňou.Blue Chip dokonale dopĺňal drevené kamienkové cesty a tiež vyzerá skvele s rákosím v blízkosti improvizovaného potoka. “

Milan, Tyumen

„Spravidla nie je čas zaoberať sa letným časom.Postarali sme sa preto o najjednoduchší, minimalistický dizajn a rastliny, ktoré nevyžadujú osobitnú starostlivosť, každoročné transplantácie a sú odolné voči nepriaznivým podmienkam.Zo zelene na odporúčanie pristál Tui a Juniper Blue Chip.Kultúry dokonale zapadajú do všeobecnej nálady.A radosť z palety farieb.

Galina, Pskov

Ak uprednostňujete kríky pred kvetmi, musíte venovať pozornosť Blue Chip.Nevyžaduje si to osobitnú starostlivosť, ale určite poteší sezónna zmena farieb a originálne ihličnaté výhonky s kužele.