Najnáročnejšie trvalé kvety do záhrady

Krásne kvetinové záhrady vyžadujú veľa času a úsilia.Ak si chcete odpočinúť v krajine a nepracovať, musíte vysadiť nenáročné trvalkové kvety a kvitnúce okrasné rastliny.Z roka na rok sa im bude páčiť ich vzhľad bez veľkej starostlivosti.Medzi nimi sú milujúci slnko a tie, ktoré uprednostňujú tienisté zákutia záhrady, kvitnú skoro na jar a sfarbia koncom jesene radostné tóny.Hlavná vec je urobiť správny výber trvaliek špeciálne pre vašu záhradu, potom aj minimálna námaha prinesie veľa potešenia.

Nenáročný kvet

Vytrvalé kvety sú pozoruhodné svojou nenáročnou povahou.Mnohí rastú na jednom mieste po dlhú dobu, sú krajší, zimujú dobre, na jar dávajú nové výhonky, kvitnú.S radosťou ich usadzujeme vo svojich dáchách, pre cintorín sú vybraní najskromnejší.Jediná príprava - musíte vopred vedieť, aké podmienky sa vyžadujú pre každú rastlinu pre pohodlnú existenciu: vlastnosti pôdy, prístup k svetlu, režim zalievania.A tu si môžete vybrať tie najkrajšie, dlho kvitnúce alebo naopak tie, ktoré ozdobia miesto svojimi listami.

cibuľové rastliny otvárajú kvetnú sezónu. Je dobré mať na záhrade lesy a snežienkynenáročné, nevyžadujú žiadnu údržbu, dobre zime. Môžu byť vysadené pod stromami - milujú tienisté miesta a pôdu s listovým humusom, ale môžu rásť na otvorených trávnikoch vhodných na cintorín

.

Botanické tulipány začínajú kvitnúť skoro na jar. Jedná sa o nízke rastliny (aj keď niektoré druhy môžu dosiahnuť 50 cm) s očarujúcimi kvetmi, ktoré sú nielen nepredstaviteľné sfarbenia, ale majú rôzne tvary a dokonca ani jediné - mnoho odrôd kvitne v celej partii. Na jednom mieste môže rásť 5 rokov a sú s rastúcimi cibuľkami stále krajšie. Je zaujímavé, že doba kvitnutia sa zvyšuje, ak je jar studená.

Pokiaľ ide o rastliny jarných cibuliek, je potrebné spomenúť hyalint muscari alebo myš. Medzi kameňmi vyzerajú biele, ružové, najčastejšie modré kvety s príjemnou vôňou. Často sa používajú, pri chate usporiadajú alpské šmykľavky. Sú to najviac nenáročné, čo si môžete priať - dobre zime, rastú na akejkoľvek pôde, na slnku alebo v tieni, nemusíte vykopávať cibuľky, ak si neodtrhnete stonky kvetov, rozptýlia sa aj sami. Jedinou vecou, ​​ktorú sa Muscari nepáči, je stagnácia vody. Často sa vysádzajú aj na cintorínoch.

Pushkinia, krokusy a narcisy sa nemusia predkladať, tieto krásne nenápadné kvety sa často stávajú záhradnou výzdobou. Kvitnú od apríla do júna, môžu rásť na slnku av čiastočnom tieni, pôda nie je náročná.

Žiarovky sú často obeťami hlodavcov - to je jediná vec, ktorá môže spôsobiť žiarovky z vápna.rastliny.Je veľmi zaujímavé, že krokusy majú radi hlodavce viac ako ostatní, ale narcisy netrpia iba svojou vorkomativitou, ale tiež ich vylučujú.Narcisy môžu byť vysadené po obvode kvetinových záhonov ako ochrana.Krátke Pushkinia sa často pestuje v skupinách, hranice týchto kvetín pozdĺž cesty vyzerá skvelo.

Existuje ďalšia podivná cibuľovitá rastlina - jesenný šafran.Je veľmi jedovatá, ale krásne kvitnúca a kvitne, keď sa všetci pripravujú na zimu.Zrazu v polovici jesene kvitne ako veľký šafran svetlý kvet - to je veľmi veľkolepý pohľad.Miluje slnečné miesta, nevyžaduje transplantáciu, cibuľky sa vysádzajú na záhrade v polovici leta (júl - august), niekedy sa používajú v záhonových kvetinových záhonoch.

Po cibuľovitom lete v lete kvitnú pozoruhodne nenáročné záhradné trvalky, ktoré sa každý rok stávajú stále krajšími.Napríklad akvilegia s dlhými kvetmi.Tento elegantný závod slúži ako ozdoba pre dachu nielen pri rozkvetu, ale jej elegantné prelamované lístie vždy vyzerá očarujúce.Je lepšie kúpiť túto kvetinu a zasadiť ju na záhrade ako dospelý, aby ste sa vyhli problémom.Má rád vlhkú pôdu, dobre rastie na slnku av tieni.Ak neodstránite stonky kvetov včas, akvilegia sa rozptýli po celom webe (čo je dobré pre cintorín), ale hybridné odrody si zachovajú svoje kvality, nebude možné predpovedať farby.

Video „nenáročnékvety pokryté pôdou“

kompilácia videa s mnohýmimožnosti víl a záhrad.

