Najkrajšie a elegantné červené ruže: 20 odrôd s fotografiami

Medzi rôznymi kvetinovými plodinami sa na prvom mieste právom nachádzajú červené ruže. Ružové kríky sa nachádzajú na plátnách veľkých umelcov, sú fotografované, zbierané, používané na zdobenie záhrad a kvetinových záhonov. O populárnych odrodách červených ruží a ich hodnote sa bude diskutovať v tomto článku.

Čo symbolizujú červené ruže

Po výbere farby ružových pukov je možné zobraziť nuansy vzťahu k osobe. Prítomnosť červených ruží v kytici symbolizuje dlhé a silné pocity, zdôrazňujúc lásku alebo priateľstvo, vášeň alebo ľahkú súcit v odtieňoch.

Pri výbere vhodných kópií pre kyticu by ste mali pamätať na zavedené tradície, aby ste sa nenašli v nevedomosti v trápnej situácii:

  1. Prezentácia jednej červenej ruže, ktorú muž predstavuje žene, je zvláštnym vyhlásením lásky. Ak existuje päť farieb - okrem uznania existuje aj nádej na vzťah.
  2. Dodatok kČervené biele puky jedného bieleho náznaku naznačujú, že dievča je stále mladá, a preto nejde o vážny vzťah.
  3. Ak existuje niekoľko bielych ruží v červenej kytici, darca žiada o odpustenie.
  4. Štandardné zloženie darčekov z troch červených ruží stelesňuje silné vzťahy a odhodlanie.
Červené ruže v kytici symbolizujú dlhé a silné pocity

Výber správneho množstva umožňuje aj nerozhodnému človeku otvoriť pocity objektu vzdychania. V prvom rade ide o počet červených pukov:

  • 7 kusov naznačuje tajnú vášeň, vážne úmysly;
  • 9 - obdiv pre ženu, druh priateľskej ponuky;
  • 11 - 13 - kúzlo krásy;
  • 15 - žiadosť o zmierenie;
  • 25 - symbol neobmedzenej lásky;
  • 101 červených ruží sa podáva, keď sa rozhodnú požiadať o ruku a srdce.

Zásnubný kvet pozostáva z bielych a červených pukov, ktoré symbolizujú čistotu vzťahov a harmónie. Na narodeninovej oslave by mali mať priatelia a kolegovia zloženie červenej a žltej ruže - to je druh želania pre šťastie.

Kytice červených ruží, ktoré si ženy môžu dať, sa prejavujú ako prejav úcty a priateľstva. Ten istý dar od ženy mužovi však symbolizuje vysoké postavenie hrdiny tejto príležitosti, ako aj obdiv k jeho odvahe a úspechom. Zároveň musia byť kvety na dlhom stonku.

Video „Význam farby ruží“

Toto video popisuje význam rôznych odtieňov ruží.

Najkrajšie odrody červených ruží

Väčšina odrôd kultúry si vyžaduje svetlo, preto je vhodné si na záhrade zvoliť slnečné a dobre vetrané miesta.V závislosti od podnebia nájdete hybridy, ktoré sú odolné voči sezónnym extrémnym teplotám a nebojí sa silných mrazov.

Antonia Ridge

Malebný hybrid krížený vo francúzskom meste Meilland v roku 1984. Stal sa prvou patentovanou európskou kultúrou.Krík je predĺžený o 1-1,3 m, vzpriamený, konáre sú tvrdé.Lístie je svetlozelené, kožovité.Kvety sú mohutné, nadýchané do priemeru 12 cm.Vytvárajú sladkú sladkú vôňu zmiešanú s jablkami.

Malebný hybrid Antonia Ridge

Bel Ange

Luxusná odroda vyrobená v roku 1962Rastie o 1,3 - 1,7 m. Olistenie je svetlozelené s lesklým odtieňom.Kvety s priemerom 10 - 11 cm, so vyvýšenou strednou chuťou.Stonka drží jeden púčik alebo skupinu 2-3 kusy.Nemá osobitnú vôňu.Vytrvalosť v zime je priemerná (potrebuje prístrešie), citlivá na silný vietor.Odolné voči múčnatke.

