Pripravte hnojivo a kŕmte ho mulleínom

Kravský trus, známy tiež ako mulleín, je rozšírené hnojivo, obsahuje veľa užitočných látok a dodáva rastlinám celý potrebný súbor výživy. Posúďte sami, obsahuje dusík, fosfor, draslík, vápnik, horčík, bór, meď, zinok, kobalt. Spracovaním pôdy takým hnojivom sa stane úrodnejším a rastliny budú zdravé a krásne. Kravský hnoj sa skladuje vo vreckách, ak je suchý, v sudoch a fľašiach, keď je tekutý; môže sa použiť na jar, pred začiatkom výsadby a na jeseň, keď sa zber skončil. Hlavné je postupovať podľa pokynov na prípravu najlepšieho hnojiva pre pôdu v záhrade.

Príprava infúzie

Infúzia kravského trusu sa ľahko pripravuje, ale pre vás dosť dlho. Kravu vo výkupe si môžete kúpiť v ktorejkoľvek stodole na jar alebo na jeseň a môžete používať čerstvú varenú vodu tak, ako potrebujete na hnojenie pôdy. Najlepšie je pripraviť zmes na jar pred výsadbou a použiť ju čo najskôr.

Valec by sa mal naplniť kašou tretinou, naliať vodu, kým nie je plná, dobre premiešať. Roztok sa nechá niekoľko hodín variť a potom sa zriedi 1: 5 alebo 1:15, záleží na tom, koľko vlhkosti v zemi je tesne pred zalievaním.Čerstvá infúzia sa môže riediť močovinou,pridajte minerálne a organické hnojivá, aby ste získali nasýtenejší roztok.

Iná metóda prípravy: kaša sa zmieša s vodou a nechá sa kvasiť 7-10 dní. Výsledný roztok sa opäť zriedi vodou 1: 2 alebo 1: 4 (v závislosti od vlhkosti pôdy). Pre mladé rastliny bude také hnojivo potrebovať jedno vedro, pre stromy bude potrebné trochu viac - 2-3 vedrá, dané 2 litre na 1 meter štvorcový. m. Môžete tiež kombinovať roztok vtáčieho trusu a kravských výkalov. Zmiešajte s vodou rovnaké podiely vtáčieho a kravského trusu, nechajte kvasiť 3 dni. Výsledná zmes sa naleje do jednej nádrže, opäť sa zriedi vodou. Nedostatok fosforu môže nepriaznivo ovplyvniť vaše pristátie, takže pred aplikáciou môžete zmiešať kal, 50 g superfosfátu a zriediť vodou v pomere 1: 2.

Používanie zmesi sa podáva denne, pretože potom sa všetky výživové vlastnosti odparia. Proces kvasenia - druh čistenia a odstraňovania burín, parazitov z konečných surovín.

Video „Všetko o aplikácii trusu kráv“

Informačné video s ilustračnými príkladmi a tipmi na používanie trusu hovädzieho dobytka.

Chov

Kŕmenie pôdy mulleínom vyžaduje správnu kultiváciu, je potrebné hnojivo opatrne aplikovať. Infúzia alebo humus poskytujú živiny potrebné pre pôdu, ale ak sú doplnené, môžu viesť k otrave dusičnanmi. Čerstvé kravy vo vreciach je lepšie kúpiť na jar, ale prejsť ošetrením a odstránením škodcov, burín.

Kravský hnoj sa riedi takto: na 1 kg suroviny potrebujete 5 litrov vody;Zmes sa musí dôkladne premiešať, prikryť a nechať 2 týždne.Raz za deň musíte zmes premiešať, aby ste získali homogénnu hmotu.Po týždni sa zmes zosvetlí a na povrchu sa objavia malé bubliny.Použiť na kŕmenie, takýto roztok musí byť zriedený vodou.Čerstvý hnoj sa takmer nikdy nevyužíva, pretože je bohatý na parazity a semená burín. Humus sa stáva bežnejším hnojivom pre akýkoľvek druh pôdy.Na kŕmenie 1 štvorec.m pôdy musíte použiť 7-10 kg kravského trusu.

Rastliny absorbujú všetky užitočné prvky, ktoré sa do krajiny privádzajú spolu s mulleínom, už počas prvých 24 hodín.Takýto vplyv na výsadbu má zjavnú výhodu - veľké úrody na konci sezóny.Koľko vody je potrebné na aplikáciu tejto zmesi?Zvyčajne používajte pomer 1:10, ale ak ste predtým zmes zriedili vodou, budete ju musieť riediť 1: 5.

Aplikácia

Predtým, ako zistíme spôsoby aplikácie mulleínu, je potrebné zistiť, aké druhy mulleínu sú.Prvý vrh.Tento druh mulleínu obsahuje tuhé a tekuté exkrementy, ktoré sa zmiešajú s senom, slamou alebo rašelinou, ktoré sa používajú ako podstielka.V závislosti od skutočnosti, že materiál bol použitý ako podstielka, môžete určiť najefektívnejšie použitie hnojiva.

Ak by podstielkou bola seno alebo slama, bude mať bohatý humusfosfor, draslík a horčík. Takýto mulleín používam na hnojenie pôdy na jeseň, potom, čo úroda prešla. Rašelinový mulleín obsahuje amónny dusík, ktorý je rastlinami dobre absorbovaný. Je lepšie používať na jar.

Druhým typom je stelivo, látka strednej hustoty, ktorá obsahuje všetky potrebné živiny. Napríklad amoniakálny dusík, ktorý rastliny absorbujú lepšie ako dusík z mulleínu. Druhým typom je suspenzia. Jedná sa o tekutý hnoj, ktorý sa vyrába z nespojeného mulleínu. Môže sa používať iba vo fermentovanom stave a zriedený.

Často je možné naraziť na závodný mulleín, organickú zmes extrahovanú priemyselnými metódami. Toto hnojivo sa vyrába v niekoľkých formách. Môže to byť suché balenie (táto možnosť je vždy lacná a pohodlná na prepravu) alebo fľaša tekutého hnojiva.

Malo by sa však pamätať na to, že takéto hnojivá by sa mali pred výsadbou používať správne a nemali by sa aplikovať na pôdu, inak existuje veľké riziko spálenia koreňov vašich sadeníc. Zrejmá výhoda spočíva v tom, že pri spracovaní v továrni je potrebné odstrániť patogény. Továreňový mulleín sa môže použiť okamžite, ak z neho pripravíte mulleínový roztok. Takýmto roztokom môžu byť kŕmené sadenice už v procese zrenia, ako aj počas celého obdobia rastu až do zberu.

Video „Príprava prírodných krmív“

Ilustračné video s odporúčaniami na zaobchádzanie s mulleínom.