Hnoj z koní ako hnojivo: vlastnosti aplikácie

Hnoj z koní je dobre známe hnojivo.Jeho popularita sa dá vysvetliť celkom jednoducho - obsahuje dusík, draselné prvky, vápnik, vodu a organické látky.Všetko, čo potrebujete pre rastliny v krajine.Zvyšuje produktivitu, zvyšuje odolnosť voči chorobám a drsné prostredie.Okrem toho má hnoj z koní dlhodobý účinok, ktorý trvá až dva roky.Hnoj z koňa skladujte vo vreciach alebo špeciálne vykopaných jamách.Môžete si ju kúpiť kdekoľvek v Mos.región.
Obsah
 1. Výhody
 2. Pohľady
 3. Video „Príprava hnoja“
 4. Ako pripraviť
 5. Ako oplodniť
 6. Video „Hnojivo v záhrade“
Prínos

Nespornou výhodou tohto hnojiva pre záhradu je zvýšenie kvality.a zloženie Zeme.Hnojivo reguluje prístup vzduchu, vody, tepla kvôli svojej štruktúre.Zvyšuje sa obsah oxidu uhličitého, ílovitá pôda sa stáva drobivejšou a užitočné látky sa nevymývajú z piesočnatej pôdy.Rast prospešných mikroorganizmov je stimulovaný počas rozkladu, čo zlepšuje chemické zloženie pôdy.

Hnojenie hnoja má priaznivý vplyv na tekvicu, cuketu, uhorky, tekvicu, zeler.Vytvárajú sa kríky s mäsitými stonkami a sviežimi listami, kultúry lepšie znášajú zimovanie.Na začiatku jari pomáha pôde rýchlejšie zahriať sa, čo urýchľuje rozstrel a výsadbu.Nehovoriac o tom, že maštaľný hnoj obsahuje malé množstvosemená burín, takmer necitlivé na vývoj patogénnej mikroflóry.

Hnoj sa môže aplikovať v akejkoľvek forme: čerstvý, zriedený vo vode, sušený, hnilý, extrakt - každý zzapadajú do konkrétnej kultúry. Hnojenie pôdy hnojom zabraňuje jeho oxidácii, robí ho úrodnejším zvyšovaním množstva humusu;zmes s rašelinou, slamou alebo pilinami - uvoľňuje pôdu, pomáha udržiavať vlhkosť.

Konský hnoj používajú nielen na hnojivo, ale aj na boj proti takým škodcom, ako je medveď, pretože ho veľmi milujú.Ako viete, Medvedka je jedným z najviac nepríjemných škodcov v záhrade - zje korene rastlín, zariadi labyrint pohybov, hniezda v záhonoch.S Medvedkou sa môžete vyrovnať, ak na jeseň vykopete diery, do nich položíte hnojivo a posypete zemou.

Medvedka stúpa do hnoja, aby tam strávila zimu, pretože si dobre udržuje teplo.Záhradník musí počkať, kým vychladnú pasce hnoja a rozptýlia sa po zemi, medveď nevydrží nízke teploty.Túto metódu je možné použiť na jar.Mali by byť rozptýlené hromady hnoja po záhrade rýchlosťou 2 hromady na sto, počkajte 20-30 dní.Medvedka s potomkami bude mať chuť hrsti a záhradník bude musieť škodcu len zničiť.

Druh

Hnoj z koní ako hnojivo sa delí na niekoľko druhov, z ktorých každý môžepoužitie pre konkrétny typ plodiny.Okrem toho rôzne typyhnojivá znamenajú rôzne skladovanie.

 • Čerstvé. Takéto hnojivo sa získava v počiatočnej fáze, to znamená bezprostredne po pohybe čriev. Je mimoriadne nežiaduce používať ho naraz - vyhorie rastliny a ich korene, navyše môže obsahovať vajíčka hlíst, rôzne patogénne baktérie, ktoré poškodia miesto. Najprv je potrebné spracovať čerstvé hnojivo. Zjavnou výhodou je, že Medvedka miluje taký trus, ktorý jej pomôže účinnejšie bojovať. Roztok čerstvého hnoja je najvhodnejší na ošetrenie ružových kríkov. Odporúča sa riediť 1 kg materiálu v 10 litroch vody počas dňa, riediť v pomere 1: 2 a potom zaliať kvety, pokúšajúc sa naliať hnojivo nie na samom stonku. Rozšírený predaj v Mos. area.
 • Half-burst. Druhou fázou premeny hnojiva je polozrelý hnoj. Používa sa hlavne v polotekutom stave ako živina pre cukety, uhorky, špenát a kapustu. Počas kopania pridajte na zem. Dlhodobý účinok hnojiva na pôdu ho robí ideálnym pre pestovanie zemiakov, mrkvy, repy, paradajok, jahôd. Mulčovacia vrstva tohto hnojiva je vhodná pre ružové kríky. Môžete si ho kúpiť v Mos. area.