Luxusná odroda Bel Ange

Black Magic

Chovaná nemeckými chovateľmi v roku 1997. Growsvo vzdialenosti 1 - 1,2 m. Listy sú tmavo zelené, s jemným leskom.Kvety s priemernou vôňou, tmavo červené, takmer čierne, froté, masívne, s priemerom do 20 cm.Stem má 3-4 púčiky.Doba kvitnutia v južnom podnebí - od konca mája do konca jesene.Odolné voči chorobám.

Odroda sa môže pestovať na rezanie - nekazí sa vodou až 3 týždne.

Čierna mágia spustená Nemeckomchovatelia

Champs Elysees

Pomenované po Champs Elysées - centrálnej časti Paríža. Výška kríkov, vyšľachtená v roku 1957, je 1,5 m. Listy sú tmavo zelené, matné. Kvety sú husté červené, zamatové, mohutné (9 - 11 cm). Vôňa je slabá. Uniknite priemerne pichľavo, drží jeden púčik. Kvitnutie pokračuje celé leto. Odroda je náchylná na múčnatku.

Chrysler Imperial

Americkí pestovatelia kvetín vyšľachtení v roku 1952. Pomenovaný na počesť obľúbeného automobilu v tom čase, teraz prerušený Kríky vysoké, natiahnuté do 2 m. Listy sú tmavo zelené, matné. Kvety sú krvavé, tmavo karmínové (na zadnej strane svetlejšie), našuchorené, veľké (10-11 cm). Vydávajú bohatú vôňu. Natáčanie obsahuje jeden kvet. Ruže kvitnú hojne celé leto.

Odroda je vhodná na pestovanie v kvetinových záhonoch a na rezanie. Pri práškovej plesni sa často vyžaduje postrek. Miluje teplo, ale v chladnej jeseň vytvára krásne púčiky.

Dame de Coeur

Široko distribuované v krajinách západnej Európy. Získané v Belgicku v roku 1958. Prudké, dorastá do 1, 2 m. Listy sú tmavo zelené, lesklé. Na výhonky veľa tŕňov. Kvety sú zapáchajúce, vôňa je sladko intoxikujúca prímesou jabĺk. Púčiky sú oválne (vo forme misiek), svetlo karmínové alebo čerešňové, trochu bledé s vekom. Masívne (do 12 cm), zamatové. Na stonke sú držané jeden po druhom alebo zbierané do kefy až do 4 kusov. Kultúra kvitne od polovice leta do polovice jesene.

Stonka je silná, pretože odroda sa pestuje na sekanie. Imunitné až plesňové choroby. dobretoleruje klímu stredného Ruska, v silných mrazoch av prvom roku života potrebuje prístrešie.

Dame de Coeur
Chrysler Imperial
Champs Elysées

Freude

Vyrábajú nemeckí chovatelia v roku 1975. Stredne kríženec, zvislý, dorastá do 0, 8 m. Listy sú tmavo zelené, kožovité.Kvety sú mohutné (10–11 cm), zamatové, červenkastočervené so zlatou škvrnou v bode pripojenia.Tvar pukov je tradičný v polootvorenej a oválnej podobe s plným rozkvetom.Kvitnutie trvá celú sezónu.

Freude produkovaná nemeckými chovateľmi

La Marseillaise

Odroda bola vytvorená francúzskymi chovateľmi v roku 1976. Dosahuje 1, 1 mListy sú zelené, s leskom.Kvety sú tmavočervené, pohárovité, mohutné (až 14, 5 cm), páperovité, dobre vonia.Stonka obsahuje jediný púčik alebo kvetenstvo až do 3 kusov.Obdobie vegetácie: leto - jeseň.Vhodný na zdobenie kvetinových záhonov, trávnikov, na kosenie.Má rád horúce podnebie, nenáročný.

