Ako sa zbaviť ľudových liekov medvedki

Medvedka je veľký hmyz, ktorý vedie k podzemiu a ktorý vedie v podzemí a väčšinou v noci.Na záhrade je medveď nebezpečný pre všetky rastliny: živí sa koreňovou zeleninou a môže kaziť takmer celú plodinu.Rastliny, ktoré nie sú vhodné na výživu, môžu trpieť, keď škodca vytvorí hniezdo: potrebuje dobre zohriatu pôdu a medveď jednoducho nahlodáva korene rastlín, ak zatienia zvolené miesto.

Ako používať ľudové lieky

Boj proti Medvedke musí byť stály a komplexný.Ako obvykle je ľahšie zabrániť jeho výskytu na mieste, ako sa vysporiadať s následkami.Aj keď Medvedka krásne letí a môže na svoje stránky jednoducho preletieť od suseda, najmä ak sa tam používajú nejaké protimikálne látky.

Pri plánovaní opatrení proti tomuto škodcovi sa oplatí ich začať pred obdobím rozmnožovania, ktoré pripadá na máj až jún.Preto je potrebné bojovať s dospelými vopred.Ľudové lieky na boj proti Medvedke sú vhodnejšie pre tých záhradkárov, ktorí sa z rôznych dôvodov obávajú používať toxické chemikálie na svojej pôde.Malo by sa pamätať na to, že boj s ľudovými prostriedkami môže byť náročný,ale to isté možno povedať o akejkoľvek práci na záhrade a na záhrade.

Niektoré z populárnych metód však majú ďalší účinok - nasýtenie pôdy užitočnými látkami. Tradične možno všetky spôsoby zaobchádzania s medveďom rozdeliť do troch veľkých skupín: pasce s návnadou (pivo, med), jazvy (silné pachy) a mechanické prekážky.Ak nie je možné zbaviť sa škodcu, a to ani pri použití celého radu opatrení, stojí za to zamyslieť sa nad toxickými chemikáliami.

Chytíme pivo

Medvedka miluje pivo a dobrovoľne prichádza do takýchto pascí. Na usporiadanie pasce na pivo musíte naliať asi 50 - 100 ml piva do fľaše so širokým hrdlom. Existuje niekoľko takýchto fliaš, ktoré sa majú vyrobiť - čím viac, tým lepšie, ale najmenej - tri pre každú väzbu zeleninovej záhrady. Fľaše sú vyháňané do zeme na miestach, kde sú pozorované najväčšie pohyby medveďov, pomocou špeciálnej technológie. Najprv musíte urobiť otvory hlboké päť až desať centimetrov do priemeru až dvadsať centimetrov. V takomto otvore je potrebné umiestniť fľašu diagonálne v uhle 45 stupňov tak, aby spodná hrana hrdla bola v úrovni spodnej časti otvoru.

Musíte však umiestniť kúsok filmu alebo akýkoľvek iný ochranný materiál do blízkosti krku, aby sa zem nedostala do fľaše. Nad otvorom musíte zakryť hustý nepriehľadný materiál - preglejku, staré linoleum alebo niečo podobné. Medvede cítia vôňu a potom sa nemôžu dostať z pohára a sú ľahkou korisťou pre rozhnevaných záhradníkov. Na začiatku sezóny musia byť tieto pasce kontrolované každý deňfľaša môže naplniť až dvadsať medveďov. Môžete ich odstrániť pomocou drôtu. Pivo sa podľa potreby mení na čerstvé, pokiaľ ide o odrody medveďov, ktoré nie sú vyberavé, ale sú čerstvé - áno.

Podobne môžete pascu vybaviť medovou vodou. Alebo len roztiahnite nádobu so širokým krkom s medom a kopajte do zeme zvislo. Zakryte krk slamy. Škodcovia škodia vôni medu a potom sa nemôžu dostať z pohára. Do pohárov môžete dať aj surové zemiaky alebo ovsenú kašu ochutenú nerafinovaným slnečnicovým olejom. Tento zápach je pre medveďa veľmi atraktívny a môže dokonca maskovať zápach jedu pre tohto škodcu.

Video „Účinne bojovať s Medvedkou“

Tinktúra z cibuľovej šupky

Medvedka sa bojí ostrých zápachov, a preto sa proti nemu môže bojovať pomocou rastlín alebo častí rastlín. Začnime s lukom. Dobrým odstrašujúcim prostriedkom proti medveďovi je tinktúra šupky cibule. Je potrebné vziať okolo kilogramu plevy a cibule olúpaných na desaťlitrový vedierko, doplnené vodou. Trvajte na tom, štyri dni, môžete o niečo dlhšie. Filtrujte a stlačte koláč. Výsledná tekutina sa zriedi vodou v pomere 1 až 5 a rastliny sa zalievajú raz týždenne. Je to dôležité! Tinktúru môžete použiť buď po daždi, alebo vo vyprahnutých oblastiach po hojnom zalievaní obyčajnou vodou. Po niekoľkých použitiach múčne tinktúry zmiznú.

Je možné uľahčiť - roztrúsiť cibuľovú šupku medzi riadkami. Okrem účinkuodplašiť bradu, bude to hnojivo.Pomáha tiež najbližšia voňavá cibuľa - cesnak.Pri výsadbe semien alebo sadeníc môžete bojovať s Medvedkou a hádzať strúčiky cesnaku do studní.

Recept na ihly

Každý ihličnany pomôžu zbaviť sa medveďa - škodca tento zápach netoleruje.Čerstvé vetvy borovice alebo smreka sa musia rozdrviť a rozprestrieť na posteliach, ľahko posypané zemou, aby zostali dlhšie čerstvé a vydesili medveďa z vône.Ihly sa však budú musieť používať na celom webe, aby sa zabránilo plazeniu škodcov z jedného semena do druhého.Minimálne je potrebné rozptýliť ihly medzi riadkami.

Ďalšou možnosťou je hodiť hrsť ihličiek do každej diery pri pestovaní zemiakov.Skúsení záhradníci tiež ponúkajú rady - mulčovať pôdu vrátane silnej vrstvy ihličiek (do 20 centimetrov).Takto sa v zemi ukladá viac vlhkosti a Medvedke sa to nepáči.Táto metóda je však použiteľná iba pre tie záhradné oblasti, ktoré z nejakého dôvodu zostali bez výsadby.Musíte si tiež uvedomiť, že ihly kysú pôdu, a preto tento spôsob zaobchádzania s medveďom nebude vhodný pre každú záhradu.

Voda s jódom

Boj proti jódu je neštandardný a zriedka používaný prostriedok.Jeho vôňa nepôsobí škodcu a pomáha sa ho zbaviť.Pred výsadbou sadeníc alebo výsevom semien koreňových plodín musíte do vedra s vodou pridať 15 kvapiek sedemdesiatpercentného roztoku jódu.

Môžete bojovať s Medvedkou a inými ľudovými liekmi - obklopte záhradu po obvode zákopmi a troskami, rozdeľte plastové alebo ruberoidné prúžky pozdĺž radov sadeníc, do jamiek nalejte roztok mydla na bielizeň, počas pokládky a dozrievania vajíčok nechajte hnůj alebo pasienky.Zvyčajne dva alebo tri roky tvrdej práce stačí na to, aby ste tohto škodcu na svojom pozemku vápnikli.

Video „Bojujeme s rozmarnými ľudovými metódami“

Na odstránenie tohto škodcu nie je potrebné uchýliť sa k chemickým prípravkom a roztokom.Dostatok na použitie tipov, ktoré nájdete vo videu nižšie.