Geyhera prístrešok na zimu a ochranu rastlín pred mrazom

Záhrada, dvor, chodník alebo stát sa vyvrcholením krajinného dizajnu môžu ozdobiť nielen kvety alebo nezvyčajné exotické kvety. Motley geyhery nepokoje farieb urobia dôstojnú konkurenciu. Z nášho článku sa dozviete, ako pripraviť gejzír na zimu.

Príprava na izoláciu

Geicher je pomerne mrazuvzdorná rastlina, ktorá sa v strednom pruhu môže prezliecť bez prístrešia. Bez náležitej starostlivosti však môže byť rastlina na zimu oslabená a nepripravená. Potreba prístrešia závisí aj od odrody a odrody. Prípravy na chladné obdobie sa začínajú na jeseň sezónnymi agrotechnickými opatreniami.

Video „Správna príprava rastlín na zimu“

Z tohto videa sa dozviete, ako správne pripraviť gejzír a iné rastliny na zimné obdobie.

Orezávanie

Jednou z najväčších mylných predstáv o starostlivosti o gejša je potreba povinného jesenného prerezávania. Väčšina záhradníkov prerezáva všetko pod koreňom a verí, že smrť listov a stoniek je nevyhnutná. V tomto prípade však môže dôjsť k poškodeniu koreňového systému rastlín. Oddenok kríka sa nachádza blízko povrchu pôdy a nie hlboko v zemi. tedabez ochrany lístia rastové puky sú holé. Výsledkom je, že silný mráz môže zničiť okrasné kríky.

Zarastené lístie sa stáva prirodzeným úkrytom pre korene a pod vrstvou snehu môže rastlina dobre zimovať.A stopky kvetov je možné bezpochyby odstrániť - nemôžu slúžiť ako obrana, môžu však pred hibernáciou pritiahnuť životodarné šťavy a oslabiť krík.

Kŕmenie a napájanie

Starostlivosť o gejzír na jeseň má svoje vlastné charakteristiky, bez ohľadu na to, že nie je možné riadne pripraviť zariadenie na zimu.

Koreňový systém kríkov sa nachádza povrchne, preto je dôležité zabezpečiť nielen to, aby pôda nevysychala, ale aby nevytvárala stojatú vodu. Zvlášť dôležité je zohľadniť túto nuanciu, ak bola jeseň daždivá. Preto, ak je kultúra vysadená v údolí, je potrebné zabezpečiť odvodnenie.

Je možné zabrániť praskaniu pôdy pomocou mulčovania, ktoré pomôže udržať vlhkosť a zabezpečiť vetranie. Voda ráno alebo večer destilovanou vodou pri izbovej teplote. Ak padne dostatok dažďa, zalievanie možno vylúčiť.

V prvom roku po výsadbe kvetina nepotrebuje žiadne ďalšie kŕmenie, pretože sa predpokladá, že sa do pôdy pridali všetky potrebné živiny. Ďalej sa odporúča kŕmiť zložité minerálne hnojivá. Zdrojom dusíka pre rastlinu je humus, ktorý sa používa na mulčovanie zásuviek, takže obsahuje ďalší dusíkvrchný obväz nie je potrebný.

Hnojivá sa vyberajú podľa kultivovanej odrody. Na dekoratívne a kvitnúce vhodné univerzálne obväzy pre kvitnúce rastliny. V prípade pestovania okrasných listnatých kríkov bude potrebné komplexné kŕmenie listnatých. Na jeseň je puzdro napájané po úplnom vyblednutí. Presný čas závisí od regiónu.

Izolačné materiály

V závislosti od charakteristík zimy v regióne sa výber môže zastaviť v prírodnom alebo priemyselnom prístrešku. Z prírodných izolantov na ochranu geyhery môžete použiť rašelinník, topy, lapnik. Mulč bude - humus, piesok alebo zem. Často používali piliny a dubové listy. V podmienkach silných mrazivých zím je lepšie použiť jeden zo špeciálnych priemyselných materiálov. Perfektné agrofiber alebo spunbond. Fóliová fólia nie je vhodná, pretože neumožňuje priechod vzduchu a rastlina sa pod ňou môže ľahko očistiť alebo hniť.


Postup

Charakteristika odrody a zvláštnosti zimy v regióne podnietia, či je potrebné na zimu chrániť svojho gejzíra. Po ukončení opatrovateľskej činnosti a po príchode prvých silných mrazov choďte priamo do útulku. Premýšľať o nadchádzajúcom prístrešku by malo byť aj pri výsadbe rastlín. Skupinové pristátie je oveľa ľahšie pokryť. V podmienkach stredného pásma je krík mulčovaný, zastrčený do pôdy a pokrytý sphagnum alebo lapnikom.

SilnéSibírske mrazy vyžadujú iný typ prístrešia. Najvhodnejšia je metóda sušenia vzduchom: horná časť puzdra je pokrytá drevenou škatuľou, ktorá je zabalená do spojiva. Ďalej zhora môžete položiť vetvy. Tento prístrešok zaisťuje pohodlné gejzírové bezpečné zimovanie. Je dôležité to nepreháňať, pretože niektoré moderné hybridné odrody pod snehovou pokrývkou bezpečne tolerujú mráz pod 40 ° C.

Kedy odstrániť izoláciu

Geicher môže utrpieť nielen mráz a vietor, ale spálené slnečné žiarenie nespôsobuje žiadne menšie škody. Preto na začiatku jari, keď mrazy ustupujú, musí byť prístrešok odstránený, ale nie úplne. Ak je to možné, mali by ste nechať vrchlík krycieho materiálu, aby mala Zem čas na zahriatie a koreňový systém začal normálne fungovať.

Po tom, ako sa krík prispôsobil jarnému teplu, musia byť listy z minulého roku, ktoré slúžili ako ochrana koreňov, úplne orezané. Nie je potrebné sa báť: vďaka náležitej starostlivosti o jar sa krík čoskoro stane ešte väčším a krajším.

Pri príprave na zimu a prístrešok gejzírov nezabudnite vziať do úvahy vlastnosti odrody a charakteristiky zimného toku v regióne. Nesprávna starostlivosť môže zničiť rastlinu rýchlejšie ako mráz alebo slnko.