La Marseillaise je vhodná na zdobenie kvetinových záhonov

Lady Rose

Chovaná v Nemecku v roku 1979 Bush je stredne veľký (do 1)m).Listy sú tmavo zelené.Kvety sú alooranžové, postupne bledé až koralovo ružové.Púčiky sú mohutné (do 12 cm).Na stonke sú zviazané kvetenstvo 6–9 kusov.Obdobie vegetácie: od začiatku leta do jesenných mrazov.Vhodný pre mixéry a kytice.Táto odroda sa považuje za jednu z najhojnejších kvetov.

Le Rouge et le Noir

PrijatéFrancúzski pestovatelia kvetín v roku 1973. Kríky sú vtiahnuté do výšky metrov. Lístie zelené, brilantné. Kvety sú červené s našuchoreným čiernym odtieňom. Púčiky sú mohutné (do 12 cm), zamatové, voňavé. Vôňa je tradičná s nádychom vanilky. Ruže kvitnú celú sezónu. Stupeň nie je rozmarný, nespáli na slnku, je odolný proti väčšine chorôb.

Vyberte si túto odrodu, ak ste začínajúci kvetinár.
Oznámenie autora

Nicole

Toto meno bolo pomenované na počesť všetkých žien menom Nicole. Krík je silný, topí sa pri 0,8–1 m. Listy sú tmavo zelené s leskom. Trojfarebné kvety - na základni červené a mliečne biele, ružová hrana. Púčiky sú poháriky, páperovité, mohutné (do 8–9 cm), obvykle jednoduché. Vytvárajú jemnú vôňu koláča zmiešanú s oranžovou farbou. Špinavé výhonky, veľmi pichľavé. Je čas kvitnutia: leto a jeseň (na juhu - do novembra). Odroda je odolná voči plesniam, horúčave, na slnku nezmizne. Vhodný na vytváranie kvetinových záhonov a rezanie na vytváranie kytíc.

Nicole
Le Rouge et le Noir
Lady Rose

Norita

Získali francúzski záhradníci v roku 1966. Krík je natiahnutý do 1 m. Listy sú tmavo zelené a trblietavé. Stredná časť kvetu je vysoká, okvetné lístky sú tmavočervené (takmer čierne), mohutné (do 12 cm), zamatové. Poháre „čiapky“ pohárikov sa po rozpustení stanú oválnymi. Stonka drží jediný kvet. Vôňa dobre. akosťje odolný voči húb, dažďu a slnku.Pri rezaní kvetov na dlhú dobu nestrácajte formu vo vode.

Norita získaná francúzskymi záhradníkmi

Red Queen

Vyrábala v Nemecku v roku 1968. Vysoká (do 1,5 m)).Lístie je tmavo zelené, kožovité, s leskom.Kvety sú jasne červené, mohutné (do 13 cm), mierne zamatové.Vôňa je priemerná, jemná s prímesou jazmínu.Doba kvitnutia Červená kráľovná: celá sezóna (na juhu - do začiatku novembra).

Odroda Red Queen kvitne po celú sezónu

Tassin

Hybrid je chovaný vo Francúzsku a pomenovaný po pôvodnom majiteľovi.Bush vysoký (do 1, 2 m).Lístie zelené, kožovité.Kvety sú tmavočervené, mohutné (do 12 cm), páperovité, voňavé.Vegetácia trvá celú sezónu.Odroda je vhodná na zdobenie kvetinových záhonov, na kytice.Je náchylný na múčnatku, vyžaduje preventívne postrekovanie.Púčiky nevyblednú na slnku.

