Hnojivo Nitroammofosk: návod na použitie a účinnosť

Dobrá úroda v záhrade je hlavnou úlohou kvalifikovaného poľnohospodára, ako aj bežného amatérskeho záhradníka, ktorý má malý pozemok na prácu a pestuje zemiaky, záhradné sadenice a hrozno.Na dosiahnutie tohto cieľa je potrebné usilovne pracovať, pretože každá fáza vegetačného obdobia zemiakov, sadeníc a hrozna stanovuje v budúcnosti percento úrody.Na získanie vysokého percenta úrody sa na veľkých plantážach aj na malých letných pozemkoch používajú rôzne minerálne hnojivá, ktoré stimulujú rast plodín vrátane zemiakov, sadeníc a hrozna.Minerálna agrochemická nitroamofoska dnes zaujíma vedúce postavenie medzi agrotechnikmi všetkých úrovní.Zvážte, čo predstavuje toto kŕmenie a aká je inštruktážna aplikácia pre rast najpopulárnejších plodín.

Zloženiehnojivá

Chemické zloženie superfosfátu nazývaného nitroammophoska je vyjadrené nasledujúcim vzorcom - NH4H2PO4 + NH4NO3 + KCL.Vo vzorci sú zakódované tri známe komponenty: dusík, fosfor, draslík.

Je to pomer, ktorý je schopný priaznivo a rýchlo vykresliťvplyv na rast kultúry. Superfosfát uvoľňujúci formu:

 • sivé granule;
 • minerálna tekutá látka.

Vo forme granúl sa agrochemikálie zvyčajne zavádzajú počas hlavných sejacích a predsejbových prác, ale minerálna tekutina je vhodnejšia na listové kŕmenie rastlín, ako záhrady, tak záhrady. Dusík, ako jedna z troch zložiek, je v tomto hnojive zastúpený v ľahko stráviteľnej forme, čo umožňuje jeho použitie pre široké spektrum plodín. Fosfor ako hlavný prvok rastu je v nitroammofosku zastúpený tromi typmi:

 • monokalciumfosfát;
 • fosforečnan vápenatý;
 • Fosforečnan amónny.

Takáto trojica komponentov umožňuje, aby sa fosfor ľahko a rýchlo transformoval do formy, ktorá je potrebná na kŕmenie jednej alebo druhej rastliny. To vysvetľuje taký rýchly účinok po vytvorení zdravého hnojiva.

Klady a zápory

Napriek vysokej popularite superfosfátu medzi skúsenými poľnohospodármi a amatérmi pri pestovaní zemiakov alebo sadeníc by ste sa pred použitím nástroja mali oboznámiť s výhodami a nevýhodami jeho používania. Nitroammofoska, rovnako ako každá iná minerálna zložka, má výhody aj nevýhody. Aké sú výhody žiadosti:

 1. Dlhá doba skladovania hnojiva - po celú dobu skladovateľnosti granúl zostáva úplne rozpadavá.
 2. Vysoká koncentrácia rastových stimulátorov. Celková časť účinných látok vsuperfosfát nie je nižší ako 30% z celkovej hmotnosti.
 3. Na rozdiel od jednotlivého hnojiva je hnojivo nitroamofoska s menej pevnou pôdou.
 4. Jedna malá granula obsahuje tri aktívne prvky naraz, čo znamená, že budete musieť minúť menej na nákup hnojív ako celku.
 5. Ľahko rozpustný vo vode.
 6. V závislosti od typu plodiny sa výnos pomocou stimulátora rastu môže zvýšiť z 30 na 70%.

Aké nepriaznivé účinky môžu mať pri používaní tohto typu hnojiva:

 1. Nitroammofoska je agrochemikália s anorganickým charakterom pôvodu.
 2. Neoprávnené použitie hnojiva môže viesť k akumulácii dusičnanov v pôde.
 3. Látka je horľavá a dokonca exploduje.
 4. Relatívne krátka doba použiteľnosti hnojiva.

Video „Potrebné informácie o nitroammofosku“

Všetko o používaní nitroammofoski.

