Základné pravidlá pestovania ruží v skleníku

Mnoho ľudí si myslí, že je takmer nemožné pestovať ružu v drsnom prostredí.V skutočnosti to vyžaduje iba dobrý skleník a potom vás kráľovná kvetov poteší väčšinu roka.Pestovanie ruží v skleníku je dnes predmetom nášho článku.

Vlastnosti metódy

Pestovanie obľúbených fariebv skleníkových podmienkach - nie je to jednoduché.Je dôležité dodržiavať určité pravidlá.Napríklad je potrebné, aby bol skleník dostatočne priestranný a aby tiež zabezpečoval potrebné vetranie.Pre tých, ktorí plánujú pestovať veľké množstvo kvetov naraz, je dôležité starať sa o úplnú automatizáciu skleníka, bude veľmi ťažké vykonať všetku nevyhnutnú manuálnu prácu.

Video „Pestovanie ruží v skleníku“

V tomto videu sa dozviete, ako vybudovať podnik pestovania ruží v skleníku.

Výber odrôd a príprava sadeníc

Lepšie časy
Čierna Baccara
Pascal

Casanova
(60]
Zorina
Carina

Pre pestovanie v skleníkových podmienkach je dôležité zvoliť tie odrody ruží, ktoré sa v skleníku budú cítiť dobre - pri nesprávnom výbere existuje vysoké riziko, že púčiky sa budú tvoriť nesprávne. Dobre sa osvedčili také odrody ako čajový hybrid, floribunda a všetky miniatúrne odrody. Okrem toho je dôležité vziať do úvahy odolnosť vybranej odrody proti chorobám, ktoré často postihujú rastliny v skleníkoch, ako je múčnatka. Odrody ruží odolné voči zime na pestovanie v skleníku nebudú fungovať.

Úspech celého podniku bude závisieť od správnej prípravy sadeníc. Sadenice môžete získať tromi spôsobmi:

    71) objednávka poštou;
  • kúpiť v špecializovanom obchode alebo škôlke;
  • 73. pestovanie vlastnej kultúry na divokej ruži.

Je dôležité, aby boli kríky, ktoré sa majú vysadiť, čerstvé a zdravé. Bude užitočné postrekovať sadenice slabým roztokom síranu meďnatého, aby boli chránené pred rôznymi chorobami. Ak ste si kúpili sadenice v škôlke, môžete ich okamžite zasadiť na trvalé miesto, inak môže dôjsť k zakoreneniu ruží.

Vnútorná mikroklíma

Na to, aby ruže rástli sviežo a krásne, je dôležité poskytnúť im primeranú úroveň osvetlenia. Pamätajte si: sú to listy, ktoré potrebujú svetlo, nie pôdu, takže pôdu je možné pokryť vrstvou svalového hnoja. S príchodom jesene rastliny potrebujú denné bielenie najmenej 5 hodín.

Rovnako dôležité je udržiavať optimálnu vlhkosťúroveň 70%. Ak sa tento ukazovateľ odchýli v jednom alebo druhom smere, zvyšuje sa riziko ochorenia ruží.

Koreňové sadenice by sa mali udržiavať pri udržiavaní teploty vzduchu na +10 ° C. Keď sa rastliny zakorenia, mal by byť teplotný rozsah do +22 ° C počas dňa a +20 ° C v noci.

Pokúste sa vzduch vysúšať denne: je dôležité, aby teplota vzduchu v ňom nestúpla nad +27 ° C. Trvanie vetrania na jar av lete by malo byť dlhšie.

Pravidlá vykládky

Pred výsadbou ruží nezabudnite obohatiť pôdu v skleníku. Urobte to s rašelinou, mulleínom a superfosfátom.

Ak ste si kúpili stromok s otvoreným koreňovým systémom, nezabudnite ho spracovať pomocou síranu meďnatého. Potom sme odrezali všetky slabé alebo nedostatočne vyvinuté výhonky a nenechali sme viac ako 2 stonky, z ktorých každý by mal mať asi štyri púčiky. Všetky rezy by mali byť ošetrené akýmkoľvek antibakteriálnym činidlom, mierne vysušeným. Korene môžete ošetriť akýmkoľvek stimulátorom rastu, aby ste zlepšili mieru prežitia kríkov.

Kríky by sa mali vysádzať iba vtedy, keď sa pôda v skleníku dostatočne zahreje (najmenej +12 ° C). Hustota výsadby sa udržuje na 15 rastlinách na meter štvorcový (vzor výsadby je 0,3 x 0,3 m). Sadenice nie je potrebné zbytočne prehlbovať - ​​bod rastu by mal zostať nad úrovňou zeme. Pôda okolo vysadených kríkov je vylisovaná a napojená hojne.

Ďalšia starostlivosť

Následná starostlivosť o výsadburuže majú vyhovovať optimálnym podmienkam pre rôzne pestovateľské podmienky, udržiavať požadovanú úroveň vlhkosti a teploty.

zalievanie a striekanie

Růže by mali byť hojné, hneď ako zemina zaschne do hĺbky asi 3 cm. Ak pôda nie je mulčovaná, môže sa po každom zalievaní mierne uvoľniť. Súčasne sa odstránia buriny a kríky sa skontrolujú na výskyt škodcov alebo príznakov choroby. Všetky ruže sú vynikajúce pre pravidelné postrekovanie. Použite vodu pri izbovej teplote.

Kŕmenie

Na obväzovanie použite komplexnú minerálnu zmes najmenej raz za mesiac. Ak si ho nemôžete kúpiť, môžete použiť vlastné hnojivo: vezmite mulleínovú infúziu zriedenú vodou v pomere 1:10 a striedajte ju s minerálnymi hnojivami (superfosfát, amónium a dusičnan draselný).

Formácia

Pestovaním ruží sa spravidla snažíme dostať kvet na dlhú stonku. Ak to chcete urobiť, mali by ste zovrieť všetky bočné výhonky a puky a ponechať iba jeden výhonok s púčikmi, ktorý vytvorí nové výhonky.

Skúsení záhradníci odporúčajú dodržiavať jednoduché pravidlo: na každý štvorcový meter pôdy by malo padnúť asi 30 kostných výhonkov.