Tassínové púčiky neblednú na slnku
​​

Traviata

Francúzsky šľachtiteľ bol odchovaný v roku 1997 na základe austrálskeho ruža od Williama Sheakespeare.,Zahrnuté v seriáli Romance, pomenovanom po slávnej opere.Bush vysoký, ale kompaktný.Listy sú zelené, s malými záhybmi.Kvety sú mohutné (do 13 cm), farba červeného ríbezle, vo forme misiek, hojne froté.Krík tvorí veľa malých lístkov so žltým jadrom.Vôňa je ovocná.Vegetačné obdobie je dlhé, masívne.

Ruže sa nemusia otvárať v daždi, pokaziť zrážky, blednúť na slnku.V priebehu rokov bledý až karmínový odtieň.

Odroda Traviata je pomenovaná po slávnej opere

AyuDag

Odroda bola chovaná domácimi chovateľmi na Kryme v roku 1959, ktorá bola určená pre túto oblasť.Bush je stredne veľký (50–60 cm), rozširuje sa, husto pokrytý listami.Kvety sú tmavočervené (takmer čierne), zaoblené podlhovasté, mohutné (do 10 cm), zamatové, s príjemnou neostrou vôňou.Namontované na silné stonky, tvoria jednoduché puky alebo kvetenstvo 3-4 kusov.Doba kvitnutia: celá sezóna.Odroda je odolná proti chladu, imunitná voči hubovým chorobám.Vhodný na skupinové pestovanie, na kyticiach.

Zemfira

Mladá odroda chovaná na Kryme asi pred 10 rokmi.Vysoký (do 1 m).Lístie zelené, kožovité.Kvety sú tmavočervené, vo forme pohárov, mohutné (do 12 cm), nadýchané, s vôňou.Kvitnú celú sezónu.Odroda je vhodná pre kvetinové záhony, trávniky, ako aj pre štandardné plodiny.

Kazachstan Jubilee

Vyrába sa v Kazachstane v roku 1958. Vzťahuje sa na zamatovú sériu, zodpovedá medzinárodným štandardom priemyselných ruží.Krík je silný, silne rastúci, vytiahnutý do 1,2 m. Listy sú zelené, lesklé, veľké.Kvety sú tmavočervené s čiernym odtieňom.Stred je vyvýšený vysoko.Púčiky sú mohutné (až do 12 cm), vôňa s nádychom ľalie.Výhonky sú tenké, odolné, málo trní.Pestovateľská sezóna je celá sezóna.Zobraziť kvitnúce kvety trvajú až 15 dní.Odroda je mrazuvzdorná.Vyzerá krásne pri skupinovej výsadbe, ktorá je vhodná pre kytice.

Kazachstan Jubilee
Zemfira
Ayu Dag

) Oktyabrina

Vyrobené na Kryme v roku 1965 a určené pre tento región. Kríky sú silné, zvislé, natiahnuté do 1,3 m. Listy sú zelené, mohutné. Kvety sú tmavočervené, oválne, veľké (10–12 cm), s príjemnou ružovou vôňou. Pestovateľská sezóna - celá sezóna, bohaté kvety. Vhodný pre kvetinové záhony, trávniky, ako štandardná kultúra, pre kytice.

Rosa Oktyabrina sa pestuje ako štandardná plodina

Chatyr Dag

Malebný kríženec chovaný na Kryme v roku 2009, pomenovaný po známom pohorí. Krík je natiahnutý do 0,8 m. Vetvy sú silné, lístie je zelené a matného tieňa. Kvety sú tmavočervené, zamatové, príjemne oválneho tvaru, mohutné (do 12 cm). Doba kvitnutia je tri letné mesiace. Hojné kvitnutia.

Malebný kríženec Chatyr Dag je chovaný na Kryme

Dnes na svete existuje viac ako 35 tisíc druhov ruží. Uvádzame opis najkrajších, podľa nášho názoru, typov červeného odtieňa, ktoré sú určené na tvorbu záhradných kompozícií. Čím viac práce a trpezlivosti kladie kvetinárstvo do ružových výsadieb, tým väčšia je krása a vôňa záhrady.