Ako nakŕmiť kuracie hnojivo: základné odporúčania

Kuracie hnojy ako hnojivo sú veľmi účinné vzhľadom na obsah veľkého množstva dusíka, draslíka, vápnika, fosforu, horčíka, s výnimkou organických látok v zložení. Práve prítomnosť týchto prvkov urýchľuje dozrievanie ovocia, robí ho chutnejším a zdravším. Popularita kuracieho hnoja, a nie maštaľného hnoja, je okrem iného spôsobená častým rozmnožovaním kurčiat na chate alebo na pozemkoch pre domácnosť. Ale iba v prípade správneho používania môže byť kuracie hnoj ako hnojivo užitočné.

Varenie tekutého krmiva

Okrem už uvedených prvkov, pre ktoré záhradníci zvyčajne kupujú minerálne hnojivá, obsahuje kuracie hnoje železo, mangán, síru, meď, kobalt a zinok. A napriek tomu sa považuje za ekologické, ak je správne kŕmené, takmer všetky rastliny v záhrade, na záhrade a kvetinovej záhrade dostanú potrebnú výživu, a preto budú spokojní s majiteľmi s bohatým rozkvetom a vynikajúcimi plodinami, napríklad maliny dávajú bobule oveľa väčšie ako bez taký top dressing. Rovnaká látka však môže spáliť listy a korene rastlín s nesprávnym použitím. Vrchné obväzy sa vyrábajú na jar, na jeseň, v lete, používa sa suchý hnoj, vodný roztok sa hnojí sadenicami adospelé rastliny - taká univerzálnosť použitia sa vysvetľuje veľkým prínosom, aj keď v porovnaní s hnojom. Aby nedošlo k poškodeniu, často sa používa tekuté krmivo.

Je najjednoduchšie odporučiť, aby ste to urobili: 1 diel podstielky nalejte 20 dielov vody, nechajte niekoľko hodín nepretržite miešať. Potom je žiaduce prefiltrovať tento roztok a použiť 0,5 l na 1 rastlinu. Niektorí záhradníci dávajú prednosť príprave koncentrovanej infúzie, pretože sa riedia v pomere 1: 1, pokrmy pevne zakryjú, trvajú na tom 2 - 3 dni. Táto technológia vám umožňuje ušetriť čo najväčší počet živín vo vode. Táto infúzia sa môže uchovávať po celú sezónu, ak je to potrebné, zriedená a použitá ako vrchný obväz. 1 l tohto roztoku sa zriedi 10 l vody a aplikuje sa medzi riadky zeleniny alebo kvetín.

Je lepšie používať kanvicu bez oddeľovača a potom ju naliať vodou, aby omylom klesnuté kvapky z rastlín vypláchli.Ďalším spôsobom, ako pripraviť roztok, je tento: čerstvý stelivo sa vloží do valca, doplní sa na jednu tretinu, potom sa doplní vodou a dôkladne sa premieša. 1 diel výsledného roztoku sa zriedi 4 dielmi vody - potom je pripravený na použitie.Prinášajte približne 1 vedro na 1 meter štvorcový zeleninovej záhrady, ale nie na samých koreňoch rastlín.

Hydinové farmy spracovávajú výkaly hydiny trávením. Podstielka sa zhromažďuje v špeciálnych miskách umiestnených pod klietkami, pravidelne sa do nej pridávajú piliny a urýchľovače fermentácie. To všetkozmiešané a zložené, keď halda dosiahne 1,5 m, znova sa zalieva urýchľovačom fermentácie.Po 30 dňoch skladovania vonku (v lete a v zime dvakrát tak dlho) sa tento substrát môže použiť už v záhrade alebo na záhrade, bez semien burín a hlístových vajíčok.Používa sa v suchom stave alebo už z neho vytvára požadovaný roztok.

