Ako postaviť a vybaviť bio-vegetarián vlastnými rukami

Skleníky novej generácie sú nielen technologické štruktúry, ale sú šetrné aj k životnému prostrediu.Medzi príklady takýchto skleníkov patrí solárny bio vegetarián, ktorý vyvinul A. Ivanov, učiteľ fyziky z Ukrajiny.

Mal by som používať bio-vegetariánsky tovar

) Určite je solárna bio-vegetariánka novou technológiou vo svete záhradných plodín.V súčasnosti možno takéto stavby nájsť na malých súkromných farmách aj na veľkých, na podnikanie zameraných.Slávna vegetácia Ivanova získala túto slávu vďaka nasledujúcim výhodám:

 • vďaka veľkému množstvu zasklenia je osvetlenie niekoľkokrát vylepšené, vďaka čomu je rast rastlín vďaka veľkému množstvu slnečného svetla zlepšený;
 • Solárny biologický vetrací systém je navrhnutý takýmto spôsobomvzduch sa čistí bez straty chemických prvkov potrebných pre rastliny, ako je oxid uhličitý a vodík;
 • ​​
 • Ak je správne vybudovať solárny vegetarián vlastnými rukami, potom budú tepelné straty v zime minimálne, zatiaľ čo v bežnom skleníku nie je možné udržať optimálnu mikroklímu bez dodatočného vykurovacieho systému;
 • Projekt vegetariánskeho plánu umožňuje výstavbu takejto strechy, keď slnečné lúče padajú v pravom uhle, a preto sa v miestnosti hromadí toľko slnečného žiarenia, ktoré pomáha udržiavať maximálne množstvo tepla a energie potrebné na rast zeleniny a ovocia.

Video „Výhody bio vegetariánov“

Z tohto videa sa dozviete, čo je bio vegetarián a prečo by malo byť postavené v letnej chate.

Charakteristiky bio-vegetariána

Predtým, ako sa hovoríme o vlastnostiach dizajnu, treba povedať niekoľko slov o jeho vynálezcoch.Predpokladá sa, že prvý solárny vegetarián, ktorý je tiež známy ako „biofaktor“ a „slnečný skleník“, bol vynájdený sovietskym učiteľom fyziky z Kyjeva A. Ivanovom.

Okrem toho existujú informácie o čínskom vynálezcovi Wang Lee, ktorý tiež patentoval práva na výstavbu slnečného skleníka.V nedávnej minulosti však technológia dostala nové kolo transformácie: ruský vynálezca S. Konin predstavil úpravy vzorových výkresov, a preto sa mu často pripisuje vynález vegetariánskej stravy.

Biologické skleníky škandinávskeho typu, ktoré sú v podstate tietoIvanova skleníky, ale sú takzvané kvôli popularite ekologického záhradníctva v západnej Európe. Do Škandinávie prichádza do Ruska móda ekologického záhradníctva a celoročného pestovania plodín v uzavretých oblastiach. V podstate teda neexistujú skleníky škandinávskej technológie, bio-vegetariáni Koninovcov a „inteligentné“ skleníky, pretože všetky sú iba ďalšími názvami pre sovietsku stavbu Ivanov.

Tento ekologický systém pestovania záhradných plodín má niekoľko hlavných znakov:

 1. Prítomnosť reflexnej zadnej steny miestnosti. Konštrukcia konštrukcie poskytuje väčšinu priehľadných povrchov. Zadná stena, ktorá môže stáť samostatne alebo ako prístavba domu alebo prístrešku, je však pokrytá reflexnou fóliou, ktorá presmeruje slnečné lúče na osvetlenie postelí.
 2. Ako už bolo uvedené, solárny vegetarián sa stavia vlastnými rukami s priehľadnými stenami a stropom, pričom strop a podlaha sú navzájom rovnobežné.
 3. Hromadenie tepla sa vytvára v dôsledku neustáleho dlhodobého osvetlenia skleníka. Aby bolo osvetlenie dlhé, mali by priehľadné steny smerovať k južnej strane.
 4. K zohrievaniu a čisteniu vzduchu dochádza v dôsledku ukladania perforovaných rúrok do hĺbky až 35 cm, na ktoré je pripojený systém cirkulácie vzduchu (ventilátory), ktoré chladia vzduch v lete a zohrievajú ho v zime.

Vďaka všetkým vyššie uvedenýmVýhody a vlastnosti užívateľa tohto záhradného objektu pri správnej inštalácii zavlažovacieho a osvetľovacieho systému majú možnosť pestovať zeleninu celoročne vo veľkých množstvách.Aj keď nenasadíte ďalšie osvetlenie, vegetačnú sezónu možno predĺžiť o dva mesiace.

Okrem toho mikroklíma, ktorá je najbližšia k prírodnej, umožňuje používanie minimálneho množstva chemických hnojív a pesticídov (najčastejšie sa majitelia biologických rastlín obracajú na vermiculture a vermicompost).

Rozmery a projektové výkresy

Postupné pokyny na stavbu skleníka biologického typu vlastnými rukamizačína výberom výkresu a veľkosti budovy.Pôdorys je možné nájsť na internete alebo si ho môžete objednať od projektovej spoločnosti. Rozmery je však potrebné vopred premyslieť.Závisia od vašich finančných možností, veľkosti a požiadaviek.Veľkosť miestnosti je spravidla od 4 m do šírky a 6 m na dĺžku.Výška - do vašej výšky.

