Technické vlastnosti a použitie postrekovačov na zalievanie záhrady

Polievanie je jedným z najdôležitejších poľnohospodárskych postupov, ktoré ovplyvňujú vzhľad a úžitok rastlín v záhrade.Existuje niekoľko účinných metód zavlažovania záhrady, počnúc banálnou kanvou a končiac automatizovanými zavlažovacími systémami, ktoré sú ovládané počítačom.Príslušnú organizáciu zavlažovania vo vašej záhrade možno nazvať celé umenie, takže každá rastlina potrebuje osobitnú starostlivosť.Jeden potrebuje veľké množstvo vlhkosti a niektorí jednoducho stoja minimum svojho množstva.Záhradník musí tiež realisticky zhodnotiť svoju silu a tiež vziať do úvahy také dôležité faktory, ako je blízkosť záhrady k vodným plochám alebo studniam, typ pôdy, umiestnenie záhrady.Pri plánovaní zavlažovania bude užitočné premyslieť aj tok vody a elektriny.

Čo to je

Postrekovače sú zariadenia.ktoré sa používajú v záhradníctve na rozdelenie toku vody na malé kvapky, v dôsledku čoho sa zalievanie rastlín stáva oveľa lepším.Striekacie pištole využívajú pohyb tekutiny pod vplyvom rôznych tlakov.Najčastejšie v poľnohospodárstve sa postrekovače nazývajú postrekovače.Toto je súčasť zariadenia na zalievanie rastlín alebo pôdy vodou, roztokmihnojivá, toxické chemikálie a iné kvapaliny.Po aplikácii postrekovačov v rastlinách sa zlepší dodávka vlhkosti a potrebných živín do koreňov, teplota povrchovej vrstvy sa znižuje a vlhkosť sa zvyšuje.

Oblasti a charakteristické rysy činnosti

V súčasnosti je v záhradníctve dôležitou činnosťou výživa, ochrana a starostlivosť.pre rastliny.Hlavným cieľom v tejto veci je, samozrejme, dosiahnuť vysoké výsledky.Nezabudnite však na taký dôležitý aspekt, ako je šetrenie zdrojov.Preto by ste na záhradu mali používať iba kvalitné postrekovače.Postrekovače sa používajú na malých záhradných pozemkoch aj na rozľahlých územiach.Používajú sa nielen na zavlažovanie rastlín v poľnohospodárstve, ale aj na športoviskách alebo štadiónoch na zavlažovanie trávnika.

Video „Sprej z plastovej fľaše“

Ako vyrobiť záhradný sprej vlastnými rukami z plastovej fľaše.

Druh

Záhradný postrekovač je zariadenie, ktoré ovplyvňuje kvalitu postrekovania.Na kvalitný postrekovač neodporúčame ukladanie.Existujú dva hlavné typy postrekovačov - štrbina a vstrekovanie.Druhý typ je modernejší.

Napriek skutočnosti, že štrbinové postrekovače sú oveľa lacnejšie, odborníci stále odporúčajú kúpiť vstrekovanie.Používajú sa častejšie, sú účinnejšie a poskytujú kvalitné zalievanie rastlín.

InéInými slovami, ak ste naladení na najlepší výsledok, použite tento typ postrekovača. Drážkované diery sú vhodnejšie ako záložná možnosť, ktorá bude perfektne fungovať za ideálnych poveternostných podmienok na postrek, pri teplotách pod 25 ° C, nízkej rýchlosti vetra a relatívnej vlhkosti vzduchu nad 60. Skúsení poľnohospodári odporúčajú nezalievať rastliny nadmerne studenou vodou z vodovodnej siete alebo artézskej studne. , Pre dobrý rast kultúr je to veľmi dôležité. Preto budete pravdepodobne potrebovať sudy alebo iné veľké nádoby na vodu. Na organizáciu vysoko kvalitného zavlažovania existujú pomerne účinné spôsoby. Najčastejšie používané postrekovače. Toto zariadenie je celkom možné si vyrobiť vlastnými rukami.

Ako na to sami

Z našich vlastných rúk sa záhradné spreje vyrábajú pomerne jednoducho, ale z hľadiska kvality práce, ktorú vykonávajú, sú mierne odlišné a niekedy dokonca presahujú výrobné modely. Najbežnejšie používané vychyľovacie dýzy s dýzami vo forme kužeľov. V takýchto zariadeniach je prúd vylievaný von z otvoru pod tlakom, dopadá na deflektor, potom je proti nemu vylomený, vo forme kvapiek je rovnomerne nasmerovaný a distribuovaný cez zavlažovaciu časť.

Jedným z najkomplikovanejších zavlažovacích postrekovačov, ktoré si sami urobíte, je zariadenie vyrobené z bežných plastových fliaš.Na tento účel budete potrebovať fľaše s objemom 2 až 2,5 litra. Pred použitím fľašku umyte. Potom pomocou vyhrievaného urobte v ňom niekoľko dierpletacie ihlice alebo klince. Ak chcete zabrániť striekaniu postreku veľkými prúdmi vody, môžete použiť jeden trik. Budete potrebovať rámy bežných plastových rukovätí.

Je potrebné zmerať priemer rukoväte v jeho najtenšej časti a vyvŕtať otvory do fľaše o niečo menší. Potom by sa rukoväť mala orezať na dĺžku 5 cm a pevne zasunúť do otvorov. Špičky držadiel sú dosť ostré a poskytujú hladké a usporiadané zalievanie záhrady. Namiesto pier môžete použiť aj iné dostupné nástroje. Najlepšie bude urobiť v každej rade päť dier. V zime sa postrekovače zvyčajne odstraňujú zo záhrad.

Na výrobu regulátora zavlažovania vlastnými rukami je vhodný konvenčný ventil, ktorý sa používa na reguláciu vody v inštalatérskych systémoch. Reguluje tiež tlak vody. Takýto ovládač musí byť namontovaný na spodnej časti hadice. Na zabezpečenie dynamického riadenia tlaku bude k dispozícii hladký otvárací ventil. Na pohodlné pripevnenie hadice pomocou fľaše použite špeciálne adaptéry.

Do veka fľaše sa vyvŕta otvor s priemerom podobným otvoru adaptéra. Adaptér pripevnite vekom silikónovým lepidlom. Tento rozprašovač do-it-yourself je umiestnený vedľa rastliny, ktorá potrebuje zalievať. Na úplné zalievanie záhrady budete potrebovať niekoľko z týchto postrekovačov.

Video „Možnosť samočinného striekania“

Ďalšia verzia plastovej fľaše na striekanie pre domácich majstrovfľaša.