Zimný skleník ako podnikateľský nápad

Zimný skleník ako podnik je vynikajúcou možnosťou pre ľudí, ktorí chcú zarobiť peniaze na pestovaní rastlín.Prvým krokom v tomto odbore je výstavba skleníka.Keďže v poslednej dobe stále viac a viac ľudí chce jesť iba zdravé jedlo, pestovanie zeleniny v chladnom období je skvelý spôsob, ako zarobiť peniaze.

Nevýhody a výhody myšlienky

Keďže pestovanie zeleniny v skleníkoch si vyžaduje osobitné zrenie a správne podmienky,na to, aby ste uspeli, musíte minúť veľa energie a materiálnych zdrojov.Ako pri každom podnikateľskom nápade, zimný skleník má svoje výhody a nevýhody.Medzi výhody patrí:

 1. Nízke náklady v počiatočných fázach výstavby.Veľkou výhodou je skutočnosť, že môžete začať podnikať v oblasti skleníkových plynov, a to aj od nuly, s veľmi minimálnym rozpočtom.To umožňuje prakticky každému vytvoriť si vlastný podnik z ničoho.
 2. Rýchla návratnosť.O necelý rok neskôr sa všetky náklady na výstavbu zimného skleníka oplatia.Samozrejme, ak produkty správne implementujete.
 3. Neustály dopyt po poľnohospodárskych výrobkoch.V chladnom období je domáca zelenina veľmi obľúbená nielen medzi obchodmi a obchodmi, ale aj medzi bežnými ľuďmi - kupujúcimi. Celoročné pestovanie zeleniny je preto veľmi výnosnou a obojstranne výhodnou možnosťou.
 4. Okrem toho, že môžete predávať výrobky, ktoré budete rásť, môžete ich používať aj sami. To ušetrí slušné množstvo na nákupe drahej zeleniny a bylín, ako aj dôveru v kvalitu výrobkov.

Bohužiaľ, bez ohľadu na to, ako znie ružovo tento podnikateľský nápad, výstavba skleníka na zimu má svoje nevýhody, ktoré stojí za zmienku. Tieto zahŕňajú:

 1. Náklady na materiál, ktoré súvisia s konštantným osvetlením a kúrením. Je potrebné financovať skleníkové osvetlenie po celý rok av zime okrem elektriny, kúrenia.
 2. Predajná sezóna. Pretože v lete môže každý pestovať zeleninu na svojej záhrade a obchody a maloobchodné reťazce môžu nakupovať tovar vo väčších podnikoch, v teplom období dopyt po produktoch pestovaných v skleníku výrazne poklesne. Pri predaji akýmkoľvek kupujúcim alebo maloobchodným reťazcom je však možné dohodnúť sa na trvalých celoročných nákupoch.
 3. Nezávislosť. Keďže pestovanie zeleniny v zime je súkromnou záležitosťou, všetky organizačné problémy je potrebné riešiť samostatne. Patria sem: hľadanie kupujúcich, dodávka zeleniny, účtovníctvo a mnoho ďalších ekonomických otázok.

Napriek tomuNapriek skutočnosti, že podnikanie v oblasti skleníkových plynov má niekoľko nevýhod, ako ukazuje prax, je to veľmi výhodná možnosť pre začiatočníkov a len pre ľudí, ktorí chcú zarobiť slušné množstvo peňazí jednoduchou lekciou.

Materiál pre skleníky

Výber materiálu je najdôležitejšou otázkou pri stavbe skleníka vlastnými rukami.Nezabudnite, že skleník sa počíta pre podnikanie v zime, takže materiál pre stavbu by mal zvoliť ten správny.Najobľúbenejšie možnosti sú:

 1. Skleník vyrobený zo skla.Sklo je jeden z najodolnejších materiálov, ktorý mimochodom prenáša svetlo najlepšie zo všetkých.Musíte zvoliť tvrdené sklo s hrúbkou najmenej 6 mm.Stojí za zváženie, že táto možnosť je najdrahšia, najmä preto, že je potrebné postaviť rámy.Vytvorenie skleneného skleníka bude navyše vyžadovať viac času a úsilia.Nemôžeme opomenúť skutočnosť, že sklo je zle udržiavané v teple, v dôsledku čoho je potrebné vopred rozhodnúť o otázke dodatočného ohrevu.

