Odrôdové charakteristiky a pestovanie dvojfarebnej ruže Nostalgie

Rosa Nostalgie je popredná predstaviteľka hybridných čajových kultúr chovaných v polovici 19. storočia. Za viac ako dve desaťročia existencie sa tejto odrode podarilo získať mnoho ocenení. Táto popularita čajovej ruže je spojená s jej mimoriadnym vzhľadom.

História chovu

Rosa Nostalgie chovali nemeckí chovatelia v roku 1996. Zvláštnym rodiskom odrody bola kvetinárska škôlka Tantau, známa ako miesto výskytu mnohých populárnych odrôd ruží. Názov odrody hybridného čajového kvetu sa prekladá ako „nostalgia“. V kvetinových katalógoch nájdete aj ďalšie názvy: Nostalgiе, TANeiglat.

Rosa Nostalgie je popredným predstaviteľom hybridných čajových kultúr

Opis a vlastnosti ruží Nostalgia

.

Jasný vzhľad tejto odrody ruží okamžite priťahuje pozornosť ostatných. Aké ďalšie vlastnosti?vlastnia nostalgické ruže?

Vzhľad puzdra

Výška kríka často nepresahuje 100 cm a na šírku dosahuje 80 - 90 cm. Výhonky sú dosť silné, s charakteristickými hrotmi. Zvláštnosťou tejto odrody je červenkastý odtieň mladých stoniek a listov, vďaka čomu Nostalgie získava ešte neobvyklejší vzhľad. Ako stonky a listy rastú, sú zelené.

Charakteristiky kvitnutia

Nostalgia kvitne veľmi hojne a takmer celú sezónu. S tým je pravdepodobne spojená univerzálna láska k odrode.Pri každom výhonku sa objaví jeden púčik, ktorého kvitnutie je pomerne dlhý proces. Mnoho záhradkárov nazýva štádiom polootvorených kvetov najkrajšie obdobie kvetu.Púčiky odrody Nostalgia sú pomerne veľké, napriek miniatúrnej veľkosti samotného kríka. Priemer je asi 12 až 14 cm, pričom každý púčik má asi 45 okvetných lístkov, ktorých okraje sú mierne ohnuté smerom von.

Odroda je obzvlášť obľúbená pre svoje nezvyčajné sfarbenie. Srdce kvetu má biely alebo béžový odtieň a vonkajšie okraje okvetných lístkov sú natreté v jasných farbách: ružová, červená alebo karmínová. Charakteristickým znakom je, že ruža je schopná meniť farbu pukov v závislosti od vonkajších faktorov. Preto sa v chladnom počasí púčiky stanú nasýtenými karmínmi a v teplom počasí - červené.

Odroda je obľúbená kvôli neobvyklej farbe púčikov

Nostalgia kvitne niekoľkokrát za sezónu. Toto obdobie začína v júni a trvá do polovice.októbra.Kvety vyžarujú ľahkú, jemnú jemnú vôňu.

Odolnosť proti mrazu

Druh patrí do zimy odolných kultúr.Odroda je schopná vydržať teploty až -20 ° C bez väčších strát.Okrem toho je kultúra odolná voči dlhodobému zrážaniu.Aj keď púčiky zostávajú v konštantnej vlhkosti, dobre si udržiavajú svoj tvar a lístky neklesnú.

Choroba a odolnosť proti škodcom

Odroda Nostalgia sa považuje za odrodu odolnú voči chorobám.Kultúra odoláva špineniu a múčnatke - najbežnejším ochoreniam kvetu.Skúsení záhradníci však odporúčajú predchádzať akýmkoľvek predpokladom výskytu takýchto chorôb.Z tohto dôvodu je dôležité dodržiavať určité podmienky:

 • kŕmiť ružu dusíkatými zlúčeninami;
 • neumožniť nadbytok vlhkosti v pôde;
 • odtrhnite poškodené listy a puky;
 • sa vykonáva preventívne rozprašovanie puzdra.

Najúčinnejšie lieky, ktoré budú chrániť plodiny pred napadnutím škodcami, sú „Fundazol“, „Acrobat“, „Topaz“.

Hnojenie zlúčeninami dusíka bráni rozvoju chorôb

Výhody a nevýhody odrody

Výhody odrody Nostalgia sú zrejmé.z opisu kultúry:
 • dekoratívny pohľad na kríky;
 • príjemná vôňa kvetov;
 • veľké puky nezvyčajnej farby;
 • prijateľné ceny tohto druhu ruže;
 • Odolnosť voči chorobám a nepriaznivé poveternostné podmienky.
Existujú však určité nedostatky:
 • malý rozsah odrôd konkrétneho výrobcu;
 • najnižšia cena v kytici.

Video „Nostalgie Hybrid Tea Rose“

Toto video pojednáva o hlavných charakteristikách odrody.

