Ako a čo možno izolovať boxu pre psa na zimu

Majitelia súkromných domov sa snažia vyvinúť maximálne úsilie, aby sa počas chladného obdobia stali útulnými a teplými.Ale čo pes, ktorý chráni dvor a majiteľov?Stánok, v ktorom zviera žije, si tiež vyžaduje tepelnú izoláciu.Z nášho článku sa dozviete, ako izolovať box pre psov na zimu.

Je potrebné vyhrievať psovňu

V zime je každý chladný.A týka sa to nielen ľudí.Dokonca aj dlhovlasí psi sa cítia nepríjemne a chladno.Zvlášť ak chovateľská stanica nie je izolovaná a nie je pripravená na zimu.Dbajte na to, aby ste si zviera vopred vytvorili vhodné podmienky.

Vezenie psa do domu, ktorý je neustále na ulici, nie je najlepšou voľbou.Zviera sa môže cítiť nepríjemne.Pes sa môže opýtať na ulici, roztrhať veci, pokaziť nábytok a dokonca prejaviť agresiu.Aby sa každý mohol cítiť pohodlne a dobre, je potrebné si pripraviť kabínku vopred a zabezpečiť ju pred dažďom a chladom.

Video „Vybudovanie teplej chaty s vlastnými rukami“

Z tohtovideo sa naučíte, ako si môžete vlastnými rukami postaviť teplú psov krabicu.

Všeobecné pravidlá

Existuje celý rad pravidiel a požiadaviek, ktoré sa musia dodržiavať:

 1. Je lepšie usporiadať kabínu tak, aby sa vchod nachádzal v kľudnej polohe -s minimálnym pohybom vetra.
 2. ​​
 3. Ideálnou možnosťou je drevená chovateľská stanica.
 4. Na elimináciu rizika dažďa alebo roztavenej vody môžete použiť jednu z dvoch možností: urobiť kvalitnú izoláciu alebo umiestniť chovateľskú stanicu na vyvýšenie.
 5. Rozmery kabíny musia zodpovedať veľkosti psa.Hlavná vec je, že zviera nie je preplnené.
 6. Je lepšie postaviť chovateľskú stanicu, ktorá nie je v nepretržitom tieni a nie na otvorenom slnku.Vyberte si strednú zem.
 7. Je dôležité včas opraviť strechu, aby sa vylúčili netesnosti.

Aký materiál si vybrať

Majiteľ má veľa rôznych materiálov, z ktorých každý zaručuje dobrú tepelnú izoláciu a elegantný vzhľad chaty.

Minvat

Minerálna vlna vedie okrem iných materiálov z hľadiska technických charakteristík.Musí pracovať veľmi opatrne. Vlákna nepriaznivo ovplyvňujú zdravie zvierat. Vždy, keď ju majiteľ použije - zvnútra alebo zvonka kabíny - vrstva musí byť pokrytá dyhou.Nezabudnite na hydroizoláciu.

Pri použití minerálnej vlny sa tepelná izolácia podobá vrstvenému koláču:

 • stena domu pre psov vyrobená z dreva;
 • polymérny film proti vlhkosti;
 • vrstva minerálnej vlny;
 • membrána;
 • vonkajšia podšívka.

Pokiaľ ide o strop a podlahu, sú tiež izolované v niekoľkých vrstvách.

Polyfoam

Polyfoam - ďalší veľmi populárny materiál, ktorý je zastúpený na súčasnom trhu. Je odolný proti vlhkosti a neobsahuje prach. Montáž konštrukcie nie je náročná. Mimochodom, značková minerálna vlna je niekoľkokrát drahšia ako pena.

Materiál je univerzálny. Používa sa a umiestňuje sa na steny a podlahu. Zahrejú aj chovateľskú stanicu vonku. Ak sa majiteľ psa pri tejto možnosti usadil, nie je potrebná ďalšia hydroizolácia. Obkladový materiál môže byť ľahko aplikovaný na izolačnú vrstvu.

Izolačné práce sa spravidla uskutočňujú takto:

 • vykonávajú sa merania a vystrihne sa penový plast;
 • 82. izolačný materiál je pripevnený špeciálnou lepiacou penou;
 • je nainštalovaný plášť.

Plsť

Takýto materiál patrí k prírodným látkam. Je lacný a zaručuje úplnú bezpečnosť. Plsť je ideálnym materiálom na ohrievanie psej chovateľskej stanice.

Medzi jeho vlastnosti patrí nepriepustnosť pár. To znamená, že kabína bude vždy suchá. Materiál nie je fúkaný, takže nie je potrebné ho uzatvárať. Ak chcete, môžete vrstvu izolácie upevniť pomocou bežných klincov s veľkými krytkami.

Kvapalná izolácia

Alternatíva k vyššie uvedeným možnostiam -tekutá izolácia, ktorá chráni zviera pred chladom.Vzhľad sa podobá pene, ktorá po nastriekaní zamrzla.Pri výbere tekutej izolácie nezabudnite, že vrstva by mala byť najmenej 5 cm. Materiál vykazoval dobrú odolnosť proti opotrebeniu a „sľuboval“ 30 rokov služby.Zmrazená pena neabsorbuje vlhkosť a paru.V tomto prípade je po nanesení vrstvy izolačnej vrstvy jednoducho potrebné obklad.

