Aká krásna a ako natrieť pneumatiky na kvetinové záhony

Zastarané automobilové pneumatiky sa môžu stať materiálom na výrobu pôvodných kvetinových záhonov pre letné chaty. Najneočakávanejšie remeslá z nich sú už plné detských ihrísk, mestských nádvorí. Ak sa zoznámite so základnými princípmi práce so starými pneumatikami a ich maľovaním, potom si s pomocou fantázie môže každý letný obyvateľ vytvoriť pre svoje stránky kreatívne kvetinové záhony.

Čo maľovať

Kvetinové záhony sa vyrábali z automobilových pneumatík po dlhú dobu, ale nejako monotónne: pneumatiky sa inštalovali na záhrade, naliali sa do zeme a vysadili sa kvety. V najlepšom prípade ich stále namaľujte. V posledných rokoch táto myšlienka priniesla nový vývoj, teraz sú pneumatiky rozrezávané, ukázalo sa, že sú vyrobené z luxusných misiek alebo fantastických zvierat, ktoré zázračne držia pôdu s rastlinami vo vnútri.

Pneumatiky sa ukázali ako vynikajúci materiál na výrobu kvetinových záhonov - cenovo dostupné, trvanlivé a ľahko manipulovateľné. Dokonale znášajú akékoľvek výkyvy počasia, samozrejme zostávajú atraktívne, ak sú správne namaľované. Zvyčajne sa to robí s olejom, smaltovanými farbami alebo nitro-farbami, dobre sa hodí na čistú gumovú automobilovú farbu. aerosólsprej vám umožní rýchlo a efektívne zvládnuť maľovanie.

Aby sa zabránilo prehriatiu kvetinového záhonu na slnku, pneumatiky sú pokryté svetlou farbou doplnenou nejakým vzorom. Len nemusíte ukladať veľmi silnú vrstvu náterovej hmoty, po striedavom vystavení mrazu a teplu môže v kuse zostať. Možnosti rozširovania rôznych materiálov, ako je farba a guma, sa nezhodujú, tenká vrstva farby reaguje na zmeny teploty spolu s gumou a hrubá - sama osebe. Farby sa zvyčajne vyberajú navzájom v harmónii. Musíme si však uvedomiť, že kvetinový záhon ako taký obsahuje také povinné a krásne prvky, ako sú rastliny. Preto by ste pred lakovaním mali premýšľať o farbách alebo okrasnej tráve, ktorá bude vysadená: ak sú pneumatiky jasnejšie ako farby, budú dominovať.

Jednoduché viacfarebné kvetinové záhony

Najjednoduchšou verziou kvetinového záhonu je jednoducho dať pneumatiky na správne miesto, naplniť ich pôdou a zasadiť kvety. Je dobré používať pneumatiky s veľkým priemerom, najmä ak sú krásne natreté jasnými farbami. Je veľmi dôležité nezabudnúť vytvoriť drenážnu vrstvu pre rastliny, inak by sa ich korene mohli rozpadnúť bez odtoku nadmernej vlhkosti. Pneumatiky sa môžu dať na seba, čím sa vytvoria vysoké kvetinové záhony alebo aj viacvrstvové. V tomto prípade sa používajú nielen kvety s vysokým a nízkym obsahom, ale aj ampélia, ako napríklad lobelia alebo ampélia odrody petúnie a záhradného pelargónie. Ak ste na seba náhodne usporiadali niekoľko pneumatík natretých rôznymi farbami,už majú pekný kvetinový záhon.

Niekoľko pneumatík môže byť natieraných a ukladaných takým spôsobom, že majú tvar pohárov s kanvicou;Ak sa nebojíte rezať pneumatiky, môžete si vyrobiť kvetinové záhony vo forme kvetov s lístkami. Za týmto účelom si zoberte pneumatiku, očistite ju od piesku a nečistôt, umyte ju, okolo kriedy naneste kresbu lístkov, vystrihnite ju ostrým nožom. Okvetné lístky môžu mať akýkoľvek tvar: zaoblený, trojuholníkový, štvoruholníkový - stále sa ukáže krásne. Teraz najťažšia vec - lístky sa musia ukázať. To je všetko, je čas maľovať obrobok a potom môžete rastliny usadiť.

