Pink Rose Bella Rose: popis a starostlivosť

Ruža sa už dlho považuje za kráľovnú kvetov. Rozhodujúcim faktorom je pravdepodobne nielen jej vzhľad, ale aj nálada, ktorá je vlastníkom predstaviteľov kráľovskej krvi. Chovatelia sa preto snažia vystavovať také odrody, ktoré budú málo citlivé na podmienky prostredia. Jedným zo zástupcov takýchto odrôd je ruža Bella Rosa, ktorá priťahuje mnoho záhradníkov svojimi mimoriadne krásnymi kríkmi.

Opis

Táto odroda patrí k aktívne rozkvetu. Kvety klasickej ružovej farby sa zhromažďujú v pukoch alebo zhlukoch. Koncom minulého storočia sa Bella Rose chovala z Nemecka. Jedným z krížencov bol floribunda, ktorá má kvety homárov.

Farba a tvar

Bella Rosa má veľké ružové kvety, ktoré vyžarujú príjemnú, voňavú vôňu. Hybridné puky kvitnú neskôr ako ich najbližší príbuzní - koncom júna. Kultúra je však schopná nepretržite kvitnúť až do prvého mrazu.

Odrody pukov sú okrúhle, stredne veľké. Odhaľujú, stávajú sa dvojitými kvetmi s priemerom 6 - 8 centimetrov. Kvetenstvo sa tvorí na elastických stopkách a rozširuje vôňu divokej kvetiny.Krík je malý, jeho výška nepresahuje 0,6 metra. Listy kvetu sú tmavé amalé.Nie sú veľmi citlivé na choroby a útoky škodcov.

Video „Pestovanie“

Z videa sa dozviete, ako správne pestovať ružové kríky.

Kultivácia a partneri

Bella Rose môžete pestovať v záhrade rôznymi spôsobmi.Kvet je vynikajúci na pestovanie v ružovej záhrade, pretože jeho kríky majú rovnaký tvar a veľkosť.Aby bola výsadba hrubá a krásna, jednotlivci by mali byť vysadení vo vzdialenosti najmenej 0,3 metra od seba alebo 7 - 8 farieb na jednotku plochy.Táto kvetina bude prospešná pri pohľade do stredu postelí alebo trávnatých trávnikov.

Pomocou hybridu môžete vytvoriť veľmi krásne kvetinové aranžmány.Zaujímavá kombinácia bude s fialovými rastlinami: levanduľa, šalvia, delfínium.Dobre doplnené ružovými ružovými zamatovými karafiátmi.

Výsadba a starostlivosť o rastliny

Na jar alebo na jeseň pestujte jednotlivé odrody.Sadenice by sa mali nakupovať so silnými holými koreňmi a najmenej 3 silnými stonkami.Plocha na pestovanie kvetov by mala byť dobre vetraná.Pôda by nemala byť príliš vlhká, ale bohatá na živiny.Iba za týchto podmienok môžeme očakávať hojné a stabilné kvitnutie.

Pred výsadbou sa oplatí vložiť sadenice do nádoby s vodou na noc.Dlhé a holé korene, ktoré sa oplatia rezať.Kvetinový záhon pre pestovanie rastlín je kopať a pridávať do neho kompost.

Rastlina sa umiestni do zozbieraných otvorov tak, aby miestovakcinácie boli v hĺbke 3 prsty.

Dutiny sú pokryté kompostom a vysadené jedince sú hojne navlhčené.

Pred kvitnutím je dobré hnojiť rastliny.V auguste je lepšie zdržať sa kŕmenia, aby sa zvýšila odolnosť kultúry proti chladu.

Pred mrazom by sa mala kultúra pokryť špeciálnym materiálom.

Takže Bella Rosa je hybrid, ktorý dokáže dokonale ozdobiť akúkoľvek záhradu.

Video „Starostlivosť“

Z videa sa dozviete, ako sa starať o ružu.