Ako pripraviť hostiteľa na zimu bez výdavkov

Bujné, rozširujúce sa listy hostiteľov priťahujú pozornosť záhradníkov, takže táto dekoratívna kultúra sa často používa v krajinnom dizajne. Dnes sa podelíme o odporúčania a tipy, ako pripraviť hostiteľa na zimu.

Jesenné diela

Mnohí začínajúci záhradníci nevedia, či je potrebné chrániť zimu pred hostiteľom a ako správne pripraviť okrasný ker na blížiaci sa mráz. Najprv musíte skontrolovať všetku vegetáciu na prítomnosť škodlivého hmyzu a stopy rôznych plesňových, vírusových a bakteriálnych chorôb. Po zistení príznakov škodcov alebo chorôb sa odporúča ošetrovať záhradné rastliny ľudovými liečivami alebo účinnejšími chemickými prípravkami. Rastliny, ktoré sú oslabené po chorobe a škodcovia, sa s prezimovaním nemôžu vyrovnať, preto sa záhradné spracovanie uskutočňuje začiatkom jesene.

Ďalším krokom v starostlivosti o okrasné plodiny je vyčistenie záhrady od buriny, vrcholov a opálových listov. Do kompostéra sa dá umiestniť „zdravá“ vegetácia, ktorá vytvára humus. Listy a konáre so znakmi rôznych chorôb a výskytom hmyzu musia byť spálené mimo dachučasť.

Khosta patrí do skupiny okrasných kríkov milujúcich vlhkosť.Jesenné zavlažovanie vodou je povinný postup prípravy trvaliek na zimu.Nedostatok vlhkosti v pôde môže spôsobiť rýchle vädnutie rastliny a znížiť jej zimnú odolnosť.

Video: „Príprava hostiteľov na zimu“

Po pozretí tohto videa budete vedieť, ako pripraviť a pokryť hostiteľa na zimu.

Prerezávanie

Názory záhradkárov o potrebe prerezávania boli rozdelené.Niektorí záhradníci sa domnievajú, že okrasné kríky nemožno rezať, pretože odumierajúce lístie slúži ako druh ochranného krytu koreňového systému počas mrazu.Iní záhradníci zastávajú opačný názor a trvajú na prerezávaní trvaliek.Hmyzí škodcovia používajú na zimovanie svieži hostitelia listov.S príchodom prvého jarného tepla parazity postupujú k aktívnemu ničeniu vegetácie na území letnej chaty.

Najlepšou možnosťou je čiastočné orezanie hostiteľov.Odstránia sa všetky suché stopky, listy a stonky poškodené chorobami a hmyzom. Ak je ker vysadený v nížine, kde často dochádza k stagnácii roztopenej vody, je lepšie odťať spadnuté listy.Stonky a listy sa odrežú vo výške 10 - 15 cm od koreňa krčka maternice vyčnievajúceho nad zemou.Tento postup je potrebné vykonať niekoľko týždňov pred predpokladaným dátumom prvého mrazu.Krík by mal mať čas na „hojenie“ rán a zotavenie.

Mulčovanie pôdy

Je možné zabrániť zamrznutiu vrchnej vrstvy pôdy a chrániť koreňový systém pred zaľadnením mulčovaním pôdy. Ako mulč sa odporúča používať rašelinu, drevnú kôru a piliny, suché listy a seno. Mulčovanie sa dostane pod lístie hostiteľov, ktoré pri vädnutí klesá a vytvára ďalšie prístrešie.
Okrasné trvalky často trpia inváziou slimákov a slimákov. Na ochranu vegetácie pred hmyzom by ste mali posypať mulč tabakovým prachom alebo namočiť mikrobiologickým prípravkom Fitosporin-M.

Prídavný výkon

Jeseň je čas na výživu rastlín na záhrade s výživnými zmesami. Toto pravidlo sa však nevzťahuje na hostiteľov kríkov. Posledné kŕmenie tejto ozdobnej kultúry sa uskutočňuje v auguste. Je to hnojivo s prípravkami fosforu a draslíka, látky obsahujúce dusík sa do pôdy nepridávajú neskôr ako v polovici júla.

