Hnojivo "Tsitovit": návod na použitie a odborné poradenstvo

Hnojivo Tsitovit obsahuje komplex všetkých potrebných stopových prvkov pre rastliny. Prostriedky umožnia zaplniť nedostatok živín v ktorejkoľvek fáze rastu. V článku sa zameriame na to, ako správne používať doplnkovú látku a aké sú jej výhody.

Opis lieku "Tsitovit"

Tento nástroj sa aktívne používa v poľnohospodárstve. Namočil semená alebo sa použil ako tekutina na postrek rastlín. Jedinečnosť lieku spočíva v tom, že sa rýchlo vstrebáva bez straty užitočných prvkov. Môže byť dokonca použitý v akváriu na nasýtenie rastlín vitamínmi. Zároveň pre obyvateľov pod vodou to nie je nebezpečné.

Hnojivo Tsitovit obsahuje komplex všetkých potrebných stopových prvkov

Video „Čo robí Tsitovit zaujímavým a ako ho používať“

V tomto videu vám odborník povie, ako správne používať hnojivo Tsitovit.

Chemikáliezloženie

Výrobok obsahuje také užitočné látky ako dusík, fosfor, draslík, horčík, síru, bór, zinok, železo, mangán, chróm.

Zloženie hnojiva Tsitovit

Spektrum účinku

S cieľom pochopiť, ako „Tsitovit“ ovplyvňuje rastliny, zvážte osobitný vplyv každej zložky:

 • dusík podporuje vegetáciu;
 • Bór má pozitívny vplyv nielen na nadzemné časti zariadenia, ale aj na podzemie;
 • železo sa podieľa na syntéze chlorofylu;
 • Draslík má výživný účinok a tiež hromadí bielkoviny, rastlinné tuky a škrob v ovocí;
 • kobalt zlepšuje proces biosyntézy a výrazne zvyšuje xeroprotektívny účinok brassinosteroidov na rastliny;
 • horčík je aktívnym jadrom chlorofylu;
 • mangán sa priamo podieľa na fotosyntéze a pôsobí ako druh prenášača dusíka a železa;
 • meď chráni chloroplasty a spôsobuje, že rastliny sa stanú odolnými voči škodcom a chorobám;
 • molybdén sa podieľa na syntéze proteínov;
 • síra umožňuje rastlinám dýchať a molekuly rozdeľovať na ióny;
 • fosfor je hlavnou živinou;
 • Zinok sa podieľa na kvasení rastliny.

Formulár uvoľnenia

Hnojivo sa dá kúpiť v tekutej forme. Toto riešenie je vhodnejšie na manipuláciu s rastlinami, okrem toho lepšie absorbujú tekutinu. Ďalšou výhodou tejto formy - nástroj nemusí variť alebo miešať prášok vo vode. Môžete naliaťhnojivo v postrekovači na rozstrekovanie veľkej plochy.Jedna injekčná liekovka obsahuje 1,5 ml lieku.Toto množstvo stačí na niekoľko litrov tekutiny.

Výhody

Droga má niekoľko nesporných výhod.Môže sa použiť na hnojenie akejkoľvek plodiny.Okrem toho úroveň stimulácie rastu nezávisí od typu rastliny, ktorá je ošetrená látkou. „Tsitovit“ zvyšuje odolnosť rastlín voči nepriaznivým klimatickým podmienkam. Preto je pre plodiny ľahšie tolerovať náhlé zmeny teploty, nadmerného tepla, vlhkosti a nedostatku svetla.

Nástroj pomáha spevňovať vaječníky, ktoré po spracovaní prakticky neodpadnú.Rovnako pôsobí na smrť bodov rastu.Ďalšou výhodou tohto liečiva je tvorba rezistencie rastlín voči chorobám a škodcom.

Pokyny na použitie

Pokyny na použitie pre každý typ pôdy a rastliny sa budú líšiť.Ak vysádzate rastliny na čiernej pôde, koreňové obväzy nebudú účinné, pretože Zem obsahuje všetky zložky potrebné na rast plodín.V tomto prípade bude efektívnejšie spracovávať sadenice a semená.Podľa recenzií, listové hnojivá chránia taniere a sadenice pred parazitmi a chorobami.

Ak používate suchú pôdu, ktorá potrebuje vlhkosť, použite výrobok ako postrekovač.Takto je možné znížiť úroveň zaťaženia koreňov.Ak pestujete rastliny na zlej pôde, musíte pestovať nielen pôdu, ale aj korene, listy,stonky rastliny.

