Kvitnúca záhrada v byte alebo čo si vybrať vnútorné kvety

Aj skromne zariadená miestnosť bude vyzerať elegantne, len čo sa v nej objavia izbové rastliny.A ak nemáte čas na starostlivosť o domácu flóru, môžete vyzdvihnúť nenápadné izbové kvety, ktoré poteší kvitnúce rok.

Výhody a nevýhody

po rozhodnutí usadiť v dome kvetinové kvety,predbežne preskúmajte svoje obľúbené druhy, starostlivo sa zoznámtenosia svoje silné a slabé stránky.Koniec koncov, niektoré rastliny vyžadujú starostlivú údržbu a prísne dodržiavanie podmienok zadržania, ale sú potešené nádhernými a jedinečnými farbami, zatiaľ čo iné naopak úspešne rastú s minimom pozornosti.

Niektoré druhy potrebujú povinné obdobie zimnej dormancie, aby na jar oživili a rástli s novými silami.

Video „Pokojové rastliny milujúce tieň“

Z tohto videa sa dozviete názvy a vlastnosti izbových rastlín milujúcich tieň.

Populárne druhy

Interiérové ​​kvety kvitnúce po celý rok nie sú vôbec neobvyklé.V skutočnosti existuje pomerne málo takýchto kultúr a ani zďaleka nievšetci potrebujú osobitnú starostlivosť.Pozrime sa na najobľúbenejšie a nenápadné kvitnúce plodiny.

Balsam

Balsam, alebo dotykové osoby, tiež milovali naše babičky.Rastlina je krásna a nenáročná, preferuje teplo, vlhkosť a bohaté svetlo.Existuje mnoho druhov kultúry, z ktorých každá kvitne v rôznych odtieňoch.Rastlina je milujúca vlhkosť, radšej pestuje v nie príliš objemných kvetináčoch.

Balzam sa môže množiť odrezkami alebo semenami.Zvláštnosťou starostlivosti o dotykový kameň je to, že je nutné pravidelne a starostlivo kontrolovať rastlinu, či nie je poškodená výhonkami - v dôsledku jedného malého zranenia môže zomrieť.

Begonia

Toto je vnútorná kultúra, v ktorej sú kvetiny aj listy dekoratívne.V súčasnosti je známych približne 1 000 odrôd begónie, ktoré sa úspešne používajú na dekoratívne záhradníctvo vnútorných priestorov a lodžií, verand a altánkov.Všetky sa môžu líšiť podľa niekoľkých kritérií: byť bush alebo ampelous, kvitnúť po celý rok alebo jednotlivé ročné obdobia.

Hibiscus

Táto trvalka je vzdialeným príbuzným sladu, ale v Rusku je skôr známaako je kultúra hrnca.Tieto kvitnúce veľké izbové rastliny sa pestujú ako okrasný ker alebo malý strom.

Ak je ibištek poskytnutý s náležitou starostlivosťou a za vhodných podmienok zaistenia, ibištek je celkom schopnýdorastajú do výšky 2,5 m a pravidelne sa tešia jasným a krásnym veľkým kvetom.

Fuchsia

Rastlina miluje intenzívne rozptýlené svetlo a dostatok vlhkosti.Ak je horúco, nezabudnite pravidelne striekať fuchsiu z rozprašovacej fľaše.Kvitne viacfarebnými kvetmi od skorej jari do neskorej jesene.

S príchodom zimy sa fuchsie dá odložiť do chladnej a tmavej miestnosti a zalievanie sa môže výrazne znížiť.Zima je pokojným obdobím pre rastlinu, keď sa zbaví listovej pokrývky a získa silu.

Azalea

Kultúra je v podstate trpasličia forma rododendronu.Rozmarná krása ustupuje nie každému kvetinárovi: miluje veľa rozptýleného svetla, potrebuje ochranu pred prievanom, nemá rada vysoké teploty.

Dodržiavajte umiernenosť pri zalievaní a kŕmení, nezabudnite však na každoročné jesenné transplantácie.

Neumiestňujte kvetináč s azalou do blízkosti radiátorov, pravidelne ho striekajte.

Spathiphyllum alebo vlajková loď

Kvetinárstvo túto kultúru veľmi miluje kvôli jej nenápadným a očarujúcim kvetinám, ktoré sa mierne podobajú.Callas.Rastlina je termofilná a miluje vlhkosť.Neumiestňujte ho na priame slnečné žiarenie, inak hrozí, že listy budú vážne popálené.Reprodukcia kultúry nastane rozdelením kríkov.

Kalanchoe

Je ťažké hádať sa o dekoratívne vlastnosti Kalanchoe: rastlina na dlhú dobu anádherne kvitne a v krátkych intervaloch medzi kvitnutím poteší svojimi voskovými listami.Pestovanie kultúry je ľahké - Kalanchoe patrí medzi sukulenty, preto nevyžaduje intenzívne zalievanie, ale miluje vysokú teplotu.

Clivia

Clivia je vždyzelená rastlina s dobre vyvinutou ružičkou kožovitých veľkých listov.Pokiaľ ide o kvitnutie, kultúra vyraďuje veľkú stopku kvetov so slnečníkom jasne oranžových kvetov.

Kvetina môže v živých podmienkach „žiť“ asi 3 týždne.Táto kultúra sa na východných parapetoch cíti skvele, ale nepáči sa mu jasné slnečné svetlo.Vyžaduje mierne zavlažovanie, zle znášanú transplantáciu.

Pelargonium

Ďalším všeobecným názvom tejto rastliny je pelargónia.Vyznačuje sa neprítomnosťou výrazného obdobia odpočinku, a preto je pelargonium schopné kvitnúť kvety takmer po celý rok.

Amplitné odrody, ktoré sa široko používajú na záhradné balkóny, verandy a lodžie, vyzerajú dobre v závesných kvetináčoch.Miluje mierne zavlažovanie, dobré osvetlenie a systematické kŕmenie.

Ruellium

Ide o nenápadnú, rýchlo rastúcu kultúru, ktorá sa ľahko reprodukuje a nevyžaduje osobitnú starostlivosť.Rastlina má stonky stoniek, ktoré sa ľahko dotýkajú pri kontakte s pôdou.

Ruelley sa na voľnom trhu zriedka vyskytuje: rastlina rastie rýchlo, takže z komerčného hľadiska má nízkuodvolať.

Intenzita kvitnutia priamo závisí od osvetlenia - čím je lepšia, tým dlhšie rastlina kvitne.

Anthurium

Anthurium sa v posledných rokoch stáva čoraz obľúbenejším. Rastlina sa vyznačuje hustými lesklými listami tvaru srdca, jasne bielymi a ružovými kvetmi so žltými klasmi. Pri dostatočnom osvetlení môže anthurium potešiť kvitnutím takmer po celý rok, niekedy keď opelenie produkuje ovocie - jasne žlté bobule.