Neskoré zavedenie výživných zmesí do pôdy môže vyvolať aktívny rast kríkov. Trvalka vrhá všetku svoju silu na rast a vývoj, zatiaľ čo významne znižuje odolnosť voči mrazu a zmenám teploty vzduchu.

pravidlá o zimnom prístrešku

Väčšina odrôd domácich chovateľov sa vyznačuje vysokou zimnou odolnosťou, ale táto plodina sa obáva náhlych zmien teploty. Na ochranu puzdra pred mrazom sa odporúča ohriať ho na zimu.

Hostitelia krytov technologických krytov nevyžadujú špeciálne znalosti a skúsenosti:

  1. Suchá pôda sa zhrabáva pod základňou kríka.Nad nimi zaspávajú mulčovacie vrstvy pozostávajúce z pilín, kôry, malých vetvičiek borovicových ihličiek a rašeliny.Mulčovač posypaný tabakovým prachom.
  2. V prípade silných mrazov sa ozdobná trvalka pokryje smrekovým borovicom alebo akýmkoľvek iným „dýchajúcim“ krycím materiálom.Môže to byť lutrasil, pytlovina, priadza, geotextília a iné moderné netkané materiály.
  3. Na upevnenie krytu po obvode „netkaných“ drevených dosiek a tyčí, tehál alebo plastových fliaš s vodou.

Rozdiely v klimatických zónach

Charakteristiky a pravidlá útočiska pre trvalé okrasné kríky závisia od klimatickej zóny rastu.Takže hostitelia, ktorí rastú na juhu, nevyžadujú ďalšie krytie.Ak je rastlina izolovaná borovicovými konármi alebo krycím materiálom, krík začne šuchotať a zhniť.

Ochrana rastlín, ktoré sa pestujú v oblasti Volhy a Moskvy, závisí od predpovede počasia na nadchádzajúcu zimu.Tieto oblasti sa vyznačujú prudkými zmenami teplotných podmienok.Nesprávne zvolený spôsob otepľovania môže ovplyvniť vytrvalosť a zimnú odolnosť vegetácie v záhrade.

Pokiaľ ide o Sibír a Ural, kde je zima veľmi drsná a dlhá, je potrebné zvoliť materiál na výsadbu správne.Pre tieto regióny sú vhodné nasledujúce zimy odolné hostitelia: Wayd Brim, jún, Royal Standard, Francis Williams, Haltsion a Liberty.Okrasné kríky mulčované, pokryté smrekovými konármi a netkanou textíliou.naPri silných mrazoch sa odporúča rastliny plniť zmesou suchého piesku, zeminy a opálového lístia.Hlavné problémy

Niektorí začínajúci záhradníci si nemyslia, že nesprávna príprava trvalých kríkov na zimu a narušenie ich ochrany môžu viesť k smrti rastliny. Nedostatok živín a vlhkosti v pôde teda vedie k oslabeniu a zamrznutiu hostiteľov kríkov.

Medzi typické chyby začínajúcich pestovateľov kvetín patrí nesprávny výber poťahových materiálov na zimu. Vezmite prosím na vedomie, že ovocné, okrasné a kvitnúce plodiny nemôžu byť pokryté strešným materiálom a plastovým obalom. Neprítomnosť priechodných otvorov vedie k hromadeniu vlhkosti vo vnútri. Bush nie je schopný „dýchať“ a začína sa zahrievať. Po čase sa koreňový krk a nadzemná časť stonky zakryjú hnilobou - hostiteľ zomrie.

Výsadba a presadenie hostiteľov sa musí uskutočniť najneskôr v auguste až septembri. Táto dekoratívna kultúra potrebuje dlhé obdobie obnovy a prispôsobenia sa novým podmienkam pestovania.

Nenechajte sa ponáhľať, aby ste „zobudili“ okrasné kríky hostiteľov po zime. Podľa opisov odrodových charakteristík sa väčšina odrôd tejto okrasnej kultúry prebúdza iba so začiatkom stabilného tepla. V Moskovskom regióne a ďalších regiónoch stredného RuskaHostiteľ sa prebudí koncom mája alebo začiatkom júna.