Ako vyrobiť záhradný drvič na elektrický pohon pre domácich majstrov

V letnej chate sa v sezóne objavuje veľa odpadu: vetvy stromov a kríkov, zeleninové vrcholy, kvetinové stonky a byliny. Môžu sa použiť na mulčovanie alebo kompost, ale na tento účel je potrebné brúsiť. Obchody ponúkajú drviče rôznej kapacity, ale je celkom možné vyrobiť záhradný drvič vlastnými rukami z brúsky. Namiesto drahých nákupov sami zostavujú letní chalupári nástroje z rôznych častí starých mechanizmov, ktoré sú hojné v každej domácnosti.

Nedostatočná bezpečnosť môže byť jedinou nevýhodou konštrukcie, pretože domáci rezací stroj nebude mať uzamykací systém pre neúmyselné spustenie a so špeciálnym krytom pokrývajúcim čepele.

Ako nástroj funguje

Všetky drviče (alebo drviče) sú určené na rezanie konárov, trávy, listov, zeleniny, papiera. Na prevádzku takejto jednotky potrebujete motor, nože, základ, na ktorom všetko spočíva, nejaký priestor, otvor na kŕmenie trávy a konárov, kontajner alebo iba otvor, na ktorý sa rozdrví surovina na kompost.

Drviče pracujú na elektrických alebo benzínových motoroch. Zariadenie je na benzínový, výkonnejší motor,dokáže dokonca recyklovať vetvy s hrúbkou 5 cm, pracovať dlhšie, viac, pohybovať sa po stavenisku (môže byť ťažké), nezávisí od elektrickej zásuvky. Ale musíte sa o neho postarať, musíte ho naplniť, navyše vytvára hluk a znečisťuje vzduch.

Elektromotor sa považuje za šetrný k životnému prostrediu, neznehodnocuje vzduch, vytvára menej hluku, je omnoho ľahší ako benzínový motor, ale o niečo menej výkonný. Elektrický chopper nebude rezať vetvu silnejšiu ako 4 cm, je odsúdený pracovať v nehybnej blízkosti vývodu a trpí prepätím elektriny. Záhradníci to však zvyčajne uprednostňujú. Jeho kapacita je dostatočná na prácu na malom území, ak nejde o veľkú záhradu s rozlohou niekoľkých hektárov.

Rezná časť má v skutočnosti rôznu zložitosť. Najjednoduchšou možnosťou je nôž s tromi čepeľami, komplikovanejší - sekačka s celým systémom rôznych nožov a možno výkonné zariadenie, v ktorom je nainštalovaný mechanizmus so skrutkami alebo dokonca s turbínou. Každý majiteľ sa môže rozhodnúť, aký výkonný nástroj potrebuje na kosenie konárov, trávy a lístia v tejto oblasti.

V porovnaní s inými domácimi spotrebičmi fungujú niektoré drviče ako mlynčeky na mäso - vdychujú a nasekávajú bylinky a konáre, hádzajú výsledný produkt na riad alebo priamo na podlahu, zatiaľ čo iné ho rozrábajú na nádoby, ako sú mlynčeky na kávu.

Aké materiály budú potrebné

Všetky rozbité zariadenia a nástroje, ktoré je mizerné vyhodiť, sa zvyčajne zhromažďujú v krajine. Preto môže byť po ruke stará práčovňa.auto alebo vysávač, môžu sa hodiť.

Na vytvorenie drviča sú potrebné tri hlavné komponenty: motor, žací systém a lievik na kŕmenie konárov a trávy.

Starý vysávač „Typhoon“ so širokým otvorom v hornej časti možno ľahko prispôsobiť ako základňu, motor by sa mal odobrať zo starej práčky, nože by sa mali kúpiť nové a škatuľka by mala byť vyrobená z profilu. Takéto zariadenia už boli vyrobené a opísané, popis a výkresy sú ľahko dostupné na internete.