Populárne druhy

Napriek skutočnosti, že zloženie má vždy uvedené tri zložky, existujú rôzne druhy, ktoré závisia od koncentrácie dusíka, fosforu a draslíka.Na účinnejšie uplatňovanie nástroja na rôzne typy pôdy sú potrebné rôzne značky nitroammofoski s rôznymi pomermi zložiek. Zoberme si značku hnojiva:

 1. NPK 16:16:16. Zloženie s týmto pomerom znamená prítomnosť všetkých troch zložiek rovnakým dielom. Celkový podiel účinných látok na celkovej hmotnosti teda dosahuje 48%. Rozsah použitia je pomerne rozsiahly.: takmer všetky rastliny v období pred sejbou a po sejbe.
 2. Známky NPK 15:15:20, 13: 13: 24,8: 24: 24 obsahujú zvýšený podiel draslíka. Je účinné používať takúto kompozíciu superfosfátu na pôde chernozemu na získanie vysokých výnosov zemiakov, hrozna a rôznych sadeníc.

V závislosti od typu pôdy a pestovaných plodín si môžete nezávisle vybrať značku agrochemikálie s potrebným podielom hlavných zložiek.

Podmienky používania

Látka predstavuje vysoké riziko výbuchu, takže prvým pravidlom použitia je zabrániť zahrievaniu granulovaných nitroamofoski. Optimálnym miestom skladovania je tehlová alebo betónová budova, kde priemerná denná teplota neprekročí plus 30. Vlhkosť vzduchu by nemala prekročiť 50%. Neskladujte superfosfát s inými zlúčeninami. V blízkosti skladovacích priestorov je prísne zakázané používať vykurovacie zariadenia a oheň. Optimálna doba skladovania krmiva je 6 mesiacov. Na prepravu použite pozemnú dopravu a látku prepravujte v balenej aj voľne loženej podobe.

Ak hovoríme o druhoch pôdy a metódach používania peliet, potom superfosfát umožňuje zbierať najlepšie výnosy zemiakov na chernozeme a alumíne. Čím je pôda hustejšia, tým viac času je potrebné na reakciu hnojiva. Preto by sa na ťažké pôdy malo aplikovať hnojivo nitroammofosku na jeseň a na ľahké pôdy - jarná výsadba sadeníc je optimálna.

S ktorými môžu rastlinypoužitie

Hnojivo s nitroamofosom používajú poľnohospodári nie viac ako tucet rokov.Súčasne niektorí opatrne označujú toto zloženie, pretože kŕmenie počas celého vegetačného obdobia je spojené s hromadením dusičnanov v pôde a rastlinných tkanivách.Ak však hnojivo prestanete vyrábať vopred, plodina sa získa ako „zdravá“.Hnojivo sa dá použiť s mnohými poľnohospodárskymi plodinami.Aplikácia hnojív pre najobľúbenejšie plodiny:

 • zemiaky - 20 gramov na 1 meter štvorcový;
 • 86. Sadenice rajčiakov - 20 gramov na 1 meter štvorcový;
 • bobule (ríbezle a egreše) - 65 - 70 gramov hnojiva stačí na jeden krík;
 • maliny a černice - 35 gramov na 1 meter štvorcový;
 • ovocné stromy a hrozno na kŕmenie - 70 - 90 gramov.

Hnojivo sa musí miešať s pôdou okolo suda.Táto príručka má povahu poradenstva, pretože presná dávka hnojiva závisí od typu pôdy a vegetačného obdobia plodiny.Použitie takéhoto hnojiva na plantážach a malej letnej chate je úspora peňazí a času, pretože koncentrácia kompozície je dostatočne vysoká.Preto, aby sa kŕmil aj veľký pozemok, bude vyžadovať oveľa menej nitroammofoski ako iné minerálne hnojivá.

Video „Najlepší spôsob, ako oplodniť stromy“

Toto video vám hovorí o najlepšom spôsobe, ako oplodniť stromy.Nitroammofosk - skvelá voľba pre tieto účely.