 • Mŕtvy hnoj. Pri správnom skladovaní je tento typ hnojiva užitočný pre mnoho rastlín, pretože obsahuje niekoľkokrát viac živín ako čerstvé. Môže sa používať na hnojenie ovocných stromov, kríkov bobúľ, jahôd,paradajkaČasto sa zmieša so slamou, listami, aby sa položila vrstva medzi lôžkami malín, jahôd, aby sa udržala vlhkosť v koreňoch.
 • Tekutý hnoj.Ďalšou vhodnou možnosťou použitia je zriedená tekutina v 5 l fľašiach.Po prvé, preprava hnojiva zo skladu na miesto je menej nepohodlná.Po druhé, ide o vysokorýchlostné hnojivo, ktoré pred použitím nevyžaduje osobitnú prípravu.Roztok žihľavy sa vnesie do kalu, nechá sa stáť 2 až 3 dni a potom sa zalieva alebo rozstrekuje večer, keď slnko nemôže „spáliť“ ošetrené plodiny.Vrchná zálievka má pozitívny vplyv na paradajky počas vegetačného obdobia.Kašu si môžete kúpiť priamo pri stajniach (napríklad v moskovskom regióne) alebo v Avite.

 • Granulovaný hnoj z koní.Ak ste zarmútení potrebou prepravy, so všetkými sprievodnými nepríjemnosťami, použite hnojivo v granulách.Najmä, ak nie ste pred cieľom oplodniť veľké plochy záhrady.Granulované hnojivo je možné použiť na celú záhradu.Nepochybné výhody tohto typu: takmer všetky živiny sa zachovávajú, semená burín chýbajú, na rozdiel od minerálnych hnojív nemá negatívny vplyv na pôdu a človeka.Nájsť v predaji v Mos nebude ťažké.area.
 • Humus.Top dressing s humusom kombinuje všetky pozitívne aspekty trusu koní.Jeho použitie nepodlieha obmedzeniam, pretože je vhodnévšetky záhradné plodiny a kvety. Navyše v pôde hnojenej humusom stráca veľa rastlín nepríjemné vlastnosti: cibuľa prestane byť horká, greeny sa stanú voňavejšími, zlepšuje sa chuť zemiakov a paradajok. Stajne Mos. región. ochotný zdieľať to za malý poplatok.

Video „Príprava hnoja“

Príprava polohasnutého hnoja pred hnojením pozemku na záhrade dacha.

Ako sa pripraviť

Príprava a skladovanie hnoja nie je ťažké, pretože čím dlhšie „ľahne“, tým lepšie bude pracovať.Na zozbieranie kalu bude potrebné vykopať otvor, ktorého dno by malo byť potiahnuté rašelinou. Položte na ňu vrstvu budúceho hnojiva; prikryjeme pilinami, listami, trávou; To všetko je pokryté zemou.

Každá vrstva musí byť vysoká najmenej 20 cm. Vrstvenie môžete opakovať toľkokrát, koľkokrát je to potrebné. Na zimu zatvorte kompostovú nádrž olejovou utierkou. Je tiež dôležité zabezpečiť, aby v jame nedošlo k nadmernému nadbytku alebo nedostatku vlhkosti. Táto metóda sa nazýva studená.

Horúcou metódou konzervácie je akumulácia hnoja, ktorý je voľne uložený vo vrstve 90 - 100 cm. Prístup na vzduch zaisťuje rýchly rozklad materiálu a teplota dosahuje 60 - 70 ° C. Po zhutnení vytvorenej vrstvy sa na vrch položí ďalšia vrstva. Maximálna výška tejto formácie je 3 m. O 3-4 mesiace neskôr dostanete drobivé hnojivo bez špecifického zápachu. Pamätajte si, že medveď miluje trus, takže pred výrobou dôkladne skontrolujte materiál z jamydo zeme.

Ako hnojiť

V prípade rôznych druhov pôdy a plodín by sa mal zvoliť iný druh hnoja na základe zloženia hnojiva.Napríklad by ste na jar nemali vyrábať čerstvý hnoj, je lepšie používať humus.Na ľahkej pôde sa hnojivo môže aplikovať raz za 3 roky, pre ťažké pôdy je to 7 rokov.Hlavnou vecou je vyhovieť dávke - nie viac ako 6 kg na 1 m2.

Čerstvé hnojivo sa používa na jeseň počas kopania, od spotreby - 4-6 kg materiálu na 1 km štvorcový.m) Nezabudnite tiež, že 10 l vedro sa zmestí iba na 7,5 kg hnojiva.Ak ho zmiešate s pilinami, hmotnosť sa zníži na 5 kg.Je lepšie použiť extrakt, aby nedošlo k poškodeniu sadeníc.

Hnojivo je vhodné na prípravu výsadby v skleníkoch.Na tento účel sa zhnitý hnoj položí vo výške 30 až 40 cm a na vrch sa pokryje suchá slama a vrstva zeme.Pre skoré skleníky je vhodná kombinácia trusu pre koňa a kravy.

Na jeseň sa vykonáva hnojenie ružových kríkov.Výťažok sa počas spracovania zmieša so zeminou.S príchodom tepla získajú ruže všetky potrebné živiny pre zrýchlený rast.

Na kŕmenie plodín bobúľ je potrebné rozriedený materiál rozriediť hnilobou.Výsledný roztok sa podáva infúziou počas 24 hodín a potom sa zriedi 1:10.Ak sa chystáte hnojiť zemiaky, urobí sa extrakt polo reabsorbovaného hnojiva, ktoré sa aplikuje na jeseň.Skladovanie v zime má priaznivý vplyv na zloženie minerálov, takže po príchode tepla dostanú zemiaky výživné zásoby.

Video „Hnojivo v záhrade“

Použitie takých organických hnojív, ako je hnoj, na zlepšenie uvoľňovania pôdy.