Aká hrúbka polykarbonátu je lepšie použiť pre skleník

Mnoho záhradníkov používa skleníky na získanie skoršej úrody zo svojej záhrady.Tieto štruktúry prichádzajú v rôznych prevedeniach, ale všetky sa scvrkávajú a vytvárajú optimálne podmienky pre rýchlejší rast rastlinných plodín.Najpopulárnejším materiálom pre skleník v súčasnosti je polykarbonát.Podrobnejšie o tom, aká hrúbka polykarbonátu je potrebná pre skleník, sa dozviete z tohto článku.

Užitočné vlastnosti

Mnoho záhradníkov neuvažuje o tom, aký materiál potrebujú.vytvoriť skleník a okamžite zvoliť bunkový polykarbonát.Tento výrobok má určité vlastnosti, vďaka ktorým je lídrom vo výstavbe skleníkov.

Bunkový polykarbonát je materiál vyrobený z granúl z bezfarebného tuhého polymérneho plastu.Takýto plast sa vyrába extrúziou.Táto metóda spočíva v roztavení plastových granúl a ich následnom vytlačení špeciálnou formou zvanou zvlákňovacia tryska.Je to kvôli použitiu tohto spôsobu výroby, tento produkt má množstvo funkcií.Vďaka týmto funkciám si ho vyberie mnoho záhradníkov.

Bunkový polykarbonát mápohľad na hárok s bunkovou štruktúrou. Tento výrobok môže pozostávať z dvoch alebo viacerých vrstiev, ktoré sú vzájomne spojené vystužovacími rebrami orientovanými v smere dĺžky listu.Osobitnou črtou takejto štruktúry výrobku je prítomnosť vysokých tepelnoizolačných vlastností, ako aj zvýšená pevnosť. Preto sa bunkové a iné typy takýchto výrobkov často používajú na obklady stien a stropy v skleníkoch rôznych vzorov.

Na dokončovanie záhradkárov a pestovateľov ocele používajúcich bunky a iné typy polykarbonátov používajte tieto prospešné vlastnosti tohto materiálu:

 • nízka tepelná vodivosť, takže takéto pláty najlepšie zadržiavajú teplo;
 • vysoká odolnosť výrobku voči UV žiareniu;
 • priepustnosť svetla. Transparentnosť v tomto prípade je 90%;
 • vysoká odolnosť proti nárazu. Listy netvoria fragmenty, keď sú zničené. Preto sú na stavebné účely lepšie ako sklo;
 • požiarna odolnosť. Polykarbonát je prakticky nehorľavý. Je tiež náchylný na samozhášanie;
 • vysoká odolnosť pri vystavení povrchu mnohých chemikálií;
 • trvanlivosť. Obdobie poskytovania služby je viac ako 20 rokov;
 • takéto výrobky sa môžu používať v pomerne širokom rozsahu teplôt: od -40 do +1200 ° C. Preto je takýto výrobok ideálny pre zimný skleník;
 • plechy je možné ohýbať v chladnom stave. Zároveň si zachovávajú svoju plasticitu. tedalepšie ako polykarbonát, žiadny iný analóg sa nevie vyrovnať zimnému skleníku.

Ďalšou pozitívnou kvalitou tohto produktu je nízka hmotnosť. Polykarbonát by sa mal vyberať v situácii, keď sa stavba plánuje s nevystuženým rámom a bez základu (napríklad pre skleníkovú pyramídu).

Vďaka týmto prospešným vlastnostiam sa polykarbonát používa v rôznych oblastiach ľudskej činnosti (priemysel, poľnohospodárstvo a stavebníctvo). V poľnohospodárstve je lepšie zvoliť si pre stavebníctvo:

 • skleníky;
 • zimná zimná záhrada;
 • zimná záhrada.

Aký typ prefabrikovanej štruktúry bude mať skleník alebo skleník, však nebude mať vplyv na prevádzkový čas. Materiál za akýchkoľvek klimatických podmienok bude schopný kvalitatívne a úplne vykonávať pridelené funkcie.

Je potrebné poznamenať, že v závislosti od toho, aký typ polykarbonátu vyberiete, môžu sa uvedené parametre v určitom rozsahu líšiť. Na výstavbu skleníka je najlepšie použiť produkty bunkového typu.

Video „Ako sa materiál správa v zime“

Aké silné je zastavenie pri

Polykarbonátové fólie sa môžu vyrábať v rôznych hrúbkach (od 4 mm do 16 mm). Preto sa prirodzene vynára otázka: Aká hrúbka by sa mala použiť na výstavbu skleníkov a iných poľnohospodárskych budov?

V súčasnosti sú listy s hrúbkou 4 mm najvyššie žiadané.Túto možnosť vyberte pri montáži ľahkej skleníkovej konštrukcie.Veľa odborníkov na otázku „Aká hrúbka by ste si mali kúpiť polykarbonátové výrobky pre skleníky,“ tvrdí, že je lepšie použiť 6 mm materiál.Táto možnosť zabráni poškodeniu kože počas krupobitia.Preto, ak je krupobitie bežným javom vo vašej oblasti, je lepšie zvoliť výrobok s hrúbkou 6 mm.Že takéto produkty sú najčastejšie používané záhradníkmi v našej krajine.Tento materiál je však o niečo drahší.

Nárast tohto ukazovateľa má pozitívny vplyv na životnosť štruktúry.Zvýšenie tejto hodnoty zo 4 na 6 mm zvyšuje trvanlivosť skleníka asi o 10 rokov.

Ak k pestovaniu rastlín v záhrade alebo na záhrade dôjde po celý rok, je lepšie použiť listy s hrúbkou 8 až 10 mm.Takéto výrobky vydržia hmotnosť snehu.V zimných skleníkoch je predpokladom prevádzky takýchto výrobkov vykurovanie stavby zvnútra.

Okrem toho by sa výber hrúbky mal robiť na základe veľkosti samotnej konštrukcie.Pre celkové skleníky by sa mala použiť hrúbka väčšia ako 10 mm.Vysoká úroveň pevnosti v tejto situácii vám umožní dokončiť nielen strechu, ale aj nosné steny.

Ako vidíte, najlepším riešením by bolo použitie materiálu s hrúbkou 6 mm.Vyberte inú možnosť pre tento parameter je nevyhnutná, iba ak máte určité potreby (napríklad zvýšená sila).

Určujeme typ polykarbonátu

Takéto plastové fólie môžu mať dnes inú štruktúru. V dôsledku toho môže byť týmto materiálom:

 • bunkové;
 • monolitický.

Rozdiel medzi nimi spočíva v tom, že bunka má bunkovú štruktúru. Pre skleníky a skleníky je najlepším riešením použitie bunkového materiálu. Tento materiál má najlepšie vlastnosti v porovnaní s monolitickou štruktúrou. Monolitický materiál sa vyznačuje vysokou pevnosťou, ale tiež vyššou hmotnosťou a nízkou tepelnou vodivosťou. Konkrétne sú tieto vlastnosti veľmi dôležité pri zostavovaní skleníka.

Ako vidíte, polykarbonát (najmä voštinový typ) je vynikajúcim riešením pre skleníky akéhokoľvek dizajnu a veľkosti. Správne zvolená hrúbka jeho hárkov vám umožní nielen odolnosť, ale aj teplý skleník. A toto vám zase poskytne rýchlu a bohatú úrodu.

Video „Skleníky na celulárny polykarbonát“

Záhradník, ktorý sa chystá zriadiť skleník, má jednu úlohu: zabezpečiť jeho maximálnu spoľahlivosť a trvanlivosť. Ako to dosiahnuť, poučiť sa z videa.