Túto metódu môžu využívať aj obyvatelia leta, pretože urýchľovače fermentácie sa predávajú v obchodoch.Niektorí dávajú prednosť infúzii.Na tento účel je padlá podstielka naplnená vodou a nechá sa vytekať 2-3 dni.Výsledná zmes by sa mala slabo uvarenému čaju podobať farbou, v prípade potreby sa zriedi do takého stavu.

Zahradníci, ktorí sa obávajú poškodiť rastliny nadbytkom kyseliny, radšej namáčajú produkty z kuracieho života.Naplní podstielku vodou a za pár dní ju naleje. Tento proces sa niekoľkokrát opakuje.Predpokladá sa, že týmto spôsobom sa odstraňuje kyselina močová a toxíny.Možno sa spolu s nimi odstránia niektoré živiny.Možno je najlepšie naplniť podstielku vodou v pomere 1: 3, nechať 3-4 dni a pridať liek ako „Tamir“ alebo „Baikal M“ (iba 1 polievková lyžica - 1 vedro roztoku) na urýchlenie spracovania.Výsledný produkt neobsahuje semená a vajcia, bude pripravený na použitie ako hnojivo pre kvety, sadenice alebo dospelé rastliny.Je pravda, že sa bude musieť ďalej riediť 4 dielmi vody.

Výsledok aplikácie tekutého krmiva bude viditeľný o 1-2 týždne: rastliny sa začnú oveľavyvíjať sa rýchlejšie, stať sa silnejším a krajším, ich plody budú chutnejšie a zdravšie.

Video „Požadované informácie o kŕmení hnoja“

Všetko, čo potrebujete vedieť o kŕmení pôdy kuracím hnojom.

Všeobecné zásady hnojív

Najjednoduchším spôsobom hnojenia zeleninovej záhrady je pridanie suchého odpadu.Zvyčajne sa to robí na jeseň alebo na jar pred všeobecným oraním miesta a samozrejme dlho pred výsadbou sadeníc.Na 1 štvorci.m tvorí až 0,5 kg hnojiva.Dážď alebo hojné zalievanie urýchli jej rozklad a absorpciu v pôde.Kuracie exkrementy sa nikdy nepoužívajú ako čerstvé oriešky, pripravuje sa z nich hnojivo, pretože veľké množstvo kyseliny močovej môže jednoducho spáliť korene rastlín.

Dusík a fosfor v kuracom truse sú oveľa viac ako v hnoji a (a viac ako je potrebné) sa pri skladovaní vonku vyparujú.Čerstvá podstielka sa smie používať iba vo forme roztoku.Ale aj keď je uvarený a nariedený na prijateľnú koncentráciu, zavádza sa medzi radmi rastlín a nie pod korene.Správne sa bude živiť po daždi alebo zalievaní - vo vlhkej pôde.

Na kompostovanie je veľmi efektívne používať stelivo spolu s hnojom.Produkty životnej aktivity vtákov sa ukladajú na zvyšky rastlín, ktoré sa prelínajú pilinami, hnojom, rašelinou, slamou, senom a uchovávajú sa až do úplnej zrelosti. Stelivo a hnoj budú vytvárať dostatok tepla na rýchle prehriatie všetkých zložiek a prípravu humusu. ​​Ak kladiete hromadu kompostuna jeseň, na jar bude dokonale pripravený. Takéto hnojivo možno bez obáv aplikovať na jar na sadenice a všetky rastliny na záhrade a na záhrade.

Na jeseň, pred úplným oraním pozemku, sa naň môže hodiť čerstvý exkrement (ako hnoj) do 2 kg na 1 meter štvorcový. m, potom v zime bude dosť pere interpretovať a spojiť sa s pôdou, na jar neubližovať jemným koreňom sadeníc. Pred výsadbou ovocných stromov je možné do diery umiestniť niekoľko kilogramov suchej, zhnitej látky alebo kompostu. Pestovanie stromov a kríkov z bobúľ je najlepším riešením, ako v kmeni stromu privádzať tekutinu. Malinové kríky nestačia len na predsadbu, preto je vhodné hnojiť maliny pomocou roztoku kuracieho hnoja na jar av lete. Podstielka, podobne ako hnoj, dokonale hnojí pôdu niekoľko rokov po aplikácii, ale malina v sezóne spotrebuje veľa organických látok, a preto si vyžaduje intenzívne kŕmenie.