 2. Skleník vyrobený z polyetylénu.Prvá vec, ktorú treba poznamenať, je, že polyetylén je najlacnejším materiálom, takže tí, ktorí začínajú podnikať v oblasti skleníkových plynov od nuly, najčastejšie vyberajú polyetylén.Priemerná doba použiteľnosti vysokokvalitného plastového filmu je 3 roky.Ak chcete v zime použiť skleník, musíte položiť aspoň dve gule z filmu, medzi ktorými sa vytvorí vzduchová medzera, ktorá pôsobí ako tepelný izolátor.

 3. Polykarbonát.Tento materiál je inývynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti, ako aj jeho výhoda je skutočnosť, že polykarbonátový skleník sa ľahko spracováva a inštaluje. Nevýhoda polykarbonátu - je ľahko vystavená ultrafialovému žiareniu. Výsledkom je, že materiál zožltne a prepúšťa menej svetla. Ďalšou nevýhodou môže byť vlastnosť expanzie pri vysokej teplote vzduchu.

Každý by sa, samozrejme, mal pozrieť na svoj vlastný rozpočet, dôkladne posúdiť situáciu a vyvodiť záver, z ktorého materiálu je lepšie vybudovať skleník na zimu. Zopakujte, ako dlho chcete stavať skleník a akú veľkosť, pretože čím väčší skleník, tým viac materiálu je potrebné na výstavbu, a teda aj viac peňazí.

Kúrenie

Kúrenie je rovnako dôležitou otázkou pri stavbe skleníka vlastnými rukami. Pretože v zime teplota na mnohých územiach klesá na pomerne nízky index, stojí za to myslieť veľmi vážne na skleníkové vykurovanie. V dôsledku nedostatkov môžete skutočne prísť nielen o úrodu, ale aj o investované peniaze.

Existujú dva typy skleníkového vykurovania:

 • technické;
 • biologické.

Technickým pohľadom je použitie rôznych techník:

 • kotol, ktorý môže byť na uhlie, drevo alebo dokonca na vykurovací olej;
 • plynové vykurovanie, ktoré zahŕňa vykurovacie nádoby v jeho systéme;
 • sporák;
 • ohrievač.

Ako jednu z možností môžete alternatívne pripojiť skleníkdomáce parné vykurovanie, ale táto metóda má dohľad - nerovnomerné rozloženie tepla v oblasti skleníka. Niektorí záhradníci vykurujú skleníky vykurovacími alebo infračervenými káblami a niekedy sú inštalované kachle na tuhé palivo.

Pri použití rovnakého biologického typu vykurovania sa používajú prírodné materiály. V tomto prípade je možné skleník zahriať pomocou zmesi hnoja a slamy.Je potrebné poznamenať, že biologický typ vykurovania si vyžaduje viac času a úsilia, má však pozitívny vplyv na pôdu a budúci výnos.

Ako však ukazuje prax, pre biologické skleníky často nestačí iba zimné skleníky. Preto sa najčastejšie používa ako prídavné kúrenie pre špeciálne vykurovacie zariadenia.

Čo a ako pestovať

Na pestovanie bohatej úrody je potrebné študovať všetky jemnosti a vlastnosti rastu rastlín, ktoré ste si vybrali na výsadbu. Zelenina, zelenina alebo dokonca kvety však majú spoločné pravidlá pestovania, na ktoré treba pamätať. Tieto zahŕňajú:

  84. pristávací prvok; 85. teplota vzduchu a svetelný režim, ktoré sú potrebné pre rastliny v rôznych obdobiach ich rastu;
 • hnojenie ekologickými a chemickými hnojivami;
 • nevyhnutná transplantácia, ochrana pred UV žiarením, ako aj požadovaný čas zberu atď.

Dôležitým bodom pestovania zeleniny v zimnom skleníku jevýber správneho podkladu a obväzov.Pretože rastliny potrebujú ďalšie vitamíny a prvky, ktoré prispievajú k ochrane proti škodcom a zlepšujú výnosy, je potrebné zeleninu neustále hnojiť bez ohľadu na ročné obdobie.

Ďalším kritériom je nepretržitá starostlivosť, bez ktorej rastliny zmiznú rýchlosťou blesku.Napríklad ste sa rozhodli pestovať uhorky vo svojom skleníku.Pretože nebudú rásť v záhrade ani v skleníku, ich stonky siahajú až po strop.Preto, aby boli výťažky na najvyššej úrovni a aby bolo ľahšie zbierať plody, je potrebné stonky neustále zviazať, ako aj odstrániť ďalšie procesy.

