Aká je zvláštnosť ruží Avalange: pestovanie, odrody s fotografiami

Rosa Avalange je skutočne veľkolepý kvet. Táto odroda sa vyznačuje jasnými a voňavými púčikmi, ktoré sa stanú elegantnou ozdobou akejkoľvek prímestskej oblasti.

História tvorby

Rosa Avalange (Avalanche) patrí do skupiny čajových hybridov a vyznačuje sa mimoriadne krásnym kvetom. Názov odrody v preklade znamená „lavina“. Odroda je doma v Holandsku, kde slávny chovateľ Lex Wurn vytvoril odrodu v roku 2004. Ďalším názvom odrody je Lexani.

Rosa Avalange patrí do skupiny hybridných čajov

Opis a vlastnosti Rose Avalange

Krík Avalange ruže nie je príliš vysoký - dorastie do 80 cm. Odroda tiež nie je rozľahlá - je pomerne kompaktná a miniatúrna, má priemer iba 50 cm. Výhonky kríka sú veľmi elastické a silné, neohýbajú sa podnárazy vetra a váha kvetov.Vetvy sú mierne pokryté hrotmi.Pri každej streľbe sa spravidla tvorí jeden puek.Vetvy kríka husto pokryté tmavo zeleným listom, ktoré má charakteristickú matnú vrstvu.

Púčiky ruží Avalange sú v tvare kužeľa.Keď sa kvetina rozvíja, vonkajšie okvetné lístky sa krútia celkom smerom von, čoho dôsledkom je, že púčik tvorí hrotovitý tvar.V každej kvetine je asi 20 okvetných lístkov.Priemer kvitnúce púčiky je asi 10 cm, čo charakterizuje kvet ako pomerne veľký.

Farba kvetov si zaslúži osobitnú pozornosť - je to nezvyčajné, hraničí so smotanou a pistáciou.To je pravdepodobne dôvod, prečo rastlina tak rada domácich záhradníkov. ​​

Po otvorení sa púčik zmení na šálku

Druh je mrazuvzdorný, pretože bez akýchkoľvek zvláštnych strát odolá zníženiu teploty na -25 ° C.Odroda sa vyznačuje strednou rezistenciou na rôzne choroby.

Odrody odrôd s fotografiami

Odroda Avalange bola taká rada pestovateľov kvetín na celom svete, že chovatelia chovali niekoľko ďalších odrôd.

Lavínová cukrovinka

Preložené z angličtiny znamená „sladkosť“, „cukrík“.Túto odrodu možno skutočne porovnať s nejakým dezertom, pretože kvety ruží sú veľmi svetlé a voňavé.Cukrovinky rôznych odrôd sú ružovej farby s priemerom 10 cm, vôňa kvetov je podobná ovocia, je pomerne bohatá.

BroskyňaLavína

Na kríku sa tvoria pomerne veľké broskyňové púčiky.Na rozdiel od iných odrôd sa odroda Peach Avalange vyznačuje čistými kvetmi, ktoré si zachovávajú svoju kompaktnú formu aj v stave úplného zverejnenia.

Ružová lavína

Táto odroda hybridného čaju sa vyznačuje bledoružovými kvetmi.Sú dosť veľké a svieže.V stave úplného odhalenia sa podobajú marshmallows.

Sladká lavína

Toto sú snáď najväčšie ruže všetkých odrôd Avalange.Priemer kvitnúcich púčikov Sweet Avalange je 12 - 14 cm, farba kvetov je jemne marhuľová so smotanovým podtónom.

Lavínová sladká
Lavínová ruža
Lavínová broskyňa
Lavínová Candy

Výhody a nevýhody

Podľa opisu odrody majú ruže Avalange tieto výhody:
 • kompaktnosť kríka;
 • veľké veľkosti pukov;
 • dlhá doba kvitnutia;
 • odolnosť voči nízkym teplotám a mnohým chorobám;
 • schopnosť prispôsobiť sa klimatickým podmienkam;
 • svetlá aróma;
 • Dlhá trvanlivosť rezaných kvetov.
Nevýhoda:
 • vyžaduje zloženie pôdy, ktoré odrádza mnohých pestovateľov kvetín.
Video „Prehľad čajových ruží Avalange Hybrid“

Toto video zdôrazňuje hlavné odrodové charakteristiky kvetu.

Funkcie výsadby a starostlivosti o kvetinu

S cieľom vychutnať vôňu ruží Avalange je dôležité dodržiavať určité poľnohospodárske postupy.

Optimálne podmienky pestovania

Výsadba sa vykonáva uprostred jari. Keďže odroda patrí do skupiny hybridných čajov, odporúča sa pestovať ružu v slnečných oblastiach. Je však veľmi dôležité, aby boli tieto miesta spoľahlivo chránené pred vetrom.

