Originálne ploty pre kovové postele vlastnými rukami

Ploty na hranici pozemku, ploty balkónov a verand, vyrobené z kovu, inšpirujú pocit bezpečia a spoľahlivosti. Rovnaký dojem sa prenáša na ozdobné ploty okolo kvetinových záhonov alebo trávnikov. Popularita kovových prvkov pri navrhovaní záhrad je do značnej miery spôsobená úžasnou kombináciou ľahkosti a pôvabu so silou a spoľahlivosťou.

Plusy kovových plotov

Kovové ploty pre kvetinové záhony sú kované, liate alebo zvárané, ich hlavná funkcia je dekoratívna, hoci dokonale chránia kvetinové záhony pred detskou loptou, bicyklom alebo kosačkou na trávu. V kombinácii s inými prvkami infield - lampy, lavičky, grily, sú navrhnuté tak, aby sa stali ozdobami, bez straty ich úžitkovej hodnoty. Liatinový čipkový plot okolo kvetinového záhonu bude pôsobiť veľkolepo, aj keď je to jediný kovový dizajnový detail, ale tieto prízvuky by sa mali zmestiť do celej krajiny.

Dnes sú populárne ploty rastlinného typu. Spravidla nie sú v otvorenom predaji, ale existuje mnoho špecializovaných spoločností, ktoré vyrábajú dekoratívne oplotenie kvetinových záhonov na objednávku. Najčastejšie ponúkajú svoj dizajn zákazníkom, ale imMôžete prísť so svojimi vlastnými nápadmi. Zvyčajne sa tieto ploty vyrábajú v samostatných sekciách, takže sa ľahšie prepravujú a potom inštalujú na mieste.

Takéto ploty sú trvanlivé, praktické a trvanlivé. Zliatiny alebo kované profily sú zvyčajne vyrobené z ocele alebo liatiny, zvárané môžu byť z ľubovoľného kovového profilu. Po celý rok na čerstvom vzduchu sú neustále vystavené všetkým prvkom, ale stále zostávajú najodolnejšími možnými možnosťami. Pretože sa skladajú zo samostatných častí namontovaných na mieste, v prípade potreby sa dajú ľahko demontovať a premiestniť na iné miesto.

Kov je drahý materiál, ale pretože ozdobné oplotenie je zvyčajne nízke (najčastejšie 30 - 50 cm), konečné náklady na výrobok vyhovujú mnohým ľuďom a môžete ich nainštalovať sami.

Železo sa dokonale kombinuje s inými prírodnými materiálmi, dizajnéri ho radi používajú s prírodným kameňom alebo tehlami. Kovové ploty, najmä s prvkami kovania, dávajú kvetinovým záhonom jedinečné čaro. Zdôrazňujú luxus ružovej záhrady, dokonca aj v zime, na pozadí zasnežených kvetinových záhonov, ktoré dávajú úžasnú krásu celému miestu.

Video „Pokyny pre montáž plotu“

Podrobné pokyny pre video na zostavenie plotu. Tento pokyn je možné použiť na akýkoľvek typ oplotenia.

mínusy

Nevýhody dekoratívneho kovového plotu sú dosť. Zvyčajne hovoríme o vysokých nákladoch. Vďaka malým rozmeromkvetinové záhony, ak zmeráte jeho obvod, môžu byť drahé.S veľkou dĺžkou produktu môžu byť argumentmi malé výšky a veľká životnosť.

Druhou nevýhodou je korózia.Plot, ktorý dokonale odoláva akémukoľvek mechanickému namáhaniu, môže skutočne bez korózie korodovať.Niektorí výrobcovia odporúčajú maľovať svoje výrobky ročne.Ale chemický priemysel nestojí pokojne, oplotenie môžete spracovať pomocou špeciálnej antikoróznej zmesi a postupom času jednoducho aktualizujte ošetrenie alebo maľovanie.Skutočný majiteľ vždy dohliada na to, čo je v dome a na mieste, starostlivosť o dekoratívny plot so železom nezaberie veľa času v porovnaní s inými problémami.

Nevýhody možno pripísať aj veľkej hmotnosti a zložitosti zariadenia.A predsa sa môžu stať traumatickým faktorom.Ak pošmyknete, zdvihnete a spadnete na železné ostré kolíky, môže dôjsť k vážnemu zraneniu.Preto by krútená čipka nemala končiť ostrými rohmi alebo kolíkmi.Túto otázku však dizajnéri úspešne vyriešia.

