Ako sa zbaviť ľudových liekov z bravčového mäsa z Colorado

Všetci sme počuli o chrobákovi zemiakov v Colorado, ale iba záhradníci skutočne vedia, aký škodlivý je jeho „účinok“ v záhrade pre pestované rastliny. O tom, ako sa tohto hmyzu zbaviť, je dnes veľa informácií. Z tohto článku sa dozviete, ktoré ľudové lieky na chrobáka zemiaka v Colorade sú najúčinnejšie.

Opis škodcu

Na boj proti tomuto škodcovi musíte o ňom vedieť aspoň minimálne informácie. Zemiakový chrobák Colorado k nám prišiel zo Severnej Ameriky. Prvýkrát sa to stalo v štáte Colorado, odkiaľ v skutočnosti pochádza jeho názov. V súčasnosti je tento škodca všadeprítomný a ničí solárne plodiny na celom svete.

Je osobitne nebezpečné pre výsadbu týchto rastlín:

 • zemiaky. Všetky ostatné pestované rastliny preferujú chrobáky;
 • baklažány;
 • korenie;
 • paradajky.

Zemiakový chrobák Colorado sa líši od ostatného hmyzu v čiernych pruhoch na okrúhlej žltooranžovej čiernej škrupine. Táto farba umožňuje rýchlo identifikovať škodcov na výsadbách.

Zimuje v zemi a vrhá sa do nej do hĺbky 10 - 30 cm.zahrievanie pôdy na 14-15 ° C Samice dokážu na jeden list položiť asi 20 - 30 vajíčok (spodná časť listu). Trvanie štádia vajíčka je približne 18 dní. Larva vyliahnutá z vajíčka sa stane dospelým na 18 až 24 dní.Prvé mladé chyby sa objavili koncom júna alebo začiatkom júla. V tomto prípade sa na šľachtiteľskom procese podieľa iba časť populácie. Druhý kopá do zeme na zimovanie a vstupuje do diapauzy.

Dospelé chrobáky aj larvy spôsobujú poškodenie rastlín. Hmyz jesť mladé stonky a listy. V dôsledku poškodenia viac ako 50% povrchu listu klesá výťažok na 65 až 70%. Súčasne dochádza k poklesu komerčnej kvality plodiny. Zistite, že zemiakový chrobák v Colorade je jednoduchý, stačí sa pozrieť na vykládku blízko, najmä pri pohľade pod listy.

Ľudové recepty

Mnoho záhradníkov nechce používať toxické chemikálie, ktoré sa môžu hromadiť v ovocí. Preto väčšina skúsených záhradkárov radšej bojuje proti hmyzu ľudovými liekmi.

Existuje niekoľko spôsobov, ako sa tohto škodcu rýchlo a efektívne zbaviť:

 • tinktúry;
 • prírodní asistenti.

Aby sa zistilo, ktorý typ boja s chrobákom zemiakovým je výhodnejší, zvážte podrobnejšie obe metódy.

Tinktúry

Mnoho profesionálnych záhradníkov používa rôzne tinktúry na odstránenie tohto škodcu. Kontrola hmyzu v tejto situácii zahŕňa striekanie.pristátie pripravené riešenia. Poznamenáva sa, že ide o infúzie, ktoré majú najnebezpečnejší vplyv na Colorado.

Pri použití tohto spôsobu boja je potrebné pamätať na to, že kľúčom k úspechu v tomto prípade je jasné dodržiavanie pokynov na prípravu riešenia.

Z populárnych infúzií, ktoré záhradníci používajú na boj proti rozštiepeniu listov, možno rozlišovať:

 • infúzia vlašských orechov. Jeden kilogram listov (do nich môžete pridať zelené ovocie) sa musí naplniť vriacou vodou a nechať stáť po dobu jedného týždňa roztok so zatvoreným vekom. Potom by sa mala infúzia filtrovať. Môžete tiež naliať vriacu vodu na 300 g kocky s rovnakými 10 litrami vriacej vody a nechať týždeň. Potom je potrebné roztok prefiltrovať;
 • liek na bielu akáciu. Tu je potrebné naplniť 10 litrov vody, rozdrvenú a vysušenú kôru stromov (1 kg). Tinktúra stojí 3 dni, po ktorých je filtrovaná;
 • riešenie z topoľov. Polovica vedra topoľových listov sa naplní vriacou vodou. Vyzrie sa 15 minút a potom sa objem doplní na 10 litrov. Táto infúzia sa má uchovávať 3 dni.

