Čo je pozoruhodné na hybridnej čajovej ruži Ashram: opis a pestovanie

Pre milovníkov ruží sú všetky odrody a odrody týchto rastlín atraktívne a svojím spôsobom sú dobré.Ale nestranní pozorovatelia môžu zvýrazniť obľúbené vo vzhľade, chuti a dekorácii.Európska krása so záhadným orientálnym menom - Rose Ashram - nikoho nenechá ľahostajným.

História ruže Ashram

Východné meno kvetu môže spôsobiť chybnePredstava o mieste pôvodu ruže.Autorstvo odrody skutočne patrí k európskemu koncernu, ktorý je svetovo preslávený svojimi jedinečnými aristokratickými dekoratívnymi a kvetinovými kultúrami.Ashram - ďalšie majstrovské dielo chovateľov nemeckej ružiarenskej spoločnosti Tantau.

Tento čajový hybrid sa objavil pred 21 rokmi a stále je populárny a stal sa jedným z najvyhľadávanejších kvetinových plodín.Názov kultúry sa prekladá ako „ochrana“ a „tajné útočisko mudrcov a pustovníkov“.Ďalšie názvy odrôd nájdete v katalógoch: TANmarsa a TAN01106.

Ashram -majstrovské dielo chovateľov nemeckej spoločnosti na pestovanie ruží Tantau

Opis a vlastnosti odrody

Samotná kríša Ašrám je pomerne kompaktná a elegantná, dorastá do 0, 7 m, v priemere asi 0, 6 m. Veľmi zriedka sa vyskytujú vyššie a šíriace sa exempláre. Zároveň sú výhonky silné, zvislé, s veľkými listovými doskami klasického tvaru, ale mierne predĺžené. Farba listov je sýto zelená, povrch môže byť lesklý a matný.

Hlavnou vlastnosťou odrody sú samozrejme jej kvety. Veľké poháriky pohárikov sú veľmi husté, až do výšky 5 cm. Priemer kvitnúceho kvetu sa pohybuje od 10 do 16 cm. Najčastejšie sa pri jednom výhonku objaví iba jeden kvet, menej často - niekoľko. Mierne zakrivené plátky na vonkajšej strane vytvárajú čipkový efekt. Vzhľadom na froté (veľké množstvo lístkov) je stred zriedka viditeľný.

Je potrebné upozorniť na farbu hybridných ruží, ktoré nemožno opísať jedným slovom. Jeden gamut harmonicky kombinuje celú škálu medených, oranžových a broskýňových odtieňov s poltónmi hnedej, pastelovej, pieskovej a tehlovej. Po skončení fázy kvitnutia sa vo farbe objavia ružové tóny, ktoré spôsobujú, že ruža sa pri západe slnka podobá oblaku.

Ašrám kvitne bujne, dlho a hojne. Ruža patrí medzi odkvitnuté odrody. Doba kvitnutia každej kvetiny trvá asi 2 týždne.Vôňa pukov je veľmi príjemná a ľahká, ale nie tak intenzívna ako iné ruže. Preto to niektorí záhradníci zvažujúnepatrný odtieň závady kvetu.

Priemer kvitnúceho kvetu sa pohybuje od 10 do 16 cm

Výhody a nevýhody

Vyzvite dôstojnosť.Ašram je veľmi náročný:
 • nádherný vzhľad kvetu;
 • opakované a predĺžené kvitnutie;
 • okrasné kríky;
 • si nevyžaduje osobitnú starostlivosť;
 • dobrá imunita proti bežným hubovým infekciám ruží;
 • je pre podmienky pestovania pomerne nenáročný.
Medzi mínusy odrody patrí:
 • nízka odolnosť proti mrazu, ale kvet sa môže ohriať;
 • Tento problém pomôže vyriešiť neznášanlivosť na nadmerné zvlhčenie a zrážky, ale rast v skleníkových a skleníkových podmienkach pomôže;
 • Vôňa nie je dostatočne intenzívna, hoci nie všetky vône všetkých milovníkov kvetov sú rozhodujúce.

Skúsení záhradníci sa domnievajú, že tieto vlastnosti sa dajú nazvať tie vlastnosti odrody, ktorým nie je možné opraviť alebo im zabrániť.

Video „Opis ružového ášramu“

Toto video popisuje výsadbu a aplikáciu kvetu.

Odporúčania pre pestovateľov kvetín na pestovanie a starostlivosť o rastliny

Agrotechnické opatrenia, ktoré odroda Ašram potrebuje, sú podobné potrebám celej rodiny.Táto odroda má však svoje vlastné odrodové charakteristiky, ktoré sa musia zohľadniť.

Výber miesta a pôdy

Všetky ruže milujú teplo a dobre osvetlené oblasti.Ale pre Ašrám je lepšie zvoliť mierne zatienené miesto.perfektnýAlternatívou je svetlý tieň v období najväčšej aktivity slnka a otvorenosť voči lúčom v iných denných dobách.

Taktiež je potrebné zabezpečiť dobré vetranie miesta.Stabilná cirkulácia vzduchu chráni kríky pred výskytom plesňových infekcií.To však neznamená, že krik nepotrebuje úkryt pred nárazmi silného vetra a prievanu.