Pre tekvicu a paradajky na jar (alebo na jeseň) až 3 - 4 kg hnojiva na 1 m2. m postele, potom počas rastu niekoľkokrát napojená získať iba 5-6 litrov roztoku na 1 štvorcový. m. Na mieste pre bielu kapustu urobte 2 kg na 1 štvorcový. m sa okrem toho najmenej trikrát za sezónu kŕmilo rýchlosťou 1 l na 1 rastlinu. V prípade koreňových plodín (okrem zemiakov) a zelenín na jeseň (alebo na jar) pred oraním až 2,5 kg hnojiva na 1 km štvorcový. m postele. Počas rastu sa greeny nekŕmia, pretože sa môžu hromadiť dusičnany, ale korene sa niekoľkokrát zalievajú veľmi zriedenou vodou.riešenie.

S čím sa rastliny kombinujú

Vo všeobecnosti všetky rastliny dobre reagujú na zavlažovanie tekutým hnojivom z kuracieho hnoja, iba sa nezavádzajú do sadeníc alebo pod korene.Je správne, aby voda medzi radmi a veľmi opatrne, aby nedošlo k striekaniu zelene.Použitie podstielky pri pestovaní hrozna, malín, paradajok a uhoriek je obzvlášť dobré.Hrozno ako ílová pôda a komplexné hnojivá.Pred výsadbou urobte toľko výživných látok, ktoré majú dosť na niekoľko rokov.Ale dospelé rastliny vyžadujú pravidelné kŕmenie, takže raz za sezónu si môžete vložiť drážky vykopané medzi kríky, hnilobu trusu alebo jej riešenie.Môže sa použiť aj hnoj.

Malina si z krajiny vyberie dvakrát toľko živín ako angrešt, preto sa musí viac kŕmiť.To sa dá urobiť raz, ako pri hrozne.Medzi malinovými kríkmi môžete rozložiť kompost alebo zhnitú trus, živiny sa po zalievaní dostanú ku koreňom.Po ošetrení kuracieho trusu sú maliny obzvlášť dobré.

S týmito paradajkami s hnojivom, obzvlášť sadenice, na to okamžite reagujú.Na jar je dobré priniesť suchý kompost (3-4 kg na 1 štvorcový M) na svoj pozemok a potom sa kŕmiť, keď rastete.Môžete to však preháňať: ak sa zeleň stane príliš luxusnou (mäsité listy, husté stonky), hrozí úroda - rastlina sa unáša rastom.Potom je lepšie prestať s podstielkou a pridávať popol.Uhorky radiakŕmiť pred kvitnutím, potom sú neúrodné kvety menšie a vaječníky väčšie.

Ak si mám kúpiť podstielku

V obchode sa predáva suché organické hnojivo na báze trusu z kurčiat, toto je „Peaksa, Roossis.Jedná sa o vyváženú stravu bez škodlivých látok, môžu zalievať sadenice a nasiaknuť semená.Ponúkajú obchody granulované trus, sušené horúcim spôsobom.Skladovanie a používanie je ľahké.Môžete vyschnúť napríklad medzi malinovými alebo solárnymi kríkmi, a ak si budete priať - riedite vodou, zalejte akékoľvek rastliny.Ak ich kurčatá v krajine nie sú, potom tieto návrhy môžu dobre vyriešiť problém sezónneho hnojenia.Neobsahujú nič škodlivé, ich pôsobnosť je omnoho širšia ako hnojivo, ktoré v krajine pripravujeme.

Video „Znalecký posudok o hnojivách“

Informačné video s odborným posudkom o hnojení pôdy a rastlín s vtáčím trusom.