Potom, čo Vladimir Belyaev urobil chopper a nahral videá svojej práce na internet, mnohí sa pokúsili zmodernizovať tento nápad a zhromaždiť niečo podobné na základe bulharčiny.

Na taký dizajn je potrebný Makit's Bulgarian, starý vysávač, ktorý nie je možné veľmi výkonný, ale funkčný. Nože môžu byť vyrobené napríklad z píl, ale môžete si ich vziať z kosačky na trávu, urobí to obyčajný nôž s tromi čepeľami. Potrebujete tiež kovový stôl s vertikálne zváraným plechom, lievik, do ktorého sa budú privádzať konáre a tráva na brúsenie, skrutky na pripevnenie brúsky, stabilný stojan.

Video „Sekačka Vladimíra Belyaeva“

Pozrite sa, ako vynálezca V. Belyaev stelesnil jeho myšlienku vyrobiť vrtulník na záhradný odpad založený na bulharčine.

Dobrá domáca možnosť

Domáce drviče sa líšia od dizajnu vyrobeného v továrni svojou univerzálnosťou konštrukcie, zvyčajne drví nielen vetvy a trávu, ale tiež kazí ovocie, odpad z domácnosti. Ak je to jeho dizajnsamozrejme stráca továreň, opačná funkčnosť. Majiteľ, ktorý pozná objem, veľkosť a tvrdosť odpadu, urobí z neho tento nástroj najvhodnejší.

Fantázia, vtip a vytrvalosť obyvateľov leta pomáhajú vytvoriť také zariadenie, ktoré je vhodné pre jeho záhradu, známe množstvo odpadu a intenzitu práce. Ak chcete ušetriť na všetkých súčastiach sekačky, môžete si kúpiť veľmi dobré nože alebo ich vyrobiť napríklad z okružných píl.

Sprievodca krok za krokom

Výkres záhradného drviča

Je vhodné začať s tvorbou akéhokoľvek dizajnu s výkresom. Aj keď to nie je presné a podrobné, je potrebné určiť rozmery stojana, stola, lievika, určiť miesto upevnenia brúsky a namontovať nôž. To všetko sa musí najprv zobraziť na papieri, starostlivo premyslieť a potom zhromaždiť. Schematický obrázok pomôže vopred pripraviť všetky potrebné podrobnosti.

Ako motor je vhodné používať brúsku Makit s výkonom 3,2 kW. Na drevenom podstavci je umiestnený malý kovový stôl s vodorovne zváraným lievikom. Lievik je inštalovaný na zvislom kovovom plechu, ktorý na ňom drží nôž a brúsku, mal by byť podľa účelu hrubý. K tejto fólii je tiež pripojená malá rúrka, cez ktorú je privádzaný vzduch zo starého vysávača, takže drvená hmota nezanáša nože. Mlynček musí byť pevne pripevnený k tejto zvislej strane stola pomocouskrutky (potrebné tri skrutky).

Použijeme nože s tromi lopatkami z kosačiek na trávu, ak ich sedadlo nie je úplne zarovnané s brúskou, stačí si nože nabrúsiť, aby ste si sadli.

Stojan môže byť akýkoľvek stacionárny. Môžete si vyrobiť samostatne drevený alebo prispôsobiť starý. Je potrebné zariadiť, aby sa vysávač a brúska súčasne zapínali, ich zástrčky sa mohli zapojiť do predlžovacieho kábla a obvyklé tlačidlo na zapnutie jeho pripojenia k sieti. Bude vhodné položiť predlžovací kábel na zem a zapnúť ho nohou - vaše ruky sú stále obsadené.

Stále je potrebné pripevniť kryt, ktorý neumožňuje rozdrveným vetvám a tráve lietať v opačnom smere.

Tu je veľmi jednoduchá verzia záhradného drviča, ktorý sa dá vykonať vo vašej chate.

Video „Príklad domáceho záhradného drviča“

Toto video vám umožní nahliadnuť do jedného z domácich záhradných drvičov.