Technika izolácie

Každý z vyššie uvedených materiálov má svoje vlastné vlastnosti.Pokiaľ ide o techniku ​​otepľovania chovateľskej stanice pre psov, je dôležité pamätať na tieto pravidlá:

 • štiepky sa dajú ťažko pripevniť na strop alebo steny, ale ideálne sa hodia ako rohože - šetrné k životnému prostrediu a mäkké;
 • parazity sa môžu začať štiepať, ak sa tam dostane značné množstvo vlhkosti, materiál začne hniť;
 • odporúča sa pridať ihličnaté hobliny, ktorých vôňu nemilujú škodcovia;
 • pes môže vyťahovať alebo okusovať textilný odpad, takže je stále lepšie používať drevotrieskové dosky, ktoré sa pravidelne vymieňajú;
 • Nevkladajte do chovateľskej stanice piliny - spôsobujú zápal, pichnutie a šplhanie do očí a nosa zvieraťa.

Skladacia chovateľská stanica

Výhody skladacej kabíny sú:

 • ľahká oprava - pes môže nahlodať prielez a potom majiteľ rozobrať poškodené prvky, vymeniť poškodené dosky a znovu pripevniť nové časti;
 • jednoduchosť výroby - chovateľská stanica je vyrábaná v roku 2005vybavené a pohodlné miesto, po ktorom sa dá ľahko presunúť na nádvorie a rýchlo nainštalovať;
 • pohodlie pri čistení - aby majiteľ psa úplne dezinfikoval, musí ho kompletne rozobrať, vykonať všetky práce a znovu ho zložiť.

Rozobratá kabína

Odporúča sa zvážiť možnosť skladacej chovateľskej stanice pre psa. Toto obydlie má nasledujúce výhody:

 1. Nedostatok možnosti fúkania. V skladacej kabíne nie sú žiadne miesta, kde by boli spojené jej prvky. To isté možno povedať o absencii mikro medzier, pretože podlaha a steny sa spájajú.
 2. Nedostatok ponoru. Psi to tolerujú oveľa horšie ako mráz. Takže pes bude chránený pred stálym vetrom, nezachytí zima a nebude chorý.
 3. Rohy chovateľskej stanice majú maximálnu súvislú hrúbku drevenej vrstvy.
 4. Všetky prvky sú pevne spojené. Toto je záruka trvanlivosti a spoľahlivosti kabíny. Majiteľ tiež nebude musieť pravidelne dotahovať upevňovacie prvky, čo je mimoriadne dôležité pri skladacích chovateľských staniciach.

Alternatívne metódy

Pri hľadaní alternatívneho spôsobu izolácie kabíny majitelia niekedy používajú odvážne, ale neúčinné metódy:

 1. Vyhrievali chovateľskú stanicu pomocou žiarovky. Tepelná lampa môže vytvoriť požadovanú teplotu. Nezabudnite však, že pes môže v dôsledku horúceho zariadenia horieť alebo prehriať. 50 cm - minimálna vzdialenosť medzi zariadením a zvieraťom. Vzhľadom na veľkosťštandardné stánky, dosiahnutie súladu s týmto pravidlom nebude ľahké.
 2. Ohrievač.Často funkcie na batériách.Existujú modely, ktoré pripomínajú fľaše s horúcou vodou.Ich plnenie umožňuje udržiavať teplo po dlhú dobu.Aby zariadenie fungovalo dobre a generovalo teplo, musí sa zahriať.Pomocou ohrievacej podložky na batérie ju majiteľ pripojí ako doplnok k hlavnému vykurovaciemu komplexu.
]

Elektrický ohrievač

Najjednoduchší a najobľúbenejší spôsob majiteľov psov jeinštalácia elektrického ohrievača panelov.Infračervené panely napájané elektrickou energiou udržiavajú optimálnu teplotu vo vnútri chovateľskej stanice pre psov.V takom prípade majiteľ nenesie osobitné náklady na izoláciu a platbu elektriny.Systém priťahuje tieto výhody:

neprítomnosť hluku počas prevádzky;

 • malé vybavenie (2 cm - štandardná hrúbka);
 • vzduch nie je zahrievaný na teplotu vyššiu ako 50 ° C, mierne zahrievanie ho nepresuší, preto nie je potrebné ohrievač uzavrieť dreveným grilom;
 • jednoduchá inštalácia - pre majiteľa stačí pripevniť elektrický panel pomocou skrutiek pomocou skrutiek na požadovaný povrch;
 • charakteristiky požiaru - panel je možné používať nepretržite počas celého dňa, pričom sledovanie stánku nie je potrebné.

IČ film

Na izoláciu kabín sa používa infračervený film.Je super štíhlyohrievač, ktorý akumuluje teplo v dôsledku žiarenia infračervených vĺn.

Vykurovacie teleso distribuuje teplo, takže sa zviera určite neprehrieva.

Ohrievač filmu sa skladá z troch komponentov:

 • vykurovacie teleso - potrebné na premenu elektrickej energie na teplo;
 • fólia - potrebná na to, aby sa teplo rovnomerne šírilo v celej chovateľskej stanici;
 • laminátová fólia - zaisťuje vynikajúcu izoláciu a chráni všetky súčasti systému vo vnútri pred mechanickým poškodením.

Chovateľská stanica izolovaná takýmto systémom má tieto výhody:

 • elektrina sa spotrebúva hospodárne;
 • výsledkom je zdravé zahrievanie, ktoré má pozitívny vplyv na imunitný systém zvieraťa;
 • dobrá úroveň prenosu tepla - rovnomerné rozdelenie tepla prispieva k tomu, že neexistujú „studené zóny“;
 • vlhkosť vzduchu v chovateľskej stanici zostáva nezmenená.

Vyberte si najlepšiu možnosť a v predstihu zahrejte domáceho maznáčika!