Zaujímavé nápady na vytvorenie originálnych kvetinových záhonov vlastnými rukami

Kvetinové aranžmány Motley vyrobené zo šrotu sa stali skutočným nálezom na zdobenie záhrady, pozemku na dache.Originálne kvetinové záhony nezvyčajnej textúry a tvaru priťahujú pozornosť, dávajú teritóriu jeho jas a jedinečnosť.Výroba takýchto kvetinových záhrad vlastnými rukami nie je náročná - preukázaním minimálnej fantázie si môžete vytvoriť skutočnú voňavú oázu z akéhokoľvek dostupného materiálu.

Kvetinový záhon zo starého kontajnera

Pestovanie kvetín v starých kontajneroch je najjednoduchším a najdostupnejším spôsobom usporiadania kvetinových záhrad.Takéto nápady na dizajn majú mnoho výhod: kvetinové záhrady sa dajú vyrábať ručne z rôznych materiálov na šrot, starých a nepotrebných predmetov pre domácnosť, ľahko sa vytvárajú a sú veľmi mobilné.Tieto originálne kvetinové záhony sa dajú nainštalovať kdekoľvek: na vidieku, na záhrade, na balkón av prípade potreby sa môžu premiestniť kamkoľvek.

Kontajnerové postele sú drobné kompozície kvetov vysadených v rôznych nádobách a tvaroch, ktoré nie sú určené na záhradníctvo.Existuje veľa možností na premenu dostupného materiálu napôvodný dizajnový prvok kvetov:

 • na usporiadanie veľkého kvetinového záhonu je možné použiť taký improvizovaný materiál: nábytkové skrinky, žľaby, umývadlá, staré vane, vozíky - v krajine je možné vybaviť pôvodný rybník z liatinového kúpeľa;
 • Malú kvetinovú záhradu je možné vyrobiť z akýchkoľvek dostupných nástrojov: plechovky, šálky, hrnce, džbány, nepotrebné kuchynské potreby;
 • Závesné kvetinové záhony sa vyrábajú z týchto materiálov: prútené koše, staré dámske tašky, priepustné vedrá, kanvy.

Myšlienky na vytvorenie kontajnerových postelí sú nekonečné.Vytvorenie ktorejkoľvek z nich vlastnými rukami je pomerne jednoduché.Na dno nádrže je potrebné umiestniť drenáž, potom zalejeme pôdu na pestovanie kvetín a všetko, čo si môžete vychutnať, je mobilná záhrada.

Video „Zostavovanie jedinečných kvetinových záhonov pneumatík“

Video kolekcia jedinečných domácich postelí z pneumatík.

Preglejková vrstva

Zvyšky preglejkových dosiek môžu nájsť v krajine originálne a užitočné uplatnenie.Každý človek môže ľahko vyrobiť kvetinový záhon z preglejky - uskutočnenie takéhoto nápadu si vyžaduje minimálny čas a úsilie.Nižšie sú uvedené dve z najzaujímavejších možností dizajnu kvetinových záhonov.

Dáždnik s kvetinovým záhonom

Samozrejme, môžete použiť skutočný dáždnik pre kvetinovú záhradu, ale bude odolnejší z preglejkového materiálu a môže byť tiež maľovaný v rôznych farbách.,Na výrobu kvetinového záhonu budete potrebovať niekoľko užitočných nástrojov:

 • 9 tenkých drevených tyčí akopletacie ihlice;
 • 10 trojuholníkov z preglejky rovnakej výšky ako lúče;
 • 1 dlhá tyč na rukoväť slnečníka;
 • klince, skrutky.

Ďalej sa dáždnik zostaví spojením trojuholníkov a „lúčov“ pomocou klincov alebo skrutiek s vlastným poklepaním.Hotovú štruktúru nainštalujte s ostrým koncom dole, mierne zahrabanou do zeme (ak je to potrebné, kvetinová záhrada sa môže mierne nakloniť) a zafixovaná kvôli stabilite.Drenáž sa ukladá na dno, naleje sa zem a vysadia sa kvety.

Paleta kvetinových záhonov

Realizácia tejto myšlienky vlastnými rukami nie je taká náročná, ako sa zdá na prvý pohľad.Na výrobu kvetinového záhonu sa vyžaduje:

 • list nie príliš tenkej preglejky;
 • 56) niekoľko tyčí ako stehien;
 • ručné rezačky;
 • lak alebo farba.

Najprv musíte rozhodnúť o veľkosti palety a potom preložiť preglejku.Potom pomocou frézy vyrežte 8 dier: stredný je pre kefy a 7 okolo kruhu pre farby (ako v skutočnej palete).Postavte kvetinový záhon na stojany - nohy alebo tehly, lak.Do otvorov vložte kvetináče s jasnými farbami.

, aby sa drevené kvetinový záhon na záhon

lôžok dreva v krajine, alebo pozemku- Toto je stelesnením štýlu a dobrého vkusu majiteľov. Drevené kvetinové záhrady sú veľmi obľúbené z dôvodu ich šetrnosti k životnému prostrediu, bohatej textúry prírodného dreva a rôznych možností dizajnu.Okrem toho žiadny z materiálov nevytvára v záhrade takú jedinečnú teplú atmosféru ako prírodnástrom.

