Rose Bush "Princezná Alexandra z Kenta"

Rose „Princezná Alexandra z Kenta“ vyšla z detskej izby Davida Austina, takže táto odroda, ako by mala byť s takým menom, spája kúzlo starých anglických foriem a svetlé moderné farby.Zamiloval sa do našich letných obyvateľov nielen pre svoju krásu, ale aj starostlivosť o rastlinu uľahčuje odolnosť proti chladu a odolnosť voči mnohým chorobám.

Opis

Odroda pomenovaná po bratranci britskej kráľovnej bola vytvorená až v roku 2007 a už získal srdce milovníkov ruží na oboch stranách oceánu.Patrí medzi kvitnúce kroviny, Bush rastie na 90 cm na výšku a 60 cm na šírku.Na pozadí tmavozelených listov vynikajú veľké froté kvety ružovej perly v priemere (12 cm v priemere), ktoré sú zreteľne vynikajúce, sú jednoduché alebo sa zhromažďujú do malých kvetenstvo, pod váhou ktorých sú konáre mierne naklonené.Farba je nezvyčajne príjemná, teplá, nasýtená smerom do stredu a vonkajšie plátky sú mierne svetlejšie.Nemenej prekvapujúce je vôňa týchto kvetov: tradičná čajová aróma ako kvety púčikov preberá zreteľné citrónové tóny a potom čierne ríbezle.

V lete môže byť pomerne kompaktný ker jednoducho pokrytý kvetmi.Veľké svetlé kvety pozostávajúce z veľkého počtu lístkov (asi 100) nikdyvyzerajú nedotknute, klasická forma historických anglických ruží sa cíti sama.Krík vyzerá skvele zo všetkých strán, malá skupina 3 rastlín vyzerá dobre, často sú ruže tejto odrody vysadené v popredí zložitých viacvrstvových kvetinových záhrad.

Video „Austin Roses“

Z videa sa dozviete o týchto ružiach veľa nových a zaujímavých vecí.

Miesto pestovania

Anglické ruže dávajú prednosť miernemu podnebiu, páči sa mu slnko, ale nie pri horení jemných lístkov.

Miesto pre „princeznú Alexandru“ by sa malo zvoliť otvorené, trochu vyvýšené, aby sa vylúčila možnosť stagnácie vody a studeného vzduchu.Je dobré, keď slnko osvetľuje ružu od úplného rána a večer, av najteplejších časoch dňa by bolo lepšie, keby dopadla do svetlého tieňa.

Miesto by malo byť dobre vetrané, ale puzdro by nemalo byť v prievane.Táto ruža, rovnako ako všetky odrody Davida Austina, nemá rada transplantácie, preto je vhodné správne určiť miesto.

Pôda

Pôda potrebuje výživnú, mierne okyslenú, priedušnú, nezachovávajúcu prebytočnú vodu, čiernu zeminu alebo hlinku, je dokonalá, ak sa zlepší hnojivom a pridá sa rašelina. Je dôležité, aby sa podzemná voda nezvýšila bližšie k povrchu ako 1 - 1,5 m. Je žiaduce regulovať kyslosť - rašelinu pridajte do alkalickej pôdy a vápna alebo aspoň do popola z dreva do kyslej pôdy.,

Výsadba

Hĺbka otvoru pre ružu je minimálne 70 cm, na dne je usporiadaná drenážna vrstva,aby sa predišlo stagnácii vody, dali kompost alebo humus a na vrchol nalial kopec voľnej záhradnej pôdy.Krík sa umiestni tak, aby narovnané korene boli umiestnené na svahoch hlinenej šmýkačky a koreňový golier prešiel pod zemou 3 cm. Zaručuje to neprítomnosť výhonkov rastúcich pod bodom vrúbľovania (hoci odrody od Davida Austina sú známe tým, že nedávajú divoký rast), a chránia zraniteľné miesto očkovania chladom a teplom.Korene sú starostlivo pokryté voľnou zeminou, stlačené okolo kríka a napojené.Odborníci radia pred výsadbou ponoriť korene do ílovej kaše.

Ruže z tejto škôlky sa vždy vrúbľujú na pevný produkt, tvoria silný koreňový systém, dĺžka hlavného koreňa môže dosiahnuť jeden a pol metra, takže kríky nemajú radi presádzanie. ​​

]

Po výsadbe si mladé kríky zvyknú na nové miesto na dlhú dobu, po prvý rok by sa im nemalo nechať kvitnúť, a to až v auguste.nechať jeden púčik a nechať dozrieť semená, posilní rastlinu a pripraví sa na odpočinok.

Starostlivosť

Starostlivosť o „princeznú“ je rovnaká skupina činností, ktorú vykonávajú všetci milovníci ruží: pravidelné zalievanie, kŕmenie, vytrhávanie a uvoľňovanie pôdy, prevencia chorôb, ochranaz parazitov, prerezávanie, príprava na zimu. Zalievanie ružu nepotrebuje príliš často a hojne sa má za to, aby bol odolný suchu, ale s príchodom tepla, by mal byť napojená častejšie, pretože voda je nielenvyživuje korene, ale stále ochladzuje zemské lôžko. Vrchné obväzy sa nanášajú po zavlažovaní v tekutom stave, na jar sa dôraz kladie na dusíkaté a v druhej polovici leta by mal prevládať potašový fosfor. Po zalievaní nezabudnite zem uvoľniť, aby sa nevytvorila kôra.

V lete vykonávajú sanitárne prerezávanie, odstraňujú poškodené listy a výhonky a odrezávajú vyblednuté kvety. Ďalšie výhonky sa odstránia na jeseň a hlavné formatívne prerezávanie sa vykonáva na jar, keď už sú viditeľné živé puky. Očistite zmrazené výhonky alebo vrcholy vetiev, zvyšok skrátte o tretinu a vytvorte krásny krík.

Odroda je odolná voči hubovým chorobám, je však potrebné dbať na to, aby sa krík nestal príliš hustý, všetky vetvičky by mali dostať slnečné svetlo a čerstvý vzduch. Z parazitov môže poškodiť vošky, ak si nevšimnete ich vzhľad. Pri najmenších príznakoch choroby alebo objavení sa parazitov je žiaduce ošetriť krík špeciálnymi prípravkami a odrezať všetky postihnuté časti rastliny a zničiť.

S príchodom chladného počasia je puzdro zakryté. Vypučí zeminu do výšky 10 cm, položí na kríkovú vetvu smrekovú konáriku a nastrúha výhonky, na vrchol umiestni rám, prikryje lutrasilom a filmom tak, aby zostala možnosť vetrania. Na jar je kryt odstránený postupne.

Rozmnožovanie

77. „Princezná“ sa dokonale rozmnožuje rezaním. Višne na odrezky odrezané po prvej vlne kvitnutia a zakorenené v zemi. Vlastne zakorenené rastliny si zachovávajú všetky vlastnosti odrody.

Video„Starostlivosť a rozmnožovanie“

Z videa sa dozviete, ako sa správne starať a reprodukovať ruže.