Ako a lepšie pokryť hortenziu na zimu

Hydrangea je mimoriadne krásna rastlina, ktorej kvetenstvo ozdobí každú letnú chatu.Okrem farebného kvitnutia priťahujú záhradníci aj jednoduchosť rastliny.Príprava hortenzií na zimu si však od letných obyvateľov vyžaduje určité úsilie a zručnosti.
Obsah
 1. Klasifikácia podľa stupňov
 2. Video „Príprava hydrangeana zimu “
 3. Jesenné prípravné obdobie
 4. Zimné útočisko
 5. Dôraz na klimatické podmienky ]
Zatriedenie podľa odrôd

Krík sa klasifikuje na dva druhy: vždyzelený a listnatý.V oblastiach s drsnými zimami je povolená listnatá hortenzia, pretože lepšie toleruje mrazy.Okrem toho, rastlina má niekoľko odrôd, ktoré sa od seba líšia nielen kvitnutím, ale aj charakteristikou starostlivosti.

Odrody Hydrangea:

 1. Chereshkovaya.Jeho rysom je absencia kmeňa.Štruktúra tejto odrody hortenzie pripomína vínnu révu.Má mrazuvzdornosť, preto nevyžaduje výrazné zimné otepľovanie.
 2. Himaláje.Je považovaný za najchladnejšie kríky tohto rodu.Nepotrebuje prístrešie.
 3. Treelike.Znáša mráz a rýchlo rastie s príchodom jari.
 4. Oakolistnaya.Nie je odolný proti mrazu.Vyžaduje prístrešie, hlavne pred vetrom.
 5. Veľký list.Teplo milujúci, potrebuje jesenné prípravy na chlad.

Video „Príprava hortenzií na zimu“

Z tohto videa sa dozviete, ako správne pripraviť hortenziu na zimné obdobie.

Jesenné prípravné obdobie

Termofilné odrody hortenzií by sa mali pripravovať na chlad od septembra.Prvými postupmi, ktoré pomáhajú zariadeniu prispôsobiť sa „zimnému režimu“, sú prerezávanie a hnojenie. Keď rastlina začne klesať olistenie, pokračujte v prerezávaní. Je potrebné poznamenať, že vlastnosti tohto postupu závisia od typu kultúry.

Hydrangea stromu odstraňuje staré poškodené výhonky a zdravé vetvy sa mierne skracujú. Toto aktivuje jarný rast mladých vetvičiek. Odroda veľkého listu nie je prakticky odrezaná, s výnimkou starých výhonkov. Dôvodom je skutočnosť, že v prípade nadmerného skrátenia rastliny už nemôžu kvitnúť. Hydrangea latexov je takmer úplne riedená, takže zostávajú najsilnejšie konáre.

Malo by sa pamätať na to, že ak je rastlina napadnutá hubovým ochorením, všetky kríky sa podrobujú sanitárnemu prerezávaniu bez ohľadu na odrodu. Dva týždne po orezaní pokračujte v kŕmení. Hnojiť kríky zlúčeninami fosforu a potaše. Doplnky dusíka sú neprijateľné, pretože stimulujú rast nových výhonkov, čo narušuje biologický rytmus rastliny.

zimné útočisko


Neskorá jeseň je obdobím, keď veľa záhradkárov vytvára zimu pre hortenzie. Nezabudnite však, že potreba otepľovania nie jevšetky kríky.Preto predtým, ako sa pustíte do organizácie skleníka, musíte určiť typ hortenzie as ňou aj stupeň odolnosti proti mrazu.Ak rastlina odolá nízkym teplotám, základné zakorenenie koreňovej zóny bude viac ako dostatočné.Ak je kvetina teplomilná, je pripravená na zimu v niekoľkých etapách:

 1. Kruh pristvolny je pokrytý suchou pôdou.Zabráni sa tým zamrznutiu koreňového systému.
 2. Vetvy kríka sa viažu a jemne sa ohýbajú k zemi.
 3. Zhora je kvet pokrytý agrotextíliou.

Dôraz na klimatické podmienky

Pri výbere metódy úkrytu sa berú do úvahy klimatické vlastnosti konkrétneho regiónu.Pestovatelia sibírskych kvetov úspešne pestujú aj teplomilné odrody hortenzie.Je to všetko o správnom prístrešku.Na ochranu svojich kríkov pred mrazom používajú záhradníci drevené vane.V prípade silných mrazov jednoducho prechádzajú do skleníka s pohodlnou teplotou vzduchu a priaznivou úrovňou vlhkosti.Obyvatelia moskovského regiónu sa nemusia starať o výstavbu zložitej izolácie, pretože klíma v tomto regióne vám umožňuje pestovať mnoho odrôd bez toho, aby sa uchýlili k ďalšej ochrane.

Starostlivosť o rastlinu v moskovskom regióne zahŕňa niekoľko manipulácií:

 • prerezávanie výhonkov;
 • mulčovanie rašelinou v oblasti koreňového kríka;
 • izolácia vetiev smrekovými vetvami a kartónovými škatuľami.

Dôležitým aspektom starostlivosti o záhradnú princeznú je odstránenie prístrešku.Musí sa vyrábať s prvýmiotepľovanie, inak môže rastlina hniť a zhniť.Izolátory sa odstraňujú vrstvu po vrstve a ak sa náhle vrátia mrazy, na rastlinu sa natlačí film alebo polyetylén.

Ak dôjde počas zimovania k hortenzii, je dôležité čo najskôr orezať poškodené vetvy, aby nedošlo k vzniku plesňových chorôb a ďalšiemu hnilobe kríka.Najlepším hnojivom v tejto dobe budú dusíkaté hnojivá.Pomôžu rastlinám zotaviť sa po zime a aktivujú procesy toku miazgy.

Pestovanie hortenzie neznamená značné náklady na materiál a čas.Hlavnou vecou je byť pozorný voči svojej obľúbenej osobe a poskytnúť jej spoľahlivú ochranu v chladnom období.