Inštalácia

Kovové ploty okolo kvetinových záhonov sa môžu veľmi líšiť, všetko záleží na výbere vlastníka. Niekto môže vziať staré rúry, nakrájať ich, kopať po obvode kvetinovej záhrady - získate veľmi originálny dizajn.Najmä ak zaspávate v zemi, pestujte kvety.V takejto miske vyzerajú sukulenty zaujímavo a vytvoria sa pestrofarebné alebo popínavé rastlinyromantická radostná atmosféra.

Ten, kto má okolo seba hrubý drôt, ho môže ohnúť v polkruhu, prilepiť ho na zem a dostať sa na pekný chodník.Ak máte zvárací stroj a príslušné zručnosti, môžete zvárať z okrúhleho alebo štvorcového profilu so sekciou 10 až 16 mm ozdobného plotu rôzneho stupňa zložitosti a potom ho nainštalovať na miesto.Inštalácia môže byť dvoch typov:

  • profily sa jednoducho zaseknú do zeme, držia sa na špeciálnych kolíkoch;
  • Fragmenty sú umiestnené na základoch.
  • ​​

V prvom prípade ide o dočasnosť takého dizajnu, plot sa dá ľahko presunúť na iné miesto, ale nechráni kvetinovú záhradu pred šírením buriny.Okrem toho bude ľahko strácať stabilitu pod vplyvom vody a závažnosť rastlín, ohýbať sa alebo dokonca padať, čo nedá krásu lokalite.Plot nainštalovaný na základ, vyzerá dôkladne, a preto spoľahlivý.Zostáva v pozícii, že mu boli dané, vykonáva dekoratívne a čisto úžitkové funkcie - vyzerá krásne, nepochybne zapadá do dizajnu lokality, zároveň chráni kvetinový záhon pred zamorením burinami a prenikaním detí, domácich zvierat, kosačiek na trávu, bicyklov.

Železné čipky vyzerajú dobre na kameni alebo tehle.Ohrady okolo areálu sa často vyrábajú na báze kameňa (tehla) alebo sa oddeľujú opornými stĺpmi z týchto materiálov.To isté robia so svojimi malými dekoratívnymi náprotivkami.plechovkaobjednajte si časti plotu od výrobcu a potom ho sami nainštalujte na mieste. S najväčšou pravdepodobnosťou bude potrebné zváranie a materiály pre základy - cement, piesok, tehly (alebo kameň).

Najprv sa musíte rozhodnúť, na ktoré časti plotu bude nainštalovaný. Môžete vytvoriť pásový základ a môžete sa prehĺbiť do zeme alebo kameňa. Okrem toho, ak sa predpokladajú podporné stĺpy, musia sa vytvoriť aj súčasne s nadáciou. Musím povedať, že všetky tieto problémy sa musia vyriešiť pred výrobou železných úlomkov - počas tvorby projektového projektu.

Ak sa oplotenie má inštalovať na betónový základ, ktorý vyčnieva 10 cm nad zem, musí sa vykonať vopred, pretože betón musí stále tvrdnúť. Po obvode kvetinového záhonu je potrebné vykopať priekopy, 20 cm hlboké, 10 cm široké, vyrovnať steny a dno, potom zakryť piesok, naliať ho vodou tak, aby ležal rovno. Ak nadácia nevyčnieva nad zem a pôda je dostatočne hustá, môžete to urobiť bez debnenia a naliať roztok priamo do výkopu. Pre vyčnievajúci základ (alebo ak je podklad ľahký, piesočný) je potrebné debnenie.

Na tento účel sa drevené steny inštalujú na boky výkopu, preto je lepšie pripevniť ich pomocou rozpier. Výkop sa naleje roztokom do požadovanej výšky, ktorá bola predtým zaznamenaná natiahnutou rybárskou čiarou, ponechaná zmraziť. Roztok si môžete kúpiť hotový alebo pripravený sami v množstve: 1 diel cementu - 2 diely piesku. Po vytvrdnutí cementudebnenie je vyčistené, povrch je vyrovnaný.S vedomím vopred, v akej vzdialenosti od seba budú inštalované podporné rúrky (kolíky), ku ktorým budú privarené úlomky bariéry, sa inštalujú súčasne s základovou výplňou.

Toto je popis základnej inštalácie, po ktorej nasledujú zmeny.Okolo nosných rúrok môže byť tehla alebo murivo, nemusia byť vôbec žiadne a každý fragment krytu bude mať kolíky, ktoré budú nainštalované do cementu.Ďalšia, ešte jednoduchšia konštrukcia je možná, keď je základ vyrobený len pre nosné rúrky.

Video „Niekoľko príkladov kovových plotov“

Orientačné video s niekoľkými príkladmi kovových plotov.Takéto oplotenie sa môže použiť na kvetinové záhony.