Ak existuje celé koleso a majiteľ sa nebojí tvrdej fyzickej práce, môžete vyrobiť takúto kvetinovú misku s podstavcom na nohy. Rovnako ako v predchádzajúcom prípade nakreslite plátky, nakrájajte ich a otočte pneumatiku dovnútra. Guma rezaná iba na kotúči ostáva tak, že zostane a tvorí pôvodný stojan na nohy. Na výrobu záhonov si nemusíte vyberať novšie pneumatiky. To je prípad, keď sú staré opotrebované pneumatiky pohodlnejšie pri spracovaní. Záleží na ostrosti noža a fantázii majstra.

Video „Výber pripravených záhonov“

Video výber hotových viacfarebných kvetinových záhonov z pneumatík automobilov.

okrasné a neštandardné kvetinové záhrady

Kvetinové záhony vyzerajú veľmi pekne v podobe zvierat.Je ľahké postaviť kvetinový záhon - korytnačku.V starej pneumatike automobilu musíte urobiť miesta, kde sú vyznačené labky.Z druhej pneumatiky musíte odrezať vonkajšiu stranu a rozrezať ju na 4 časti, treba ich vložiť do drážok - tu sú nohy.Malý chrbát sa pridá k zadnej časti, ale hlava sa dá ľahko získať z plochej plastovej fľaše.Teraz musíte maľovať korytnačku, dať ju do zeme a zasadiť kvety, ktoré pripomínajú vzhľad farby škrupiny.

Postele v tvare labutí sú vyrobené z brúsených pneumatík.Značenie na pneumatike bude musieť súvisieť s pravítkom, pretože krídla musia byť symetrické.Obrysy by mali byť rezané ostrým nožom, pneumatika by mala byť obrátená naruby.Chvost a krk udržujte vo vopred určenej polohe pomocou drôtu alebo pomocou rybárskeho vlasca.Bielu alebo čiernu farbu dokončí produkt.Takéto labute sa používajú ako samostatné záhony s kvetmi alebo dokonca kvetináče.

Rovnakým princípom sa vyrábajú papagáje alebo fantastické rajské vtáky.Sú zavesené na stromoch alebo špeciálnych stojanoch, vkladajú do nich vázy s jasnými farbami.Takéto originálne výtvory dokážu rozveseliť aj po najťažšej práci na záhrade alebo na záhrade.

A aký druh princeznej žabky môžete vyrobiť bez toho, aby ste narezali a krútili pneumatiky?Všetko, čo potrebujete, je dať 3 pneumatiky (dve do základne, jednu navrchu), postaviť svoje oči na vrchnú, natrieť všetky tri radostnou zelenou farbou, pridať horný úsmev.A vybraté kvety by mali vyplniť obrázok.Roboti, ježci,Hady a draky, somáre s povozmi, báječné jednorožce a zebry - to všetko sa uskutočňuje zo starých automobilových pneumatík.Každý majster, spoliehajúc sa na známe technológie a príklady, vytvára niečo svoje vlastné - toto hľadanie, ktoré povzbudzuje fantáziu, prináša potešenie samo o sebe a výsledné produkty potešia a inšpirujú ostatných.

​​

Odporúčania týkajúce sa maľovania

Ľudia najčastejšie maľujú gumové pneumatiky iba zvonku, ale je tiež vhodné spracovať hornú štvrtinu vnútornej strany, nielenže to dá kvetinovej záhrade viac.Atraktívny vzhľad, ale tiež chráni materiál pred počasím.

Pred natieraním musí byť guma odmastená acetónom alebo liehovinou, potom naneste tenkú vrstvu bielej farby a naneste na ňu iba základnú farbu.Potom aj stará prasknutá guma zafarbí dobre a vydrží dlho.Je veľmi vhodné používať aerosólové plechovky: farba leží v tenkej vrstve a súčasne dokonale preniká do všetkých trhlín.Aj keď pán nevie, ako k tomu, šablóny môžu byť uvedené do činnosti, potom akýkoľvek vzor bude na ramene.

Video „Možnosti farieb pre kvetinové záhony“

Video výber rôznych farebných možností pre pneumatiky pre kvetinové záhony.