Ako postaviť skleníkový motýľový polykarbonát

Skúsení záhradníci vedia, že motýľ nie je len pekný hmyz so svetlými krídlami, ale aj dobrá moderná budova na pestovanie zeleniny. Má množstvo výhod a štruktúru si môžete sami vytvoriť. O všetkých vlastnostiach výberu miesta pre budovu, základových konštrukciách, etapách inštalácie a pravidlách používania vám povieme.

Výhody podobného dizajnu

Skleníkový motýľ vyrobený z vysokokvalitného polykarbonátu bude skvelým riešením pre každého záhradníka. Je to štítový štít, ktorého plocha sa bude používať na 100%, pretože takýto skleník nemá priechody. Štandardná veľkosť motýľového skleníka je dĺžka a šírka 1, 25 metrov, výška - do 1, 5 metrov, celková plocha je asi 5 metrov.

Rám je vyrobený z rúrok s rozmermi 2 až 2 cm a hmotnosť hotovej konštrukcie je 26 kg. Skleník pre uhorky novej generácie má nesporné výhody. Umožňuje pohodlný prístup k rastlinným rastlinám, pretože na oboch stranách je vstup a je možné dosiahnuť aj vzdialené miesta. Vyhnite sa uzavretiu pomôžešpeciálne plynové výťahy.Vďaka prieduchom môžete odvzdušniť motýľový skleník.Bunkový polykarbonát predstavuje spoľahlivú ochranu pred extrémnymi výkyvmi teplôt a vystavením ultrafialovým lúčom.

Materiál má vyšší stupeň pevnosti a je flexibilnejší ako bežné sklo.Takáto konštrukcia s ľahkosťou vydrží vrstvu snehu 10 cm hrubú a nárazy vetra až 20 m za sekundu.Dizajn skleníkového motýľa sa dá v prípade potreby ľahko rozobrať a zostaviť. Kompaktné rozmery umožňujú pohyb skleníka v aute na ľubovoľnú vzdialenosť.Životnosť takejto štruktúry je približne 10 rokov.Ak nemáte príležitosť vybudovať priestranný polykarbonátový skleník, nezáleží na tom, pretože konštrukcia 2m x 4m bude užitočná a funkčná.

Výber miesta pre skleník

Dôležitým bodom je výber miesta vhodného na inštaláciu motýľového skleníka.Je potrebné vziať do úvahy niekoľko bodov.Poloha svetových strán, takže najlepšou možnosťou by bola platforma umiestnená v smere z východu na západ.Sadenice potrebujú veľa slnečného žiarenia, ktoré by mali dostať za deň.Dizajn je usporiadaný tak, aby získal čo najviac prirodzeného svetla.Zariadenie je inštalované na mieste, kde sa nebude hromadiť veľké množstvo vody.Zabráňte otepľovaniu skleníka jarnými dažďami a roztopenou vodou.Vlhkosť môže tiež pochádzať zo susedných pozemkov, v dôsledku čoho väčšina zeleninykultúry.Povrch by mal byť dokonale rovný, stromy by na ňom nemali rásť.Stavba sa nachádza v bezprostrednej blízkosti obydlia, aby do nej bola vedená elektrina.

Video „Domáci skleník pre uhorky a paradajky“

Vybudovanie základu

skleníkový motýľ vyrobený z polykarbonátu môže byťinštalované a bez nadácie.Budete ich potrebovať, ak v budúcnosti neplánujete zmeniť umiestnenie štruktúry.Na vytvorenie základu bude potrebné urobiť označenie staveniska, pripraviť základovú jamu do hĺbky 60 cm. Naplňte ju výstužou a inými kovovými prvkami.Upevnite strany k základni.Do stredu budovy umiestnite podperné stĺpiky z kovu alebo dreva.Posilnite hornú časť skleníkovej štruktúry na stĺpikoch, pripevnite rámy klavírnou slučkou k hornej časti, nainštalujte polykarbonát.Niektorí skúsení záhradníci sa domnievajú, že nadácia nie je potrebná.V praxi to neubližuje, môžete ho postaviť ešte z dreva alebo betónu.

Inštalácia motýľového skleníka

Schéma montáže polykarbonátových krídel

Môžete si kúpiť hotový skleníkový motýľ pre uhorky alebo stavbu.on sám.Najlepším materiálom pre podklad je drevo, pre rám je dovolené používať rúrky.Hrúbka dosiek, pri použití dreva, by mala byť najmenej 2, 5 cm. Výška štruktúry bude závisieť od typu rastliny - viac pre melóny, najmenej 20 cm, pre paradajky a baklažán.

Šírka by mala byťaby sa dostali do stredu budovy.Dĺžka sa určuje individuálne - v závislosti od veľkosti oblasti a vašich prianí.Stavba budov z polykarbonátu sa začína na bokoch.Môžete robiť skladacie, jednoduché a dvojité.Sú prispôsobené tak, aby neexistovali medzery.Pozdĺž komponentov dosiek musia byť umiestnené dobré tyče.Rámy na kovových pántoch pripevnené k povrchom bočných strán.Rohové spoje sú bezpečne upevnené kovovými časťami.

Pevné otvorené rámy si vyžadujú inštaláciu drevenej podpery a jej upevnenie na šírku.Šnúra je pripevnená na konštrukcii, ktorá drží rám v tých dňoch, keď vietor fúka najviac.Odporúča sa namontovať háky na vedrá po stranách.Pre dlhodobú prevádzku konštrukcie dreveného materiálu sa odporúča zaobchádzať antisepticky.Na miesto kontaktu podkladu so zemou sa odporúča umiestniť prúžky starého linolea alebo reginy.Minimálna veľkosť takejto stavby na stavenisku je 4 m na pár.

Prevádzkové pravidlá

Ak je počasie teplo, rám je možné otvoriť celý deň.S nástupom chladného počasia bude vegetácia chrániť ľahké roštové rámy, ktoré sú pokryté fóliou.

Je prijateľné používať konštrukciu z polykarbonátu s dvojitými upevňovacími prvkami - z ľahkých a základných rámov.V takom prípade bude lepšie udržiavať vnútro.Obdobie výsadby zeleniny sa môže začať o 10 - 15 dní skôr, ako je odporúčaný časový rámec.Na jeseň, ak je to správneaby sa budova používala, vo vnútri sa plodina zachová normálne. Na usporiadanie zavlažovacieho systému nie je potrebné vymýšľať niečo zložité - pomerne jednoduchú kanvu.

Pri pestovaní melónových plodín je potrebné ustanoviť podporu tak, aby ich biče neklesli na zem. V zime sa z rámu odstráni polyetylén, premyje sa a vysuší. Umývajú sa aj iné materiály. Pred zimou sa rastliny odstraňujú z budovy. Rám je očistený tak, aby sa neobjavili škodcovia, pôda sa dezinfikuje. V prípade potreby vykonajte opravu rámu bez toho, aby ste ho nechali na jar.

Video „Vybudujte skleníkový motýľ“

V tomto videu sa každý, kto chce zbierať ten istý skleníok doma alebo v krajine, bude môcť pozrieť na prácu odborníkov a načrtnúť pre seba užitočné nuansy.