Ako hnojivo používame králičie hnoj: zbierame a zbierame stelivo

Hnoj je vynikajúce organické hnojivo, ktoré obsahuje všetky minerály potrebné na vegetáciu. Každý vie, ako užitočná krava alebo konský trus, ale toto nie je celý zoznam hnojív. Nie každý vie, že králičie trus je tiež neoceniteľným zdrojom rastlinných živín. Užitočné prvky, ktoré obsahuje, ho postavili na druhé miesto cti užitočných hnojív.

Aplikácia

Návnada a kompost založený na králičom hnoji majú vysokú koncentráciu živín, takže sa používajú na hnojenie sadeníc a ochudobnenej pôdy. Používa sa často na pestovanie mrkvy, stolovej repy a cukrovej repy, kapusty alebo reďkovky. Podstielka sa musí používať na hnojenie záhrady, aby sa zabránilo vyčerpaniu pôdy. To platí najmä o pôde, na ktorej pestujú zemiaky, zrná alebo iné koreňové plodiny a zrná.

Ako sa prihlásiť

HnojKráliky môžu byť aplikované pre vás najvhodnejšou metódou.A je ich niekoľko.Každá z nich má pozitívne aj negatívne stránky.

Rozptyl

Táto možnosť je najjednoduchšia, nie je však zaručená 100% účinnosť.Pozostáva z priameho rozmetávania králičích trusov priamo na záhrade.Pustite sa do práce, ktorú potrebujete na jeseň alebo orbu.Hnojivo sa odporúča prepravovať počas jesene a zimy, pretože v tomto období sa smetí môže trochu ochladiť, rozložiť a čiastočne zamrznúť.Roztopená voda rozpúšťa stopové prvky a živí pôdu.

Video „Užitočné informácie o vrhu králikov“

Informačné video o vrhu králikov a jeho majetku.

Použitie hnojovice

Tento typ hnojiva možno právom považovať za najúčinnejší.Používa sa po zavlažovaní miesta na kŕmenie zeleninových plodín.Na jej prípravu potrebujete veľký kontajner, napríklad sud.Na polovicu z toho musí byť naplnená králičia truska a zvyšok náplne vodou.Potom hmota začne kvasiť, najčastejšie tento postup trvá desať dní, počas ktorých by sa mala miešať.Predtým, ako začnete hnojiť hnojivo, musíte ho zriediť 5-násobným množstvom vody.

Použitie ako prášok

Túto metódu používajú najmä pestovatelia.Aby sa vytvoril prášok, mali by sa gule dobre vysušiť na slnku alebo spáliť a potomtrieť jednoduchú kovovú mriežku. Na lyžicu je potrebná iba jedna lyžička. Všetko dôkladne premiešajte a všetko vložte do hrnca.

Kompost a humus

Najstaršia a najúčinnejšia metóda, ktorá dáva príležitosť získať veľkú úrodu. V tomto prípade môže kozia maštaľný hnoj rastliny zosilniť.Spracovanie hnoja, ktoré zostalo z plazenia, sa nelíši od ostatnýchNa vytvorenie hnojiva budete potrebovať odpad, odpad a rastlinný odpad.

Výsledná hmota by sa mala navlhčiť roztokom minerálnych prísad a čistej vody. Po 45 dňoch musí byť hnojivo premiešané a zhutnené. Kompost by mal ležať v tieni a pod plachtou, ak sa hromada vytvorila na jar, môže sa použiť na ďalšiu zimu. To je celé tajomstvo spracovania králičieho hnoja. Metódy, aj keď jednoduché, sú dosť účinné.

Ako získať a pripraviť stelivo

Chov králikov je možný iba po určitých manipuláciách alebo skôr po usporiadaní klietky pre králiky. V podlahe je potrebné urobiť zárezy alebo diery, cez ktoré vyjde exkrement. Mnoho chovateľov hospodárskych zvierat používa obvyklú kovovú mriežku ako spodok, pod ktorým sú špeciálne nádoby na odpad. Kráľovský hnoj sa neodporúča používať až po vykonaní prípravných prác v čistej forme na oplodnenie záhrady podstielkou.

Obstarávanie a skladovanie

Najbežnejšia metóda zberuhnoj je kompostovaný.Ako je opísané vyššie, králičie trusky môžu byť zmiešané s pôdou, listami a akýmkoľvek iným hnojom.Predovšetkým nezabudnite zmiešať partiu a vodu.

Tento spôsob zberu je tiež najspoľahlivejším spôsobom skladovania.Hnojivo musí byť chránené pred vyschnutím, ale aj keď by sa to stalo, nemali by ste byť naštvaní.Aj v tomto prípade si zachováva užitočné položky (až 50%).Zo sušeného steliva si môžete pripraviť tekutú návnadu.

Prečo sa upustiť od čerstvého

Králičie hnoj sa neodporúča používať v čistej forme, pretože je presýtený dusíkom, ktorý pri rozklade uvoľňuje látky škodlivé pre pôdu.Čpavok a metán sa produkujú vo veľkých množstvách a znečisťujú nielen pôdu, ale tiež tlmia rastliny.

Video „Ako pripraviť podstielku pred nasadením do pôdy“

Informačné video s užitočnými tipmi na ošetrenie podstielky pred vložením do pôdy.