Teplota a osvetlenie - kľúč k požadovanému výťažku.Aby ste zabránili mrazu alebo naopak príliš vysokej teplote vo vašom skleníku, musíte neustále sledovať teplotu.Nezabudnite, že v zime je svetelný deň podstatne kratší ako v lete, preto sa o osvetlenie starajte.

Nezáleží na tom, akú zeleninu pestujete, uhorky, paradajky, cukety alebo dokonca zelené, neustále monitorujte vetranie, teplotu a vlhkosť vzduchu.Pre ľahšie zavlažovanie sa odporúča vykonať zavlažovací systém na kvapkanie alebo kúpiť, urobte to sami, zavlažovací systém.

Video „Pestovanie zelene v skleníku v zime: tajomstvá pre začiatočníkov“

Video o tom, ako zorganizovať pestovanie zelene v zime.

Predaj

V závislosti od toho, ktoré rastliny sa rozhodnete pestovať v zimnom skleníku,spôsoby predaja tovaru sa môžu veľmi líšiť:

 1. Zelení a zelenina sa môžu predávať nielen jednotlivým kupujúcim, ale aj vykonávať veľkoobchodný predaj v maloobchodných sieťach.
 2. Kvety sa najčastejšie dodávajú kvetinárstvám, ako aj kvetinárstvám.Okrem toho môžete otvoriť kvetinárstvo.
 3. Ovocie sa môže dodávať nielen do obchodov, ale aj do kaviarní a reštaurácií, ktoré pre nich vyrábajú dezerty alebo ich používajú na iné účely.

Pamätajte na jednu vec, čím viac predávate svoj vlastný produkt, tým viac realizačných príležitostí získate.Produkt môžete inzerovať na internete, teraz je veľmi praktický a efektívny, alebo môžete len prejsť komerčnými sieťami a ponúknuť svoje služby.Nezabudnite sa postarať o dodanie tovaru.

Náklady a príjmy

Na presný výpočet nákladov a výnosov z podnikania v oblasti skleníkových plynov je potrebné vytvoriť podnikateľský plán.V priemere sa väčšina materiálu vynakladá na vykurovacie systémy, osvetlenie a nákup semien alebo sadeníc.Samotný skleník môže byť vyrobený z polyetylénu a ušetriť na konštrukcii slušné množstvo.

(122

Ako ukazuje prax, priemerná prvá investícia do podnikania v oblasti skleníkových plynov je približne 600 - 70000 rubľov.Ak sa rozhodnete najať pracovníkov (záhradníci, účtovníci, vodiči na dodanie tovaru a vrátnici), potom stojí za zváženie ich platy.v priemere to trvá asi 50 tisíc rubľov mesačne.

Skleník si môžete postaviť vlastnými rukami alebo si ho najať staviteľa. Verte mi však, že budovanie skleníka je veľmi jednoduché, takže je lepšie znova míňať peniaze. Hlavnou vecou je správne vypočítať objem potrebných materiálov.

Okrem počiatočných nákladov na výstavbu a výsadbu rastlín nezabudnite ani na mesačnú platbu za elektrinu a kúrenie, kŕmenie a inventarizáciu, ktorá v priemere predstavuje približne 40 tisíc rubľov mesačne. Zimný skleník je však veľmi rýchlo splatená spoločnosť a už v prvom mesiaci si môžete plne nahradiť svoje náklady, najmä ak všetko robíte vlastnými rukami. Okrem toho je podnikanie v oblasti skleníkových plynov úplne stabilné a poskytuje príležitosť na rozšírenie podnikania v budúcnosti.

Ak vypracováte plán práce správne, v budúcnosti budete môcť zvýšiť objem skleníkov a otvoriť svoje predajné miesta. Napríklad pri pestovaní kvetín si môžete otvoriť vlastný kvetinárstvo alebo dokonca kvetinárske centrum. A pri pestovaní zeleniny - obchod so zeleninou alebo obchod s potravinami.

Video „Kvetinárstvo. Domáce podnikanie v skleníkových kvetinách “

Autor videa ukazuje a hovorí o organizácii svojej vlastnej činnosti zameranej na skleníkové kvety.