Slabo kyslá pôda je pre túto odrodu ideálna. Skúsení záhradníci regulujú kyslosť pôdy pridaním vápna, rašeliny alebo drevného popola. Pred výsadbou by mala byť pôda hojne navlhčená. Na dne jamy je naliať silnú vrstvu drenáže, ktorá bude odolávať stojatej vlhkosti v zemi.

Nesprávne pestovanie má negatívny vplyv na kvitnutie

Tipy na pestovanie

Optimálna hĺbka fosílií je 50 - 60 cm. Do studne by ste určite mali pridať vrchný obväz vo forme organického hnojiva. Osobitná pozornosť by sa mala venovať príprave sadivového materiálu.

6-7 hodín pred výsadbou by sa mali sadenice namočiť do bežnej vody. To nasýti sadivový materiál vlhkosťou a umožní vám rýchlo sa prispôsobiť novým podmienkam.

Sadenice sa často umiestňujú do roztoku stimulátora rastu, ktorý urýchľuje zakorenenie a vegetáciu.

Sezónna starostlivosť a zimovanie

Zavlažovanie je základom starostlivosti o rastliny. Najdôležitejšou vecou v tomto procese je teplota vody - musí to byťroom.Toto je dôležité najmä v horúcom počasí, keď je potrebné minimalizovať rozdiel medzi teplotou vody a prostredím.V lete sa zavlažovanie vykonáva dvakrát týždenne.S príchodom jesene sa frekvencia zalievania znižuje, postupne sa znižuje na nulu.Jeden krík predstavuje asi 20 litrov vody.

Plevelenie je ďalšou dôležitou podmienkou úspešného pestovania ruží.Odstránenie pôdy z buriny umožňuje správne vyživovanie kríkov.Napokon buriny, najmä ak rastú vo veľkom množstve, doslova vysávajú všetky užitočné prvky z pôdy.

Príprava na zimu spočíva v zaspávaní v koreňovej oblasti kríkov s rašelinou alebo v zahriatí tejto oblasti netkaným materiálom.S príchodom jari je rastlina okamžite zverejnená.Včasná likvidácia kríkov z ohrievačov pomáha predchádzať zakoreneniu koreňového systému.

Príprava na zimu spočíva v zahriatí koreňovej oblasti kríka

Jar je považovaný za najlepší čas na prerezávanie.Postup prerezávania sa vykonáva potom, čo púčiky kvitnú na kríku.Toto prerezávanie umožňuje dať kríku požadovaný tvar a zachrániť ho pred suchými a poškodenými vetvami.

Choroby a škodcovia odrody

Najbežnejšie a najnebezpečnejšie choroby Avalange sú:

 • špinenie;
 • hrdza;
 • sivá forma;
 • múčnatka.

Okrem toho nebezpečenstvo vyplýva z malých škodcov:

 • zelené vošky;
 • roztoč pavúk.

Na ochranu vášho kríka je dôležité nezanedbávať preventívne opatrenia.Rastline sa odporúča pravidelne liečiť špeciálnymi insekticídnymi liekmi, ktoré odpudzujú škodcov a bránia infekcii vážnych chorôb.

Môžete tiež vyskúšať tradičné metódy ochrany.Patrí medzi ne postrek kríkov roztokom mydla, tinktúra z paliny, cesnak.
Rada autorov

Používanie ruží Avalange v floristike a krajinnom dizajne

Laviny ruží Avalange sa stávajújasný prízvuk absolútne akákoľvek záhrada.Táto kultúra je vysadená vo forme živého plotu, kvetinového záhonu alebo ako prvok kvetinového usporiadania.

Nie je zbytočné, že táto odroda ruží je u kvetinárov veľmi obľúbená - púčiky stoja veľmi dlho v narezanej podobe a harmonicky sa miešajú s ostatnými kvetmi.

Ruže odrody Avalanzh sú obľúbené u kvetinárov

Recenzie odrody

Recenzie pestovateľov kvetov charakterizujú odrodu Avalange ako jednu z najlepších.odrody hybridných čajových ruží.

„Roses Avalange je moja láska.Asi pred dvoma rokmi som ich začal aktívne pestovať na svojej záhrade a nikdy som toho neľutoval.Väčšinou sú nenáročné a kvitnú celé leto a pol jesene. “

Victoria, 34 rokov, Bryansk

„Ako si pamätám, rodičia v krajine vždy pestovali ruže.Obdobie, keď kvitli, pripomínalo nejakú rozprávku, pretože celá záhrada bola naplnenáaróma. Teraz som sám začal pestovať ružové kríky. S dôverou môžem povedať, že Avalange je jednou z najkvetvejších, ale absolútne nenáročných odrôd. “

Oleg, 29, Jekaterinburg

Avalange sa dokonale prispôsobuje poveternostným podmienkam a je schopný prežiť aj tie najťažšie mrazy. To je pravdepodobne dôvod, prečo túto rastlinu oceňujú ruskí záhradníci.