Podmienky pestovania ruží Nostalgia

Záhradníci, ktorí snívajú o krásnej záhrade naplnenej vôňou ruží Nostalgia, by sa mali starať o vytváranie potrebných podmienok. Pri pestovaní plodín sú veľmi dôležité miesta výsadby, zloženie pôdy, zavlažovací režim a ďalšie faktory.

Podmienky vykládky

V stredných jazdných pruhoch a severných regiónoch sa v apríli až máji vysadí hybridná ruža. Jesenná výsadba sa prísne neodporúča, pretože rastlina jednoducho nemá čas zakoreniť pred začiatkom mrazu. Ideálnym miestom pre hybridnú ružu bude slnečná strana záhrady, chránená pred prievanom.

Je žiaduce, aby v blízkosti rastli stromy alebo veľké kríky - rozptýlia slnečné svetlo a zabraňujú popáleniu ruží.

Čajová ruža sa cíti skvele na úrodných pôdach bohatých na kyslík. Hlinené pôdy by sa určite mali kŕmiť pred výsadbou pridaním piesku, kompostu a čiernej zeme. Príliš kyslé zlúčeniny nie sú vhodnou kultúrou, v tomto prípade musíte do pôdy vstúpiť vápno. Rašelina sa pridáva na okyslenie pôdy.

Na výsadbu je potrebné vykopať otvor hlboký 60 cm. Dno bude určite potrebné vyplniť drenážou, ktorej vrstva musí byť najmenej 5 - 10 cm.Ďalšou vrstvou by malo byť organické hnojivo.Ďalej musíte naliať vrstvu zeme.Pred výsadbou sa odporúča sadenice sadiť do roztoku stimulátorov rastu - urýchli sa tým zakorenenie a vegetácia.

Je potrebné znížiť sadbu do pôdy, aby sa koreňový golier ponoril do pôdy o 3 cm. Je dôležité vyrovnať korene, aby sa zabránilo ich poškodeniu a hnilobe.Po výsadbe by sa kultúra mala naliať hojne do koreňa.

Hybridná ruža sa pestuje na otvorenom priestranstve v apríli až máji

Tipy na starostlivosť

Voda na zavlažovanie by mala byť pri izbovej teplote,Jedna Bush vyžaduje asi 20 litrov.Najlepšie sa považuje za napojené dvakrát týždenne.Pri jesennom priblížení by sa zalievanie malo obmedziť na minimum.Zloženie vrchného obväzu závisí od ročného obdobia.Na jar sa do pôdy pridávajú zlúčeniny dusíka, čo urýchľuje rast plodiny.V lete sa na Zemi živia fosforečné a potašové hnojivá.

Jar je považovaný za optimálny čas na prerezávanie.Počas tohto obdobia záhradníci stimulujú hojné skoré kvitnutie a vytvárajú kríky.Na jeseň vykonávajú sanitárne prerezávanie.Odstraňuje poškodené a choré výhonky.

Kríky ružovej farby spud pred zimným úkrytom.Z tohto dôvodu je okolo kríka položená obvyklá pôda.

Kvôli vodnej kapacite týchto materiálov je lepšie nepoužívať rašelinu a piliny.
Odporúčanie autora

Použitie v krajinnom dizajne a floristike

Ruža je všestranná záhradná dekorácia.Kultúra sa zmestíprakticky v ktorejkoľvek krajine sa môže stať samostatným prvkom aj pridaním kvetinovej kompozície.Nostalgia často zasadila 4 - 5 kríkov naraz, čo zvyšuje viditeľnosť počas obdobia kvitnutia.Kríky sa vysádzajú pozdĺž záhradných chodníkov v kvetinových záhonoch.V kvetinárskych odrodách sa čajové odrody Nostalgie tiež používajú veľmi často.Je v dokonalej harmónii s ostatnými hybridmi ruží.

Dekorácie záhradných chodníkov
Záhradný ruženec
Pestovanie na kmeni

Recenzia pestovateľov kvetov o ruži Nostalgie

O kvalite odrody sa výpovedne vyjadrujú posudky profesionálnych záhradníkov a amatérov.

„Ruže pestujem viac ako 15 rokov.Preto môžem s istotou povedať, že odroda Nostalgie je jednou z najlepších.Je odolný proti chorobám a chladu, takže s touto odrodou sa dokáže vyrovnať aj začínajúci pestovateľ. “

Viktor, 52 rokov, Petrohrad

„Už niekoľko rokov pestujú moji rodičia na záhrade čajové ruže Nostalgia,Je veľmi krásna, najmä keď práve začína kvitnúť.A starostlivosť o ňu, pokiaľ viem, je všeobecne jednoduchá. “

Natalya, 25, Volgograd

Nie je prekvapujúce, že odroda sa stala jednou z najpopulárnejších v skupine hybridných čajov.Dodržiavanie základných pravidiel starostlivosti a kultivácie zabezpečí hojné kvitnutie vo vašej záhrade.