Pôda by mala byť úrodná s neutrálnou úrovňou kyslosti.Príliš ťažké alebo ľahké pôdy pre Ašrám nebudú fungovať.Hlinené pôdy sa musia riediť rašelinou, humusom a pieskom.Piesková potreba hnojiť ílovú pôdu hnoja a trávnikovou pôdou.Pôda by nemala rýchlo prepúšťať vlhkosť a zahrievať, vzduch by mal voľne prenikať do všetkých častí rastliny.

Nuansy výsadby

Rastlina bola vysadená voľne, aby sa krík mohol voľne rozvíjať.Odporúča sa pestovať najviac 4 kríky na 1 m².Najlepší čas na vystúpenie je jar, v závislosti od regiónu, ktorým môže byť apríl alebo marec.Algoritmus výsadby je spoločný pre všetky ruže a závisí od toho, či je sadenice uzavretý alebo otvorený koreňový systém.

Ašrám sa môže pestovať v kvetinovej nádobe.To zariadi ružu na mieste, ktoré je pre vás vhodné, a odstráni kvetinu do miestnosti na zimu.

Prameň sa považuje za optimálny čas na sadenie sadeníc

Jemnosti starostlivosti

Ružičku znova vysaďte začiatkom jesene, keď je rastlina úplnebude kvitnúť.Transplantáciu môžete vykonať koncom jari, ale potom nie je zaručené, že sa v nej rozkvitne Bushplná.Krík musí byť transplantovaný spolu s zemským hrudím, po ktorom je hojne napojený a napájaný organickou hmotou.

Frekvencia zavlažovania závisí od množstva zrážok a teploty.V horúcom a suchom počasí by sa plodina mala napojiť najmenej 2-krát týždenne s použitím 15–20 litrov na krík.Bližšie na jeseň sa množstvo zavlažovania zníži na 3-krát mesačne.

Kŕmenie by sa malo vykonávať sezónne:

 • komplexy obsahujúce dusík sa odstránia na jar;
 • pred kvetom sa pridávajú minerálne a organické hnojivá;
 • Na jeseň sa používajú komplexy potaš - fosfor.

Orezávanie závisí nielen od ročného obdobia, ale aj od veku kríka.Na jeseň odstráňte staré a poškodené výhonky a rednite kríky.Na jar, v období výskytu prvých púčikov, sú staré kríky silne orezané, takže na výhonok zostane iba niekoľko púčikov.Na zabezpečenie skoršieho kvitnutia a vytvorenia kríka zostáva na výhonkoch 5 až 7 pukov.V lete sa rezajú iba vyblednuté puky a uschnuté výhonky.

Mulčovanie ružových kríkov bráni rastu buriny

Ašrám sa musí počas zimy ohriať a zakryť.Ponáhľajte sa s postupom, ktorý nestojí za to, zakryte krík, keď je značka na teplomere znížená na -5 ° C.Pred tým je krík rozrezaný, zemitý, kompostovaný alebo humusový.Lúpanie, piliny alebo slama sa neodporúča na pílenie.Po výskyte námrazy sa puzdro pomocou rámu prikryje priadzou alebo iným krycím materiálom.Vrchná časť, ak je to potrebné, sa môže ohriať smrekovými konármi.

Nebezpečné choroby a škodcovia

Ašrám má dobrú imunitu proti bežným hubovým infekciám.Chyby v starostlivosti alebo nesprávne zvolené miesto však môžu spôsobiť múčnatku, hrdzu, chlorózu.Na boj proti chorobám a prevencii sa používajú fungicídy, prípravky obsahujúce meď.Zo škodcov ruže môžu obťažovať rozany vošky, mory, roztoče.

Nespúšťajte sa s použitím insekticídov, pokúste sa vysporiadať s parazitmi roztokom mydla alebo cesnakovou tinktúrou.
Rada autora

Použite možnosti ružového ášramu v záhradnom dizajne

Ašrám sa odvoláva na tieto odrodyktoré rovnako harmonicky vyzerajú v akomkoľvek štýle krajinného dizajnu.Kríky môžu byť výhodne zatienené zeleňou obyčajného trávnika alebo ružových kríkov iných odrôd, ktorých kvety majú jasnú farbu.Ruže v mixeroch s ozdobnými ihličnanmi alebo obilninami budú vyzerať skvele.Sú vhodné pre kvetinové záhony a živé ploty.

Monoklumbus v parku
Skupinové pestovanie ruží
Mini záhradný ruženec

)

Komentáre k odrode

„Milujem ruže jemných nenápadných odtieňov.Ašram bol pre mňa objavom, ktorý kombinoval nádheru pastelových oranžových a ružových tónov.Rovnako ako jeho kompaktné, elegantné kríky. “

Inna, Pskov

Dacha pred niekoľkými rokmi usporiadala malý ruženec.Vyberám iba tie neobvyklé odrody so zaujímavými tvarmi a farbami.Ašrám sa perfektne zmestí do akejkoľvek zelenej oázy, zriedka postihnutej chorobami a škodcami.A stojí to asi dva týždne vo váze. “

Adeline, Moskovský kraj

Odroda Ashram je živým príkladom toho, keď za krásnym menom stojí ešte nádhernejšia kvetina.Nezabudnite na túto ružu vyčleniť priestor a navždy získa vaše srdce.