Ako vybudovať základ pre polykarbonátový skleník

Záhradníci radšej kupujú moderné skleníky pripravené alebo ich zariadia samostatne.V každom prípade je potrebné vykonať prípravné práce, pretože v prípade nepriaznivého počasia a silného vetra sa môže štruktúra vziať a odniesť.Aby ste tomu zabránili, mali by ste vytvoriť pevný základ pre polykarbonátový skleník.V tomto článku opíšeme, aké sú typy základov pre skleník a aké sú ich vlastnosti.

Na čo slúži [[PDN 21]

Je lepšie spoľahlivo vyrobiť skleník vyrobený z ľahkého a dobrého polykarbonátu, hoci teoreticky sa bez neho môžete vyhnúť.Prečo teda potrebujete nadáciu, ktorú skutočne potrebujete vlastnými rukami?Jeho funkcie sa považujú za spoľahlivé upevnenie rámu konštrukcie, izolácia jeho stien od dotyku zeme - až 10% tepla môže byť odstránených cez jeho povrch zvnútra budovy.

Nadácia stále neumožňuje nežiaduce mrazy a hmlu uprostred skleníka.Môžu predstavovať vážne nebezpečenstvo pre normálny rast a vývoj rastlinných plodín.Ručne vyrobený polykarbonátový skleníkový základ je skvelým riešením na vytvorenie prekážky pre zásahškodcov - krtkovia a ostatné lúče.

Možnosti nadácie

V prípade spoľahlivých spojovacích prvkov v stavebníctve si môžete vybrať jednu z existujúcich možností zakladania, ktorú si podľa potreby môžete ľahko vyrobiť vlastnými rukami. Ak je skleník postavený bez základne, nemôže to byť len šmrnc po prvej zime v dôsledku pohybu zeme . Materiál je schopný prasknúť, dvere sa zle otvoria a zatvoria a navonok bude vyzerať nevhodný. Aký je základ pre skleník vlastnými rukami? Špecialisti rozlišujú také typy, ako sú bloky, tehly, tyčinky alebo drevené, monolitické, bodové. Remeselníci robia ďalšiu ekonomickú alternatívu - zo sklenených fliaš.

Video „Stanovenie základu v skleníku“

monolitické

Ak ste sa rozhodli vytvoriť svoj vlastný spoľahlivý a odolný základ, ktorý bude chrániť štruktúru pred účinkami mrazu a prenikania škodcov, potrebujete pevný základ. Odporúča sa pre pôdy s nestabilným povrchom, pretože je to nákladné opatrenie. Nalieva sa do neoddeliteľného typu skleníkov, ktoré sa budú používať v zime. Ak chcete dosku vytvoriť pomocou vlastných rúk, musíte vykopať priekopu o 10 cm väčšiu, ako je veľkosť budúceho skleníka. Jeho hĺbka je až 30 cm. Vo vnútri výkopu je geofabrikát, na okrajoch je umiestnené drevené debnenie, ktoré stúpa nad zemou o 20 cm. Piesok sa naleje a zhutní asi 10 cm,navlhčené vodou. Ďalej je vrstva štrku asi 5 cm, na ktorú je umiestnená výstužná sieť.

Nádrž sa naleje betónovou maltou, vyhladí a vyrovná základňu. Betón „urvat“ niekde po hodine Potom sa po obvode umiestnia kotevné skrutky a umiestnia sa na základnú líniu budúceho rámu. Je potrebné počkať niekoľko dní, až všetko vyschne. Betón pravidelne navlhčený - je prípustné navlhčiť handry navrch, aby roztok príliš rýchlo nevyschol. Pred začatím zapĺňania základu odborníci odporúčajú vytvoriť v strede drenážny systém - pri použití skleníka sa tak nebude hromadiť vlhkosť na povrchu betónu.

Stuha

Tento druh základu, ktorý môžete vlastnými rukami vytvoriť, sa stane univerzálnym riešením. Typ základnej pásky je vhodný nielen pre polykarbonátové skleníky a pomôže pri akejkoľvek stavbe. Na vytvorenie tohto železobetónového MLF sa vykope priekopa, ktorého hĺbka je 400 mm, šírka - 200 mm. Spodok by mal byť vyplnený pieskom, vrstva do 200 mm. Jeho zhutňovanie a zarovnávanie sa vykonáva pomocou dostupných nástrojov, ktoré v priebehu práce uvoľňujú vodu. Montuje sa debnenie, ktoré je z dôvodu ochrany chránené zvnútra z plastu.

Takže keď sa naleje betón, voda nevstúpi do piesku, to znamená, že zostane normálny pomer voda /cement. Vystužovacia klietka je pletená, na výrobu ktorej sa používajú 4 dlhé tyče s priemerom do 8 mm. Vytvorenie štruktúrypožadovaný objem, zoberte ďalších 8 krátkych tyčí. Betón sa naleje. Ak je to potrebné, pre inštaláciu skleníkov zabezpečiť prítomnosť pohárov. Na zníženie výšky železobetónových základov je dovolené používať tehlu. Pri výbere tejto možnosti zodpovedá poradie vykonania prác vyššie uvedenému.

S dreveným podstavcom

Ak vás nezaujíma dlhá životnosť budúceho skleníka a nemáte možnosti investovať veľa do výstavby nadácie, odporúčame vám vytvoriť si lacný drevený základ vlastnými rukami.

Nosník je cenovo dostupný a obľúbený materiál. Ak bude mať skleník malé rozmery, bude vhodná hmotnosť rámu kovového profilu, základ dreva môže odolať takémuto zaťaženiu. Aj keď je drevo vopred ošetrené špeciálnymi prostriedkami, životnosť takéhoto nadácie nebude dlhšia ako 7 rokov, v zriedkavých prípadoch až 10 rokov, ak sa použije drahé tvrdé drevo.

Pre neho je vhodnejšie drevo so štvorcovým prierezom - veľkosť 150 až 150 mm. Základom skleníka budú 4 bary. Na začiatku práce na obvode budúcej štruktúry vykopú priekopu. Jeho hĺbka by mala byť asi 200 mm. Spodok jamy musí byť vyplnený pieskom s vrstvou 100 mm. Normálne by mal byť zhutnený a vyrovnaný výsledný povrch. Pred naložením výkopu by mal byť vodotesný. Na tento účel sa používa bitúmenový tmel - bude slúžiťspoľahlivá ochrana pred vniknutím a nežiaducim vystavením vlhkosti.Tyče sú umiestnené v priekope, ich prvky sú bezpečne pripevnené skrutkami a rohmi.

Video „Nadácia pre skleník“

Čo by sa malo urobiť, ak je potrebné vybudovať nadáciu pre výstavbu skleníka?Nenechajte si ujsť nasledujúce video, v ktorom nájdete odpovede na mnohé otázky.