Na boj proti štiepeniu listov sa sem zmestí aj slnečnica. Pri 10 litroch vody je potrebné pripraviť 0,5 kg kvetov a nechať stáť 3 dni. V tejto situácii sa osvedčila šupka cibule. Tu by ste mali vziať 300 g suroviny a naplniť ju horúcou vodou. Roztok pod záťažou musí trvať deň.

Trochu menej často záhradníci používajú prasličky a púpavy, aby sa zbavili chrobákov z Colorada. Na prípravu roztoku 10 litrov vody sa naleje 200 gpraslička a 200 g púpavy. Výsledná infúzia sa má variť 15 minút. Rastliny môžete postrekovať ihneď po ochladení roztoku.

Keď sú infúzie úplne pripravené, môžu postrekovať svoje výsadby. Aby sa dosiahol stabilnejší a kvalitnejší efekt, môže sa riešenie použiť niekoľkokrát s krátkym časovým obdobím.

Video „Nápravný prostriedok proti chrobákovi zemiakovi Colorado“

Prírodní pomocníci proti chrobákom

Ďalším úspešným spôsobom, ako sa zbaviť lícnych plátov, je použitie ich prirodzených nepriateľov. Ale tu bude potrebné trochu skúsiť takýchto asistentov na jesť larvy a chrobáky. V tomto čísle je použitie hydiny dôležitejšie pre kontrolu škodcov. Sú ľahšie použiteľné ako voľne žijúce vtáky alebo hmyz.

Je potrebné pripomenúť, že nie všetky vtáky môžu jesť tento hmyz ako potravu, pretože pre nich budú tieto chrobáky jedovaté. Je to spôsobené skutočnosťou, že zemiakové listy obsahujú solanín, ktorý sa hromadí v tele hmyzu, čo ich robí gastronomicky dosť jedovaté a špecifické. Výsledkom je, že záhradu nielen zachránite z listových krýs, ale poškodíte aj samotné vtáky.

Nasledujúce druhy hydiny vám pomôžu zbaviť sa týchto škodcov:

  71. domáce kurča; 72. perličky; 73. bažant; 74. Turecko.

Vtáky sa učí túto „špeciálnu“ stravu už od detstva a postupne posypávajú potravou rozdrvených bugov. Z voľne žijúcich vtákov môžu škorci zbierať letáky. ZPrirodzeným nepriateľom hmyzu pre Colorado sú zlatohnedé, lienky a mleté ​​chrobáky.Ak sa to urobí správne, v boji proti pestovateľom zemiakov v Colorado môžu priniesť hmatateľné výhody.

Užitočné tipy

Okrem vyššie opísaných kontrolných metód existuje rad výhodtipy, ktoré vám pomôžu vyrovnať sa s touto pohromou.Patria sem tieto body:

 • je možné kombinovať obe metódy (infúzie a pomocníci).Výsledok bude zreteľnejší;
 • je možné pestovať rastliny v blízkosti lôžok, ktoré vystraňujú tento druh hmyzu.Medzi takéto rastliny patrí cesnak, nechtíčkové kvety alebo nechtík, ako aj strukoviny.Najlepšie sa vysádzajú pozdĺž postelí a medzi nimi;
 • Predčasné pestovanie plodiny klíčiacim sadivovým materiálom.Takže môžete neutralizovať poškodenie v najnebezpečnejších fázach vývoja chyby;
 • vysoké kopce;
 • uvoľnenie postelí;
 • ničenie rastlinných zvyškov po zbere.

S náležitou starostlivosťou sa ľudové lieky stanú účinnými metódami boja proti chrobákovi zemiakov v Colorado.

Video „Populárne spôsoby boja“

Aby ste si poradili s týmto škodcom zemiakov na vašej záhrade, odporúčame vám pozerať nasledujúci videozáznam.