Hlavnou vecou, ​​ktorú je potrebné pri výstavbe zohľadniť, je úroveň sklonu podlahy a stropu.Aby bolo osvetlenie kompletné, postele sú usporiadané v kaskáde, pričom výška podlahy musí byť v uhle 30 - 35 °.Strop by mal byť rovnobežný s podlahou.

Ako už bolo uvedené, zadná severná stena by mala byť pevná a pokrytá izolačným a reflexným materiálom.Najlepším riešením by bolo pripevniť budovu na stenu domu.

Predbežná príprava

Počnúc krok za krokom vykonávanie pokynov na výstavbu skleníka novej generácie, mali by ste začať s predbežnou prípravou.

Výber miesta

Skutočná skúsenosť samoorganizovaného biologického skleníka naznačuje, že výber umiestnenia miestnosti hrá v stavebníctve dôležitú úlohu.Pretože dizajn poskytuje maximálne osvetlenie, miesto by malo byť dobre osvetlené slnkom, v blízkosti by nemali byť žiadne stromy a kríky.

Pokiaľ ide o sklon, môže to byť buď prirodzene sa vyskytujúce alebo umelé.Je však lepšie umiestniť skleník do nížiny, kde existuje riziko hromadenia vody.

Materiál na jatočné telá a izoláciu

Je ťažké postaviť samotný biofaktor, ale výber kvalitných materiálov túto úlohu značne uľahčuje.:

 • na základy, betónové nosné rúrky a tvarovky sa používajú;
 • rám rámu sa odporúča, aby bol vyrobený z pravouhlých oceľových rúr a drevených tyčí (môžete tiež skúsiť použiť kovovo-plastové rúry);
 • steny sú pokryté vrstvou polykarbonátu s hrúbkou 8 mm;
 • sú nainštalované vetracie systémy av prípade potreby automatizované systémy zásobovania vodou a osvetlenie.

Konštrukcia bude tiež vyžadovať nástroje: priamočiare píly, vŕtačky, skrutkovače, vŕtačky, kladivá, vodováhy, nádoby na miešanie betónu a mált, ako aj iné profesionálne stavebné nástroje.

Ťahováinštrukcia

Plán činností v stavebníctve obsahuje nasledujúce kroky.

Inštalácia nadácie

Na pripravenom rovinatom pozemku vo vzdialenosti zodpovedajúcej výkresom sa v zemi urobia otvory.5 - 6 cm hlboká, kde sa potom inštalujú podporné rúry.Vo vnútri rúr sa inštalujú výstužné tyče a betón sa nalieva všetky dohromady.Požadovaný uhol sklonu je určený konštrukčnou úrovňou, po ktorej sú rúrky odrezané a je nainštalovaná výstužná klietka orezaná drevenými doskami.Vo vnútri sú otvory pre vetracie a odtokové potrubia, po ktorých je základ naliaty betónom.Ďalej okolo rámu môžete vytvoriť zemný val, zasadiť ho kvetmi alebo nízkymi kríkmi.

Montáž rámu

Rám kovových tyčí je spojený so zváracím strojom alebo pevnými skrutkami, čo je nešťastná možnosť.na dlhodobé použitie.Potom sa rám nainštaluje do cementových rúr a na dno sa umiestnia vodné slivky z pozinkovanej ocele.

Pokovovanie a izolácia

Ako pokovovanie sa používajú drevené rámy a polykarbonátové dosky.Rámy sa vyrábajú vopred, potom sa pripevňujú na kovový rám, po ktorom môžete pomocou samorezných skrutiek pristúpiť k inštalácii polykarbonátu.Pred inštaláciou nezabudnite ošetriť všetky drevené prvky antiseptickým prostriedkom, ktorý odpudzuje vodu, a ak je to potrebnémaľovať.

Dvere a okná

Dvere a okná sa montujú ako posledné.Aby sa nenarušil dizajn, rámy dverí a okien je lepšie zvoliť drevené a zasklenie je vyrobené z polykarbonátu.Dvere sú umiestnené na čelnej stene a okná môžu byť dodatočne vybavené automatickým otváracím systémom.

Skleníkové vybavenie

V poslednej fáze sa vykonáva skleníkové zariadenie.

Polievanie

Dodatočný zavlažovací systém pre štandardný súbor plodín (uhorky, paradajky atď.) Sa nevyžaduje, pretože zo systému výmeny vzduchu sa hromadí vlhkosť.V dôsledku vetrania v miestnosti sa kondenzát hromadí z vlhkosti obsiahnutej v pôde, ktorá slúži ako zvlhčujúci prvok.Tento systém umožňuje udržiavať mikroklímu v skleníku v pôvodnej podobe.

Kúrenie

K zahrievaniu dochádza v dôsledku ventilátorov inštalovaných v spodnej časti potrubia.Ventilátory môžu pracovať z elektrických kotlov alebo z iných systémov na ohrev vzduchu.

Vetranie

Vetranie sa vykonáva položením potrubia do hĺbky 50 cm, čím sa v rúrkach vytvoria malé otvory, po ktorých sa spoja a položia na 20 cm vrstvu.keramzitu.Potrubie je na jednej strane pripojené k systému odsávania vzduchu a na strane druhej k ventilátorom.Potrubie je položené pod uhlom a je zvonka uzavreté mriežkou.

Záhradné postele

Záhradné postelezozbierané vo forme škatúľ, ktoré sú umiestnené v kaskádovom type. Ako materiál krabíc je možné použiť strom aj stavebný kameň alebo tehlu.

Pri stavbe solárneho vegetariána venujte pozornosť tesnosti a správnemu umiestneniu budovy, pretože technologické chyby môžu viesť k strate funkčnosti miestnosti.