Na zvýšenie účinnosti výrobku na suchej pôde sa používajú sulfátové koncentráty súbežne s hnojivom.Môžete zastaviť výber organických aj minerálnych doplnkov.

)

Pre sadenice

Ak použijete sadenice,rozriediť jeden mililiter liečiva v jednom litri vody.Roztok by sa mal používať každých desať dní.Navlhčite ich koreňmi a listami rastlín.Nástroj môže byť tiež vyliaty do kultúry postreku a postreku.

Pre záhradné plodiny

Zrieďte päť mililitrov koncentrátu v desiatich litroch vody.Tekutinu nastriekajte striekacou fľašou.Tento postup opakujte každé dva týždne.Zeleninu môžete posypať večer alebo ráno, pretože slnečné žiarenie môže neutralizovať účinok lieku.Je vhodné vykonať postup za oblačného počasia.

Pre ovocné stromy

Na spracovanie ovocných stromov musíte pripraviť tekutinu s obsahom 10 mililitrov koncentrátu a desiatich litrov vody.Nalejte zmes do sprejovej fľaše a listy nastriekajte.Roztok sa môže naliať pod korene stromov.Ak stromy nie sú staré päť rokov, množstvo roztoku by nemalo prekročiť tri litre.Pre dospelé stromy možno zriediť desať litrov zmesi.

Pre záhradné okrasné rastliny

"Tsitovit" sa môže nastriekať a na záhrade sa pestujú okrasné plodiny.Zlepšuje vzhľadrastliny, dáva listy a kvety okvetné lístky a svetlé farby, a tiež predlžuje obdobie kvitnutia.Kultúra postreku postrekom potrebuje roztok v pomere dvoch mililitrov koncentrátu k dvom litrom vody.Ošetrenie by sa malo vykonávať na jar, keď sa objavia prvé listy, ako aj po skončení kvitnutia.

Pre kvetiny pestované v interiéri

Aby kvetiny v interiéri vyzerali atraktívne, musia byť ošetrené hnojivom od skorej jari do polovice jesene.Na tento účel nariedte jeden a pol mililitra produktu v dvoch litroch vody.Ošetrite korene a listy rastliny.Počas sezóny môžete stráviť na štyroch povrchových a koreňových obväzoch.

Kombinované použitie

Hnojivo sa môže používať spolu s inými prostriedkami

Ak chcete zabrániť výskytu plesňových chorôb, môžete použiť hnojivo.v spojení s inými prostriedkami.Na tento účel sa hodí „Ferovit Plus“ alebo „Zirkón“.Pred výsadbou upravte roztok na korene a semená.

Ak transplantujete alebo kosíte rastliny pri nízkych teplotách alebo v období sucha, kultúra sa môže postriekať „Cytovit“ a „Epin“.

Trieda nebezpečnosti a pravidlá skladovania

Droga predstavuje mierny stupeň nebezpečenstva, pretože patrí do tretej triedy.Pre rastliny nie je jedovatý.Môže sa preto používať na neutralizáciu škodlivých účinkov iných organických a minerálnych doplnkov.Roztok sa ľahko rozpustí vo vode a nezostanú žiadne zvyšky.Preto sa dá použiť odkvapkávaním a nemusíte sa obávať, že upchá filtračný a zavlažovací systém.

Ak sa roztok dostane do očí alebo na sliznicu, opláchnite poškodené miesta tečúcou vodou. Ak sa dostane do dýchacích ciest, musíte ihneď navštíviť lekára. Náradie skladujte v tesne uzavretej nádobe pri teplote od 0 do +25 ° C. Izba musí byť chránená pred slnkom a vlhkosťou. Ak dodržiavate podmienky skladovania, môže tento nástroj ležať niekoľko rokov.

Pripravený roztok sa odporúča použiť okamžite po príprave, ale môže sa uchovávať najviac tri dni v tmavej miestnosti. Ak nie je možné použiť nariedený produkt okamžite, môžete pridať kyselinu citrónovú na predĺženie doby použiteľnosti. Pomer kyseliny k vode by mal byť 1 gram na 5 litrov.

„Tsitovit“ môže nielen hnojiť plodiny, ale tiež neutralizovať negatívny vplyv poveternostných podmienok. Tento nástroj navyše pomáha rastlinám odolávať chorobám. Z tohto dôvodu je liek obľúbený nielen medzi záhradníkmi, ale aj medzi milovníkmi izbových rastlín.