Stálezelený brčál sa šíri po zemi, tkaný kobercom, kvety v máji s modrými alebo fialovými kvetmi. Rozmnožuje výhonky, ktoré sa ľahko zakorenia a dotýkajú zeme. Aj keď hovoria, že uprednostňuje tieň a vlhkú zem, brčál rastie na akejkoľvek pôde, za akýchkoľvek svetelných podmienok, ale svojou tmavo zelenou zeleňou môže pokryť aj tie najzaujímavejšie záhradné pozemky. Kvôli tejto schopnosti je často vysádzaný na cintorínoch a nenechá jedinú šancu na burínové buriny.

V máji došlo k rozkvetu brunnerov, známym ako belošský zabudnutý. Je príjemná s čiastočným tieňom, vlhkou výživnou pôdou, dokonale zdobí záhradné nížiny svojimi modrými kvetmi. Človek sa musí len usadiť na záhrade, bude rásť veľmi rýchlo, bez potreby akejkoľvek starostlivosti, ktorá je vhodná pre záhonové kvetinové záhony. Chovatelia na základe toho vytvorili mnoho odrôd s viacfarebnými listami, vyzerajú skvele, ale vyžadujú údržbu a vytvorenie určitých podmienok, čo sa vôbec nedá povedať o zelenom liste Brunner.

S príchodom leta kvitnú jemné Veronica. Existuje niekoľko druhov tejto nenáročnej rastliny, rastliny prízemnej pokrývky sú schopné opletenie pôdy tak, aby burina nedostala jedinú šancu, a vysoké rastliny sa používajú v hraniciach a zložitých kvetinových záhradách. Biele, modré, fialové a ružové kvety vo všetkých prípadoch zdobia stránku. Odrody prízemnej pokrývky sa často vysádzajú na cintorínoch.

Travnatá pivónia sa nebude starať o starosti, ale prinesie do nej veľa radostikvetu. Jeho ružové, biele a červené kvety so sladkou vôňou ho nemôžu, ale nepáči, takže je prítomný v mnohých kvetinových záhonoch, má rád vlhkú, ale dobre odvodnenú pôdu. Lupina - neoddeliteľná súčasť kvetinových záhonov krajiny. Jeho dlhé kvetenstvo tvaru kvetu a vyrezávané listy vyzerajú dobre v mixážnych pultoch a viacvrstvových lôžkach. Biele, modré, červené, ružové a fialové kvety môžu kvitnúť znova, ak si stonky strihnete včas, musíte pamätať na to, že ich semená sú jedovaté. Hovorí sa, že rastie ako burina, ale nemá rád kyslú pôdu.

Vysoké trvalky Rudbeckia a Echinacea dlho kvitnú. Vyzerajú ako veľké viacfarebné sedmokrásky. Vysadené vo veľkých skupinách vyzerajú veľmi elegantne a radostne, jasne žltá rudbeckia vyzerá skvele vo veľkých sviežich kyticiach. Môžu rásť dlhý čas na jednom mieste, nie sú náročné na zloženie pôdy, majú radi hojnú zálievku, ale bez straty môžu tolerovať suché obdobia.

Rudbeckia, pitvaná, známejšia ako zlatá guľa, označuje vrchol leta jeho rozkvetom. Bez ohľadu na poveternostné podmienky, až do jesene, jeho zlaté kvety zdobia záhradu. Malo by byť vysadené raz, a to môže byť koniec starostlivosti - bude rásť mnoho rokov bez účasti majiteľov, stále rastie.

Nedá sa zabudnúť na viacfarebný plameň kvitnúce takmer celé leto. A orgován, jazmín, buldenezh! Tieto milované vytrvalé kríky sú nenáročné a veľmi krásne, dokonca aj po období kvitnutia.

Jednoduché pravidlá starostlivosti

Trvalé plodiny sa najčastejšie osádzajú na mieste pomocou sadeníc, nie je potrebné osiať semená na otvorenom priestranstve. Môžete si kúpiť dospelú rastlinu alebo rozdeliť krík, ktorý rastie so susedmi, a zasadiť ho do svojho vidieckeho domu. Vysadené kvety na jeseň, takže mali čas zakoreniť pred chladom a ľahko prezimovať. V Moskve to môže byť koniec augusta alebo septembra.

Ak sa pôda vyberie správne, vyberie sa pohodlné miesto, ďalšia starostlivosť nie je náročná. Všetky kvety potrebujú zalievanie, ale nenáročné trvalky vydržia obdobia sucha. Väčšina z nich nemá radi stojatú vodu a jej nevýhoda sa ľahšie toleruje.

Je potrebné bojovať proti burinám, uvoľniť pôdu, pravidelne kŕmiť rastliny. Odstránenie buriny a oddialenie odparovania vlhkosti pomôže mulčovaniu malými kamienkami alebo pieskom, čo sa zvyčajne robí, aby kvetinový záhon poskytol dekoratívnejší a upravenejší vzhľad.

Väčšina cibuľiek uprednostňuje vykopanie z ich žiaroviek, ktoré sa sušia v tieni, potom budúci rok budú spokojné s bujnou farbou. Niektoré viacročné plodiny nemôžu rásť dlho na jednom mieste, po 3, 5, 7 rokoch (každá z nich má termíny) je potrebné ich vysadiť. Existujú kvety, ktoré veľmi rastú, ich korene je potrebné rozdeliť. Takéto podujatia sa konajú raz a zriedka. A všeobecná starostlivosť spočíva v zalievaní, plení, uvoľňovaní pôdy, zriedkavom hnojení hnojivami - ide o veľmi ľahkú platbu za ročnú výzdobu záhrady s ozdobnou zeleňou a kvetmi.

Video «Mostnenáročné záhradné kvety"

Ilustračné video s príkladmi od odborníka a praktické odporúčania pre záhradníkov.