Je ľahké vytvoriť originálne kvetinové záhony z dreva vlastnými rukami.Drevené kvetinové záhony sú spravidla neobvyklým plotom pre kvety vyrobené z prírodného dreva.Na výrobu takého kvetinového záhonu môžete použiť zvyšky akéhokoľvek dreva: prúty, tyče, kolíky, dosky, polená.Nápady na vytvorenie drevených záhonov sú rôzne:

 1. Mini-plot.Jedná sa o plot vyrobený z vertikálnych dosiek pripevnených k vodorovným priečkam.Pre kvetinovú záhradu v krajine môže byť taký miniatúrny plot vyrobený z dosiek rôznych dĺžok a tvarov - čo zvýši originalitu kvetinového záhonu.
 2. Paling.Jedná sa o nízky živý plot kolíka, pevne zabaleného v zemi.Tenké kolíky môžu byť upevnené pomocou priečky.
 3. Wattle.Toto je najoriginálnejšia forma živého plotu vyrobená z dlhých flexibilných vetiev stromu.Wattle môže mať akúkoľvek veľkosť a tvar - všetko záleží na polohe a želaniach majiteľov.Wattle je neoddeliteľnou súčasťou krajinného dizajnu a celkom funkčného oplotenia.S ním môžete nielen vymedziť hranice kvetinových záhonov, ale aj ozdobiť neatraktívny pozemok pri chate, oplotiť rekreačnú oblasť.Je potrebné poznamenať, že stelesnenie takejto myšlienky vlastnými rukami vyžaduje určité zručnosti a čas.
 4. Oplotenie vyrobené z drevených hrčiek (malé guľatiny).Na výrobu tohto plota musíte najprv vyrezať polená na malé kúsky s dĺžkou výšky plotu, keďže približne 20cm pôjde do zeme.Potom je potrebné určiť hranice budúceho kvetinového záhonu a na tomto mieste odstrániť nálev (mala by sa vytvoriť plytká drážka).Ďalej, na čerstvom teréne, musíte pevne nainštalovať hrudky, dolnú časť posypte zemou a dobre zabalte.

Toto je základný a najjednoduchší spôsob výroby oplotenia pre drevené záhony.Na ich základe môžete rozvíjať rôzne nápady a variácie, napríklad môžete tkát kvetinový záhon vo forme koša z vetvičiek, vytvoriť mini-prednú záhradu vo forme studne, chaty z barov.

Zaujímavé možnosti z automobilových súčastí

Kvetinový záhon z automobilu je jedným z najoriginálnejších akreatívne nápady na tvorbu krajinného dizajnu v krajine.Vytvorenie kvetinovej záhony je samozrejme možné vlastnými rukami, iba ak máte staré vozidlo, ktoré sa dlho nepoužíva.

Najprv musíte rozhodnúť, kam umiestniť kvetinový záhon.V strede zeleného trávnika (trávnika) vytvorí auto kvetín jasný prízvuk a bude ľahko viditeľné.Vedľa vozidla musíte odstrániť všetky vnútorné časti: motor, sedadlá a ďalšie súčasti.Potom sa musíte rozhodnúť, kde budú kvety pristávať a na týchto miestach vyplniť zem.Predtým, ako naplníte auto zemou, mali by ste položiť vrstvu expandovaného ílu, dláždených kameňov alebo iných improvizovaných prostriedkov na spodnú časť, zakryť všetko fóliou, do ktorej by sa mali vložiť malé otvory, čo pomôže zabrániť predčasnému hnitiu tela.

Prípravná fáza sa skončila azačnite zdobiť.Na výsadbu kvetín používaných ako celé auto a jeho jednotlivých častí.Existuje niekoľko zariadení:

 1. Pod kapotou.Táto možnosť je zaujímavá, pretože umožňuje vytvoriť ilúziu mobilného kvetinového záhonu - zdá sa, že môžete odísť so skutočnou záhradou.Na požiadanie je možné kapucňu odobrať, ale môžete a nechať ako pokrývku kvetov pred dažďom a spáleným slnkom.
 2. V kufri.V tomto uskutočnení je lepšie zbaviť sa veka kufra.Zaujímavou možnosťou je umiestnenie rastlín v zadnej časti mini-nákladného vozidla.Vyvolá dojem, že nesie rozkvetú záhradu.Pred položením drenáže a pôdy na spodok kmeňa sa musia urobiť otvory tak, aby vzduch a vlhkosť voľne prúdili v pôde.
 3. Ak používate celé auto pod kvetinovým záhonom, musíte premýšľať o zabezpečení krajiny - inak sa toto majstrovské dielo kvetov rýchlo rozšíri.Prípadne môžete pestovať horolezcov na vodorovných povrchoch.Čoskoro dorastú a opletú celé auto.

Samozrejme to nie sú všetky nápady na zdobenie automobilu.Ak ukážete malú fantáziu, v kvetinovom záhrade môžete urobiť nejaký jasný prízvuk: vyfarbite auto farbou, ktorá kontrastuje s rastlinami, nakreslite originálne kresby, vymaľujte kolesá.

Video „Sada jedinečných nápadov pre dizajn“

Jedinečná zbierka videí s nápadmi na zdobenie prímestských oblastí.