Aký druh zirkónového hnojiva: návod na použitie

Záruka dobrej úrody je kombináciou rôznych faktorov vrátane biologickej a chemickej podpory plodiny.Napriek tomu, že rastlina dostáva hnojivo v správnom množstve, „stresové“ situácie môžu mať nepriaznivý vplyv na jeho vývoj.V takejto situácii kultúra potrebuje spoľahlivú ochranu, ktorá sa poskytuje pomocou zirkonového hnojiva.Použitie zirkónu je nevyhnutné pre rast kultúry, jej vegetačné obdobie a kvitnutie.Látka poskytuje spoľahlivú ochranu izbových rastlín a záhradných plodín pred rôznymi chorobami.
Obsah
 1. Opis hnojiva
 2. Návod na použitie
 3. Video „O hnojivách pre kvety“
 4. Ktoré izbové rastliny sa budú hodiť
 5. Video „Ako si vybraťhnojivá “
Opis hnojiva

Účinok zirkónu sa vyskytuje na úrovni bunkovej štruktúry, čím omladzuje rastlinu a predlžuje jej životnosť.Liek v skutočnosti pôsobí ako imunomodulátor, pretože prispieva k inhibícii negatívnych účinkov na životné prostredie, čím dáva silu rastu.Inštrukcia lieku potvrdzuje vyššie uvedené, pretože v ňom nie sú žiadne užitočné látky, napríklad fosfor, draslík alebo dusík.Zavedenie takéhoto obväzu však opakovane zvyšuje účinok existujúcich živín na bunkovej úrovni.Ak porovnáte jedlo osoby a napríklad kvetiny, zirkón je doplnok výživy, ktorý je pre ľudské telo neškodný, nebudete ho však plný.To znamená,stimulátor rastu je iba doplnkovým krmivom potrebným na dobrú asimiláciu agrochemikálií a ako výsledok - dosiahnutie vysokého výťažku.

Základom zirkónu je rastlinný prvok fialovej echinacey.Odporúča sa používať vrchný dresing pred zapustením semien do zeme, pretože vám bude určite poskytnutý rast rastlín po dobu jedného týždňa.Použitie hnojiva pomáha prispôsobiť farby zmenám teploty v noci a vo dne, ako aj zmenám chemického zloženia pôdy.

Návod na použitie

Užívanie drogy je možné už v počiatočnej fáze poľnohospodárskej kultúry.Štandardné pomery riedenia liečiva - 1 ampulka na 1 liter vody.Po prijatí látky sa sadivový materiál nasiakne na ďalšie obdobie:

 • korene a cibuľky - počas 24 hodín;
 • odrezky a odrezky - na 10-12 hodín;
 • semená zeleniny - 10–15 hodín.

Hnojivo je potrebné pripraviť pred plánovanou výsadbou.Prípustná doba použiteľnosti nariedeného produktu nie je viac ako 3 dni, zatiaľ čo vo vode je potrebné okysliť citrónovou trávou (1 gram citrónovej šťavy na 5 litrov vody).Slnečné svetlo je neprijateľné na čerstvom vzduchu - nie viac ako jeden deň.Pred otvorením ampulky mierne pretrepte jej obsah.Pokyny na použitie lieku na zavlažovanie najbežnejších záhradných a záhradných plodín:

 1. Uhorky - 5 kvapiek zirkónu na 1 l vody.Infúzia roztoku sa uskutoční do 8 hodín;
 2. Semená zeleniny - na 1 liter vody 10kvapky. Infúzia 6 hodín;
 3. Semená kvetín - 40 kvapiek na 1 liter vody, roztok sa vylúhuje počas 6-8 hodín;
 4. Zemiaky - 20 kvapiek vrchného dresingu sa nasype na 1 liter vody;
 5. Gladiolové žiarovky - 20 kvapiek na 1 liter vody, roztok sa vylúhuje cez noc.
 6. Cibule ostatných rastlín - 1 liter vody, 1 ampulka, zatiaľ čo roztok sa počas 18 hodín podáva pri izbovej teplote;
 7. Odrezky ovocných stromov sa ošetrujú vrchným obväzom v pomere 1 ampulka na 1 liter vody vylúhovanej počas 12 hodín.

Iné typy záhradných a záhradných plodín sú univerzálne zloženie, t. J. 20 kvapiek na 1 liter vody a vylúhovaných počas 20 hodín.

Okrem namáčania semien, koreňov a cibúľ sa zirkón môže počas vegetačného obdobia používať ako postrekovací prostriedok. Procedúru je potrebné vykonať skôr, ako sa objaví slnko a pokojný deň. Interval kŕmenia je jedenkrát za sedem dní. Môžete nastriekať koreňovú zeleninu, zemiaky, uhorky, kapustu, paradajky, papriku a baklažány. S prípravkom je potrebné pracovať v rukaviciach av maske.

Video „O hnojivách pre kvety“

Všetko o hnojivách a použití zirkónu.

Ktoré izbové rastliny sa zmestia

Zirkón sa ako aktívna prísada často používa na pestovanie izbových rastlín. Aplikácia je povolená už vo fáze prípravy semien, cibúľ alebo odrezkov. Roztok pre izbové rastliny sa pripravuje v pomere - 1 kvapka zirkónu na 300 ml vody, zatiaľ čo kŕmenie sa podáva infúziou počas 16 hodín. Ak prídePokiaľ ide o urýchlenie rastu odrezkov, potom sa použije 1 ampulka na 1 liter vody a látka sa vylúhuje 14 hodín. V prípade cibúľ sú proporcie rovnaké, doba infúzie sa však zvyšuje na 1 deň. Na zavlažovanie klasickým zložením - 1 ampulka na 10 litrov vody.

Takéto obväzy sú vhodné pre všetky izbové rastliny, pretože prakticky každý milovník kvetín čelí presušeniu, nadmernému zvlhčovaniu a slabej cirkulácii vzduchu a pestuje ich v dome alebo byte. Použitie zirkónu na izbové kvety je dobré, pretože:

  58) urýchľuje nástup kvitnutia;
 • zabraňuje pučaniu;
 • predlžuje životnosť rezaných kvetov;
 • prispieva k zakoreneniu;
 • sa vyrovnáva s múčnatkou a peronosporozom.

Zirkón je úplne ekologický nástroj, ktorý stimuluje rast záhradných rastlín a izbových rastlín, ktorý im pomáha rýchlo sa prispôsobovať novým podmienkam a pokojne zmierňuje „stresujúcu“ situáciu.

Video „Ako si vybrať hnojivá“

Tipy na výber hnojiva pre celú záhradnú sezónu.