Staviame skleník z pozinkovaného potrubia

Príležitosť na pestovanie skorej zeleniny a bylín priťahuje mnohých letných obyvateľov vlastnými rukami, preto nie je prekvapujúce, že každý skôr alebo neskôr premýšľa o umiestnení aspoň malého skleníka na svoju pôdu.Ako vyrobiť pozinkované skleníky vlastnými rukami, čítaj ďalej.

Druhy skleníkov a skleníkov

Najskôr je potrebné sa naučiť, že skleník a skleník sú v skutočnosti rôzne stavby.Skleník je výrazne zjednodušená verzia.To je zvyčajne malá výška budovy a môžete v nej pracovať iba odstránením filmu alebo polykarbonátu, ktorý pokrýval skleník.Okrem toho je zahrievanie pôdy v tomto prípade spôsobené rozkladom biopalív zavádzaných pod posteľou, ako aj slnečným žiarením.

Skleník má vždy takú výšku, že dospelá osoba sa môže bezpečne postaviť do svojej plnej výšky.To znamená väčšie množstvo vnútorného priestoru, ktorý nie je tak ľahké zahriať, a preto aj v súkromných skleníkoch postavených vlastnými rukami (nehovoriac o priemyselných) je k dispozícii plynové, elektrické alebo drevené kúrenie.Tiež skleníky sa dajú klasifikovať podľa formy: polkruhový(klenuté), so sklonenou strechou (domy), s polygonálnou strechou.Výber formy závisí od rôznych faktorov - materiálu, ktorý sa používa na výstavbu, sezónnosti použitia, intenzity zrážok a vetra v danej oblasti.

Nakoniec existuje klasifikácia podľa druhu materiálov použitých na stavbu.Rám môže byť zostavený z dreva, kovových tvaroviek, kov-plast, pozinkovaný profil.Skleník ako ľahšia štruktúra môže byť zostavený na plastovom ráme na rúry. Na prístrešok použite hrubý film, polykarbonát a, veľmi zriedka, sklo. Špeciálne obchody a webové stránky ponúkajú široký výber vzorov skleníkových plynov, môžete ich však tiež zostaviť sami.

Video „Podrobná inštrukcia výroby skleníkového videa“

Môžete si pozrieť podrobnú inštrukciu videaopis akčného algoritmu počas vytvárania skleníka.

Výhody pozinkovaných rúr

Odporúčame venovať pozornosť pozinkovaným skleníkom, ktoré sa dajú ľahko zostaviť vlastnými rukami.Kostra takýchto skleníkov je zostavená z trubiek z pozinkovaného profilu (štvorcový alebo obdĺžnikový prierez).Tento prístup má niekoľko výhod.Pozinkovaný profil prakticky nepodlieha korózii, čo automaticky znamená dlhú životnosť skleníka.Takáto rúrka vydrží vážne zaťaženie hmotnosťou, čo znamená, že bude možné položiť ťažký film na rám skleníka a hustejšieho polykarbonátu.S týmtoProfilová trubica má malú vlastnú hmotnosť, čo znamená, že rám sa dá ľahko a rýchlo zmontovať alebo rozobrať vlastnými rukami, prepraviť z miesta na miesto a ponechať ho na uskladnenie v zime.

Nakreslenie a výpočet množstva materiálov

Napríklad zoberte obvyklý skleník s rozmermi 3 až 6 metrov.Budete potrebovať profil 40 * 20 pre horizontálne a vertikálne rohové časti rámu a 20 * 20 - pre vertikálne.Celkové množstvo profilu je 40 x 20 - 18 (spodný obvod) + 18 (horný obvod) + 6 (hrebeňový lúč) + 6 (s výškou stien 1,5 metra) metrov - celkom 48 metrov tvarovanej rúrky.Vertikálne stojany musia byť pripevnené najmenej na každý meter, to znamená 16 rezov jeden a pol metra - na rám steny.Pre strešný rám budete potrebovať ďalších 14 rezov po dvoch metroch, čo predstavuje 52 metrov profilu 20 * 20.Toto je minimum, ak je to potrebné, môže byť rám zosilnený ďalšími diagonálnymi väzbami a vodorovnými vodiacimi prvkami - množstvo materiálu sa musí vypočítať dodatočne.

Na pripevnenie profilu budete potrebovať kraby zodpovedajúcej sekcie: 8 uhlové, 52 tvaru T.Ak sa rúrky nepripojia v pravom uhle, budú potrebné skrutky.Ostatné potrebné materiály: piesok, cement a výstuž pre základy, polykarbonát na pokovovanie.Môžete tiež použiť plastovú fóliu s hrúbkou najmenej 1 mm.

Inštaláciadeň. Prvým krokom pri budovaní skleníka vlastnými rukami je vytvorenie základu. Po obvode budúceho skleníka musíte vykopať úzky priekop s hĺbkou 20 - 30 centimetrov. Tento objem je vyplnený betónom. Pred naliatím betónu sa Rebar vháňa do zeme.
Po stuhnutí betónu je potrebné zvariť profil základne kostry k výstuži - obdĺžnik 3 x 6 metrov. Na neho pomocou rohov a krabov v tvare T namontovali vertikálne stojany.

Strešný rám sa čiastočne zberá pomocou krabov a čiastočne skrutkami. Ak je plánovaný celoročný skleník, je lepšie zvárať všetky spoje profilovej rúrky. Ďalším dôležitým stupňom je polykarbonátový povlak. Polykarbonátové plechy môžete k profilom pripevniť vlastnými rukami pomocou kovových skrutiek. Odborníci odporúčajú používať termostatické podložky ako dištančný prvok - kvôli rôznym stupňom teplotnej rozťažnosti skrutky a polykarbonátu.

Hoci bežnejším a lacnejším spôsobom sú bežné gumové podložky. Fólia na takomto ráme môže byť pripevnená pomocou šnúry. Vzhľadom na jeho krehkosť je však logickejšie zvoliť rovnaký polykarbonát. Film bude musieť byť odstránený na zimu, alebo dokonca zmeniť každú sezónu.

štít, dvere a okno

Na orezávanie štítov v skleníkoch budete musieť polykarbonát rozrezať na trojuholník. Doma môžete vlastnými rukami robiť bežným nožom alebo skladačkou. Dvere skleníka by mali byť namontované na čelnej stene a veľkosť dverímusí byť najmenej 90 x 180 centimetrov. Dvere je vhodné pripevniť k rámu pomocou vonkajších pántov.Na vetranie je potrebné zabezpečiť na streche okienko, cez ktoré zo skleníka bude v horúcich letných mesiacoch najteplejší vzduch.Na prívod čerstvého vzduchu môžete otvoriť dvere alebo počas inštalácie, čím získate ďalšie okno v stene.

Video „Vytváranie skleníkov vlastnými rukami“

Toto video ukazuje, ako vlastnými rukami rýchlo vyrobiť skleník z galvanizovaného potrubia.